Usuwanie włókniaków Warszawa (laserowe)

Usuwanie włókniaków, szybko i skutecznie za pomoca najnowocześniejszych laserów!

Zadzwoń: 785 170 871

Czym jest zabieg laserowego usuwania włókniaków?

Włókniaki są to łagodne zmiany nowotworowe, które nie są groźne dla człowieka. Pojawiają się na naszym ciele wraz z upływem lat, stanowiąc defekt estetyczny, dlatego wiele osób decyduje się na usunięcie włókniaków.

Włókniaki przypominają grudki o brunatnym, lub cielistym zabarwieniu, występują na powiekach, szyi, dekolcie, pod pachami, a nawet w pachwinach.

Dzielimy je na włókniaki miękkie i twarde, oba rodzaje włókniaków możemy usuwać za pomocą zabiegów laserowych.

Bardzo ważna jest konsultacja lekarska przed usunięciem zmiany, badanie dermoskopowe, w którym lekarz ocenia wygląd, kształt, kolor zmiany i potwierdza rozpoznanie włókniaka.

usuwanie włókniaków, laser
laserowe usuwanie włókniaków
włókniaki na szyi
usuwanie włókniaków pod pachami

Co to są włókniaki?

Włókniaki sa to niezłośliwe zmiany skórne. Ich ilość zwiększa się wraz z wiekiem. Są to zmiany łagodne. Często pojawiają się w miejsach, gdzie skóra została uszkodzona, lub jest stale narażona na ucisk: na szyi w rzucie kołnierzyka koszuli, pod fiszbinami od stanika, w okolicy paska od spodni. Wystepują dwa rodzaje włókniaków skóry: włókniaki miękkie oraz włókniaki twarde. Oba typy zmian należy usuwać, usuwamy je główne ze względów estetycznych, jednak zawsze powinien to robić lekarz, aby nie pomylić zmian z zmianami o charakterze nowotworowym.

Metody usuwania włókniaków

Laserowe usuwanie włókniaków jest metodą wybieraną najczęściej zarówno przez lekarza, jak i pacjenta. Dzięki działaniu lasera CO2 zmiana skórna (włókniak) jest odparowywana w trakcie wizyty lekarskiej,  na skórze pozostaje jedynie niewielki strupek. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu lidokainą w zastrzyku. Ranę po zabiegu należy dezynfekować Octaniseptem, strupek odpada po 5-7 dniach. Laserowe usuwanie włókniaków jest metodą z wyboru, zabieg jest bezkrwawy, a gojenie się przebiega bardzo szybko. Włókniaki są różnej wielkości,  duże zmiany sa zwykle usuwane metodą chirurgiczną. Chirurgiczne usuwanie włókniaków, to zabieg zawsze przeprowadzany w znieczuleniu podawanym w strzykawce (tzw. znieczuleniu nasiekowym). Włókniak jest odcinany od podłoża skalpelem, po odcięciu zmiany rana może krwawić. Jeżeli podstawa włókniaka była duża, lekarz zakłada szwy, które sa zdejmowane po 7-10 dniach. Rana goi się wolniej niż w przypadku laserowego usuwania włókniaków, blizna która pozostaje po cięciu skalpelem jest większa i bardziej widoczna.

Metoda chirurgicznego usuwania włókniaków jest wybierana w sytuacji, gdy włókniak jest duży i mamy watpliwości czy w środku włókniaka nie ma komórek nowotworowych. Włókniak, zmiana skórna –  jest wtedy w całości wysyłana na badanie histopatologiczne. Po około 3-4 tygodniach mamy odpowiedz co do charakteru zmiany, czy jest ona łagodna, czy znajdowały się tam komórki nowotworowe. Dlasze postępowanie jest uzależnione od wyniku badania.

Usuwanie włókniaków Plasmą to kolejną metodą wykorzystywaną do usuwania włókniaków. Do zabiegu wykorzystywana może być Plasma IQ (urzadzenie, które wykorzystuje prąd elektryczny). Dzięki elektrokoagulacji włókniak może być odcinany, lub wypalany warstwa po warstwie. Do zabiegu elektrokoagulacji może być też wykorzystany nóż elektryczny lub elekryczne pętle, specjalnie do tego celu przygotowane przez producentów. Ten zabieg jest bolesny, dlatego też zawsze stosujemy znieczulenie nasiękowe (podając lignokainę do tkanek igłą). Rana po zabiegu goi się dobrze, blizna jest zawsze widocza, jednak jest ona niewielka, z biegiem czasu przybiera kolor otaczającej jej skóry.

Laserowe usuwanie włókniaków na powiekach

Włókniaki na powiekach pojawiają się częst po 40 roku życia, są związane ze starzeniem się organizmu. Są one przyczyną dyskomfortu u Pań stanowiąc problem estetyczny. Usuwanie włókniaków na powiekach jest zabiegiem prostym, o ile wykonuje go doświadczony lekarz. W MediWell Beauty wykorzystujemy do tego laser frakcyjny, który pozwala na bardzo precyzyjne odparowanie zmiany skórnej bez pozostawienia śladu, czy nawet niewielkiej blizny.

Włókniaki, które znajdują się na linii rzęs, czy między rzęsami wymagają dokładnej diagnozy lekarskiej, należy je zróżnicować z rakami podstawnokomórkowymi czy kolczystokomórkowymi. Dlatego też, tak ważne jest usuwanie zmian skórnych w gabientach lekarskich. Zabieg usuwania włókniaków na powiekach jest przeprowadzany w znieczuleniu nasiękowym (podawanym strzykawką), po zakończeniu na skórze pozostaje niewielki strupek, który goi się kilka dni.

Laserowe usuwanie włókniaków na szyi, dekolcie

Wiele Pań pyta mnie czy włókniaki się rozsiewają, czy te które usuniemy powrócą. Włókniaki na szyi nie są zakażne, więc nie rozsiewają się. Powstają zwykle w wyniku podrażnienia szyi przez bliżuterię, łańcuszki, czy inne ozdoby. Wynikają ze starzenia się skóry. Włókniaki na szyi to liczne grudki, wyczuwalne pod placami. Z biegiem czasu bedą rosły i powiększały się., rozdrapane mogą krwawić.

Włókniaki na szyi usuwamy w MediWell Beauty zwylke laserem CO2. Zabieg jest szybki, niemniej jednak każda zmiana musi być oddzielnie odparowana. Po odparowaniu każdego włókniaka, na skórze zostaje niewielki strupek. Gojenie się szyi przebiega szybko, jednak wyrównanie kolorytu szyi wymaga kilku miesiecy. Miejsce po usunięciu włókniaka jest pierwotnie czerwone, po kilku tygodniach blednie i zlewa się kolorystycznie z otaczającą skórą.

Laserowe usuwanie włókniaków pod pachami

Pachy są kolejnym miejscem występowania włókniaków. Włókniaki pod pachami powstają jako konsekwencja golenia pach i uszkodzenia skóryMogą być wynikiem otarć skóry w okresie letnim. Włókniaki pod pachami usuwamy głównie za pomoca lasera frakcyjnego, zmiany znieczulamy za pomoca igły i strzykawki, a natępnie odparowujemy warstwa po warstwie. Raz usunięty włókniak nie odrasta, ale może pojawić się kolejny w dole pachowym, nie mamy na to niestety wpływu. W okolicy pach bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja i higiena skóry po zabiegu. Należy minimum 3x dziennie przemywać okolice Octaniseptem, aby nie doszło do nakkażenia rany.

Laserowe usuwanie włókniaków w pachwinach

Włókniaki zlokalizowane w pachwinach wyglądają mało estetycznie. Pojawiają się w wyniku uszkodzenia skóry w trakcie golenia okolic intymnych, z wiekiem rosną, przy otarciu krwawią. Zmiany te usuwamy w znieczuleniu nasiękowym, w zastrzyku, gdyż okolica ta jest bardzo wrazliwa na ból i przegrzanie. Włókniaki usuwamy laserem CO2, lub metodą elektrokoagulacji, w zależności od wielkości włókniaka.  Ze względu na fałdy skóry zalecamy dezynfekowanie rany Octaniseptem 3x dziennie. Zapraszamy do naszego gabinetu MediWell Beauty w Warszawie.

Przeciwskazania do laserowego usuwania włókniaków

Większość naszych pacjentów kwalifikuje się do zabiegów laserowych, nie ma przeciwskazań. Przeciwskazaniem do usuwania włókiaków zarówno metodą laserową, jak i chirurgiczną jest aktywna infekcja skóry w miejscu zabiegu, tendencja do tworzenia blizn przerostowych i bliznowców, choroby autoimmunologicze w okresie zaostrzeń.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Usuwanie włókniaków: 1 powieka

300 zł

Usuwanie włókniaków: 2 powieki

500 zł

Usunięcia znamienia łojowego: głowa

500 zł

Usuwanie włókniaków: na szyi

500 zł

Usuwanie włókniaków: na dekolcie

500 zł

Usuwanie włókniaków: 1 pacha

300 zł

Usuwanie włókniaków: 2 pachy

500 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

Linki