Korekta, plastyka powiek górnych Warszawa

Zabieg chirurgiczny,  wycięcie nadmiaru skóry powiek górnych. 

Zadzwoń : 785 170 871

wycinanie powiek górnych

Korekta powiek górnych - sposób na opadające powieki

Lepsza widoczność

Zabieg korekty powiek górnych powoduję poprawę funkcji powiek i zwiększa pole widzenia.

Młodszy wygląd

Usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z powiek górnych, sprawia, że okolica oczu wygląda świeżej i młodziej. 

Większy komfort

Wycięcie nadmiaru skóry powoduje zmniejszenie ucisku i zmęczenia mięśni powiek górnych. 

Wzrost pewności siebie

Poprawa wyglądu okolic oczu pomaga pozbyć się kompleksu i wpływa na poprawę samooceny.

Jak przebiega zabieg korekty powiek górnych?

Konsultacja lekarska

W trakcie tej wizyty lekarz zbiera wywiad na temat aktualnych chorób i przyjmowanych leków, sprawdza przeciwskazania do zabiegu. Ocenia budowę oka i oczekiwania pacjenta co do efektów zabiegu plastyki powiek górnych.

Badanie laborytoryjne

Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy wykonać: szereg badań laboratoryjnych.

Rysunek cięcia

Przed zabiegiem korekty powiek, lekarz wykonuje dokładny rysunek planowanych cięć skóry powiek górnych. Linia cięcia wykonywana jest w  fałdzie powieki górnej, tak aby powstała blizna była jak najmniej widoczna po zabiegu.

Znieczulenie

Korekta powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym (podawanym w formie zastrzyku). Zabieg jest bezbolesny. Jeżeli pacjent czuje niepokój dodatkowo stosujemy delikatną sedację, leki uspokajające, w zależności od potrzeb.

Zabieg chirurgiczny

Lekarz usuwa rozciągnięte włókna mięśniowe i kontroluje wygląd torebek tłuszczowych, jeżeli trzeba również je usuwa, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny. Następnie zszywa ranę, szwem nierozpuszczalnym. Cały zabieg trwa od 60 do 90 minut.

Zdjęcie szwów

Szew powinien być zdjęty w ciągu 7 dni od zabiegu, termin zdjęcia szwów jest wyznaczany po zakończeniu plastyki powiek. Po zabiegu pacjent odpoczywa przez około godzinę, a następnie może udać się do domu.

Dr n. med. Marta Skoczylas

W 1996 roku uzyskałam tytuł lekarza na Lubelskim Uniwersytecie Medycznym. W 1999 roku obroniłam pracę doktorską z zakresu ginekologii „Status preoksydacyjny w ciążach preeklamptycznych”.

Następnie, klika lat pracowałam na oddziale Chorób Wewnętrznych. W tym czasie pracę lekarza łączyłam z pracą w badaniach klinicznych,  specjalizując się w badaniach klinicznych fazy I i II. W 2011 roku postanowiłam zająć się medycyną estetyczną, nową gałęzią medycyny, rozwijającą się bardzo intensywnie.

W 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe, z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy i otworzyłam gabinet MediWell Beauty. MediWell Beauty to typowy gabinet medycyny estetycznej, wykonuję zabiegi z wykorzystaniem botoksu, mezoterapię, wypełnienie tkanek. Zajmuję się także laserowym usuwaniem pieprzyków, odmładzaniem, zamykaniem naczynek na twarzy, szyi i dekolcie.  W MediWell Beauty wykonuję korektę powiek górnych, oraz inne drobne zabiegi chirurgiczne, usuwanie kaszaków, znamion barwnikowych, tłuszczaków.

Ta strona internetowa ma na celu przybliżenie Państwu zabiegu plastyki powiek górnych. W przypadku pytań, na które nie znajdą Państwo odpowiedzi zapraszam na konsultacje do gabinetu.

200 zł

Konsultacja lekarska

3500 zł

Korekta powiek górnych cena

gratis

Kontrola, zdjęcie szwów po zabiegu

Korekta powiek górnych (przed i po)

plastyka powiek górnych przed

Przed

plastyka powiek

Po

Pacjentka lat 44, po prawej oko przed blefaroplastyką, po lewej dwa tygodnie po zabiegu. Skóra powiki górnej nadal goi się i obkurcza, pełen efekt zobaczycie dopiero po 3 miesiącach po zabiegu. Blizna ulegnie ściągnięciu, oko jeszcze bardziej się otworzy i odmłodnieje. Ważne jest aby nie wyciąć pacjence zbyt dużo tkanki tłuszczowej, i nie spowodować efektu „sowiego oka”, oko młode to oko pełne.

plastyka powiek górnych przed

Przed

plastyka powiek

Po

Pacjentka lat 45, z niewielkim nadmiarem skóry na górnej powiece. Zabieg plastyki powiek, odsłonił powiekę górną, otworzył oko, a przede wszystkim poprawił samopoczucie pacjentki. Blizna jeszcze czerwona, z czasem zacznie blednąć i stanie się zupełnie niewidoczna.

plastyka powiek górnych pacjentka przed

Przed

plastyka powiek górnych pacjentka po

Po

Pani lat 58, widać znaczny nadmiar skóry na górnej powiece, nadmiar skóry utrudnia pracę przy komputerze. W trakcie zabiegu korekty zupełnie zmieniono kształt powieki górnej, przywracając proporcje sprzed 20 lat. Usunięto także torebkę tłuszczową przyśrodkową, aby oko wyglądało naturalnie i świeżo.

plastyka powiek górnych zdjęcie przed

Przed

plastyka powiek górnych zdjęcie po

Po

Pani lat 60 z Irlandii, która postanowiła nieco się odmłodzić. 

plastyka powiek górnych młoda pacjentka

Przed

plastyka powiek górnych po operacji

Po

Pacjentka lat 50, ze smutnymi oczami. Zdjęcie po, które widzicie jest zdjęciem 2 tygodnie po plastyce powiek górnych, dlatego utrzymuje się jeszcze niewielki obrzęk. Blizna pozabiegowa jest prawie niewidoczna,  z czasem będzie blaknąć i obkurczać się. Obkurczanie się blizny sprawi, że powieka górna będzie wyglądała jeszcze ładniej. Zdjęcie nieco rozmyte, ale pracujemy nad techniką:)

plastyka powiek górnych narysowane linie

Przed

plastyka powiek górnych po zabiegu

Po

Pacjentka, która od zawsze miała problem z opadającą powieką górną. Wycięliśmy dużą ilość skóry aby odmłodzić oko, zgodnie z prośbą pacjentki. Po 2 tygodniach widzicie zupełnie inne oko. Blizna jest jeszcze delikatnie czerwona, powieka górna nieco obrzęknięta. Objawy te będą ustępowały z czasem, ostateczny efekt będzie już widoczny po 3 miesiącach od zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu korekty powiek górnych?

Tydzień przed korektą powiek górnych

Zalecamy, aby na tydzień przed zabiegiem plastyki powiek, zaprzestać palenia papierosów, tytoniu, picia alkoholu. Należy unikać przyjmowania witaminy E,  leków przeciwzapalnych.

Skonsultuj z lekarzem przyjmowanie leków rozrzedzających krew oraz preparatów z żeń-szenia i ginko-bilboa. W przypadku chorób serca, ustal z lekarzem odpowiednie przygotowanie do zabiegu.

Panie powinny ustalić termin zabiegu w oparciu o swój cykl miesiączkowy, zabiegu nie przeprowadzamy zwykle w trakcie miesiączki.

Dzień przed korektą powiek górnych

Przede wszystkim staraj się być zrelaksowany/a.

Znajdź sposób na relaks, który działa na Ciebie najlepiej.

Może to być ciepła kąpiel, medytacja, czytanie ulubionej książki czy krótka drzemka.

Unikaj intensywnych aktywności fizycznych i stresujących sytuacji.

Jeżeli masz możliwość, poświęć ten dzień wyłącznie dla siebie.

Oglądaj film, słuchaj muzyki, czytaj, spędź czas z bliskimi.

W dniu zabiegu korekty powiek górnych

W dniu zabiegu plastyki powiek górnych, dr Marta Skoczylas zaleca lekki posiłek, prosimy jednak o unikanie  kawy, mocnej herbaty, aby nie przyspieszyć akcji serca, czy nie podwyższyć ciśnienia tętniczego krwi. W dniu zabiegu należy przyjąć regularnie stosowane leki, z wyjątkiem tych o których rozmawiałeś z lekarzem w trakcie konsultacji.

Na zabieg korekty powiek górnych należy przyjść bez makijażu i bez biżuterii. Najlepiej nałożyć luźny, wygodny strój. Przygotowując się do zabiegu, nie zapomnij poprosić kogoś aby towarzyszył ci w trakcie zabiegu. Ze względu na rodzaj zabiegu, zastosowane znieczulenie nie będziesz mógł sam wrócić do domu, potrzebujesz wsparcia drugiej osoby. Nie będziesz mógł prowadzić auta.

Jesteś gotowa na pierwszy krok, odmłodzenie oczu?

Popraw swój wygląd! - Umów konsultację
plastyka powiek górnych

Czym jest wykonywany zabieg korekty powiek górnych?

Zabieg jest wykonywany nożem elektrycznym, który jednocześnie tnie i koaguluje tkanki (zamyka przecięte naczynia krwionośne). Ryzyko wystąpienia siniaków w przypadku zastosowania noża elektrycznego jest dużo mniejsze niż w przypadku skalpela. Pacjentki szybciej się goją i wracają do pracy.

W przypadku osób palących papierosy naczynia krwionośne są kruche i delikatne. U palaczy ważne jest ustawienie wysokich parametrów koagulacji (zamykania naczyń), dzięki czemu unikniemy „oczu pandy” po zabiegu.  Jednakże, u pacjentów z rozrusznikiem serca i dużymi zaburzeniami rytmu serca nie można stosować tej metody – wtedy zabieg jest wykonywany przy pomocy skalpela.

Polecamy również usuwanie kępek żółtych z powiek – jest to zabieg w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Plastyka powiek górnych (przed i po)

korekta powiek górnych przed
korekta powiek górnych po

Pani Jadzia: korekta powiek górnych, jedna z moich ulubionych pacjentek. Bardzo dojrzała pacjentka, z której jestem bardzo dumna. Ciężkie powieki zostały skorygowane, spojrzenie odzyskało blask. Pacjentka miała ograniczone pole widzenia, teraz  pani Jadzia widzi jasno i klarownie. Zapraszamy na korektę powiek górnych do MediWell Beauty.

korekta powiek górnych założone szwy

Przed

korekta powiek górnych po zabiegu

Po

Pani Jadzia: popatrzcie na powieki dolne, ich wygląd także się poprawił, mimo że nic z dołem nie robiłam. Usunięcie nadmiaru skóry na powiekach górnych poprawiło krążenie limfy, obrzęki powiek dolnych zmniejszyły się same. 

korekta powiek górnych przed

Przed

plastyka powiek górnych po

Po

Pani Aneta: nieco młodsza pacjentka, ale ze smutnymi oczami. Wykonałam korektę powiek górnych w zeszłym roku, wycięłam nadmierną ilość skóry, usunęłam część przyśrodkowej torebki tłuszczowej. Oczy jak nowe:))

plastyka powiek górnych przed operacją

Przed

korekta powiek górnych po operacji -szwy na powiekach

Po

Szwy powiek górnych są różne, jedne są szyte na okrętkę, a inne są szwami śródskórnymi, zostawiającymi minimalne blizny. Rodzaj szwu zależy od umiejętności lekarza i jakości tkanki pacjentki. Jeżeli skóra jest wiotka, należy założyć szwy mocniejsze dające pewność, że rana nie rozejdzie się w trakcie gojenia skóry.

korekta powiek górnych przed zabiegiem
korekta powiek górnych linie cięcia

Pani Ania: młoda pacjentka, która nie jest zadowolona z wyglądu swoich powiek. Nadmiar skóry widoczny jest gołym okiem. Negocjacje co do wycięcia ilości skóry były długie:), czasami trudno przekonać pacjentki, że nie można wyciąć zbyt dużo  skóry…

korekta powiek górnych po zabiegu

Przed

korekta powiek górnych po zabiegu wygojone powieki

Po

Pani Ania: zdjęcia: korekta powiek górnych, zawsze pokazujemy oczy przed i po, najchętniej wygojone. Na zdjęciu widzicie Państwo nadmiar skóry powiek górnych, oraz wygląd oczu tuż po zabiegu. W trakcie zabiegu, przy użyciu noża elektrycznego nie ma siniaków, co widzicie na zdjęciu, oczy są jak nowe:). Szew jest cienki, zostanie zdjęty za 7 dni.

korekta powiek górnych wygląd powiek przed operacją

Przed

korekta powiek górnych po operacji założone szwy

Po

Tutaj widzicie jedną z moich ostatnich pacjentek, wybaczcie kadrowanie (fotografia nie jest moją mocna stroną), ale ewidentnie widać odmłodzenie okolicy oka, usunęłam nadmiar skóry, podniosłam górną powiekę, nadałam twarzy świeżości.

korekta powiek górnych przed zabiegiem

Przed

korekta powiek górnych szwy po zabiegu

Po

Pacjentka poprosiła nas o korektę powiek. Oczy są bardzo trudne, asymetryczne, brak tkanki tłuszczowej wokół gałki ocznej lewego oka. Udało się ładnie wyciąć  skórę, nieco więcej po stronie prawej, niż lewej , czekamy na wizytę kontrolną.

Opinie z Google

Z całego serca polecam Panią Doktor, przemiła, profesjonalna osoba, do leczenia podchodzi bardzo kompleksowo, jestem bardzo zadowolona z efektu.
Karina Lew-a

Pełen profesjonalizm!!! Cudowna kobieta jaka jest Pani Doktor Marta i przemiła atmosfera jaka stwarza, sprawia ze chce się tu wracać. Polecam wszystkim paniom które chcą poczuć się piękne i zadbane.

Malgorzata Raducka

Dla mnie usługi Pani Doktor Marty są po prostu – rewelacyjne! Profesjonalizm w bardzo sympatycznej atmosferze z czystym sumieniem polecam każdemu! 🙂 🙂
Irena Kowalska

Jesteś gotowa na pierwszy krok, odmłodzenie oczu?

Popraw swój wygląd! - Umów konsultację

Ile kosztuje korekta powiek górnych?

W Warszawie ceny za operacyjną korektę powiek górnych wahają się od 4000 zł do 10 000 zł. Cena zależy od renomy kliniki, operatora, którego wybierzecie do zabiegu. Planując korektę powiek górnych należy pamiętać o konsultacji przed zabiegiem, oraz o wizytach kontrolnych po zabiegu.

Jakie badania trzeba zrobić przed plastyką powiek?

Każdy pacjent planujący plastykę powiek powinien wykonać zestaw badań, aby upewnić się, że jest zdrowy.

Najważniejsze badania to morfologia krwi z rozmazem, układ krzepnięcia: APTT, INR.

Musimy być pewni,  że w trakcie zabiegu pacjent nie zakrwawi. Zlecamy także wykonanie glukozy na czczo, oraz sprawdzamy czy pacjent nie choruje na choroby zakaźne. Należy więc oznaczyć antygen Hbs (poziom przeciwciał), antygen HCV (poziom przeciwciał), HIV.

Ile trwa zabieg korekty powiek górnych?

Zabieg plastyki powiek górnych, w naszym gabinecie jest planowany na 2 godziny. W tym czasie zbierany jest wywiad z pacjentem, wykonywane są zdjęcia przed zabiegiem korekty.

Lekarz wykonuje rysunek na powiekach, zaznaczając linię cięcia. Następnie wykonywany jest zabiegi plastyki powiek.

Po zabiegu pacjent zwykle odpoczywa od 45-60 minut, u nas w gabinecie. Sprawdzamy czy wszystko jest OK i nic złego się nie dzieje. W dniu zabiegu nie warto planować żadnych innych aktywności.

Czy zabieg plastyki powiek górnych jest bolesny?

Zabieg plastyki powiek górnych nie boli. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, ale każdy pacjent dostaje lek usypiający, niektórzy pacjenci nazywają go „głupim Jasiem”.

Pozwala on pacjentom się zrelaksować, odprężyć, przysnąć w trakcie zabiegu. Pozwala to na bezstresowe przejście przez całą procedurę.

Jak wyglądają szwy po korekcie powiek górnych?

Od dokładności lekarza zależy wygląd blizny na powiece górnej, szew powinien być wykonany cieniutka nicią (zwykle 6.0), atraumatyczną igłą. Niektórzy z nas szyją  „na okrętkę” , szwem skórnym, ciągłym, inni zakładają szwy pojedyncze, inni jeszcze szew śródskórny.

Panie martwią się, że po zwykłym szwie skórnym, ciągłym, w miejscu wkłucia igły mogą pozostać grudki i nierówności. Proszę się jednak nie martwić, powieki goją się zwykle dobrze, niewielkie grudki (wypukłość po wkłuciu igły), wypłaszczają się po około 4 tygodniach nie pozostawiając po sobie śladu.

Często, na prośbę pacjentek zakładamy szew śródskórny, prowadząc nić w skórze, nie wykłuwając jej na zewnątrz, tak też robimy w MediWell Beauty.

Estetycznie szew śródskórny wygląda bardzo ładnie, jednak trudno go założyć w skórze bardzo cienkiej i delikatnej (a taką mamy głównie na powiekach). Czasami gdy brzegi rany są cienkie szew śródskórny może się rozejść i wtedy blizna jest szeroka. Dlatego też lekarze wolą zwykły szew, z wkłuwaniem igły w skórę bo daje nam większą pewność i stabilność, mniejsze ryzyko rozejścia się rany.

 

Czy ściąganie szwów boli?

Zdjęcie szwu z powiek jest bezbolesne dla pacjenta. Szwy po pewnym czasie przeszkadzają naszym pacjentom, więc zdjęcie szwów jest wybawieniem ich z opresji.

Szwy zdejmowane są za pomocą cieniutkiej pęsety i nożyczek okulistycznych. W trakcie zdejmowania szwów pacjent może odczuwać delikatne pociąganie, ale ponieważ zdjęcie szwu trwa bardzo krótko, zabieg jest bezbolesny dla pacjenta.

Jak długo goją się powieki po korekcie?

Po chirurgicznej korekcie powiek górnych należy się liczyć z faktem, że przez 7 dni pacjenci będą wyglądali źle.

Przez kilka dni na oczach utrzymuje się obrzęk, niekiedy siniaki.

Po 7 dniach od zabiegu lekarz zdejmuje szwy chirurgiczne, i rozpoczyna się proces przebudowy blizny. Moi pacjenci wracają do pracy zwykle po 7 dniach.

Kiedy po zabiegu plastyki powiek górnych można wrócić do pracy?

Po plastyce powiek przez tydzień pacjent ma na powiekach szwy. Do czasu zdjęcia szwów zalecamy odpoczynek w domu, unikanie pracy przed komputerem, unikanie oglądania telewizji. Oczy zamknięte goją się szybciej:).

Po tygodniu, po zdjęciu szwów pacjenci wracają do pracy. Zalecamy wstrzymanie się od makijażu jeszcze przez około tydzień.

Co jeśli po zabiegu korekty powiek górnych pojawi się krwawienie?

Krwawienie pozabiegowe, wstępuje rzadko, jednak jest możliwe zarówno w trakcie zabiegu oraz po zabiegu plastyki powiek górnych.

Krwawienie może występować pod skórą lub wokół gałki ocznej. Jeżeli krwawienie występuje po zakończonym zabiegu to wymaga szybkiego leczenie lub wykonania ponownego zabiegu chirurgicznego.

Nadmierna ilość krwi w oczodole może spowodować zaburzenie widzenia lub trwała ślepotę.

Dlatego też każda pacjentka, po zabiegu pozostaje w gabinecie przez około godzinę na obserwacje. Nadmierna ilość krwi gromadzona pod skórą (krwiak) może powodować opóźnione gojenie się ran, powstanie nieprawidlowej blizny.

Czy NFZ refunduje korektę powiek?

NFZ refunduje korektę operacyjną powiek górnych ale tylko w określonych wskazaniach.

Dotyczy to osób starszych, u których opadające powieki spowodowały ograniczenie pola widzenia, gdy uniemożliwiają czytanie, czy samoobsługę pacjenta.

Bardzo rzadko NFZ kwalifikuje do zabiegu wiotkość skóry powiek powodującą gorszy wygląd. Należy także pamiętać, że w wielu przypadkach NFZ kwalifikuje do zabiegu jedno oko, a nie oba, więc przez jakiś czas należy się liczyć z asymetrycznym wygladem.

Jakie są przeciwwskazania do korekty powiek górnych?

Korekty powiek górnych nie przeprowadzamy u pacjentów chorych.

Istnieje mnóstwo chorób które dyskwalifikuja pacjenta, ale należy o swoich dolegliwościach porozmawiać z lekarzem, który ma przeprowadzić zabieg.

My nie wykonujemy zabiegu pacjentkom w ciąży, pacjentkom onkologicznym, pacjentom chorującym na tarczyce i nie stosującym leków. Uważnie kwalifikujemy pacjentów z cukrzyca, czy chorobami serca.

Czego nie wolno robić po plastyce powiek?

Po plastyce powiek należy odpoczywać przez tydzień, więc nie ćwiczymy, nie uprawiamy sportów, nie spacerujemy w pełnym słońcu po dworze, nie opalamy się, nie dotykamy palcami oczu (chyba że smarujemy powieki kremem zgodnie z zaleceniem lekarza).

Jak pielęgnować blizny po korekcie powiek górnych?

Blizny powstają zawsze, po każdym przerwaniu ciągłości skóry, są mniej lub bardziej widoczne.

Początkowo blizny sa czerwone, przerośnięte, z czasem spłaszczają się, ich kolor blednie, stają się białe, lub przybierają kolor otaczających ich tkanek.

Blizny ulegają zmianie przez 12 miesięcy od zabiegu. Ważne jest ich nawilżanie i natłuszczanie w trakcie tworzenia, delikatny masaż, aby blizna stała się bardziej elastycznaPacjenci stosują maści natłuszczające.

Jak długo goją się blizny po korekcie powiek?

Blizna jest naturalnym następstwem pozabiegowym, powstaje zawsze po przecięciu skóry. Blizna wytwarza się po około 7 dniach, wtedy zdejmowane są szwy z powiek.

Blizny do 3 miesiąca po zabiegu mogą być czerwone, potem powoli bledną. Blizny moga być grube i przerośnięte, jest to naturalny proces gojenia się ran. Niekiedy w miejscu szycia widoczne są drobne grudki, zgrubienia skóry, które z czasem się spłaszczają.

Blizny po około 6 miesiącach stają się blade i niewidoczne. Łatwo je przykryć makijażem.

Jeżeli Twoja blizna jest przerośnięta i nie wygląda estetycznie warto skonsultować się z lekarzem. Możemy wtedy wykonać zabieg laserem frakcyjnym, Plazmą IQ, zastosować inne techniki w zależności od objawów i problemu pacjenta.

Jeżeli blizna rozeszła się w trakcie rekonwalescencji możemy przebudować ją i zwęzić wykonując zabieg frakcyjny.

W jakim wieku korekta powiek?

Wiele Pań zastanawia się, czy warto robić korektę powiek górnych i w jakim wieku.

Wiek nie ma tu znaczenia, jeżeli widzisz że Twoje powieki górne są wiotkie, uniemożliwiają zrobienie makijażu, sprawiają że oko wydaje się małe warto skonsultować się z lekarzem i porozmawiać o zabiegach odmładzających oko.

Niekiedy lekarz zaproponuje mezoterapię, a niekiedy zaprosi na zabieg chirurgiczny. Polecamy również zabieg odmładzania twarzy laserem frakcyjnym.

Ile kosztuje usuniecie nadmiaru skóry z powiek?

W naszym gabiencie cena zabiegu to 3200  zł za obie powieki górne.

Zadzwoń : 785 170 871

Umów wizytę, zadzwoń na recepcję:

                tel. 785 17 08 71

  Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms, odpowiem jak najszybciej

         dr.martaskoczylas@gmail.com

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71