Powiększanie punktu G kwasem hialuronowym

Zabieg na problemy intymne współczesnych kobiet!

Zadzwoń: 785 170 871

Dlaczego powiększać punkt G?

Powiększenie punktu G jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej służącym do zwiększenia satysfakcji seksualnej kobiet. 

Punkt G, to skupisko gruczołów, oraz zakończeń nerwów położone na przedniej ścianie pochwy.

Stymulacja punktu G, w trakcie seksu zwiększa doznania seksualne kobiet. Punkt G u różnych kobiet ma różną wielkość, seksuolodzy twierdzą, że płaski punt G może być przyczyną braku przyjemności seksualnej u kobiet.

Punkt G z wiekiem zmniejsza się, staje się mniej wrażliwy na dotyk, dlatego też opracowano szereg metod na przywrócenie jego prawidłowej funkcji w zabiegach ginekologii estetycznej.

powiększanie punktu G

Co to jest punkt G?

Punkt G jest strukturą anatomiczną odkrytą w 1950 roku przez niemieckiego ginekologa GrafenbergaSkupiał się on w swoich badaniach na oziębłości seksualnej i braku orgazmu u kobiet. Zauważył (nie pytam jak), że w trakcie stosunku seksualnego miejsce to rytmicznie pulsuje, pulsowanie zanika po osiągnięciu orgazmu przez kobietę.

Idea punktu G i jego wpływ na odczuwanie podniecenia seksualnego u kobiet została rozpropagowana w latach 80 XX wieku, wg. wielu seksuologów jest to najwrażliwsza strefa erogenna w ciele kobiety.

Punkt G jest to rodzaj wybrzuszenia, umiejscowionego na przedniej ścianie pochwy. Można go wyczuć palcami, ale w trakcie penetracji pochwy partner nie wyczuje go penisem. Jego stymulacja pozwala kobietom na osiągnięcie orgazmu.

Jak wygląda zabieg powiększania punktu G?

Zabieg powiększenia punktu G nie wymaga od pacjentki specjalnych przygotowań. Po konsultacji lekarskiej, omówieniu wskazań i przeciwskazań do zabiegu lekarz bada pacjentkę na fotelu ginekologicznym. Jeżeli w trakcie badania nie ma żadnych nieprawidłowości lekarz znieczula pacjentkę nasiękowo (strzykawką). Po znieczuleniu, kwas hialuronowy, lub hydroksyapatyt wapnia wstrzykiwany jest w punkt G, na przedniej ścianie pochwy. Zabieg trwa około 30 minut, po zabiegu pacjentka  może wrócić do codziennych obowiązków.

Czy powiększanie punktu G jest bolesne?

Zabieg powiększania punktu G przeprowadzany w trakcie typowego badania ginekologicznego, jest ono przeprowadzane w znieczuleniu strzykawką, tzw. znieczuleniu nasiękowym. Pacjentka w trakcie podawania preparatu nie odczuwa bólu.

W trakcie powiększania punktu G ku górze niektóre pacjentki mogą czuć rozpieranie, delikatny ucisk. Objawy te ustępują po kilku minutach. Powiększony punkt G jest wyczuwalny palpacyjnie przez pacjentkę i jej partnera.

Postępowanie po zabiegu powiększania punktu G, działania niepożądane.

Po zabiegu powiększania punktu G pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków, już kilka godzin po zabiegu można uprawiać seks.

Rzadko zdarzają się działania niepożądane po zabieguNiekiedy tuż po zabiegu może się pojawić obrzęk w okolicy wejścia do pochwy, drobne krwawienie kropelkowe, plamienie,  ustaje ono jednak  bardzo szybko. Czasami w miejscu podania kwasu hialuronowego może się pojawić krwiak, w przypadku krwiaka wchłania się on w ciągu 7 dni od zabiegu. Korzyści z zabiegu dominują nad działaniami niepożądanymi z zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększenia punktu G?

Wypełnienie punktu G utrzymuje się dosyć długo, uniesienie punktu G za pomocą kwasu hialuronowego, lub hydroksyapatytu wapnia jest wyczuwalne zarówno przez pacjentkę, jak i jej partnera. W zależności od rodzaju wykorzystanego preparatu efekty utrzymują się od roku do dwóch lat.

Kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach do 1,5 roku, hydroksyapatyt wapnia około 2 lat. Wszystko zależy od jakości wykorzystanych produktów oraz od procesu starzenia się okolic intymnych.

Panie w trakcie menopauzy, lub po niej powinny stosować dodatkowo hormonalna terapię zastępczą, czy to w postaci plastrów, tabletek , czy czopków dopochwowych zawierających estrogeny.

Przeciwskazania do powiększania punktu G

Większość naszych pacjentek kwalifikuje się do zabiegu powiększania punktu G, decyzja należy głownie do nich i zależy od ich potrzeb seksualnych. 

Zabiegu nie wykonujemy jedynie  u kobiet ciężarnych, karmiących piersią, u osób o osłabionej odporności,  chorujących na ciężką postać cukrzycy, w trakcie jakichkolwiek infekcji wirusowych, czy bakteryjnych. Przed zabiegiem pacjentka powinna mieć wyleczone wszelkie infekcje intymne, stany zapalne pochwy. Warto mieć aktualne badanie cytologiczne.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

„Punkt G” kw. hialuronowy, 1 ml

1200 zł

„Punkt G”, Radiesse, 1,5 ml

2000 zł

Umów wizytę, zadzwoń na recepcję:

                tel. 785 170 871

  Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms, odpowiem jak najszybciej

         dr.martaskoczylas@gmail.com

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71