Ginekologia Estetyczna Warszawa

Zabiegi na problemy intymne kobiet.

Zadzwoń: 785 170 871

Dla kogo przeznaczone są zabiegi ginekologii estetycznej?

 Zabiegi ginekologii estetycznej przeznaczone są dla kobiet w różnym wieku. Zwykle zaczynamy je wykonywać u kobiet po urodzeniu swojego pierwszego dziecka, aby przywrócić estetyczny wygląd okolic intymnych, prowadzimy je towarzysząc Paniom w okresie menopauzy i po niej.

Każdy okres życia kobiety ma swoje prawa, po urodzeniu dziecka zajmujemy się głównie obkurczaniem pochwy, gojeniem się ran i blizn po nacięciu krocza, przywracaniem estetycznego wyglądu warg sromowych.

W okresie menopauzy pomagamy Paniom w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, leczymy laserowo atrofię nabłonka pochwy, poprawiamy ukrwienie tkanek. Wypełniamy wargi sromowe, wstrzykujemy osocze bogatopłytkowe w celu poprawy jakości życia seksualnego kobiet.

Jak pozbyć się tłuszczu na wzgórku łonowym z pomocą ginekologii estetycznej?

Wzgórek łonowy  to nic innego jak nagromadzenie tkanki tłuszczowej, która ma ochraniać od góry narządy płciowe

Niestety od dawna odchodzimy od mody na obłe, rubensowskie kształty, dlatego oczekujemy aby wzgórek łonowy był płaski, niewidoczny dla innych.

Nie da się wyćwiczyć wzgórka łonowego, nie da się schudnąć z tej okolicy. Dlatego też jeżeli chcemy podążać za trendami należy pozbyć się nadmiaru tłuszczu za pomocą ostrzykiwania produktami rozpuszczającymi tłuszcz.

Jednym z zabiegów ginekologii estetycznej który zlikwiduje problem, jest Aqualyx, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg rozpuszczania tkanki tłuszczowej nazywany jest zabiegiem lipolizy. Należy go powtarzać 3-4 razy co 3 tygodnie.

W trakcie jednego zabiegu uszkadzamy jedynie część komórek tłuszczowych, kolejny zabieg to kolejna grupa komórek tłuszczowych, które ulegają rozpadowi.

Bardzo ważne jest, aby w trakcie lipolizy pilnować diety. Nie możemy przyjmować nadmiaru kalorii łudząc się że nigdzie się nie odłożą. Osoby które pragną poddać się temu zabiegowi powinny być tego świadome, samo ostrzykiwanie bez pilnowania kalorii będzie mało skuteczne.

Zespół luźnej pochwy, jak obkurczyć pochwę za pomocą zabiegu ginekologii estetycznej?

Pochwa to elastyczna tuba, która zbudowana jest głównie z mięśni. Potrafi się ona rozciągać i kurczyć.

Z wiekiem jej elastyczność maleje, dlatego też opracowano kilka zabiegów pomagających paniom przywrócić jej elastyczność. 

Pierwsza duża trauma dla naszej pochwy to pierwszy poród, gdy dziecko jest duże pochwa rozciąga się i często już nie wraca do pierwotnego kształtu, sytuacja ta pogarsza się przy kolejnych porodach.

Kolejnym trudnym okresem dla tego narządu jest okres menopauzy. W tym czasie spada ilość hormonów płciowych żeńskich, obniża się dno miednicy, pochwa ulega pewnemu zwiotczeniu, rozluźnieniu. Problemy te możemy zaadresować stosując zabiegi laserowe, zabiegi zwężania, obkurczania pochwy.

Oba powyższe zabiegi ginekologii estetycznej, to zabiegi wysokoenergetyczne, które mają pobudzić włókna mięśniowe, włókna tkanki łącznej, i sprawić że odzyskamy dawną elastyczność.

Zabiegi te uszkadzając ściany pochwy wyzwalają procesy naprawcze, gojenie się pochwy, w trakcie którego ulega ona przebudowie i staje się mocniejsza. Zabiegi te pomagają zarówno po porodach, jak i w okresie menopauzy.

Jak leczyć blizny po nacięciu krocza? Ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą.

W Polsce w trakcie porodu nacina się krocze. Zabieg ten ma chronić krocze przed naturalnymi pęknięciami, w kierunku zwieracza odbytu.

Pękniecie mięśni zwieraczy odbytu może spowodować trwałe upośledzenie funkcji tego mięśnia, a co za tym idzie problemy przy defekacji.

Nacięcia krocza wykonywane są za pomocą nożyczek, posługując się analogią zegara, albo na godzinie 8:00, lub na godzinie 4:00.

Nacięcie krocza zwiększa obwód krocza, ułatwia przejście głowy dziecka. Blizny po nacięciu krocza goją się różnie, u jednych Pań niezauważalnie, u innych powodują wielomiesięczny ból przy siedzeniu, czy uprawianiu seksu. Gdy blizna zrośnie się nieprawidłowo powoduje nadmierne napiecie w okolicy krocza, jest to nieprzyjemne doświadczenie.

Ginekologia estetyczna radzi sobie z tym problemem bardzo dobrze, najczęściej wstrzykujemy do takiej blizny kwas hialuronowy. Ulesatycznia on bliznę, rozciąga ją.

Pacjentki przestają czuć ból i dyskomfort. Zwykle wystarczy jeden zabieg. W skrajnych przypadkach dodatkowo możemy ostrzykiwać blizny po nacięciu krocza osoczem bogatopłytkowym, czy stosować laseroterapię.

Jest to również skuteczne, poprawia ukrwienie całej okolicy wejścia do krocza, dolegliwości związane z bolesnym stosunkiem płciowym ustępują.

Jak działa osocze bogatopłytkowe na srom, pochwę?

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny do poprawy ukrwienia tkanek, odmłodzenia tkanek. 

Stosując je w ginekologii estetycznej poprawiamy wrażliwość tkanek na dotyk i pobudzenie seksualne.

Osocze zwiększa także ukrwienie tkanek, dzięki temu je odmładza, odżywia też zakończenia nerwowe, które także lepiej reagują na dotyk i pobudzenie seksualne.

Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki macierzyste, zawiera płytkowe czynniki wzrostu, dlatego też jest ono tak dobre w odmładzaniu i regeneracji tkanek.

Jeżeli leczy oparzenia, dlaczego nie miałoby leczyć i odmładzać okolic sromu. Ważne jest aby wykonać serię zabiegów, zwykle 3 zabiegi w odstępie 3 tygodni.

Dzięki powtarzalności uwrażliwiamy komórki skóry i błony śluzowej wejścia do pochwy, czy wnętrza pochwy.

Osocze poprawia koloryt skóry, staje się jaśniejsza i bardziej elastyczna.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, częsty zabieg w ginekologii estetycznej.

Gdy jesteśmy młode ten termin nic nam nie mówi, kojarzy nam się głównie z osobami w podeszłym wieku, a o ginekologii estetycznej wiemy niewiele.

Problem ten dotyczy jednak kobiet już po 50 roku życia. Sprzyja temu siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, liczne porody, nawet delikatna nadwaga.

Nasze mięśnie dna miednicy stają się coraz słabsze, podparcie cewki moczowej coraz gorsze. 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to gubienie moczu przy noszeniu ciężkich zakupów, biegnięciu do autobusu, czy śmianiu się z dowcipu kolegi z pracy.

Jego leczenie to działanie mające na celu wzmocnienie mięśni dna miednicy, wzmocnienie elastyczności pochwy.

Kobieca cewka moczowa jest położona na przedniej ścianie pochwy, dlatego też gdy pochwa jest wiotka cewka moczowa obniża się, niewielki wzrost ciśnienia w jamie brzusznej powoduje wyciek moczu.

Uelastycznienie pochwy za pomocą lasera, czy radiofrekfencji mikroigłowej podpiera cewkę moczową i usuwa objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.

W skrajnych przypadkach nieodzowna jest operacja i wszycie taśm podpierających cewkę moczową, jednak wiele Pań jest na wstępnym etapie choroby. Dla nich właśnie zaprojektowane zostały zabiegi laserowe.

Na czym polega wypełnienie warg sromowych w ginekologii estetycznej?

Wargi sromowe większe, wg aktualnego schematu piękna i oczekiwań pacjentek powinny być kształtne, mieć obły kształt, powinny być delikatnymi poduszeczkami. 

U szczupłych Pań, czy w wyniku starzenia się organizmu wargi sromowe większe tracą swoją objętość i wyglądają jak puste, dwie warstwy skóry. Możemy temu zaradzić wstrzykując do nich kwas hialuronowy.

Początkowo podajemy po 1 ml kwasu hialuronowego w każdą wargę sromową, z czasem możemy podać więcej produktu, jeżeli takie jest oczekiwanie pacjentki.

Sam zabieg wypełnienia warg sromowych jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jest on niebolesny dla pacjentki, trwa około 30 minut, efekty są widoczne zaraz o zabiegu.

Wykonujemy go najczęściej u Pań po okresie menopauzy, gdy nie działają już naturalne estrogeny. Na tym etapie życia pojawia się u kobiet utrata objętości warg sromowych, suchość pochwy, którą leczymy podając właśnie kwas hialuronowy. Zapraszamy serdecznie na konsultację do gabinetu.

Jak wykonywana jest plastyka warg sromowych w ginekologii estetycznej?

Plastyka warg sromowych to zabieg wykonywany coraz częściej w ginekologii estetycznej. Wykonujemy go u młodych kobiet, które nie są zadowolone z kształtu warg sromowych, którymi obdarzyła je natura.

Korygujemy kształt warg sromowych mniejszych, jeżeli ulegną one deformacji, czy rozdarciu w trakcie trudnych i długich porodów.

Przywracamy młodzieńczy wygląd warg sromowych u Pań po menopauzie, gdy w wyniku nadmiernego zwiotczenia tkanek wargi sromowe mniejsze straciły swój idealny kształt, nie spełniają oczekiwań estetycznych naszych pacjentek.

Korekta chirurgiczna, czy laserowa warg sromowych mniejszych jest zabiegiem, który możemy przeprowadzać w warunkach gabinetu zabiegowego.

Wykonywana jest ona w znieczuleniu miejscowym, pacjentka otrzymuje leki wyciszające i uspokajające, aby nie denerwowała się w trakcie zabiegu.

Sam zabieg jest krótki, trwa około godzinę, lekarz czy to za pomocą skalpela, czy lasera koryguje zbyt długie, wystające wargi sromowe mniejsze, przywraca im idealny kształt.

Szwy po takim zabiegu zdejmowane są po tygodniu, po tygodniu pacjentka wraca do pracy i swoich codziennych zajęć i obowiązków.

Ginekologia estetyczna - na czym polega powiększanie punktu G?

Powiększanie punktu G to wisienka na torcie, jeżeli chodzi o zabiegi ginekologii estetycznej, dla osób które lubią uprawiać seks.

Seksuolodzy wypowiadają się pozytywnie o magicznej roli punktu G, który zwiększa podniecenie seksualne, jego stymulacja poprawia satysfakcję z seksu.

U niektórych osób jest on duży, łatwo go znaleźć, u innych niewielki, ukryty w zagłębieniach pochwy. Powiększenie punktu G powoduje jego wyeksponowanie, w trakcie seksu partner uciskając go penisem pobudza go i dodatkowo podnieca swoją partnerkę. 

Z technicznego punktu widzenia punkt G powiększamy, wstrzykując u jego nasady kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia.

Podanie tam jednej ampułki produktu jest wystarczające do uwypuklenia punktu G i zwiększenia jego objętości. Jeżeli chcecie przekonać się czy to działa zapraszamy do naszego gabinetu medycyny estetycznej. 

Umów wizytę, zadzwoń na recepcję:

                tel. 785 170 871

  Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms, odpowiem jak najszybciej

         dr.martaskoczylas@gmail.com

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71