Zabiegi laserowe, Warszawa

Lasery leczą choroby, poprawiają wygląd skóry!

Zadzwoń: 785 170 871

zabiegi laserowe Warszawa

Jak się pozbyć kępek żółtych korzystając z zabiegów laserem?

Zabiegi laserowe w medycynie estetycznej królują już od 10-12 lat. Dzięki wprowadzaniu coraz nowszych technologii są wykorzystywane do zabiegów wymagających precyzji i dokładności.

Jednym ze wskazań do wykorzystania lasera w medycynie estetycznej są kępki żółte.

Kępki żółte to złogi cholesterolu zlokalizowana na powiekach górnych i dolnych. U niektórych osób, przy bardzo wysokim cholesterolu w skórze mogą się odkładać blaszki cholesterolu, widoczne właśnie jako kępki żółte.

Zmiany te można wycinać chirurgicznie, ale najszybszą metodą jest zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Laser frakcyjny powoduje odparowanie blaszek cholesterolowych warstwa po warstwie.

Pracując w okolicy oka bardzo cenimy sobie precyzję lasera, który pozwala nam na bardzo dokładne pozbycie się niechcianych zmian skórnych.

Jak usunąć kurzajki laserem?

Kurzajki to temat rzeka, wszyscy je mamy na jakimś etapie życia. Najczęściej występują u dzieci, które nadal uczą się mycia dłoni, pojawiają się u nastolatków, a rodzice zarażają się od dzieci. 

Mimo prób ich wypalania, wymrażania, wycinania złośliwie odrastają. Pojedyncze kurzajki są w miarę akceptowalne przez pacjentów, jednak „farmy kurzajek” na stopach nastolatków budzą u rodziców przerażenie. 

W mojej ocenie jedynym skutecznym sposobem pozbycia się kurzajek jest ich usunięcie za pomocą zabiegu laserowego z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Laser frakcyjny deponuje odpowiednią ilość energii w zmianie skórnej, powodując jej odparowanie. Pozwala nam na wypalenia zmiany bardzo głęboko, ponieważ wirus odpowiedzialny za kurzajki rozsiewa się, jest umiejscowiony głęboko w tkankach.

1 kurzajka na dłoniach, jeden zabieg laserowy, okres gojenia, przyklejania plastrów to około 5-7 dni.

W przypadku „farm kurzajek” na stopach zwykle jest to 2, lub 3 wizyty, w zależności od rozległości zmian.

Pacjent musi chodzić, więc w czasie jednego zabiegu nie da się usunąć wszystkiego, bo nie stanie na stopie.

Laser frakcyjny usuwa całego wirusa, wymrażanie tylko powierzchowną jego część (tam gdzie przykładany jest ciekły azot), dlatego też wymrażane kurzajki tak często odrastają.

Zabiegi laserowe na usuwanie włókniaków

Włókniaki pojawiają się na skórze z upływem czasu. Pojawiają się na szyi, pod pachami, tam gdzie obciera nas ubranie. Rosną, przybierają różne kształty. 

Najprzyjemniejszym dla pacjenta sposobem ich pozbycia się jest zabieg laserowy, usuwamy je laserem frakcyjnym. Możemy je także wycinać chirurgicznie, ale wtedy skóra krwawi, trzeba zakładać szwy.

Laser zostawia czysta, suchą ranę, która po 3-5 dniach jest już wygojona, nie zostawia blizn. Zabieg laserowego usuwania włókniaków jest krótki: trwa od 15-20 minut, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Zapraszamy.

Jak usunąć brodawki na nosie? Zabieg laserem to najskuteczniejsza metoda

Brodawki na twarzy – tak określają pacjentki drobne znamiona skórno-naskórkowe tworzące się na nosie, brodzie, policzkach. Ich występowanie jest rodzinne, często analogiczne zmiany występują u naszych mam i babć.

Ze zmian wyrastają włosy, które dodatkowo irytują nasze Panie. Każda zmiana skórna przed usunięciem laserem powinna być zbadana w dermatoskopie i oceniona przez lekarza.

Nie wolno takich zmian usuwać w gabinetach kosmetycznych, bo usunięcie laserem nowotworu to katastrofa.

Lekarz po właściwym zakwalifikowaniu zmiany, jeżeli jest ona łagodna, usuwa brodawki w znieczuleniu miejscowym. Po brodawce nie zostaje ślad, skóra na początku może być zaczerwieniona, potem po 3-6 miesiącach przybiera naturalny kolor skóry.

Na czym polega laserowe usuwanie pieprzyków?

Na stronach internetowych pojawiają się takie określenia: usuwanie brodawek, włókniaków, pieprzyków.

U wielu osób może to budzić konsternację, jak określić swój problem. 

Jeżeli masz na skórze zmianę barwnikową, lub zmianę w kolorze skóry ale wystającą poza skórę udaj się do lekarza, my obejrzymy zmianę w dermatoskopie, w powiększeniu i zakwalifikujemy ją, albo do wycięcia chirurgicznego, albo do usunięcia zabiegiem laserowym z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, jeżeli zmiana nie budzi naszych wątpliwości.

Ważne jest aby nie usuwać zmian w gabinetach kosmetycznych bo bardzo łatwo nieprawidłowo zakwalifikować znamię skórne, narobić sobie kłopotu.

Zabiegi laserowe na ciemne plamy na twarzy

Młoda piękna cera to cera bez przebarwień. W naszej populacji nadal modna jest lekko brązowa skóra, opalona, nadająca skórze „zdrowy wygląd”.

Tego typu podejście sprawia, że moje pacjentki wracają z wakacji z plamami po słońcu, przebarwieniami na skórze. Im starsza pacjentka tym więcej przebarwień, ulegają one kumulacji, szpecą twarz.

Z przebarwieniami możemy sobie poradzić za pomocą kilku metod, jednak najbardziej skuteczny wydaje się laser frakcyjny, lub laser diodowy.

Zanim jednak napiszę kilka słów o laserze chciałam wspomnieć, że przy niewielkich przebarwieniach warto zacząć terapię od peelingów medycznych, czy osocza bogatopłytkowego. Oba zabiegi bardzo ładnie rozjaśniają twarz, szczególnie w przypadku przebarwień świeżych, naskórkowych. 

Jeżeli nasze przebarwienia powstały kilka lat temu, lub są położone w głębszych warstwach skóry wymagana jest laseroterapia czyli zabieg laserem frakcyjnym. 

Laser diodowy o długości fali 532 nm jest idealny dla Pań, które mogą przyjść na 3-4 zabiegi, mają niski próg bólu i chcą ładnie wyglądać po zabiegu. Jest to laser delikatny, nie uszkadza skóry, na drugi dzień można iść do pracy.

Laserem tym powoli rozbijamy gniazda melanocytowe, rozjaśniamy twarz.

Jeżeli pacjentka nie ma czasu na powtórki, możemy wykonać zabieg laserem frakcyjnym. Zabieg tym laserem usuwa z twarzy 60-70% przebarwień, jednak uszkadza skórę w trakcie zabiegu, po tym laserze wymagany jest 5 dniowy okres rekonwalescencji, nie da się chodzić do biura, pracować w tym czasie (chyba że jesteście programistami, i możecie goić się spokojnie przed ekranem komputera).

Jak laserowo usunąć blizny potrądzikowe?

W przypadku blizn najlepszym narzędziem jest terapia, zabieg laserowy. Do dyspozycji mamy zarówno lasery frakcyjne, jak i lasery nieablacyjne, nie uszkadzające skóry. 

Tkanka w bliźnie jest źle unaczyniona, nieelastyczna, część blizn jest przerosła, część zanikowa, lasery są podstawą do przebudowy blizn.

Laser frakcyjny jest najmocniejszym laserem, rekonwalescencja po zabiegu z jego wykorzystaniem trwa 4 dni, zalecany jest opatrunek na bliznę.

Nieco słabszym zarówno w działaniu na bliznę, jak i efektach terapii jest laser diodowy, w tym przypadku zabiegi powtarzamy 4-5 razy. Bardzo dobrym rozwiązaniem pośrednim jest terapia blizn za pomocą radiofrekfencji mikroigłowej, w tym przypadku także uzyskujemy bardzo dobre efekty.

Zamykanie naczynek na twarzy - zabieg laserem

Jeżeli na Twojej twarzy widzisz pojedyncze pęknięte naczynka należy je zamknąć, aby zmiany nie powiększały sięZamykamy je laserem diodowym, który ma odpowiednią długość fali świetlnej, pochłanianą przez hemoglobinę. Fala świetlna dochodząc do naczynia, jest zamieniana w energię i powoduje koagulacje naczynia, czyli jego zamknięcie. Mechanizm ten wykorzystujemy zarówno przy zamykaniu pojedynczych naczynek, czy usuwaniu rumienia z twarzy. Wiele Pań ma problemy z popękanymi naczynkami na nosie, z czasem robi się ich coraz więcej. Te naczynka także skutecznie zamykamy laserem diodowym.

Ważna informacja dla Pań z cerą naczynkową: nawet jeżeli skutecznie zamkniemy naczynia, pod wpływem ciśnienia wysokiej temperatury mogą się otworzyć. Dlatego też 2 tygodnie po zabiegu prosimy np. nie lecieć samolotem, nie korzystać z sauny, etc.  Zapraszamy serdecznie.

Fale radiowe, radiofrekfencja mikroigłowa

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej to kolejny bardzo ciekawy zabieg służący odmładzaniu i ujędrnianiu skóry. Stosujemy go na twarz, w celu napięcia wiotkiej skóry, stosujemy go na brzuch, np., po ciąży gdy chcemy napiąć i ujędrnić skórę brzucha. Bardzo ładnie ujędrnia skórę na dekolcie, biuście oraz na ramionach. Jest to zabieg nieinwazyjny, bez przerwania ciągłości skóry, na drugi dzień możecie Panie iść do pracy, a Wasza skóra będzie napięta i ujędrniona.

Na czym polega zabieg radiofrekfencji?

Urządzenie do radiofrekfencji wytwarza prąd elektryczny o niskim napięciu. Głowica urządzenia RF jest zwykle wyposażona w cieniutkie igiełki (czasami podobne do tych w Dermapenie), lub ułożone na planie kwadratu 1 cm na 1 cm. Przez te igiełki do naszej skóry dociera impuls elektryczny, który stymuluje skórę i powoduje obkurczenie naszych włókien kolagenowych. Zabieg ten, nie jest niebezpieczny, pacjent zwykle leży na płytce uziemiającej, a natężenie prądu jest minimalne. Skóra jest też odporna na prąd więc pacjent czuje jedynie niewielkie mrowienie. Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie kwadraciki, w miejscu przyłożenia głowicy, jeżeli zabieg jest delikatny znikają one po 24 godzinach.

Ta technika ujędrniania jest bardzo skuteczna w odmładzaniu skóry, znalazła również swoje zastosowanie w ginekologii estetycznej, dzięki niej możemy obkurczyć pochwę, leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Zabiegi laserowe na usuwanie rozstępów

Rozstępy pojawiają się zarówno w trakcie wzrostu, gdy nasze kości rosną szybciej, niż rozciąga się nasza skóraWidzimy je w ciąży, gdy dziecko szybko przybiera na wadze, a skóra mamy nie jest wystarczająco elastyczna.

Rozstępy pojawiają się też u entuzjastów siłowni, gdy ich mięśnie rosną tak szybko, że skóra nie rozciąga się tylko pęka.

Rozstępy skóry to efekt pękania skóry, gdy skóra pęknie nie da się jej skleić, czy wymazać rozstępu gumką myszką, należy poddać się zabiegom medycyny estetycznej, głównie zabiegom laserowym.

Do usuwania rozstępów, w naszym gabinecie wykorzystujemy głównie laser frakcyjny. Laser frakcyjny powoduje uszkodzenie struktury skóry w miejscu rozstępu, inicjując proces gojenia się. W wyniku uszkodzenia w tkanki rozstępu wnikają nowe naczynia krwionośne, odżywiając skórę, pojawiają się nowe włókna kolagenowe.

Jest to proces kontrolowanej przebudowy rozstępu. Skóra pęka szybko, leczenie jest długie. Zwykle wykonujemy 3-4 zabiegi w odstępie miesiąca czasu.

Jeżeli rozstępy są niewielkie możemy wykonać zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, a na kolejnym zabiegu mezoterapię igłową do odżywienia skóry, podając w gojący się rozstęp kwas hialuronowy.

Efekty są na prawdę bardzo ładne. Jedna z moich ostatnich pacjentek miała wszczepiane implanty piersi, jej naturalne piersi były małe, więc po włożeniu dużego implanta na skórze pojawiły się rozstępy. Zrobiłyśmy laser oraz mezoterapię i laser, w tej chwili zmiany są widoczne głównie dla mnie, istotnie zbladły i zwęziły się, pacjentka jest zadowolona. 

Depilacja laserowa włosów

Zabieg depilacji laserowej w naszym gabinecie jest przeprowadzany za pomocą lasera Alma Soprano ICE.

Jest to laser wyposażony w 2 głowice, jedna do włosów ciemnych, druga głowica do włosów jasnych, prawie białych.

Zajmujemy się depilacją blondynek, jak i Pań o ciemnym odcieniu skóry. Nasz laser wyposażony jest w dwie głowice, diodową i aleksandrytową, które dobierane są wg. koloru skóry i koloru włosa pacjentek.

Głowica diodowa służy do depilacji włosów ciemnych, głowica aleksandrytowa jest wykorzystywana do depilacji włosów jasnych, meszku na twarzy, czy nad górną wargą. Pacjentki, wybierając gabinet do depilacji laserowej powinny mieć świadomość, czym różni się laser do depilacji od IPL. IPL to nie laser, jest to urządzenie medyczne, które emituje wiązkę światła.

IPL wykorzystywany jest do depilacji laserowej, ale nie jest to trwałe uszkodzenie cebulki włosowej, uszkadza ją częściowo, włosy wypadają, jednak po pewnym czasie pojawia się odrost.

Aby IPL uszkodził włos, lub cebulkę włosową należy użyć dużej energii, stąd biorą się oparzenia, tak spektakularnie eksponowane w mediach społecznościowych. Po takim oparzeniu na skórze zostaje zwykle przebarwienie w postaci kwadracika, lub prostokąta, odwzorowanie głowicy IPL.

Dobre lasery wykorzystuję nie wiązkę światła, tylko pojedynczą falę o określonej długości, mającą powinowactwo (przechwytywaną) przez włos i cebulkę włosową.

Fala świetlna w laserze zamienia się w energie, a ta „gotuje” cebulkę włosową, uszkadzając ją w sposób trwały.

Pewnie nasuwa Wam się pytanie dlaczego więc nie wystarczy jedna depilacja dobrym laserem, skoro uszkadzamy w sposób trwały cebulkę włosową?

Przyczyną jest faza rośnięcia włosa, włosy mają różne fazy wzrostu. Jedne są „baby hair”, czyli dopiero wyrastają, inne rosną, a inne już nieco starsze przygotowują się do wypadnięcia.

Włosy w fazie anagenu (połączone z cebulką włosową) przewodzą do cebulki energię, i w ten sposób możemy uszkodzić cebulkę włosową. Część włosów w fazie telegenu jest już dojrzała, gruba i nie jest już połączona z cebulką włosową, dlatego też one nie przewodzą energii do cebulki, nie da się jej zniszczyć.

Kolejne zabiegi laserowe, to zabiegi na nowej grupie włosów które wyrastają od nowa, są połączone z cebulkami włosowymi, dlatego też cały proces depilacji trwa kilka miesięcy. My i laser jesteśmy gotowi, musimy tylko poczekać na włosy:)

Zadzwoń : 785 170 871

Chcesz usunąć zmiany skórne?

Umów konsultację

Jak umówić się na wizytę?

Napisz lub zadzwoń

Napisz do nas sms lub zadzwoń pod numer +48 785 170 871   

Twoje oczekiwania

Daj nam znać jakie są Twoje problemy i oczekiwania wobec wizyty

Twoja dostępność

Poinformuj w jakie dni i godziny jesteś dostępny/a. Wspólnie ustalimy dogodny termin.

Wizyta

Czekamy na Twoją wizytę!

      Umów wizytę, zadzwoń na recepcję

                     tel. 785 170 871

  Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms na numer 785 170 871, odpowiem jak najszybciej

              dr.martaskoczylas@gmail.com

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71