Powiększenie punktu G

Zabieg na problemy intymne współczesnych kobiet

Zadzwoń : 785 170 871

Powiększenie punktu G

Powiększenie punktu G jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej służącym do zwiększenia satysfakcji seksualnej kobiet. Punkt G, to skupisko gruczołów, oraz zakończeń nerwów położone na przedniej ścianie pochwy. Stymulacja punktu G, w trakcie seksu zwiększa doznania seksualne kobiet. Punkt G u różnych kobiet ma różną wielkość, seksuolodzy twierdzą, że płaski punt G może być przyczyną braku przyjemności seksualnej u kobiet. Punkt G z wiekiem zmnejsza się, staje się mniej wrażliwy na dotyk, dlatego też opracowano szereg metod na przywrócenie jego prawidłowej funkcji.

brak orgazmu, powiększanie punktu G
Co to jest punkt G?

Punkt G jest strukturą anatomiczną odkrytą w 1950 roku przez niemieckiego ginekologa Grafenberga. Skupiał się on w swoich badaniach na oziębłości seksualnej i braku orgazmu u kobiet. Zauważył (nie pytam jak), że w trakcie stosunku seksualnego miejsce to rytmicznie pulsuje, pulsowanie zanika po osiągnięciu orgazmu przez kobietę. Idea punktu G i jego wpływ na odczuwanie podniecenia seksualnego u kobiet została rozpropagowana w latach 80 XX wieku, wg. wielu seksuologów jest to najwrażliwsza strefa erotogenna w ciele kobiety.

Punkt G jest to rodzaj wybrzuszenia, „guziczka:, umiejscowionego na przedniej ścianie pochwy. Można go wyczuć palcami, ale w trakcie penetracji pochwy partner nie wyczuje go penisem. Jego stymulacja pozwala kobietom na osiągnięcie orgazmu.

Jak wygląda zabieg powiększenia punktu G?

Zabieg powiększenia punktu G nie wymaga od pacjentki specjalnych przygotowań. Po konsultacji lekarskiej, omówieniu wskazań i przeciwskazań do zabiegu lekarz bada pacjentkę na fotelu ginekologicznym. Jeżeli w trakcie badania nie ma żadnych nieprawidłowości lekarz znieczula pacjentkę nasiekowo (strzykawką).  Po znieczuleniu, kwas hialuronowy, lub hydroksyapatyt wapnia wstrzykiwany jest w punkt G, na przedniej ścianie pochwy. Zabieg trwa około 30 minut, po zabiegu pacjentka  może wrócić do codziennych obowiązków.

Czy powiększanie punktu G jest bolesne?

Zabieg powiększania punktu G przeprowadzany w trakcie typowego badania ginekologicznego, jest ono przeprowadzane w znieczuleniu strzykawką, tzw. znieczuleniu nasiekowym. Pacjentka w trakcie podawania preparatu nie odczuwa bólu. W trakcie unoszenia punktu G ku górze niektóre pacjentki mogą czuć rozpieranie, delikatny ucisk. Objawy te ustępują po kilku minutach. Powiększony punkt G jest wyczuwalny palpacyjne przez pacjentkę i jej partnera.

Postępowanie po zabiegu, działania niepożądane?

Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków, już kilka godzin po zabiegu można uprawiać seks. Rzadko zdarzają się działania niepożądane po zabiegu. Niekiedy tuż po zabiegu może sie pojawić obrzęk w okolicy wejścia do pochwy, drobne krwawienie kropelkowe, plamienie,  ustaje ono jednak  bardzo szybko. Czasami w miejscu podania kwasu hialuronowego może sie pojawić krwiak, w przypadku krwiaka wchłania się on w ciągu 7 dni od zabiegu. Zdecydowanie korzyści z zabiegu dominuja nad potencjalnymi działaniami niepożądanymi.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia?

Wypełnienie punktu G utrzymuje się dosyć długo, uniesienie punktu G za pomocą kwasu hialuronowego, lub hydroksyapatytu wapnia jest wyczuwalne zarówno przez pacjentkę, jak i jej partnera. W zależności od rodzaju wykorzystanego preparatu efekty utrzymują się od roku do dwóch lat. Kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach do 1,5 roku, hydroksyapatyt wapnia około 2 lat. Wszystko zależy od jakości wykorzystanych produktów oraz od procesu starzenia się okolic intymnych. Panie w trakcie menopauzy, lub po niej powinny stosować dodatkowo hormonalna terapię zastępczą, czy to w postaci plastrów, tabletek , czy czopków dopochwowych zawierających estrogeny.

Przeciwskazania do powiększenia punktu G

Większość naszych pacjentek kwalifikuje się do zabiegu powiększania punktu G, decyzja należy głownie do nich i zależy od ich potrzeb seksualnych.

Zabiegu nie wykonujemy jedynie  u kobiet ciężarnych, karmiących piersią, u osob o osłabionej odporności,  chorujących na ciężką postać cukrzycy, w trakcie jakichkolwiek infekcji wirusowych, czy bakteryjnych. Przed zabiegiem pacjentka powinna mieć wyleczone wszelkie infekcje intymne, stany zapalne pochwy. Warto mieć aktualne badanie cytologiczne na konsultacji lekarskiej.

Ile kosztuje powiększanie punktu G? Warszawa, Praga Południe

Cena zabiegu powiększania punktu G podana jest w cenniku  tutaj. Jest ona uzależniona od produktu wykorzystanego do zabiegu. MediWell Beauty, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki