Mezoterapia igłowa

Tekst w przygotowaniu

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości kwasu hialuronowego, który ma na celu nawilżenie skóry i jej odżywienie. Jest to zabieg, który działa profilaktycznie, spowalnia proces starzenia się skóry, jak i regenerująco. Odpowiednio dobrane koktajle niwelują drobne zmarszczki skóry, wygładzają ją, usuwają objawy fotostarzenia się skóry, zmniejszają przebarwienia skóry.

Mezoterapię igłową wykonujemy nie tylko na twarzy, szyi i dekolcie, ale także w innych rejonach ciała. Ostrzykujemy grzbiety dłoni, zwiotczałą skórę na brzuchu, czy na ramionach. Mezoterapia igłowa jest wykorzystywana także do zmniejszania rozstępów, ostrzykiwania blizn. Po mezoterapii skóra wygładza się, staje się jędrniejsza, gładka, lepiej ukrwiona. Zwiększa się jej elastyczność i gęstość.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem wykonywanym cały rok, może być ona łączona z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa stosowana jest do nawodnienia i uelastycznienia skóry, jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa, do zagęszczenia skóry. Mezoterapia igłowa stosowana jest do leczenia łysienia, wypadania włosów. Spłyca blizny potrądzikowe, stosowana jest to usuwania rozstępów.

Mezoterapia igłowa może być stosowana w przypadku skór naczyniowych, wykorzystujemy wtedy preparaty mające na celu wzmocnić ściany naczyń, uszczelnić je. Nie wykonujemy jej w fazie zapalnej trądziku różowatego, wtedy zalecane jest leczenie farmakologiczne i laserowe.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii skóry rozpoczynamy od znieczulenia skóry kremem znieczulającym. Po około 30 minutach skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Następnie lekarz podaje preparat do mezoterapii igłowej cieniutką igłą, wykonując wielokrotne nakłucia skóry. Mezoterapię igłową wykonujemy w seriach, 4 zabiegi co 2 lub 3 tygodnie (w zależności od użytego produktu). Warszawa, MediWell Beauty

Czego nie wolno robić po mezoterapii igłowej?

Po zabiegu mezoterapii igłowej nie należy nakładać makijażu (przynajmniej do następnego dnia), aby nie zakazić skóry. Wieczorem należy skórę zdezynfekować płynem do dezynfekcji, a następnie nałożyć krem gojący, pozabiegowy. Przez 7 dni po zabiegu proszę nie korzystać z sauny, basenu, unikać słońca. Przy ekspozycji na słońce należy stosować filtr 50Plus. 

Jakie są skutki uboczne mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na nakłuciach skóry cieniutką igłą. Niekiedy, po zabiegu mezoterapii igłowej  na skórze mogą się pojawić siniaki. Częstym następstwem mezoterapii igłowej są widoczne na skórze grudki, depozyty podanego preparatu. Grudki te mogą zniknąć w ciągu 2-3 godzin, lub utrzymywać się kilka dni. Zależy to od gęstości podanego produktu i jego składu. W rzadkich przypadkach, jeżeli pacjent jest uczulony na składnik preparatu na skórze może się pojawić pokrzywka, zaczerwienienie, lub obrzęk skóry.

Jakie są przeciwskazania do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa nie może być wykonywana w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Nie wykonujemy mezoterapii igłowej, w przypadku stanów zapalnych skóry (opryszczki, trądziku). Zabiegu nie wykonujemy u pacjentów onkologicznych, w przypadku alergii na składniki preparatów do mezoterapii.

Ile kosztuje zabieg mezoterapii igłowej?

Aktualna cena zabiegu podana jest tutaj. Cena zabiegu zależy od ostrzykiwanego obszaru, oraz od produktu, koktajlu wykorzystanego do zabiegu. Mezoterapia igłowa, Warszawa.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

U

Przydatne linki