Nietrzymanie moczu, Warszawa

Zabiegi, które odpowiadają na potrzeby intymne współczesnych kobiet!

Zadzwoń : 785 170 871

Nietrzymanie moczu, Warszawa

Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyka większości kobiet, u jednych objawy pojawiają się tuż po ciąży, u innych około 40 roku życia, gdy powoli zmniejsza się napięcie mięśni dna miednicy, zmienia się poziom estrogenów. 

Głównymi objawami wysiłkowego nietrzymania moczu jest popuszczanie moczu przy kaszlu, kichaniu, wysiłku fizycznym. Objwy te pojawiają się przy noszeniu ciężkich zakupów, czy nawet dłuższych spacerach. Objawy występuja u co drugiej kobiety po 50 roku życia.

Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu mogą być różne, jednak najczęściej są to liczne ciąże, porody osłabiające mięśnie dna miednicy, nadmierna masa ciała, otyłość, zmiany przedmenopauzalne zachodzące w ciele kobiety.

laser na wysiłkowe nietrzymanie moczu
Objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, leczenie

Opisując objawy wysiłkowego nietrzymania moczu możemy wyróżnić kilka jego stopni.

Stopień I,  do mimowolnego oddawania moczu dochodzi podczas nagłego napięcia mięśni brzucha np. przy kichaniu, kaszlu, podczas intensywnego śmiechu czy wysiłku fizycznego. Na tym etapie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu zalecamy stosowanie ćwiczeń fizjoterapeutycznych mających na celu wzmocnienie dna miednicy. Możecie je Państwo znaleźć w internecie, czy udać się na konsultacje do fizjoterapeutów zajmujących się tym problemem. W fizjoterapii stosowane są ćwiczenia, stymujacja prądem, różnego rodzaju kulki dopochwowe. Na tym etapie możemy już stosować leczenie laserowe polegające na wzmocnieniu ścian pochwy i stabilizacji położenia cewki moczowej.

 Stopień II, do popuszczania moczu dochodzi  w zwykłych, codziennych czynności życiowych np. podczas biegania, podnoszenia rzeczy, czy wchodzenia po schodach. Dla wielu pacjentek ten stopień wysiłkowego nietrzymania moczu jest nieakceptowalny, zaczynają one szukać rozwiązań zabiegowych. Pacjentki te często nie kwalifikują się jeszcze do zabiegu chirurgicznego, są dobrymi kandydatkami do zabiegów laserowej korekcji nietrzymania moczu.

Stopień III, jest to sytuacja w której kobieta nie jest w stanie kontrolować oddawania moczu, dzieje się to mimowolnie. Stan ten jest bardzo poważny, ze względu na komfort pacjentki, oraz nieprzyjemny zapach otaczający pacjentkę. Przy tym stopniu nietrzymania moczu mogą się pojawić infekcje dróg moczowych, nadkażenia pochwy. III stopień wysiłkowego nietrzymania moczu jest zazwyczaj leczony operacyjnie, poprzez wszycie pod cewkę moczową specjalnych taśm, podpierających cewkę moczową, imitujacych uszkodzone więzadło łonowo-cewkowe. Jest on bardzo skuteczny, daje pożądane efekty.

Jak wygląda zabieg laserem na nietrzymanie moczu?

Zabieg wykonywany jest na fotelu ginekologicznym, do zabiegu pacjentka nie musi się specjalnie przygotowywać. Ważne jest aby pacjentka była zdrowa, nie miała żadnych infekcji intymnych. Warto przynieść ze sobą wynik ostatniej cytologii.  Przed zabiegiem lekarz znieczula pochwę kremem, lub sprayem, tak aby pacjentka nie odczuwała żadnego dyskomfortu w trakcie zabiegu. Po znieczuleniu, i zdezynfekowaniu okolic intymnych lekarz wprowadza do pochwy głowicę lasera (lub radiofrekfencji igłowej, jeżeli wybrał ten zabieg). W obu urządzeniach głowica jest obła, wąska, dostosowana do kształtu pochwy, nie sprawia ona żadnego dyskomfortu. Po wprowadzeniu głowicy lekarz generuje impulsy laserowe, lub impulsy elektryczne, które oddziaływują na ścianę pochwy. Dzięki działaniu lasera pochwa wzmacnia się, staje się bardziej sprężysta, a przez to cewka leżąca na jej przedniej ścianie wraca do prawdłowego ułożenia.  Zabieg jest krótki, trwa około 30 minut. Zwykle powtarzamy go trzykrotnie , w odstępie co 30 dni.

Zalecenia po laserowym leczeniu nietrzymania moczu

Po wykonaniu zabiegu laserowego pacjentka może od razu wrócić do codziennej aktywności. Przez około 7 dni nie zaleca się dzwigania ciężkich zakupów, wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli. Wskazane jest powstrzymanie się stosunków seksualnych przez 7 dni, do czasu wygojenia się pochwy. Bardzo ważne jest kontynuowanie ćwiczeń fizycznych i rehabilitacji, ciągłe wzmacnianie dna miednicy. Działania te uzupełniają zabiegi laserowe, często jako lekarze możemy przepisać dodatkowo leczenie farmakologiczne. 

Jak długo utrzymuje się efekt leczenia laserem?

Efekty laserowego leczenia nietrzymania moczu, czy leczenia za pomocą radiofrekfencji mikroigłowej utrzymują się około 1,5 roku do 2 lat. Jednak wszystko zależy od nasilenia nietrzymania moczu i stylu życia pacjentek. Pacjentki ktore pilnują masy ciała, ćwiczą, wzmacniają mięśnie dna miednicy cieszą się efektami zabiegu około 2 lat, Panie mniej aktywne, grubsze powinny wykonywać serię zabiegów co roku, w zależności od nasilenia objawów. W przypadku dużego nasilenia objawów zlecane jest leczenie chirurgiczne, operacyjne założenie taśm podtrzymujących dno miednicy.

Przeciwwskazania do leczenia nietrzymania moczu

Zabieg laserowego leczenie nietrzymania moczu nie może być wykonywany u każdego, przeciwskazania do zabiegu są następujące:

  • miesiączka, ciąża, połóg
  • aktywne zakażenia dróg rodnych, infekcje intymne
  • częściowe lub całkowite wypadanie narzadu rodnego
  • choroby nowotworowe dróg rodnych, chemio i radioterapia
  • rozrusznik serca, nieleczone wady serca, zaburzenia rytmu serca
  • choroby autoimmunologiczne (toczeń układowy, twardzina uogólniona)
  • choroby zakażne  HIV, WZW typ B, C, brak aktualnej cytologii

Ile kosztuje zabieg laserowy na nietrzymanie moczu?

Cena zabiegu laserowego podana jest w cenniku  tutaj. Zapraszamy, Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

powikłania po kosmetyczkach
Skontaktuj się z nami:
Napisz do nas, aby umówić wizytę

Zadzwoń : 785 170 871

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki