Plastyka warg sromowych Warszawa

W każdym wieku możesz poprawić swoje samopoczucie!

Zadzwoń: 785 170 871

Czym jest plastyka warg sromowych?

Plastyka warg sromowych jest zabiegiem coraz częściej wykonywanym w gabinetach lekarskich.  Jest to zabieg z pogranicza ginekologii i medycyny estetycznej,  koryguje dolegliwości pacjentek, poprawia ich wygląd, oraz samopoczucie.

Labioplastyka dotyczy głównie warg sromowych mniejszych, które są delikatne i cienkie, jednak często  za długie, asymetryczne, lub nieładnie pofałdowane.

Wargi sromowe mniejsze mogą mieć nieprawidłową budowę już od okresu pokwitania, niekiedy ulegają rozciągnięciu lub pęknięciu w trakcie porodu, zmieniają się także z wiekiem, rozciągając się i deformując.

Wargi sromowe mają chronić wejście do pochwy, jednak zbyt duże deformują kobiecy wygląd, powodują ból, otarcia naskórka, sprzyjają infekcjom intymnym. Dyskomfort powoduje samo noszenie obcisłej bielizny, kostiumów kąpielowych, uprawianie sportu sprzyja urazom. 

 Chirurgiczna korekta warg sromowych

Jakie są wskazania do plastyki warg sromowych?

Zabieg plastyki warg sromowych mniejszychwykonywany jest u tych kobiet, które skarżą się na zbyt duże lub zdeformowane, niesymetryczne wargi sromowe. Wskazaniem do zabiegu jest odczuwany przez pacjentki dyskomfort odczuwany w życiu codziennym, a także podczas wykonywania różnego typu aktywności, takich jak jazda na rowerze, uprawianie sportów.

Wskazaniem do zabiegu jest również ból, nawracające podrażnienia wywołane przerostem warg sromowych oraz pogorszenie doznań seksualnych związanych z deformacją lub asymetrią warg sromowych. Do zabiegu wykorzystane jest urządzenie LOKTAL, będące urządzeniem radiofrekfencyjnym, o wysokiej częstotliwości. Jest ono wykorzystywane do cięcia i koagulacji tkanek.

Jakie badania należy wykonać przed labioplastyką?

Na wizycie konsultacyjnej lekarz zleci wykonanie kontrolnych badań krwi. Pacjentka powinna wykonać badanie morfologii krwi, układ krzepnięcia, APTT, INR, elektrolity: sód, potas, antygeny HbS, HCV, HIVJeżeli badania sa dobre, zostanie Pani zakwalifikowana do zabiegu korekty warg sromowych. Warto wykonać badania 2-3 tygodnie przez zabiegiem, przesłac do nas mailem, aby upewnić się, że kwalifikujecie się Panie do zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu plastyki warg sromowych?

Ważne jest aby zaplanować zabieg po zakończonej miesiączce, najlepiej w pierwszej połowie cyklu. Przed zabiegiem prosimy o wygolenie włosów łonowych, tak aby okolica sromu była gładka.  Warto zabrać ze sobą zapasowe bawełniane majtki, takie aby po zabiegu można było przykleić do nich podpaskę. Prosimy o ubranie się w lużne dresowe spodnie , zapewniające komfort po zabiegu.

Plastyka warg sromowych: opis zabiegu

Zabieg plastyki warg sromowych trwa około 2 godzin. Faza przygotowawcza jest najdłuższa. W tej fazie lekarz położy pacjentkę na fotelu ginekologicznym, wykona rysunek na skórze, poda leki  uspokajające i relaksujące na czas zabiegu. Po przygotowaniu pacjentki rozpoczyna się zabieg, który przeprowadzany jest dosyć sprawnie i szybko. W zabiegu uczestniczy lekarz oraz asysta. Po usunięciu nadmiaru skóry warg sromowych, lekarz zakłada na wargi sromowe szwy, które usuwane są po 7 dniach od zabiegu. 7 dni to czas intensywnej rekonwalescencji pacjentki w warunkach domowych, po 7 dniach pacjentki mogą wrócić do pracy. 

Jakie są przeciwwskazania do labioplastyki?

Do zabiegu nie kwalifikujemy pacjentek w ciaży, w trakcie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest zakażenie HIV, AIDS, WZW A, B, C, aktywne zakażenia bakteryjne, wirusowe. Nie kwalifikujemy pacjentek przyjmujacych na stałe leki sterydowe doustne, lub doustne  retinoidy.

Labioplastyki nie wykonujemy w przypadku chorób nerek, wątroby, w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi, tendencji do nieprawidłowego gojenia, powstawania blizn przerostowych, bliznowca. Dyskwalifikacją są aktywne choroby  nowotworowe, raki skóry, aktualna chemioterapia, radioterapia.

Aby zminimalizować ryzyko powikłań, powstania siniaków 10-14 dni przed zabiegiem nie należy stosować leków upośledzających krzepnięcie krwi tj.: aspiryna, niesterydowe leki przeciwzapalne, witamina E, czosnek. Zabiegu nie przeprowadza się u pacjentów przyjmujących na stałe pochodne heparyny (m.in.: Frixiparine, Clexan); klopidogrel, pochodne acenokumarolu (np. Sintrom). Pacjentka paląca powinna odstawić papierosy na 3-4 tygodnie przez zabiegiem. Tydzień przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu, stosować substancji odurzających.

Plastyka warg sromowych: skalpel, czy laser?

Plastyka warg sromowych to zabieg polegający na przycięciu nadmiaru tkanek, nadaniu wargom sromowych mniejszym nowego, obłego kształtu. Do zabiegu możemy wykorzystać skalpel, laser lub nóż tnący z radiofrekfencja. Skalpel daje czyste, ostre cięcie, jednak przecinając naczynia krwionośne narażamy pacjentkę na krwawienie, ciecie laserem, czy nożem elektrycznym z radiofrekfencją pozwala nam na jednoczasowe cięcie i koagulację (zamknięcie) naczyń krwionośnych. Jest mniejsze krwawienie zabieg jest szybszy, łatwiejszy to przeprowadzenia. 

Zalecenia po zabiegu plastyki warg sromowych

Ostateczny sukces zabiegu operacyjnego plastyki warg sromowych, w dużej mierze zależy od higieny osobistej po zabiegu. Zalecamy pacjentom odpoczynek w domu przez 7 dni po zabiegu, wietrzenie krocza.

W pierwszej , drugiej dobie wskazane jest chłodzenie krocza za pomocą żelpaków, chłodnych okładów (ale proszę nie odmrozić tej okolicy).  Może to być także mrożony groszek, zapakowany w sterylną gazę (ale proszę nie za długo jednorazowo). Kąpiel okolic intymnych: okolicę poddaną zabiegowi należy podmywać 1-2 razy dziennie począwszy od wieczora w dniu zabiegu, używając słuchawki prysznicowej. Okolicę sromu należy następnie osuszyć papierowym ręcznikiem, lub suszarką do włosów, stosując chłodny nawiew. Należy stosować podpaski/wkładki z nieklejącą się powierzchnią.

Utrzymanie sromu w czystości: Po każdym oddaniu moczu lub stolca należy się umyć.

Chłodzenie sromu: Po zabiegu zalecamy chłodzenie sromu, pozwala to na zmniejszenie obrzęku sromu , zmniejsza dolegliwości bólowe. Schłodzoną wkładkę żelową należy owinąć suchą ściereczką, i chłodzić tak okolicę sromu przez 10 minut. Czynność tą należy powtarzać 6x dziennie przez 3 dni po zabiegu.

Leki i maści: Na okolicę sromu można nakładać żel z aryniki lub maść Cicalfate, w miejscu szycia rany. W przypadku dolegliwości bólowych można przyjmować Ibuprofen lub Naproxen 4x dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać dawki dobowej 1200 mg.

Golenie i depilacja sromu: Zabiegi golenia i depilacji okolicy sromu należy odłożyć w czasie, można do nich wrócić 6-8 tygodni po zabiegu.

Oglądanie, dotykanie, pocieranie: Srom w pierwszym tygodniu po zabiegu jest obrzęknięty i będzie zmieniał kolor. Nie należy go naciągać, pocierać czy nadmiernie dotykać, bo można spowodować rozejście się rany, czy spowodować krwawienie. Należy zachować daleko idącą ostrożność w trakcie mycia i pielęgnacji. Normalne jest niewielkie plamienie, obrzęk, zasilenie sromu.

Przez 4 tygodnie po zabiegu nie wolno podnosić ciężkich przedmiotów, wykonywać ćwiczeń, biegać, pływać, czy uprawiać innych sportów. Przez 4 tygodnie po zabiegu należy powstrzymać się od współżycia, a w trakcie pierwszej miesiączki używać wyłącznie wkładek (podpasek), a nie tamponów.

Dodatkowo zalecamy pielęgnację krocza preparatem Octanisept, 3x dziennie. Nigdy nie stosujemy preparatów na bazie alkoholu, proszę nie wykonywać irygacji pochwy. Zalecamy stosowanie czopków dopochwowych zaleconych przez lekarza: Gynalgin  na  przemian z   Mucovagin  lub  Cicatridine, co wieczór przez 10  dni. Często dodatkowo lekarz zleca antybiotyk doustny i leki przeciwgrzybicze. Zapraszamy również na inne zabiegi medycyny estetycznej w naszym gabinecie, w tym powiększanie punktu G, usunięcie blizn po nacięciu krocza czy obkurczania pochwy.

Cena zabiegu:

Plastyka warg sromowych mniejszych

3200 zł

Umów wizytę, zadzwoń na recepcję:

                tel. 785 17 08 71

  Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms, odpowiem jak najszybciej

         dr.martaskoczylas@gmail.com

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71