Ginekologia Estetyczna

Ginekologia estetyczna to rewolucja kobiecej intymności, poprawa komfortu i pewności siebie. Zadbaj o siebie!

Ginekologia estetyczna jest nową dziedziną medycyny, która poprawia wyglądu okolic intymnych, naprawia uszkodzenia poporodowe, zwiększa doznania seksualne kobiet. Dzięki ginekologii estetycznej kobiety poprawiają swój komfort fizyczny, wracają do aktywności seksualnej. Ginekologia estetyczna ma zastosowanie m.in. w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu po ciążach i porodach, przerostu warg sromowych i skłonności do infekcji miejsc intymnych. Obejmuje zabiegi wykonywane za pomocą lasera, radiofrekfencji mikroigłowej, kwasu hialuronowego. Zapraszamy do gabinetu.

Lipoliza wzgórka łonowego

Czym jest lipoliza iniekcyjna, lipoliza wzgórka łonowego? Warszawa, medycynya estetyczna

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknieciu preparatu do rozpuszczania tkanki tluszczowej pod nasza skórę. Lipoliza injekcyjna służy do rozpuszczania tkanki tłuszczowej, w tym przypadku tkanki tluszczowej zlokalizowanej na wzgórku łonowym. 

Jakie są wskazania do zabiegu lipolizy wzgórka łonowego? Warszawa, MediWell Beauty

Wiele naszych pacjentek odchudza sę skuteczne tracąc tłuszcz zlokalizowany na brzuchu, biodrach, pośladkach. Tkanki tluszczowej zlokaliowanej w niektórych miejscach takich jak: podbródek, uda, wzgórek łonowy trudno się pozbyć, ponieważ jest on powiązany z poziomem estrogenów w naszym ciele. Tkanka tłuszczowa na wzgórku łonowym nie wpisuje się w aktualne kanony piekna, jej nadmiar jest postrzegany negatywnie. 

Jakie są przeciwskazania do wykonywania zabiegu lipolizy injekcyjnej?

Lipoliza injekcyjna, tak jak inne zabiegi nie może być wykonywana u wszystkich. Nie wykonujemy jej u pacjentek chorujących na choroby nerek, choroby autoimmunologiczne, niewyrównane choroby tarczycy, chorujących na zaburzenia krzepliwości krwi.. Nie wykonujemy jej u pacjentek w ciąży i połogu.

Jak wygląda zabieg ostrzykiwania wzgórka łonowego?

Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego jest wykonywana przez lekarza w znieczuleniu nasiekowym. Do produktu wykorzystywanego do rozpuszczania tkanki tluszczowej dodawane jest znieczulenie, tak aby zniwelować ból i dyskomfort pacjentki.  Preparat wymieszany ze znieczuleniem jest podawany w tłuszcz wzgórka łonowego metodą wachlarzową (zabieg nie jest bolesny). W trakcie zabiegu pacjent może czuć delkatne rozpieranie, uczucie ciepła, są to naturalne następstwa zabiegu. Preparat do lipolizy injekcyjnej powoduje  rozpad komórek tłuszczowych, tzw. adipocytów. W miejscu wstrzyknięcia preparatu pojawia się delikatny stan zapalny. Ostrzyknięte komórki tłuszczowe pękają, uwalniając kwasy tłuszczowe. Elementy rozpadu komórek tłuszczowych przechodzą do krwi, a następnie są metabolizowane w wątrobie i wydalane z moczem. Zabieg trwa około 20 minut.

Jak wygląda wzgórek łonowy po lipolizie injekcyjnej?

Zabieg jest bezbólowy, jednak po zabiegu na wzgórku łonowym może się pojawić obrzęk, siniak. To jest naturalny efekt i wynik obrzeku komórek tłuszczowych, a następnie ich rozpadu. W tkance tłuszczowej wzgórka łonowego pojawia się stan zapalny, ktory jest przyczyną tkliwości i bolesności po zabiegu. Po około tygodniu pacjentki widzą zmniejszenie objętości wzgórka łonowego. Trudno tutaj zastosować obiektywną miarę, ocena pacjentki jest najistotniejsza.

Ile zabiegów należy wykonać aby rozpuścić tłuszcz na wzgórku łonowym? 

Utrata tkanki tłuszczowej związana jest z ilością przeprowadzonych zabiegów i nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle od 2 do 3 zabiegów,  natomiast obfitsza tkanka tłuszczowa wymaga więcej zabiegów. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić około 3 tygodnie.

Jak długo utrzymują się efekty?

Uszkodzenie tkanki tuszczowej jest trwałe, uszkodzone komórki znikają, jednak gdy pacjentka tyje rozrastają się pozostałe komórki tłuszczowej. Jezeli chcecie mieć efekt należy pilnować wagi.

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się popuszczaniem moczu w trakcie wysiłku fizycznego, kaszlu czy kichania. Przyczyną wysiłowego nietrzymania moczu jest nadmierne osłabienie mięśni dna miednicy, które niedostatecznie mocno zaciskają cewkę moczową. Objawy te występują także przy noszeniu ciężkich zakupów, dłuższych spacerów.

Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu. Warszawa

Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu są różne, zaliczamy do nich:

 • liczne ciąże oraz porody osłabiające mięśnie dna miednicy
 • zmiany zachodzace w ciele kobiet pod wpływem menopauzy
 • wiek pacjentki, nadmierna masa ciała

Objawy nietrzymania moczu, leczenie. 

 • stopień I: do mimowolnego oddawania moczu dochodzi podczas nagłego napięcia mięśni brzucha np. przy kichaniu, kaszlu, podczas intensywnego śmiechu czy wysiłku fizycznego
 • stopień II: do popuszczania moczu dochodzi również w zwykłych, codziennych czynności życiowych np. podczas biegania, podnoszenia rzeczy, czy wchodzenia po schodach
 • stopień III: gdy kobieta nie jest w stanie kontrolować oddawania moczu, dzieje się to mimowolnie

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Warszawa

Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczymy róznymi metodami, zależą one on nasilenia objawów i wieku pacjentki. Zwykle polecamy ćwiczenie mięśni Kegla lub fizykoterapię prowadzoną przez terapeutów zajmujących się tą tematyką. W gabientach medycyny estetycznej, wysiłkowe nietrzymanie moczu leczymy za pomocą laserów, lub radiofrekfencji mikroigłowej. Przy dużym nasileniu objawów zalecamy zabiegi operacyjne, wszycie taśm stabilizujących, podpierających cewkę moczową.

Przeciwskazania do zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu. Warszawa.

Zabieg laserowego leczenie nietrzymania moczu nie może być wykonywany u każdego, przeciwskazania do zabiegu są następujące:

 • miesiączka, ciąża, połóg
 • aktywne zakażenia dróg rodnych, infekcje intymne
 • częściowe lub całkowite wypadanie narzadu rodnego
 • choroby nowotworowe dróg rodnych, chemio i radioterapia
 • rozrusznik serca, nieleczone wady serca, zaburzenia rytmu serca
 • choroby autoimmunologiczne (toczeń układowy, twardzina uogólniona)
 • choroby zakażne  HIV, WZW typ B, C, brak aktualnej cytologii

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu? dr Marta Skoczylas, MediWell Beauty, Warszawa

Do zabiegu laserowego obkurczania pochwy nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przed zabiegiem niezbędne jest całkowite wyleczenie wszystkich infekcji intymnych. Zabieg przeprowadzany jest na fotelu ginekologicznym, przystępując do zabiegu lekarz delikatnie znieczula pochwę 2% spray-em z lignokainą.  Po znieczuleniu lekarz wprowadza obłą głowicę lasera. Po wprowadzeniu prowadnicy do pochwy generowana jest energia, która rozchodzi się w ściankach pochwy. Zabieg jest krótki, trwa około 30 minut.

Zalecenia po leczeniu nietrzymania moczu laserem,  Warszawa, Praga Południe

Po wykonaniu zabiegu laserowym pacjentka może od razu wrócić do codziennej aktywności. Przez około 7 dni nie zaleca się dzwigania ciężkich zakupów, nie zalecamy wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli. Wskazane jest powstrzymanie się stosunków seksualnych przez 7 dni. 

Jak długo utrzymuje się efekt laserowego leczenia nietrzymania moczu? 

Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi, wszystko zależy od stanu wyjściowego pacjentki i przyczyn choroby. Laser powoduje poprawę mięśni dna miednicy, przez to lepiej podparta jest cewka moczowa i pęcherz. U jednych Pań efekty utrzymują się 2-3 lata, u innych zabiegi powtarzamy co roku. W przypadku dużego nasilenia objawów zlecane jest leczenie chirurgiczne, operacyjne założenie taśm podtrzymujących dno miednicy.

Objawy zespołu luźnej pochwy

Jakie są przyczyny zespołu luźnej pochwy?

U niektórych pacjentek pochwa oraz przedłużający się poród, poród naturalny dużych dzieci powoduje nadmierne rozciągnięcie się pochwy. Kanał rodny dostosowuje się do wielkości główki dziecka, mięśnie pochwy, tkanki krocza rozciągają się, u wielu kobiet , Ciąża i poród – luźna pochwa dotyczy szczególnie kobiet które kilkakrotnie rodziły. Kanał pochwy musi się dostosować do przemieszczającej się główki dziecka, co prowadzi do rozluźnienia pochwy, mięśni ją otaczających i skóry krocza. 

U niekórych Pań objawy zespołu lużnej pochwy pojawiają się dopiero w okresie menopauzy, gdy spada stężenie estrogenów, do miednicy ulega obniżeniu. Jeżeli w okresie menopauzy pojawi się nadwaga lub otyłość zbyd duża masa powoduje do nadmiernego nacisku na dno miednicy, rozciągają się mięśnie dna miednicy, rozchodzą się mięśnie pochwy. 

Jakie sa metody leczenia zespołu luźnej pochwy? Warszawa, MediWell Beauty

Zespół luźnej pochwy można leczyć sposobami domowymi, napinając i rozluźniając mięśnie dna miednicy kilka razy dziennie. Fizjoterapeuci stosują również elektrostymulacje, gdy  ćwiczenia mięśni dna miednicy nie dają efektu. Impuls elektryczny powoduje skurcz mięśni co doprowadza do ich przerostu i zmniejszenia obwodu pochwy. W gabientach lekarskich zespół luźnej pochwy leczymy za pomocą zabiegów laserowych, lub za pomocą radiofrekfencji mikroigłowej. W szpitalu można przeprowadzić zabieg chirurgicznego leczenia syndromu luźnej pochwy, jeżeli są ku temu wskazania medyczne.

Laserowe obkurczanie luźnej pochwy. Warszawa, Praga Południe

Laserowe obkurczanie pochwy, jest to zabieg który polega na działaniu na ściany pochwy wiązki laserowej. Laser uszkadza ściany pochwy, w  wyniku działania temperatury dochodzi do skrócenia i zgrubienia włókien kolagenu, co powoduje także obkurczenie pochwy. Dodatkowo laser powoduje produkcje nowych włókien kolagenowych.

Zabieg przeprowadzany jest na fotelu ginekologicznym, w znieczuleniu miejscowym sprayem. Zabieg trwa zwykle 30 minut, jest on niebolesny dla pacjentki. Przez kilka dni po zabiegu mogą się pojawiać upławy, drobne kropelkowe krwawienie. Przez kilka dni po zabiegu (5-7)  należy unikać stosunków płciowych, aby tkanki prawidłowo się wygoiły. 

Obkurczanie luźnej pochwy za pomocą radiofrekfencji mikroigłowej. Warszawa, MediWell Beauty

Radiofrekfencja mikroigłowa jest zabiegiem wykorzytującym energię elektryczną do stymulacji mięśni i pobudzenia produkcji nowego kolagenu. Zabieg jest bardzo podobny do zabiegu laserowego obkurczania pochwy, jednak urzadzenie wykorzystywane do zabiegu zamiast energii laserowej wykorzystuje energię elektryczną. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym , polega na uszkodzeniu ścian pochwy za pomoca igieł umieszczonych na głowicy wprowadzanej do pochwy. Dodatkowo przez igły przepływa prąd elektryczny stymulujący mięśnie pochwy do obkurczenia.

Laserowe obkurczanie pochwy

Jak zmiejszyć rozmiar pochwy? Medycyna Estetyczna, Warszawa

Do leczenia syndromu luźnej pochwy wykorzystyjemy urządzenia wysokoenergetyczne. W gabiencie MediWell Beauty stosujemy zarówno laser frakcyjny jak i metodę radiofrekfencji mikroigłowej.  Zarówno laser frakcyjny, jak i radiofrekfencja mikroigłowa  obkurczają, odmładzają pochwę. Wiązka lasera, fale radiowe uszkadzają ściany pochwy wypalając w niej mikrodziurki, lub powodując jej elektrokoagulację, rozpoczynając proces gojenia. W trakcie gojenia, pochwa produkuje dodatkowe włókna zagęszczając ściany pochwy. Luźna pochwa, staje się węższa, ściany są sztywniejsze, podnosząc komfort pacjentki. Okres przebudowy pochwy to około 3-4 tygodnie od pierwszego zabiegu, zwykle wykonujemy 3 zabiegi w odstępie miesiąca. 

Przeciwskazania do zabiegu laserowego obkurczania pochwy. Warszawa, MediWell Beauty

Zabieg laserowego obkurczania pochwy nie może być wykonywany u każdego, przeciwskazania do zabiegu są następujące:

 • miesiączka, ciąża, połóg
 • wypadanie narzadu rodnego
 • aktywne zakażenia dróg rodnych
 • choroby nowotworowe dróg rodnych
 • zniezdjagnozowane krwawienia z dróg rodnych
 • rozrusznik serca, nieleczone wady serca
 • choroby autoimmunologiczne (toczeń, twardzina)
 • choroby HIV, WZW typ B, C, brak aktualnej cytologii

Jak wygląda zabieg laserowego obkurczania pochwy? dr Marta Skoczylas, MediWell Beauty, Warszawa

Do zabiegu laserowego obkurczania pochwy nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przed zabiegiem niezbędne jest całkowite wyleczenie wszystkich infekcji intymnych. Zabieg przeprowadzany jest na fotelu ginekologicznym, przystępując do zabiegu lekarz delikatnie znieczula pochwę 2% spray-em z lignokainą.  Po znieczuleniu lekarz wprowadza obłą głowicę lasera. Po wprowadzeniu prowadnicy do pochwy generowana jest energia, która rozchodzi się w ściankach pochwy. Zabieg jest krótki, trwa około 30 minut.

Zalecenia po zabiegu laserowego obkurczania pochwy. Warszawa, Praga Południe

Po wykonaniu zabiegu rewitalizacji pochwy pacjentka może od razu wrócić do codziennej aktywności. Przez około 7 dni nie zaleca się podnoszenia ciężarów, dużego wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli. Wskazane jest powstrzymanie się stosunków seksualnych przez 7 dni. 

Jak długo utrzymuje się efekt obkurczania pochwy laserem? 

Efekt zabiegu utrzymuje się przez około dwa lata, jednak wszystko zależy od stanu wyjściowego. Obkurczanie pochwy nie jest wskazane w sytuacji, gdy kobieta planuje w najbliższym czasie zajście w ciążę, bowiem poród zniweluje uzyskany efekt.

Ciągnące blizny po nacięciu krocza

Bolesna blizna po nacięciu krocza. Warszawa, MediWellBeauty

Nacięcie krocza to zabieg wykonywany w trakcie porodu, ułatwia on poród dziecka, zapobiega naturalnym pęknięciom krocza, pęknięciom odbytu. Nacięcie krocza jest zabiegiem medycznym, pozostawia on po sobie bliznę, która czasami goi się w nieprawidłowy sposób. Blizna po nacięciu krocza może być twarda, bolesna, ból może występować wiele lat po porodzie w sposób samoistny, lub podczas stosunku seksualnego. 

Jak pielęgnować bliznę po nacięciu krocza? dr Marta Skoczylas

Prawidłowe pielęgnowanie blizny po porodzie gwarantuje jej poprawne gojenie. W ciągu kilku pierwszych dni blizna może być bolesna i ciągnąca. Podstawą pielęgnacji blizny jest odpowiednia higiena rany, po kazdej wizycie w toalecie należy się podmyć środkami do higieny intymnej, zdezynfekować okolice rany. W celu osuszenia krocza najlepiej sięgnąć po ręczniki jednorazowe. Zalecana jest bawełniana bielizna, bawełniane wkładki połogowe, pozbawione sztucznych materiałów. Szwy po zszyciu krocza rozpuszczają się samoistnie, jezeli po 10 dniach bardzo drażnia pacjentkę można je usunąć.

Jak długo czuć bliznę po nacięciu krocza,  jak wygląda mobilizacja blizny po nacięciu krocza?

Blizna po nacięciu krocza jest wyczuwalna zwykle do 6 tygodni po porodzie, jednak w przypadku nieprawidłowego gojenia może być wyczuwalna całe życie. Jeżeli blizna o 6 tygodniach nadal ciągnie i boli, a lekarz ginekolog nie stwierdza żadnych nieprawidłowości warto zacząć mobilizację blizny. Pacjentki moga skorzystać z pomochy fizjoterapeuty uroginekologicznego lub ćwiczyć w domu. Ćwiczenie polega na delikatnym uciskaniu i rozciąganiu blizny. Palacami należy wymacać bliznę, a następnie uciskać ją kilka minut, wart także rozciągać bliznę, aby była bardziej elastyczna. Regularne ćwiczenia (na poczatku 3x dziennie) sprawią, że blizna będzie płaska, nie bedzie sprawiała dolegliwości.

Jakie zabiegi stosować na bliznę po nacięciu krocza, czy cięciu cesrarskim? Warszawa

Leczenie blizn po  nacięciu krocza, czy po cięcu cesarskim jest proste, możemy zastosować kilka metod, które wygładzą, uelastycznią bliznę. W naszym gabiencie możemy zastosować następujące metody:

 • laser frakcyjny
 • mezoterapię iglową
 • osocze bogatopłytkowe

Zabiegi te wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, czas zabiegu jest relatywnie krótki, około 30 minut. Pacjentka po zabiegu może wrócić do codzienych zajęć.

Jak działa laser frakcyjny na blizny po nacięciu krocza, blizny po cięciu cesarskim?

Lekarze najczęściej wybierają laser frakcyjny do leczenia blizn po nacięciu krocza, po cięciu cesarskim. Zabieg przeprowadzany jest na fotelu ginekologicznym, w znieczuleniu miejscowym. Głowicę lasera przykłada się do blizny, laser, dzieki emitowanej wiązce laserowej wypala w bliźnie kilkaset dziurek, rozpoczynając proces przebudowy blizny. Uszkodzenie blizny sprawia, że jest one bardziej elastyczna, mnie twarda, wrastają w bliznę nowe naczynia, które poprawiają jej odżywienie i elasytczność. Następuje też wzmożona produkcja kolagenu i elastyny oraz namnażanie zdrowych, nieuszkodzonych komórek, przez co tkanka ulega dogłębnej przebudowie. Zabieg ten powtarzamy 3x co 3 tygodnie. Możemy też stosować go na zmianę z mezoterapią igłową, lub osoczem bogatopłytkowym.

Jak działa mezoterapia igłowa na blizny po nacięciu krocza? Warszawa, medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu substancji odżywczych, aminokwasów, polnukelotydów, lub kwasu hialuronowego bezpośrednio do blizny krocza. Podanie tych produków odzywia bliznę, kwas hialuronowym nawilża bliznę, tkanka produkuje nowe włókna kolagenowe, elastynę w celu ujędrnienia i poprawy jakości blizny. Zabieg przeprowadzamy na fotelu ginekologicznym, w znieczuleniu kremem, lub strzykawką (w zależności od wrażliwości pacjentki). Wykonujemy 3 zabiegi co 3 tygodnie, możemy je stosować naprzemiennie z laserem frakcyjnym.

Jak działa osocze bogtopłytkowe, O-shot na blizny po nacięciu krocza, blizny po cięciu cesarskim?

Pacjentki znają osocze bogatopłytkowe stosowane na twarz, osocze stosowane na okolice sromu nazywamy O-shot, jednak jego działanie jest identyczne. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu stymulują odbudowę tkanek, ich regenerację w sposób szybki i skuteczny. Pod wpływem osocza bogatopłytkowego blizna ulega przebudowie i uelastycznieniu.

Zabieg jest przeprowadzany na fotelu ginekologicznym, poprzedza go pobranie krwi od pacjentki. Krew po odpowiednim przygotowaniu jest wstrzykiwana w okolice blizny, ostrzykiwane jest wejście do pochwy.  Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem, który najlepiej stymuluje i regeneruje tkanki. Ja osobiście najpierw wykonuję pacjentkom labieg laserem frakcyjnym, a następnie (alb na tej samej wizycie), lub na kolejnej ostrzykuję bliznę osoczem bogatopłytkowym. Gwarantuje to przebudowę blizny, oraz jednocześnie regeneruje okolicę krocza po porodzie.

Powiększanie "punktu G": kobiecy orgazm

Powiększanie punktu G. Medycyna Estetyczna, Warszawa

Ginekologia estetyczna zajmuje się poprawą życia seksualnego kobiet, a więc nie możmy zapomnieć o powiększaniu punktu G. Seksuolodzy od dawna mówią o tym jak ważną role pełni w naszym życiu seksualnym. Punkt G jest to mocno unerwione miejsce pochwy (skupisko zakończeń czuciowych), dlatego też jest on tak wrażliwy na dotyk, podczas jego stymulacji, kobiety odczuwają orgazm. Podczas podniecienia punkt G powiększa sie i pulsuje.  Powiększając punkt G za pomocą kwasu hialuronowego, zwiększamy satysfakcje seksualną naszych pacjentek.

Na czym polega zabieg powiększenia punktu G? 

Powiększenie punktu G jest zabiegiem przepropwadzanym na fotelu ginekologicznym. Po przeprowadzeniu typowego badania ginekologicznego lekarz dezynfekuje pochwę, a następnie podaje kwas hialuronowy, w zlokalizowany uprzednio punkt G. Zabieg jest krótki i niebolesny dla pacjentki (preparat zwykle zawiera lek znieczulający). Trwa około 20 min, po zabiegu pacjentki mogą wrócić do pracy, prowadzić auto. Zabieg nie wyłącza ich z codziennej aktywności.

Dla kogo jest przeznaczony?

Powiększenie punktu G wykonywane jest u Pań, które chciałyby poprawić jakość swojego współżycia seksualnego, Pań które mają poczucie lub zespół luźnej pochwy, Pań po cięzkich i długich porodach. Powiększamy punkt G, czynimy ta okolicę bardziej wrażliwą na pobudzenie seksualne. Uniesiony, wystający punkt G jest mocniej stymulowany w trakcie stosunku seksulanego, partnerka odczuwa większą przyjemność.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększenia punktu G.

 • krwawienie miesięczne
 • aktywne infekcje pochwy,
 • ciąża, połóg, karmienie piersią
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne

 Jakich efektów należy się spodziewać po powiększeniu punktu G?

Kwas hialuronowy wzmacnia, uelastycznia pochwę. Po jego podaniu pochwa jest bardziej ciasna, nawilzona, więc istotnie zmienia się jakość stosunków seksulanych. W wyniku powiększenia punktu G dochodzi do jego uwydatnienia, poprawy ukrwienia, zwiększenia miejscowej wrażliwości na bodźce mechaniczne i spotęgowania doznań seksualnych. Efekt może utrzymywać się od kilku miesięcy do roku.

Należy jednak zaznaczyć, że G-shot nie jest cudownym środkiem, umożliwiającym osiągnięcie satysfakcji seksualnej u każdej kobiety. Seksualność człowieka jest bardzo złożona, poczucie spełnienia w tej materii zależy od wielu czynników, a budowa anatomiczna to tylko jeden z nich. Najlepiej szczerze porozmawiać z lekarzem podczas wizyty kwalifikującej, aby realnie ocenić szanse powodzenia zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe: okres poporodowy

Zabieg O-shot osoczem bogatopłytkowym w okresie poporodowym

Wiele kobiet źle znosi poród, jest to dla nich traumatyczne doświadczenie. Porody, które przebiegają długo, porody dużych dzieci często powodują pęknięcia krocza, uszkodzenie błony śluzowej, otarcia krocza. Zmiany te bez pomocy lekarza często goja się przez kolejne miesiące pozostawiając po sobie przerośnięte blizny. Pęknięcia krocza, nacięcia krocza zrastają się samoistnie, często u pacjentek tworzą się bolesne, ciągnące blizny, które ograniczają późniejsze współżycie seksulane, lub radość płynącą z seksu.

Na czym polega zabieg O-shot (Orgasm-Shot)? Ginekologia estetyczna, Warszawa

Zabieg O-shot, wykonywany w okresie poporodowym rozpoczynamy pobraniem krwi od pacjenta. Krew pobierana jest do specjalnych probówek, a następnie odwirowywana. Osocze jest pobierane do strzykawek, a następnie wstrzykiwane w okolicę blizn i pęknięć krocza, okolice wejścia do sromu. Przed zabiegiem lekarz znieczula pacjentkę roztworem 2% lignokainy. Zabieg trwa około 40 min, jest bezbolesny dla pacjentki.

Efekty po podanu O-shot w okolicę pochwy. dr Marta Skoczylas

Zabieg O-shot, osocze bogatopłytkowe przyspiesza proces gojenia i regeneracji skóry. W wyniku działania osocza dochodzi do odnowy błony śluzowej, blizny goją się szybciej, są bardziej elastyczne, nie powoduja bólu przy stosunku seksualnym. W zależności od stanu zdrowia pacjentek wykonujemy 3 zabiegico 3 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe: orgazm u kobiet

Zabieg O-shot osoczem bogatopłytkowym Warszawa O-shot (Orgasm-Shot)

Zabieg O-shot to zabieg, który ułatwia pacjentkom osiągnięcie orgazmu: zarówno orgazmu łechtaczkowego jak i pochwowego. Poprawia jakość współzycia seksualanego, zwieksza popęd seksualny. Zabieg O-Shot wykorzystuje nasze osocze bogtopłytkowe do uwrażliwienia i regeneracji tkanek krocza i pochwy. Dzieki dzialaniu osocza bogatopłytkowego, O-shot poprawia wrażliwość na bodzce dotykowe, nawilża, odbudowuje błonę śluzową pochwy, uelastycznia tkanki.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg O-shot? MediWell Beauty, Praga Południe

Zabieg O-shot, orgazmic shot jest przeznaczony dla Pań które: – mają zaburzenia libido, nie mogą osiągnąć orgazmu – które w okresie poporodowym chciałby odbudować nabłonek pochwy i sromu – sa w okresie menopauzalnym, odczuwają suchość pochwy, – które odczuwają ból przy stosunku – chorują na wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Przeciwwskazania do zabiegu O-Shot stanowią:

 • miesiączka
 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa
 • infekcje dróg rodnych
 • zaburzenia krzepliwości krwi

Na czym polega zabieg O-shot (Orgasm-Shot)? Ginekologia estetyczna, Warszawa

Zabieg O-shot wiąże się z pobraniem krwi od pacjenta. Krew pobierana jest do specjalnych probówek, ktore ulegają procesowi wirowania. Uzyskane osocze krwi jest przygotowywane przez lekarza, a nastepnie wstrzykiwane w okolicę sromu, pochwy, cewki moczowej. Przed zabiegiem lekarz znieczula okolice krocza sprayem 2% lignokainy, tak aby pacjentka nie odczuwała dyskomfortu w trakcie zabiegu. Zabieg trwa około 30 min, po zabiegu pacjentka może odczuwac niewielkie szczypanie przez około godzine.

Efekty zabiegu O-shot, dr Marta Skoczylas

Zabieg ten wykonany prawidłowo (zwyle wykonujemy 3 zabiegi w odstepnie 3 tygodni) poprawia jakość satysfakcji seksualnej, poprawia jakośc nabłonka pochwy, sromu. zmniejsza dyskomfort w trakcie stosunku seksulanego.

Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym

Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym. Warszawa, medycyna estetyczna.

Proces starzenia się organizmu dotyczy całego ciała, starzeją się także narządy płciowe. Wargi sromowe tracą swoją sprężystość, stają się wiotkie. Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym  przywraca ich elastyczność i sprężystość, podnosi samoocenę pacjentek. Wypełnienie warg sromowych może zmniejszyć ryzyko zakażeń, otarć czy  podrażnień.

Wskazania do wypełnienia warg sromowych. MediWell Beauty, dr Marta Skoczylas

Wypełnienie warg sromowych jest zabiegiem estetycznym, wykonywane jest w przypadku:

 • konieczności poprawy kształtu warg sromowych
 • utraty objętości warg sromowych po znacznej utracie masy ciała
 • utracie objętości warg sromowych w wyniku procesu starzenia się, w trakcie okresy menopauzy
 • zapobieganie urazom, otarciom, podrażnieniom, uczuciu dyskomfortu, bólu i świądu

Przeciwwskazania do zabiegu wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym

Zabiegu nie wykonujemy u pacjentek będących w ciąży, połogu, pacjentek z infekcjami intymnymi, stanami zapalnymi. Wykluczone są pacjentki onkologiczne w trakcie chemioterapii i radioterapii.

Jak przygotować się do zabiegu wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym? 

Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań, jedynym wymogiem jest ogolenie warg sromowych przed zabiegiem. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarska i badanie ginekologiczne. Jeżeli stan zdrowia pacjentki jest dobry, nie infekcji intymnych, nie jest w ciąży lekarz wykona zabieg.

Jak przeprowadzany jest zabieg wypełnienia warg sromowych. Warszawa, MediWellBeauty

W trakcie badania ginekologicznego lekarz zdezynfekuje okolice warg sromowych. Kwas hialuronowy wprowadzany jest w wargi sromowe kaniulą, po 1 ml w każdą wargę sromową. Preparat kwasu hialuronowego zawiera znieczulenie, dlatego też zabieg jest bezbolesny dla pacjentki.  Zabieg trwa około 30 minut.

Przez jaki czas utrzymuje się efekt powiększenia warg sromowych kwasem hialuronowym?

Efekt wypełnienia warg sromowych widoczny jest od razu i utrzymuje się około roku. Poprawia się kształt warg sromowych, stają się bardziej napięte i elstyczne.

Zalecenia po wypełnieniu warg sromowych. Warszawa

Pacjentki po zabiegu moga wrócić do swoich codziennych obowiązków, mogą prowadzić auto.  W ciągu 48 godzin pacjentka może odczuwać delikatny obrzęk, mrowienie. Objawy te ustępuja po 2 dniach. Przez około tydzień zalecamy unikanie zbytniego nacisku, rezygnację z takich sportów jak jazda konna czy jazda na rowerze. Przez 5 dni nie powinna odbywać stosunków płciowych, a przez 10 dni unikać basenu, sauny.

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

U

Przydatne linki