Usuwanie pieprzyków Warszawa (laserowe)

Laser skutecznie usuwa łagodne zmiany skórne

Zadzwoń: 785 170 871

Czym jest zabieg laserowego usuwania pieprzyków?

Zabieg laserowego usuwania pieprzyków to procedura dermatologiczna, która wykorzystuje skoncentrowane światło laserowe do usunięcia pieprzyków (znanych także jako znamiona) ze skóry.

Na naszej skórze wraz z wiekiem pojawiają się różne zmiany skórne, podobne do tych widocznych na zdjęciu. Nazywamy je znamionami naskórkowymi, pacjenci często opisują je jako brodawki skóry lub pieprzyki.

Zmiany te możemy usuwać za pomocą lasera, bez pozostawienia blizny na twarzy, lub chirurgiczne. Decyzja o wyborze terapii zależy od lekarza, po badaniu pacjenta.

usuwanie pieprzyków z twarzy
laserowe usuwanie pieptrzyków
usunięty pieprzyk
pieprzyki na twarzy przed zabiegiem usunięcia
pieprzyk na twarzy po zabiegu usunięcia

Jakie są wskazania do usunięcia pieprzyka?

Łagodne zmiany skórne usuwamy głównie ze względów estetycznych. Jednak zanim zdecydujecie się Państwo na usunięcie jakichkolwiek zmian (pieprzyków) należy je najpierw ocenić, lekarz powinien je zbadań dermatoskopem, a następnie zawalifikować do odpowiedniej grupy.

Zmiany łagodne typu: brodawki wirusowe, włókniaki, brodawki łojotokowe, czerwone pieprzyki, naczyniaki rubinowe  mogą być  usuwane laserowo, ponieważ po zabiegu nie odrastają, skóra goi się szybko, nie pozostają na niej blizny. Należy być bardzo ostrożnym wybierając gabinet do przeprowadzenia tego typu zabiegu.

Polecam gabinety lekarskie, ponieważ bardzo łatwo jest pomylić znamię skórne z rakiem podstawokomórkowym, czy nawet czerniakiem. Zdarzają się nowotwory skóry pozbawione pigmentu tzw. amelanocytowe, jasne, dlatego doświadczenie lekarskie jest bardzo istotne. Laserowe usunięcie zmiany nie pozwala na pobranie biopsji do badania histopatologicznego, nie jesteśmy w stanie ocenić charakteru zmiany, dlatego też laserowo można usunąc jednynie zmiany łagodne. Usunięcie laserem nowotworu, raka skóry może istotnie opóźnić diagnozę, a w przypadku pomyłki z czerniakiem kosztować pacjenta życie.  

Czy usuwanie pieprzyków jest bezpieczne?

Każde znamię, „pieprzyk„, który budzi niepokój pacjenta powinien być oceniony przez lekarza i zbadany w deramtoskopieDermatoskop jest to urządzenie, które powiększa zmianę min. 10 krotnie.

Lekarz może ocenić dokłanie kształt zmiany, nieregularność jej brzegów, ocenić kolor, wyniosłość, struktury zmiany (pieprzyka). Te parametry pozwalają lekarzowi zakwalifikować daną zmianę jako zmianę łagodną, lub zmianę podejrzaną o proces nowotworowy. Jeżeli zmiana jest łagodna, nie budzi wątpliwości lekarza, możemy ją bezpiecznie usunąć za pomoca lasera, nie pozostawiając blizny na ciele pacjenta. Jeżeli zmiana jest nietypowa, budzi wątpliwości lekarza, należy wykonać biopsję i wysłać ją na badanie hitopatologiczne. 

Jak wygląda laserowe usuwanie pieprzyków?

Jak już wiecie nie każdy „pieprzyk”, zmianę skórną można usunąć laserem, możemy to zrobić po kwalifikacji lekarskiej i ocenie zmiany skórnej w dermatoskopiePieprzyk, który okaże się być znamieniem naskórkowym, czy włókniakiem możemy bezpieczenie usunąć laserem. Jeżeli zmiana jest duża, lub pacjent na niski próg bólu, skórę znieczulamy strzykawką, tak aby pacjent nic nie czuł przy usuwaniu pieprzyka.

Następnie laserem CO2 odparowujemy zmianę (pieprzyka), usuwając ją całkowicie ze skóry. Po zabiegu zostaje jedynie drobny ślad, który goi się wytwarzając niewielką bliznę. Po kilku miesiącach czerwona blizna blednie, skóra przybiera naturalny odcień.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania pieprzyków

Zabiegów laserowego usuwania pieprzyków nie wykonujemy w przypadku stanów zapalnych skóry, infekcji wirusowych i bakteryjnych, nie wykonujemy ich w ciąży, w czasie karmienia piersią, u pacjentów w trakcie chemio i radioterapii. Uważnie kwalifikujemy pacjentów z ciężką cukrzycą, czy chorobami autoimmunologicznymi.

Zadzwoń : 785 170 871

Laserowe usuwanie zmian:

*1 zmiana skórna

300 zł

*2 zmiany skórne

400 zł

*3 zmiany skórne

600 zł

*4 zmiany skórne

750 zł

*włókniaki na szyi

500 zł

*włókniaki na dekolcie

500 zł

*włókniaki 1 pacha

300 zł

*włókniaki 2 pachy

500 zł

*włókniaki 1 powieka

300 zł

*włókniaki 2 powieki

500 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

Linki