Korekta, plastyka powiek dolnych Warszawa

Zabieg chirurgiczny,  wycięcie nadmiaru skóry powiek dolnych. 

Zadzwoń : 785 170 871

wycinanie powiek górnych

Jak przebiega zabieg korekty powiek dolnych?

Konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska jest bardzo ważna, na tej wizycie lekarz oceni wygląd i jakość powiek dolnych,  zaproponuje właściwy dla Twoich powiek rodzaj zabiegu (wycięcie skóry powiek dolnych, wycięcie torebek tłuszczowych, napięcie kąta bocznego oka).

Badanie laborytoryjne

Przed każdym zabiegiem inwazyjnym pacjent powinien wykonać podstawowe badania krwi, morfologię, biochemię, elektrolity: sód, potas. Zlecane są także parametry krzepnięcia krwi, APTT, INR. Każdy pacjent przed zabiegiem proszony jest o zabadnie się na HBV, HCV, HIV.

Rysunek cięcia

Przed przystaąpieniem do zabiegu lekarz wykonuje na skórze pacjenta dokładny rysunek odzwierciedlający linie cięcia, do zabiegu wykorzystuje cyrkiel, linijkę. Precyzja jest tutaj bardzo ważna, ona decyduje o ostatecznym wyniku zabiegu, i efekcie estetycznym.

Znieczulenie

Korekta powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, wstrzykiwanym w dolną powiekę, okolicę kurzych łapek. Dodatkowo pacjent otrzymuje lek uspokajający pozwalający mu na pozbycie się stresu.

Zabieg chirurgiczny

Lekarz usuwa nadmiar skóry, wystające torebki tłuszczowe, oraz zszywa ranę. Niekiedy, dodatkowo koryguje kształt oka, mocując kąt zewnętrzny oka to okostnej. Zabieg trwa od 60 do 90 minut.

Zdjęcie szwów

Szwy są usuwane po 7 dniach, termin zdjęcia szwów jest wyznaczany po zakończeniu zabiegu. Lekarz kontroluje wygląd oczu, obrzęki, napięcie skóry. 

Zabieg plastyki powiek dolnych jest wykonywany w naszym gabinecie zabiegowym, w znieczuleniu miejscowym. Gałki oczne, przed zabiegiem są zabezpieczane przez metalowe soczewki ochronne. Zabieg plastyki powiek dolnych trwa od 1,0 do 1,5 godzin. Usunięcie nadmiaru skóry możemy połączyć z usunięciem torebek tłuszczowych, lub umocowaniem zewnętrznego kącika oka, do brzegu oczodołu, w celu jego stabilizacji. 

Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej. Lekarz wykonuje  nacięcie w wyznaczonych miejscach na powiece dolnej, pod linią rzęs prowadząc je od nosa, w kierunku zewnętrznego kącika oka. Po wykonaniu nacięcia skóry, lekarz oddziela skórę od mięśnia okrężnego oka, a następnie wypreparowuje torebki tłuszczowe, usuwając ich część, dającą uwypuklenia pod skóra. Następnie lekarz przycina skórę powieki dolnej, przyszywając ją wzdłuż linii rzęs, naciągając i modelując ją w okolicy zewnętrznego kącika oka. Szew usuwany jest po 7-10 dniach. Na szwy zakłada się jałowy opatrunek.   Każdy pacjent po zakończonym zabiegu otrzymuje dokładne instrukcje jak należy postepować po zabiegu, jak pielęgnować ranę.

200 zł

 

Konsultacja lekarska

4500 zł

 

Korekta powiek dolnych

gratis

 

Kontrola, zdjęcie szwów po zabiegu

Korekta powiek dolnych (przed i po)

plastyka powiek

Przed

plastyka powiek

Po

Pacjentka ma zwiotczenie skóry powiek górnych, nie zdecydowała się na zabieg redukcji wiotkiej skóry. Przeszkadzały jej jedynie torebki tłuszczowe powiek dolnychl, porawiono delikatnie zewnętrzny kąt oka.

plastyka powiek

Przed

plastyka powiek

Po

Efekt wynika z wykonanej plastyki powiek górnych oraz powiek dolnych, twarz znacznie odmłodniała. Pacjentka jest tutaj wygojona, więc nie widać sinaków i obrzęków, należy jednak o nich pamiętać. Do pracy pacjentki wracają zwykle po tygodniu, lub dwóch od wykonania zabiegu

plastyka powiek

Przed

plastyka powiek

Po

U pacjentki wykonano plastykę powiek górnych oraz powiek dolnych. Usunięto nadmierne torebki tłuszczowe powiek dolnych. Pacjentka przyzwyczajona do unoszenia brwi, aby otworzyć oko, nadal unosi brwi do zdjęcia w sposób automatyczny.

plastyka powiek

Przed

plastyka powiek

Po

Mężczyźni też poddają się zabiegom plastyki powiek górnych oraz powiek dolnych. Znacznie odmładza to ich wygląd, przywraca atrakcyjność. Wygląd jest nadal naturalny, pacjent zadowolony z efektów zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu korekty powiek dolnych?

3 tygodnie przed plastyką powiek

Zalecamy, aby unikać następujących leków i potraw na 3 tygodnie przez plastyką powiek dolnych:

Unikaj leków zawierających witaminę E. Odstaw preparaty zawierające korzeń żeńszenia, pierwiosnka, zawierające czosnek, imbir, cynamon. Unikaj stosowania oleju z łososia, dorsza, awokada oraz brukselki.

Nie stosuj leków przeciwzapalnych: Nurofenu, Ibuprofenu, Voltarenu, Ketonalu, nie stosuj leków przeciwkrzepliwych: Akardu, Aspiryny, leków zawierających kwas salicylowy. Nie używaj leków przeciwkaszlowych, leków przeciwgrypowych.

Ogranicz (lub rzuć) palenie papierosów, jeżeli musisz palić ogranicz palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Nie pij alkoholu w tym czasie.  Zabiegu nie przeprowadzamy w trakcie miesiączki, ani w ciąży.

Warto na 2 tygodnie przed zabiegiem przyjmować Rutinoskorbin 3×2 tab, lub Cyklo3Forte 3×1, aby uszczelnić naczynia krwionośne, będą mniejsze siniaki. 

Dzień przed korektą powiek dolnych

Postaraj się wyciszyć i zrelaksować, nie zapomnij także kąpieli przed zabiegiem, po korekcie powiek dolnych ciepłe i długie kąpiele nie są zalecane.

Przygotuj sobie w zamrażarce żel paki do chłodzenia powieki dolnej, mogą to być także kostki lodu. Pamiętaj aby kupić w aptece sterylne gaziki, do owinięcia nimi żelpaka. 

Na wizycie konsultacyjnej otrzymałaś od lekarza informacje jak pielęgnować skórę po zabiegu, zaopatrz się w aptece w gojące maści i kremy. Przydatne będą też patyczki do uszu do nakładania maści na skórę dolnej powieki.

Jeżeli przypomniałaś sobie o dodatkowych pytaniach do lekarza napisz je na kartce, abyś nie zapomniała ich zadać przed zabiegiem.

W dniu zabiegu korekty powiek dolnych

W dniu zabiegu zjedz śniadanie, wypij leki przyjmowane przewlekle (np. na nadciśnienie). Znieczulenie które stosujemy jest znieczuleniem miejscowym, więc nie musisz być na czczo. Prosimy o wypicie przed zabiegiem szklanki wody, niezbyt mocnej herbaty, aby się właściwie nawodnić.

Unikaj jednak mocnej kawy, czy herbaty, przyspieszają one akcję serca, podnoszą ciśnienie krwi.

Na zabieg zapraszamy bez makijażu, bez biżuterii w sportowym, wygodnym stroju. Nie zakładaj soczewe kontaktowych. W dniu zabiegu nie jest wskazane prowadzenie auta.

Jesteś gotowa na pierwszy krok, odmłodzenie oczu?

Popraw swój wygląd! - Umów konsultację
plastyka powiek górnych

Jak wykonywana jest korekta powiek dolnych?

Zabieg korekty powiek dolnych, w naszej placówce jest  wykonywany nożem elektrycznym. Dzięki niemu, w sposób kontrolowany tniemy tkanki, nóż elektryczny pozwala nam na precyzyjne oddzielenie tkanek od siebie, jednoczasowo zamykając krwawiące naczynka.

Dzięki wykorzystaniu noża elektrycznego zmniejszamy ryzyko siniaków, co przyspiesza gojenie pacjentki, pozwala jej szybciej wrócić do pracy.

Jesteś gotowa na pierwszy krok, odmłodzenie oczu?

Popraw swój wygląd! - Umów konsultację

Ile kosztuje korekta powiek dolnych?

Decydując się na zabieg korekty powiek, należy wziąć pod uwagę całkowite koszty zabiegu. Koszty plastyki powiek dolnych są różne, wahają się od 5500 zł do 11000 zł, zależy to od rozlegości zabiegu, renomy kliniki i lekarza, który dany zabieg przeprowadza. W wielu przypadkach u pacjentki zabieg jest rozległy, szczególnie gdy pacjentki są starsze, do problemów estetycznych (wiotka, skóra na dolnej powiece), dołączają się przepukliny tłuszczowe powiek dolnych, wywinięcie dolnej powieki, zmiana położena zewnętrznego kącika oka, opadanie ku dołowi.

Jakie badania trzeba zrobić przed plastyką powiek?

Każdy pacjent planujący plastykę powiek powinien wykonać zestaw badań, aby upewnić się, że jest zdrowy. Najważniejsze badania to morfologia krwi z rozmazem, układ krzepnięcia: APTT, INR.  Musimy być pewni,  że w trakcie zabiegu pacjent nie zakrwawi. Zlecamy także wykonanie glukozy na czczo, oraz sprawdzamy czy pacjent nie choruje na choroby zakaźne. Należy więc oznaczyć antygen Hbs, antygen HCV,  wykonać test na HIV.

Ile trwa zabieg korekty powiek dolnych?

Zabieg plastyki powiek dolnych , w naszym gabinecie jest planowany na 2 godziny. W tym czasie zbierany jest wywiad z pacjentem, wykonywane są zdjęcia przed zabiegiem, pacjent podpisuje zgodę na zabieg.  Lekarz przygotowuje pacjenta do zabiegu, dezynfekuje twarz,  wykonuje rysunek zabiegowy na powiekach, zaznaczając linię cięcia. Następnie wykonywany jest zabiegi plastyki powiek. Po zabiegu pacjent zwykle odpoczywa od 45-60 minut, u nas w gabinecie. Sprawdzamy czy wszystko jest OK i nic złego się nie dzieje. W dniu zabiegu nie warto planować żadnych innych aktywności.

Czy zabieg plastyki powiek dolnych jest bolesny?

Plastyka powiek dolnych nie boli. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, oraz w sedacji aby pacjent nie czuł stresu związanego z zabiegiem. Po zabiegu szwy naciągające skórę mogą powodować niewielki dyskomfort, zlecamy wtedy stosowanie leków przeciwbólowych.

Jak wyglądają szwy po plastyce powiek dolnych?

Szew po plastyce powiek dolnych jest prawie niewidzialny, jest on cieniutki, schowany pod dolną linią rzęs. W przypadku powieki dolnej, tak jak i górnej można zakałdać szwy ciągłe, tzw ” na okrętkę”, mozna szyć oko szwem śródskórnym, zbliżając brzegi rany. Niekiedy w miejscu przebicia skóry przez igłę pojawiają się grudki, grudki te znikają po 3-4 tygodniach, nie pozostawiająć po sobie śladu. 

 

Kiedy po zabiegu plastyki powiek dolnych można wrócić do pracy?

Jest to trudne pytanie bo każda z nas ma inną pracę, jedne panie pracujące zdalnie mogą pracować już po tygodniu, po zdjęciu szwów, inne po 2 tygodniach, gdy wszystkie siniaki i obrzęk znikną. W przypadku plastyki powiek dolnych, przy starannie przeprowadzaonym zabiegu krwawienie jest niewielkie, niewielkie są zasinienia po zabiegu, jednak nie da się wszystkiego przewidzieć. Jeżeli Wasza praca wymaga idelanego wyglądu, warto zarezerwować sobie 2 tygodnie wolnego.

Co jeśli po zabiegu korekty powiek dolnych pojawi się krwawienie?

Krwawienie pozabiegowe, wstępuje rzadko, jest ono jednak bardzo poważnym powikłaniem pozabiegowych. Nadmierna ilość krwi w oczodole możę spowodować krwiaka, może przyczynić się do uszkodzenia wzroku. Dlatego też po zabiegu, każda pacjentka podlega obserwacji po zabiegu.

Czy NFZ refunduje korektę powiek dolnych?

NFZ nie refunduje korekty powiek dolnych ze wzgledów estetycznych. Jeżeli powieki dolne sa wiotkie, luźne bez współtowarzyszących chorób nie uda się wykonać zabiegu na NFZ. Jeżeli wygląd powiek dolnych jest spowodowany chorobą oczu, wywinięciem, ektropią dolnej powieki zabieg taki jest wykonywany w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, jednak tylko na oku na którym lekarz stwierdził występowanie ektropii, innej nieprawidłowości.

Jakie są przeciwwskazania do korekty powiek dolnych?

O tym czy można wykonać zabieg korekty powiek dolnych należy porozmawiać z lekarzem. Wiele chorób przewlekłych, np. zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby onkologiczne, choroby wymagające przewlekłego przyjmowania leków sterydowych są przeciwwskazaniem do zabiegu. Niewłaściwie kontrolowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne stanowią przeciwwskazanie do zabiegu do czasu ustalenia ich prawidłowego leczenia. 

Czego nie wolno robić po plastyce powiek dolnych?

W pierwszym tygodniu po zabiegu należy „leżeć i pachnieć”…

Oznacza to wyeliminowanie wszystkich prac domowych, jakiegokolwiek wysiłku do czasu zdjęcia szwów. Powieki są bardzo delikatne, nie chcemy aby pojawiło się jakiekolwiek krwawienie po zabiegu, zależy nam na jak najszybszym wytworzeniu rychłozrostu na ranie. W ciągu kolejnego miesiąca nie ćwiczymy, nie jeżdzimy na rowerze, nie uprawiamy sportów. W przypadku spacerów na wolnym powietrzu zawsze należy zabezpieczyć twarz kremem z filtrem 50 Plus.

Jak pielęgnować blizny po korekcie powiek dolnych?

Blizny na powiece dolnej nie wymagają specjalnego traktowania. W pierwszym miesiącu zalecamy stosowanie kremów gojących, dedykowanych do zabiegów laserowych, a następnie kremów natłuszczających, i nawilżających bliznę. Blizna po 6 miesiącach ulegnie samoistnej przebudowie, pacjentki nie bedą ich widziały wykonując codzienny makijaż.

Jak długo goją się blizny po plastyce powiek dolnych, czy są widoczne?

Blizna po zabiegu powiek dolnych jest prawie niewidzialna. Cięcie wykonywane jest, tuż pod linią rzęs, jest ono linijne, chowa się w naturalne załamania skóry. Blizna po wykonanej plastyce powiek dolnych jest początkowo czerwona, jednak bardzo szybko, bo już po 1-2 miesiącach zaczyna blednąć, staje się prawie niewidzialna. Pacjentki po około miesiącu od zabiegu mogą stosować fluid, korektor, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Po 6 miesiącach od zabiegu blizny są niewidoczne i niewyczuwalne przez pacjentki.

Kiedy warto wykonać zabieg plastyki powiek dolnych?

W mojej ocenie wiek pacjentek nie ma tutaj żadnego znaczenia, jeżeli Twoje powieki dolne są wiotkie, rozciciągnęte, mają tendencję do wyglądania jak girlandy, warto się skonsultować z lekarzem i porozmawiać na temat możliwej korekty. Nie zawsze pootrzebne jest wycięcie skóry powieki dolnej, niekiedy należy poprawić kąt oka, naciągnąć dolną powiekę, prawidłowo przymocować ją do brzegu oczodołu, by nie opadała do dołu. W celu ujędrnienia powieki dolnej polecamy bardzo często zabieg odmładzania skóry powieki dolnej, lub całej twarzy laserem frakcyjnym, daje to bardzo ładne efekty estetyczne.

Zadzwoń : 785 170 871

Umów wizytę, zadzwoń na recepcję:

                tel. 785 17 08 71

  Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms, odpowiem jak najszybciej

         dr.martaskoczylas@gmail.com

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71