Powiększanie warg sromowych Warszawa (wypełnienie)

Zabiegi, które odpowiadają na potrzeby intymne współczesnych kobiet!

Zadzwoń: 785 170 871

Powiększanie warg sromowych, wypełnienie kwasem hialuronowym

Wargi sromowe większe pełnią w naszym organizmie ważną rolę, chronią przed urazami, zamykają wejście do pochwy. Wargi sromowe większe chronią kobiety także przed infekcjami intymnymi.

Są one zbudowane są z fałdów skóry, w której znajduje się tkanka tłuszczowa. Cechuje je duża różnorodność kształtu, wymiaru oraz koloru. Wargi sromowe zmieniają się wraz z wiekiem,  po porodach rozciągają się, często tracą sprężystość.

Z wiekiem stają się bardziej wiotkie, ubywa w nich tkanki tłuszczowej.  Po menopauzie proces ten znacznie przyspiesza, w wyniku niedoboru hormonów płciowych żeńskich dochodzi do ich atrofii, wargi sromowe mogą wydawać się puste.

Dzięki ginekologii estetycznej możemy korygować naturę nawilżając i poprawiając jakość skóry z której zbudowane są wargi sromowe, jaki i wypełnić ich wnętrze. Zazwyczaj wargi sromowe wypełniamy kwasem hialuronowym, możemy także zastosować własny tłuszcz pobrany z brzucha, okolic kolan, czy ud. Metod jest wiele, zależą one od decyzji pacjentki i lekarza.

Jak zmieniają się wargi sromowe z upływem czasu i czy potrzebują powiększania?

Najbardziej atrakcyjne wargi sromowe mają kobiety młode, są one jędrne, zawierają odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej, grubość nabłonka sromu jest największa, jest on właściwie ukrwiony. Niestety z wiekiem nasze narządy płciowe stają się coraz mniej atrakcyjne. Zmniejsza się ilość włókien mięśniowych, wargi sromowe większe zapadają się..

Pojawiają się na nich zmarszczki, skóra staje się wiotka. Brunatne zabarwienie warg sromowych (związane z wysokim poziomem esterogenów) blednie, wargi sromowe stają się anemiczne. Zmieniają się też wargi sromowe mniejsze, które powiększają się i często wystają poza wargi sromowe większe. Dlatego też rośnie ilość zabiegów powiększania warg sromowych, które mają na celu odmłodzenie kobiecych narządów płciowych. Zdecydowana większość tych zabiegów to zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz resekcja chirurgiczna warg sromowych mniejszych.

Zanik warg sromowych większych

W przypadku zaniku warg sromowych większych wyróżniamy 3 etapy:

Etap 1 to zanik łagodny, wargi sromowe tracą objętość w niewielkim stopniu, wiodoczne są na nich pojedyncze zmarszczki. Na tym etapie możemy wykonywac zabieg mezoterapii igłowej w celu nawilżenia skóry, zabieg z osoczem bogatopłytkowym, w celu odmłodzenia wyglądu skóry sromu. niekiedy stosujemy lekkie  kwasy hialuronowe, w celu wypełnienia drobnych załamań na sromie.

Etap 2 to bardziej zaawansowane zmiany, znaczna utrata objętości, np w części centralnej, wiotkość skóry, widoczne są zmarszczki warg sromowych, u pacjentek dodatkowo pojawia się suchość pochwy, bolesność przy stosunkach seksualnych. Na tym etapie podajemy kwas hialuronowy w wargi sromowe po 1 cm w każdą warge sromową. Pozwala to na powiekszenie objętości, wyrównanie nierówności i nawilżenie warg sromowych. Odzyskuja one swoją sprężystość i elastyczność.

Etap 3 to poważny ubytek objętości warg sromowych, głębokie zmarszczki na wargach sromowych, odczuwalna suchość pochwy, bolesność przy stosunku. Na tym etapie często wykonujemy 2 zabiegi w odstępie miesiąca czasu, najpierw wyrównujemy nierówności, uzupełniamy zaniki tkanek, w etapie drugim dodajemy objętości, nadajemy wargom sromowym wypukłości.

Na czym polega zabieg powiększania warg sromowych?

 abieg wypełnienia, korekty warg sromowych większych jest dla pacjentki niebolesny, trwa około 20-30 minut. Przed zabiegiem wykonywanej jest znieczulenie okolicy warg sromowych,  aby pacjentka nie odczuwała bólu. Po znieczuleniu skóry preparat kwasu hialuronowego jest wprowadzany do warg sromowych za pomocą kaniuli, umieszczany w miejscu największej depresji. Zwykle podajemy po 1 ml kwasu hialuronowego do każdej wargi sromowej. pozwala to na przywrócenie objętości utraconej w wyniku procesu starzenia się organizmu.

Jak wykonywany jest zabieg powiększania, korekty warg sromowych?

Przez wykonaniem powiększania warg sromowych prosimy Panie o wydepilowanie lub ogolenie okolic intymnych. Po konsultacji lekarskiej, zbadaniu pacjentki lekarz rozpoczyna zabieg od uzgodnia z pacjentką jej oczekiwań. Po rozmowie lekarz znieczulenia okolicy sromu. Znieczulenie może być kremem, lub strzykawką, w zależności od wrażliwości pacjentki. 

Po znieczuleniu skóry preparat kwasu hialuronowego jest wprowadzany do warg sromowych za pomocą kaniuli. Zabieg wypełnienia warg sromowych jest niebolesny dla pacjentki. Zwykle podajemy po 1 ml kwasu hialuronowego do każdej wargi sromowej. pozwala to na przywrócenie objętości utraconej w wyniku procesu starzenia się organizmu. Efekty zabiegu widać od razu po zabiegu, wargi sromowe są powiekszone i wypełnione. Proszę pamiętać, że kwas hialuronowy przez kolejne dwa tygodnie po zabiegu chłonie wodę, więc objętość warg sromowych powinna zwiększyć się jeszcze o jakieś 20%. Efekty są bardzo ładne, utrzymuję się około roku. Kobiety dojrzałe pragną nadal zachować atrakcyjność seksualną, dlatego też zabieg ten jest dla nich tak istotny.

Jakie są zalecenia lekarskie po powiększeniu warg sromowych?

Tuż po zabiegu pacjentka może wrócic do swoich codziennych czynności, prowadzić auto, pracować. Jednak prosimy, aby Panie po zabiegu przez 3-5 dni nie uprawiały seksu (kwas hialuronowy musi się w wargach sromowych ułożyć),  zrezygnowały przez tydzień  z siłowni, biegania, jazdy na rowerze, jazdy konnej, basenu. Ważne jest wypijanie odpowiedniej ilości wody, kwas hialuronowy chłonie wodę, ponieważ w poczatkowym okresie po podaniu rozpręża się on w tkankach. Zabieg ten często łączymy z wstrzyknięciem osocza bogoatpłytkowego w okolicę sromu, poprawia ono wyglad skóry, rozjaśnia skórę, uelastycznia ją.

Jakie są przeciwwskazania do powiększania warg sromowych?

Zabiegu nie wykonujemy u pacjentek w trakcie radio i chemioterapii, pacjentki onkologiczne moga się poddawać zabiegom z kwasem hialuronowym, ale dopiero po zakończeniu leczenia. Zabiegu nie wykonujemy u kobiet w ciąży, karmiących piersią, pacjentek z niewyrównaną cukrzycą, pacjentek z infekcjami sromu, pochwy. Ważne jest posiadanie aktualnego badania cytologicznego. Generalnie większość naszych pacjentek kwalifikuje się do wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym, w pierwszej kolejnosci uzupełniamy ubytki objętości spowodowane wiekiem, starzeniem się tkanek, w kolejnym zabiegu poprawiamy objętość.

Jakie powikłania mogą wystąpić po wypełnieniu sromu?

 Każdy zabieg lekarski obarczony jest ryzykiem. W przypadku powiększania warg sromowych może się pojawić obrzęk wargi sromowej, rumień, lub krwiak. Ojawy te ustępują w ciągu kilku dni. Bardzo rzadko zdarza się infekcja, czy ziarniniaki. Niekiedy podanie kwasu hialuronowego może spowodować reaktywację wirusa opryszczki pospolitej i półpaśćca. Bardzo rzadko może zdarzyć się alergia na dany produkt, martwica skóry, czy zatorowość. Powikłania te są dosyć łatwe w leczeniu, więc jeżeli się zdarzą należy udać się do lekarza wykonujcego zabieg, na pewno pomoże i zleci właściwe leczenie.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Powiększenie warg sromowych

2000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71