Lipoliza wzgórka łonowego

Zabiegi, które odpowiadają na potrzeby intymne współczesnych kobiet

Zadzwoń : 785 170 871

Lipoliza wzgórka łonowego

Wzgórek łonowy, zwany jest inaczej wzgórkiem Wenery. Składa się on głównie z tkanki tłuszczowej, jego główną rolą jest ochrona spojenia łonowego przed urazem, uszkodzeniem w trakcie stosunku płciowego. Wg. seksuologów włosy łonowe, wydzielając specyficzną woń mają pobudzać partnera, chronić wejście do pochwy ale traktujmy to raczej jako atawizm, pozostałość ewolucji.

Płaski wzgórek łonowy jest postrzegany jako estetyczny, wpisujący się we współczesne kanony piekna, duży wzgórek łonowy jest przyczyną wielu kompleksów. Nie da się pozbyć wzgórka łonowego ćwicząc, restrykcyjna dieta pomaga, ale efekty są powolne, i nie spełniają oczekiwań pacjentek.

Z pomoca przychodzą zabiegi ginekologii estetycznej, lipoliza injekcyjna polegająca na rozpuszczaniu tłuszczu, lub zabiegi  chirurgi plastycznej, polegające na odessaniu tłuszczu, wykonanie liposukcji tej okolicy

gruby wzgórek łonowy
Jak przygotować się do lipolizy iniekcyjnej wzgórka łonowego?

Przed lipolizą wzgórka łonowego prosimy pacjentki o odstawienie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, oraz innych leków wpływających na krzepliwość krwi. Przez zabiegiem nalży wydepilować wzgórek łonowy, i w zasadzie nie potrzeba nic więcej. Wrażliwe pacjentki powinny umawiac sie na zabieg lipolizy wzgórka łonowego po miesiączce, w pierwszej fazie cyklu, zabieg jest wtedy dla nich przyjemniejszy. 

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej wzgórka łonowego?

Zabieg lipolizy przeprowadzany jest na fotelu zabiegowym. Preparat jest przez zabiegiem mieszany z lekiem do znieczulenia, aby zabieg był bezbolesny dla pacjentki. Produkt jest wstrzykiwany we wzgórek łonowy za pomocą igły, jest on wachlarzowo podawany do tkanki. Zwykle są tylko dwa ukłucia, z prawej i lewej strony, zabieg trwa maximum 15 minut. Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności, do pracy.  Zabiegi powtarzamy 3-4 razy, co 3 tygodnie  (zależy to od wielkości wzgórka łonowego), stosowanej przez pacjentkę diety.

Jak działa preparat do lipolizy iniekcyjnej?

Preparat wstrzykiwany do tkanki tłuszczowej powoduje uszkodzenie ścian komórek tłuszczowych. W wyniku uszkodzenia ściany komórki tłuszczowej ulega ona rozpadowi. Uszkodzone komórki tłuszczowe są sprzątane przez komórki fagocytujące, a następnie są wydzielane z zółcią i przez nerki. Preparat do lipolizy wzgórka łonowego podawany jest wachlarzowo, tak aby uszkodzić jak największą ilość komórek tłuszczowych. Zabieg jest przeprowadzamy wraz ze znieczuleniem, więc jest on niebolesny dla pacjetki. Po zabiegu pacjentka odczuwa jedynie niewielkie mrowienie, drętwienie ostrzykiwanej okolicy. Na drugi dzień okolica wzgórka łonowego puchnie, pojawia się obrzęk. Jest to naturalny efekt po zabiegu. W tym czasie nasz organizm usuwa uszkodzone komórki tłuszczowe. Obrzek utrzymuje się kilka dni, a następnie zanika.

Jakie są zalecenia po lipolizie wzgórka łonowego?

Po zabiegu lipolizy injekcyjnej prosmy o zrezygnowanie z basenu, sauny na około 7 dni. Wzgórek łonowy bedzie nieco bolesny przy dotyku, ale zalecamy masowanie wzgórka łonowego od 3 dnia, 3x dziennie. Ułatwia to rozbicie znajdujących się nadal grudek tłuszczu (mogą być one wyczuwalne po zabiegu). Czasami Panie wykorzystują do masażu niewielką bańkę chińską. Ugniatanie i masowanie grudek tłuszczu sprawia że stają się niewyczuwalne, powoli zanikają.

Jakie są następstwa po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy injekcyjnej nie jest bolesny dla pacjenta, jednak proces gojenia może być kłopotliwy. Preparat do lipolizy injekcyjnej powoduje powstanie stanu zapalnego w miejscu wstrzyknięcia. Jest to reakcja prawidłowa i pożądana. Jedna stan zapalny oznacza dla pacjenta obrzęk, swędzenie, niekiedy ból, oraz krwiaki w miejscu injekcji. Im wiekszy jest obrzęk, tym mocniejszy stan zapalny, pacjent docelowo bedzie miał lepszy efekt zabiegu. Po kilku dniach te dolegliwości ustępują, często przy drugim zabiegu już się nie pojawiają, lub występują w niewielkim natężeniu, nasze ciało lepiej reaguje na kolejne podanie preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do lipolizy wzgórka łonowego?

Zbiegu lipolizy nie wykonujemy u pacjentek z ogólną infekcją organizmu, infekcja skóry w okolicy sromu, u pacjentek chorujących na choroby nerek i wątroby. Wyłączeniem jest także otyłość dużego stopnia, lipoliza jest w stanie rozpuścić niewielkie depozyty tkanki tłuszczowej, nie jest to zabieg odchudzający. Zabiegu nie wykonujemy u pacjentek z chorobami nowotworowymi, z niewyrównaną cukrzycą, w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi. 

Ile kosztuje lipoliza wzgórka łonowego? Warszawa, Praga Południe

Lipoliza wzgórka łonowego, aktualna cena zabiegu, podana jest w cenniku tutaj. Zapraszamy. Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki