Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego - rozpuszczanie tłuszczu

Zabiegi, które odpowiadają na potrzeby intymne współczesnych kobiet!

Zadzwoń: 785 170 871

Czym jest lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego?

Wzgórek łonowy, zwany jest inaczej wzgórkiem Wenery. Składa się on głównie z tkanki tłuszczowej, jego główną rolą jest ochrona spojenia łonowego przed urazem, uszkodzeniem w trakcie stosunku płciowego.

Wg. seksuologów włosy łonowe, wydzielając specyficzną woń mają pobudzać partnera, chronić wejście do pochwy ale traktujmy to raczej jako atawizm, pozostałość ewolucji.

Płaski wzgórek łonowy jest postrzegany jako estetyczny, wpisujący się we współczesne kanony piękna, duży wzgórek łonowy jest przyczyną wielu kompleksów. Nie da się pozbyć wzgórka łonowego ćwicząc, restrykcyjna dieta pomaga, ale efekty są powolne, i nie spełniają oczekiwań pacjentek.

Z pomocą przychodzą zabiegi ginekologii estetycznej, lipoliza iniekcyjna polegająca na rozpuszczaniu tłuszczu, lub zabiegi  chirurgii plastycznej, polegające na odessaniu tłuszczu, wykonanie liposukcji tej okolicy

lipoliza wzgórka łonowego

Jak się przygotować do lipolizy wzgórka łonowego?

Zabieg lipolizy wzgórka łonowego nie wymaga specjalnego przygotowania od pacjentki. Prosimy jedynie o ogolenie, depilację wzgórka łonowego, tak aby można było obiektywnie ocenić jego wymiary.

Warto zaplanować zabieg w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego, gdy nie ma zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Jeżeli zażywacie leki rozrzedzające krew, lub leki przeciwzapalne warto nie stosować ich kilka dni przed zabiegiem. 

Przebieg zabiegu lipolizy wzgórka łonowego

Zabieg lipolizy wzgórka łonowego jest zabiegiem krótkim i niebolesnym dla pacjenta. Jest on przeprowadzany na fotelu zabiegowym. Preparat do rozpuszczania tłuszczu, najczęściej Aqualyx jest podawany bezpośrednio do tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego.

Lekarz wykonuje zwykle dwa ukłucia, z prawej i lewej strony wzgórka łonowego. Zabieg nie jest bolesny dla pacjentki, po zabiegu pacjentka odczuwa jedynie niewielkie mrowienie, zdrętwienie ostrzykiwanej okolicy. 

Aqualyx wstrzykiwany do tkanki tłuszczowej powoduje uszkodzenie ścian komórek tłuszczowych. W wyniku uszkodzenia ściany komórki tłuszczowej ulega ona rozpadowi. Uszkodzone komórki tłuszczowe są sprzątane przez komórki fagocytujące, a następnie są wydzielane przez nerki. Objętość wzgórka łonowego zmniejsza się.

Preparat do lipolizy wzgórka łonowego podawany jest wachlarzowo, tak aby uszkodzić jak największą ilość komórek tłuszczowych. Zabieg jest przeprowadzamy wraz ze znieczuleniem, więc jest on niebolesny dla pacjentki. Po zabiegu pacjentka odczuwa jedynie niewielkie mrowienie, drętwienie ostrzykiwanej okolicy. 

Jakie są zalecenia po zabiegu lipolizy wzgórka łonowego?

Po zabiegu pacjentka udaje się do domu. Na drugi dzień okolica wzgórka łonowego puchnie, pojawia się obrzęk. Jest to naturalny efekt po zabiegu.

W tym czasie nasz organizm usuwa uszkodzone komórki tłuszczowe, wolne kwasy tłuszczowe. Obrzęk znika po kilku dniach.

Pacjentki które chcą przyspieszyć eliminację tkanki tłuszczowej, powinny stosować masaż bańką chińską. Podciśnienie wytwarzane przez bańkę chińska przyspiesza eliminacje tłuszczu, przyspiesza proces gojenia.

Ugniatanie i masowanie grudek tłuszczu przyspiesza ich eliminację. Wzgórek łonowy przez kilka dni po zabiegu będzie nieco bolesny przy dotyku. Zabiegi powtarzamy 3-4 razy, co 3 tygodnie  (ilość zabiegów zależy to od wielkości wzgórka łonowego), stosowanej przez pacjentkę diety.

Jakie są przeciwwskazania do lipolizy wzgórka łonowego?

Zabiegu lipolizy i większości zabiegów ginekologii estetycznej, nie wykonujemy u pacjentek z ogólną infekcją organizmu, infekcja skóry w okolicy sromu, a także u pacjentek chorujących na choroby nerek i wątroby

Wyłączeniem jest także otyłość dużego stopnia, lipoliza jest w stanie rozpuścić niewielkie depozyty tkanki tłuszczowej, nie jest to zabieg odchudzający.

Zabiegu nie wykonujemy u pacjentek z chorobami nowotworowymi, z niewyrównaną cukrzycą, w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi. Zapraszamy również na inne zabiegi w naszej Klinice: wysiłkowe nietrzymanie moczu, korektę warg sromowych, usuwanie blizn po nacięciu krocza.

Cena zabiegu:

Lipoliza wzgórka łonowego: Aqualyx

500 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71