Korekta powiek górnych Warszawa
Zabieg chirurgiczny, wycięcie nadmiaru skóry powiek górnych.
Zadzwoń : 785 170 871
Korekta powiek górnych - sposób na opadające powieki
Lepsza widoczność
Zabieg korekty powiek górnych powoduję poprawę funkcji powiek i zwiększa pole widzenia.
Młodszy wygląd
Usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z powiek górnych, sprawia, że okolica oczu wygląda świeżej i młodziej.
Większy komfort
Wycięcie nadmiaru skóry powoduje zmniejszenie ucisku i zmęczenia mięśni powiek górnych.
Wzrost pewności siebie
Poprawa wyglądu okolic oczu pomaga pozbyć się kompleksu i wpływa na poprawę samooceny.
Jak przebiega zabieg korekty powiek górnych?
Konsultacja lekarska
W trakcie tej wizyty lekarz zbiera wywiad na temat aktualnych chorób i przyjmowanych leków, sprawdza przeciwskazania do zabiegu. Ocenia budowę oka i oczekiwania pacjenta co do efektów zabiegu plastyki powiek górnych.
Badanie laborytoryjne
Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy wykonać: szereg badań laboratoryjnych.
Rysunek cięcia
Przed zabiegiem lekarz wykonuje dokładny rysunek planowanych cięć skóry powiek górnych. Linia cięcia wykonywana jest w fałdzie powieki górnej, tak aby powstała blizna była jak najmniej widoczna po zabiegu.
Znieczulenie
Korekta powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym (podawanym w formie zastrzyku). Zabieg jest bezbolesny. Jeżeli pacjent czuje niepokój dodatkowo stosujemy delikatną sedację, leki uspokajające, w zależności od potrzeb.
Zabieg chirurgiczny
Lekarz usuwa rozciągnięte włókna mięśniowe i kontroluje wygląd torebek tłuszczowych, jeżeli trzeba również je usuwa, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny. Następnie zszywa ranę, szwem nierozpuszczalnym. Cały zabieg trwa od 60 do 90 minut.
Zdjęcie szwów
Szew powinien być zdjęty w ciągu 7 dni od zabiegu, termin zdjęcia szwów jest wyznaczany po zakończeniu plastyki powiek. Po zabiegu pacjent odpoczywa przez około godzinę, a następnie może udać się do domu.
Dr n. med. Marta Skoczylas
W 1996 roku uzyskałam tytuł lekarza na Lubelskim Uniwersytecie Medyczny. W 1999 roku obroniłam pracę doktorską z zakresu ginekologii „Status preoksydacyjny w ciążach preeklamptycznych”.
Następnie, klika lat pracowałam na oddziale Chorób Wewnętrznych. W tym czasie pracę lekarza łączyłam z pracą w badaniach klinicznych, specjalizując się w badaniach klinicznych fazy I i II. W 2011 roku postanowiłam zająć się medycyną estetyczną, nową gałęzią medycyny, rozwijającą się bardzo intensywnie.
W 2012 roku ukończyłam studia podyplomowe, z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy i otworzyłam gabinet MediWell Beauty. MediWell Beauty to typowy gabinet medycyny estetycznej, wykonuję zabiegi z wykorzystaniem botoksu, mezoterapię, wypełnienie tkanek. Zajmuję się także laserowym usuwaniem pieprzyków, odmładzaniem, zamykaniem naczynek na twarzy, szyi i dekolcie. W MediWell Beauty wykonuję korektę powiek górnych, oraz inne drobne zabiegi chirurgiczne, usuwanie kaszaków, znamion barwnikowych, tłuszczaków.
Ta strona internetowa ma na celu przybliżenie Państwu zabiegu plastyki powiek górnych. W przypadku pytań, na które nie znajdą Państwo odpowiedzi zapraszam na konsultacje do gabinetu.
200 zł
Konsultacja lekarska
4000 zł
Korekta powiek górnych cena
gratis
Kontrola, zdjęcie szwów po zabiegu
Zadzwoń : 785 170 871
Korekta powiek górnych (przed i po)
Przed
Po
Pacjentka lat 45, z niewielkim nadmiarem skóry na górnej powiece. Zabieg plastyki powiek, odsłonił powiekę górną, otworzył oko, a przede wszystkim poprawił samopoczucie pacjentki. Blizna jeszcze czerwona, z czasem zacznie blednąć i stanie się zupełnie niewidoczna.
Przed
Po
Pani lat 58, widać znaczny nadmiar skóry na górnej powiece, nadmiar skóry utrudnia pracę przy komputerze. W trakcie zabiegu korekty zupełnie zmieniono kształt powieki górnej, przywracając proporcje sprzed 20 lat. Usunięto także torebkę tłuszczową przyśrodkową, aby oko wyglądało naturalnie i świeżo.
Przed
Po
Pani lat 58, widać znaczny nadmiar skóry na górnej powiece, nadmiar skóry utrudnia pracę przy komputerze. W trakcie zabiegu plastyki powiek zupełnie zmieniono kształt powieki górnej, przywracając proporcje sprzed 20 lat. Usunięto także torebkę tłuszczową przyśrodkową, aby oko wyglądało naturalnie i świeżo.
Przed
Po
Pacjentka lat 50, ze smutnymi oczami. Zdjęcie po, które widzicie jest zdjęciem 2 tygodnie po plastyce powiek górnych, dlatego utrzymuje się jeszcze niewielki obrzęk. Blizna pozabiegowa jest prawie niewidoczna, z czasem będzie blaknąć i obkurczać się. Obkurczanie się blizny sprawi, że powieka górna będzie wyglądała jeszcze ładniej. Zdjęcie nieco rozmyte, ale pracujemy nad techniką:)
Przed
Po
Pacjentka, która od zawsze miała problem z opadającą powieką górną. Wycięliśmy dużą ilość skóry aby odmłodzić oko, zgodnie z prośbą pacjentki. Po 2 tygodniach widzicie zupełnie inne oko. Blizna jest jeszcze delikatnie czerwona, powieka górna nieco obrzęknięta. Objawy te będą ustępowały z czasem, ostateczny efekt będzie już widoczny po 3 miesiącach od zabiegu.
Jak przygotować się do zabiegu korekty powiek górnych?
Tydzień przed
Zalecamy, aby na tydzień przed zabiegiem plastyki powiek, zaprzestać palenia papierosów, tytoniu, picie alkoholu. Należy unikać przyjmowania witaminy E, leków przeciwzapalnych.
Skonsultuj z lekarzem przyjmowanie leków rozrzedzających krew oraz preparatów z żeń-szenia i ginko-bilboa. W przypadku chorób serca i kobiet, ustal z lekarzem odpowiednie przygotowanie do zabiegu.
Panie powinny ustalić termin zabiegu w oparciu o swój cykl miesiączkowy, zabiegu nie przeprowadzamy zwykle w trakcie miesiączki.
Dzień przed
Przede wszystkim staraj się być zrelaksowany/a.
Znajdź sposób na relaks, który działa na Ciebie najlepiej. Może to być ciepła kąpiel, medytacja, czytanie ulubionej książki czy krótka drzemka.
Unikaj intensywnych aktywności fizycznych i stresujących sytuacji. Jeżeli masz możliwość, poświęć ten dzień wyłącznie dla siebie. Oglądaj film, słuchaj muzyki, czytaj, spędź czas z bliskimi.
W dniu zabiegu
W dniu zabiegu plastyki powiek górnych, dr Marta Skoczylas zaleca lekki posiłek, prosimy jednak o unikanie kawy, mocnej herbaty, aby nie przyspieszyć akcji serca, czy nie podwyższyć ciśnienia tętniczego krwi. W dniu zabiegu należy przyjąć regularnie stosowane leki, z wyjątkiem tych o których rozmawiałeś z lekarzem w trakcie konsultacji.
Na zabieg plastyki powiek górnych należy przyjść bez makijażu i bez biżuterii. Najlepiej nałożyć luźny, wygodny strój. Przygotowując się do zabiegu, nie zapomnij poprosić kogoś aby towarzyszył ci w trakcie zabiegu. Ze względu na rodzaj zabiegu, zastosowane znieczulenie nie będziesz mógł sam wrócić do domu, potrzebujesz wsprarcia drugiej osoby. Nie będziesz mógł prowadzić auta.
Jesteś gotowa na pierwszy krok, odmłodzenie oczu?
Popraw swój wygląd! - Umów konsultacjęCzym jest wykonywany zabieg korekty powiek górnych?
Zabieg jest wykonywany nożem elektrycznym, który jednocześnie tnie i koaguluje tkanki (zamyka przecięte naczynia krwionośne). Ryzyko wystąpienia siniaków w przypadku zastosowania noża elektrycznego jest dużo mniejsze niż w przypadku skalpela. Pacjentki szybciej się goją i wracają do pracy.
W przypadku osób palących papierosy naczynia krwionośne są kruche i delikatne. U palaczy ważne jest ustawienie wysokich parametrów koagulacji (zamykania naczyń), dzięki czemu unikniemy „oczu pandy” po zabiegu. Jednakże, u pacjentów z rozrusznikiem serca i dużymi zaburzeniami rytmu serca nie można stosować tej metody – wtedy zabieg jest wykonywany przy pomocy skalpela.
Polecamy również usuwanie kępek żółtych z powiek – jest to zabieg w pełni bezpieczny dla pacjenta.
Opinie z Google
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń : 785 170 871
Najczęściej zadawane pytania
Jakie są przeciwwskazania do korekty powiek górnych?
Dr Marta Skoczylas nie przeprowadza zabiegu u osób cierpiących na zaburzenia krzepliwości krwi, w przypadku niewyrównanej cukrzycy, nieleczonego nadciśnienia tętniczego, lub nieleczonej choroby niedokrwiennej serca. Nie przeprowadzamy go u osób chorujących choroby tarczycy, nie leczonych przez endokrynologa.
W przypadku chorób oczu takich jak jaskra, odklejanie siatkówki zabieg musi poprzedzić konsultacja okulistyczna dotycząca mozliwości przeprowadzenia ww. zabiegu oraz zastosowanego znieczulenia w trakcie zabiegu. Niektórych leków znieczulających nie można zastosować u pacjentów z jaskrą czy innymi schorzeniami oka. W przypadku stanów zapalnych skóry, infekcji skóry twarzy, opryszczki należy najpierw wygoić zmiany zapalne, a dopiero w późniejszym terminie zaplanować zabieg chirurgiczny.
Jak wyglądają szwy po korekcie powiek górnych?
Szew ciągły, czy szew śródskórny po plastyce powiek? Warszawa, blefaroplastyka, Praga Południe, Północ
Od dokładności lekarza zależy wygląd blizny na powiece górnej, szew powinien być wykonany cieniutka nicią (zwykle 6.0), atraumatyczną igłą. Niektórzy z nas szyją ” na okrętkę” , szwem skórnym, ciągłym, inni zakladają szwy pojedyncze, inni jeszcze szew śródskórny. Panie martwią się, że po zwyklym szwie skórnym, ciągłym, w miejscu wkłucia igły moga pozostać grudki i nierówności. Proszę się jednak nie martwić, powieki goją się zwykle dobrze, niewielkie grudki (wypukłość po wkłuciu igły), wypłaszczają się po około 4 tygodniach nie pozostawiając po sobie śladu.
Często, na prośbę pacjentek zakładamy szew śródskórny, prowadząc nić w skórze, nie wykłuwając jej na zewnątrz, tak terż robimy w MediWell Beauty. Estetycznie szew śródskórny wygląda on bardzo ładnie, jednak trudno go założyć w skórze bardzo cienkiej i delikatnej (a taką mamy głównie na powiekach). Czasami gdy brzegi rany są cienkie szew śródskórny może się rozejść i wtedy blizna jest szroka. Dlatego też lekarze wolą zwykły szew, z wkłuwaniem igly w skórę bo daje nam większą pewność i stabilność, mniejsze ryzyko rozejścia się rany.
Czy ściąganie szwu z powiek boli?
Zdjęcie szwu z powiek jest bezbolesne dla pacjenta. Szwy po pewnym czasie przeszkadzają naszym pacjentom, więc zdjęcie szwów jest wybawieniem ich z opresji. Szwy zdejmowane są za pomocą cieniutkiej pęsety i nozyczek okulistycznych. W trakcie zdejmowania szwów pacjent może odczuwać delikatne pociąganie, ale ponieważ zdjęcie szwu trwa bardzo krótko zabieg jest bezbolesny dla pacjenta.
Jak pielęgnować rany po korekcie powiek górnych - jak długo goją się powieki?
Jak dbać o oczy po zabiegu plastyki powiek górnych? Warszawa, Praga Południe, Północ, Cena
W MediWell Beauty kochamy lód:). W pierwszej dobie po zabiegu zalecamy chłodzenie powiek przy użyciu chłodnych opatrunków, żel paków, lub kostek lodu zawiniętych w czystą gazę. Chłodzenie powinno odbywać się kilka razy dziennie przez około 3-5 minut.Jeżeli w pierwszej dobie po zabiegu występuje kropelkowe krwawienie na brzegach rany ranę należy schładzać przez kolejne dwa dni.
Ważny jest ucisk rany przez naklejone plastry, proszę je utrzymać po zabiegu przez 24 godziny, zabezpieczają one oko przed krwawieniem. W drugiej dobie po zabiegu proszę usunąć plasterki (mozna je odmoczyć solą fizjologiczną). Jeżeli na powiece pozostała zaschnięta krew, ropa można ją delikatnie usunąć namoczonym w soli fizjologicznej patyczkiem do uszu.
Na skórę powieki należy nakładać maść zleconą przez dr Martę Skoczylas, min. 4x dziennie. Już pierwszego dnia po zabiegu pacjent może wziąć prysznic w letniej wodzie, osłaniając jednak głowę. Zalecamy jednocześnie ograniczenie oglądania telewizji oraz pracy na komputerze. Oczy mają odpoczywać, powieki goją się najlepiej przy zamkniętych oczach, dostęp powietrza, wentylacja rany po zabiegowej przyspiesza proces gojenia.
Czego nie wolno robić po plastyce powiek?
Nie należy stosować soczewek kontaktowych przez 2 tygodnie od zabiegu, należy również zrezygnować z makijażu oczu, aby uniknąć zakażenia i podrażnienia oczu. Przez około 6 tygodni nie należy używać wodoodpornych kosmetyków do makijażu, aby przy zmywaniu makijażu nie pociągać i nie pocierać powiek. Należy unikać alkoholu i nikotyny przez około 4 tygodnie po zabiegu, z powodu możliwości krwawienia pozabiegowego i problemów z gojeniem się rany. Korzystanie z sauny i intensywnych ćwiczeń sportowych jest zabronione przez około 6 tygodni od zabiegu.
Jak pielęgnować blizny po korekcie powiek górnych?
Blizny powstają zawsze, po każdym przerwaniu ciągłości skóry, są mniej lub bardziej widoczne. Początkowo blizny sa czerwone, przerośnięte, z czasem spłaszczają się, ich kolor blednie, stają się białe, lub przybierają kolor otaczających ich tkanek. Blizny ulegają zmianie przez 12 miesięcy od zabiegu. Ważne jest ich nawilżanie i natłuszczanie w trakcie tworzenia, delikatny masaż, aby blizna stała się bardziej elastyczna. Pacjenci stosują , maści natłuszczające.
Jakie są powikłania po zabiegu korekty powiek górnych?
Powikłania po zabiegu należy rozróżnić od objawów pozabiegowych, które występują u każdej pacjentki. O powikłaniu mówimy wtedy gdy początkowe objawy takie jak rumień, krwiak, rana nie goją się , lub goja się nieprawidłowo.
Czy po korekcie powiek górnych oczy bolą, jak długo utrzymuje się ból?
Typowe następstwa pozabiegowe to ból pozabiegowy: pojawia się rzadko, stosujemy wtedy leki przeciwbólowe. Rumień i obrzęk tkanek utrzymujący się 48 godzin. Pierwszego dnia, właśnie z powodu obrzęku tkanek pacjent może mieć poczucie niedomykalności powiek, objaw ten ustępuje po 48 godzinach, wraz z ustąpieniem obrzęku.
Po jakim czasie schodzi opuchlizna i siniaki z powiek górnych?
Zasinienie tkanek, które może utrzymywać się do 7 dni. Skóra w operowanej okolicy może wydawać się jaśniejsza, lub ciemniejsza niż otaczająca skóra, rzadko się zdarza, że przebarwienie skóry utrzymuje się przez długi czas lub może pozostać na stałe.
Blizny, każde postepowanie powoduje powstanie blizn, które czasami nie wyglądają estetycznie. Nieprawidłowe blizny mogą powstawać na skórze lub dotyczyć tkanek położonych głębiej. Blizny mogą mieć kolor różniący się od otaczających tkanek.
Zgrubienia na powiece górnej po zabiegu.
Niekiedy, konsekwencją zabiegu plastyki powiek górnych jest pojawienie się małych skórnych torbieli w miejscu szwów chirurgicznych. Zgrubienia te mogą być usunięte przez lekarza po całkowitym wygojeniu się rany, zwykle 2-3 miesiące po zabiegu. Zmiany te często goją się samoistnie, ulegają spłaszczeniu i zanikają. Jeżeli zmiany te sa estetycznie nieakceptowalne dla pacjentki możemy je usunąc Plasmą IQ lub laserem frakcyjnym.
Asymetria oczu.
Asymetria powiek występuje rzadko. Początkowo jest to wynik obrzęku powiek i przed upływem min. 4 tygodni nie warto się tym przejmować. Po wstepnym wygojeniu się rany pozabiegowej, przeprowadzamy ocenę stanu pacjenta po 4 tygodniach, a następnie 3 miesiącach. Jeżeli po 3 miesiącach asymetria utrzymuje się należy przedyskutować to ze swoim lekarzem, i ewentualnie zaplanować korektę. Korekta powiek nie może się jednak obdyć przed upływem 6 miesięcy przed pierwotnym zabiegiem. Rana musi być w pełni zagojona.
Łzawienie oczu.
Niekiedy po plastyce powiek górnych pojawia się nadmierne łzawienie oczu. Wynika to z faktu, że gruczoł łzowy przez zabiegiem dostosował się do nawilżania mniejszej powierzchni oka.
Czy po zabiegu korekty powiek górnych występują reakcje alergiczne?
Reakcje alergiczne moga pojawić się zawsze. Reakcje alergiczne pojawiają się na szwy, preparaty do dezynfekcji, klej chust wykorzystanych do obłożenia chirurgicznego, zastosowane leki. U niektórych pacjentó może wystąpić wstrząs anafilaktyczny.
Syndrom pustego oczodołu, ubytek objętości oczodołu (zwany okiem o ksztalcie litery A). Zespół suchego oka lub nadmierne łzawienie oczu, które może być ono bolesne. Przejściowa, lub stała utrata rzęs.
Czy może dojść do obniżenia brwi po korekcie powiek?
Obniżenie poziomu brwi, jest standardowym następstwem plastyki powiek górnych. W przypadku brwi nisko osadzonych zabieg musi być oszczędzający pnieważ zbyt duże wycięcie skóry powoduje obniżenie i tak nisko położonych brwi.
Co jeśli po zabiegu korekty powiek górnych pojawi się krwawienie?
Krwawienie pozabiegowe, wstępuje rzadko, jednak jest możliwe zarówno w trakcie zabiegu oraz po zabiegu. Krwawienie może występować pod skórą lub wokół gałki ocznej. Jeżeli krwawienie występuje po zakończonym zabiegu to wymaga szybkiego leczenie lub wykonania ponownego zabiegu chirurgicznego. Nadmierna ilość krwi w oczodole może spowodować zaburzenie widzenia lub trwała ślepotę. Dlatego też każda pacjentka, po zabiegu pozostaje w gabinecie przez około godzinę na obserwacje. Nadmierna ilość krwi gromadzona pod skórą (krwiak) może powodować opóźnione gojenie się ran, powstanie nieprawidlowej blizny.
Kiedy po zabiegu korekcji powiek górnych można wrócić do pracy?
Po plastyce powiek przez tydzień pacjent ma na powiekach szwy. Do czasu zdjęcia szwów dr Marta Skoczlas zaleca odpoczynek w domu, unikanie pracy przed komputerem, unikanie oglądania telewizji. Oczy zamknięte goją się szybciej:). Po tygodniu, po zdjęciu wszów pacjenci wracają do pracy. Zalecamy wstrzymanie się od makijażu jeszcze przez około tydzień.
Czy dostanę zwolnienie lekarskie po korekcie powiek? MediWell Beauty, Warszawa
Zwykle nie wystawiamy pacjentce zwolnienia lekarskiego, gdy zabieg wykonywany jest ze względów estetycznych nie zdrowotnych. Jednak jeżeli w trakcie zabiegu wystąpią jakiekolwiek powikłania, nadmierne krwawienie, krwiak, który uniemożliwi pacjentce pracę wystawiane jest zwolnienie lekarskie.
Jak długo goją się blizny po korekcie powiek górnych?
Blizna jest naturalnym następstwem pozabiegowym, powstaje zawsze po przecięciu skóry. Blizna wytwarza się po około 7 dniach, wtedy zdejmowane są szwy z powiek. Blizny do 3 miesiąca po zabiegu mogą być czerwone, potem powoli bledną. Blizny moga być grube i przerośnięte, jest to naturalny proces gojenia się ran. Niekiedy w miejscu szycia widoczne są drobne grudki, zgrubienia skóry, które z czasem się spłaszczają.
Blizny po około 6 miesiącach stają się blade i niewidoczne. Łatwo je przykryć makijażem. Jeżeli Twoja blizna jest przerośnięta i nie wygląda estetycznie warto skonsultować się z lekarzem. Możemy wtedy wykonać zabieg laserem frakcyjnym, Plazmą IQ, zastosować inne techniki w zależności od objawów i problemu pacjenta. Jeżeli blizna rozeszła się w trakcie rekonwalescencji możemy przebudować ją i zwęzić wykonując zabieg frakcyjny.
Czy korektę powiek górnych trzeba powtórzyć?
Nic nie trwa wiecznie……, po około 10 latach od pierwszego zabiegu trzeba będzie wykonać kolejny lifting powiek. Nasza skóra wiotczeje i rozciąga się na przestrzeni czasu, dlatego też po kilkudziesięciu latach bedzie wymagany kolejny zabieg.
Korekta powiek górnych na NFZ czy prywatnie?
Sytuacja idealna jest wtedy, gdy możemy przeprowadzić zabieg plastyki powiek górnych na NFZ, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to możliwe, ale w określonych przez NFZ sytuacjach: jezeli przyczyni się do poprawy funkcji powiek i pola widzenia.
Skierowanie na taki zabieg wystawia okulista po zbadaniu pacjenta, zabieg wykonywany jest w placówce, która ma podpisany kontrakt z NFZ na tego typu zabiegi. Okres oczekiwania to zwykle około 9 miesięcy. Zabieg ma na celu poprawę funkcji aparatu ochronnego oka, a nie względy estetyczne (nie zawsze usuwane są przepukliny tłuszczowe powieki górnej).
Jeżeli zabieg jest wykonywany ze względów estetycznych, pozostają Państwu prywatni usługodawcy. W naszym gabiencie wykonujemy jedynie zabiegi komercyjne, nie mamy podpisanego kontraktu z NFZ.
MediWell Beauty
ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe
Rejestracja
+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl
Godziny pracy
pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00
MediWell Beauty
ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa