Laserowe usuwanie pieprzyków

Laser skutecznie usuwa łagodne zmiany skórne

Laserowe usuwanie pieprzyków, Warszawa

Na naszej skórze wraz z wiekiem pojawiają się różne zmiany skórne, podobne do tych widocznych na zdjęciu. Nazywamy je znamionami naskórkowymi, pacjenci często opisują je jako brodawki skóry. Zmiany te są ładodnymi zmianami rozrostowymi, związanymi ze starzeniem się organizmu.  Niekiedy z ich powierzchni wyrastają włosy. Zmiany te możemy usuwać za pomocą lasera, bez pozostawienia blizny na twarzy, lub chirurgiczne. Decyzja o wyborze terapii zależy od lekarza, po badaniu pacjenta.

Jakie są wskazania do usunięcia pieprzyka?

Łagodne zmiany skórne usuwamy głównie ze względów estetycznych. Jednak zanim zdecydujecie się Państwo na usunięcie jakichkolwiek zmian należy je najpierw ocenic, lekarz powinien je zbadań dermatoskopem, a następnie zawalifikować do odpowiedniej grupy.

Zmiany łagodne typu: brodawki wirusowe, włókniaki, brodawki łojotokowe mogą być  usuwane laserowo, ponieważ po zabiegu nie odrastają, skóra goi się szybko, nie pozostają na niej blizny. Należy być bardzo ostrożnym wybierając gabient do przeprowadzenia tego typu zabiegu. Polecam gabienty lekarskie, poniewaŻ bardzo łatwo jest pomylić znamię skórne z rakiem podstawokomórkowym, czy nawet czerniakiem. Zdarzają się nowotwory skóry pozbawione pigmentu tzw. amelanocytowe, jasne, dlatego doświadczenie lekarskie jest bardzo istotne.

Laserowe usunięcie zmiany nie pozwala na pobranie biopsji do badania histopatologicznego, nie jesteśmy w stanie ocenić charakteru zmiany, dlatego też laserowo można usunąc jednynie zmiany łagodne. Usunięcie laserem nowotworu, raka skóry może istotnie opóźnić diagnozę, a w przypadku pomyłki z czerniakiem kosztować pacjenta życie.  

Badanie dermatoskopem zmian skórnych

Każde znamię, „pieprzyk”, który budzi niepokój pacjenta powinien być oceniony przez lekarza i zbadany w deramtoskopie. Dermatoskop jest to urządzenie, które powiększa zmianę min. 10 krotnie. Lekarz może ocenić dokłanie kształt zmiany, nieregularność jej brzegów, ocenić kolor, wyniosłość, struktury zmiany. Te parametry pozwalają lekarzowi zakwalifikować daną zmianę jako zmianę łagodną, lub zmianę podejrzaną o proces nowotworowy. Jeżeli zmiana jest łagodna, nie budzi wątpliwości lekarza, możemy ją bezpiecznie usunąć za pomoca lasera, nie pozostawiając blizny na ciele pacjenta. Jeżeli zmiana jest nietypowa, budzi wątpliwości lekarza, należy wykonać biopsję i wysłać ją na badanie hitopatologiczne. 

Jak wygląda laserowe usuwanie pieprzyków?

Jak już wiecie nie każdy „pieprzyk”, zmianę skórną można usunąć laserem, możemy to zrobić po kwalifikacji lekarskiej i ocenie miany w dermatoskopie. Pieprzyk, który okaże się być znamieniam naskórkowym, czy włókniakiem możemy bezpieczenie usunąć laserem. Jeżeli zmiana jest duża, lub pacjent na niski próg bólu skórę znieczulamy strzykawką, tak aby pacjent nic nie czuł. Następnie laserem CO2 odparowujemy zmian, usuwając ją całkowicie ze skóry. Po zabiegu zostaje jedynie drobny ślad, który goi się wytwarzając niewielką bliznę. Po kilku miesiącach czerwona blizna blednie, skóra przybiera naturalny odcień.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania pieprzyków

Zabiegów laserowych nie wykonujemy w przypadku stanów zapalnych skóry, infekcji wirusowych i bakteryjnych, nie wykonujemy ich w ciąży, w czasie karmienia piersią, u pacjentów w trakcie chemio i radioterapii. Uważnie kwalifikujemy pacjentów z ciężką cukrzycą, czy chorobami autoimmunologicznymi.

Ile kosztuje laserowe usuwanie zmian skórnych? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena zabiegu w naszym gabiencie  jest podana tutaj. Cena zależy od ilości usuwanych zmian, brodawek ich lokalizacji. Zapraszamy, MediWell Beauty, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki