Blizna po nacięciu krocza

Zabiegi, które odpowiadają na potrzeby intymne współczesnych kobiet!

Zadzwoń: 785 170 871

Jak powstaje blizna po nacięciu krocza?

Nacięcie krocza wykonywane jest w trakcie porodu naturalnego, po to aby ułatwić dziecku przejście przez kanał rodny, aby chronić kobietę przed niekontrolowanym pęknięciem krocza w kierunku odbytu.

Niestety nacięcie krocza, tak jak cięcie cesarskie zostawia bliznę. Blizna jest głęboka, ponieważ cięcie jest przeprowadzane przez skórę i tkanki leżące poniżej. U większości kobiet blizna goi się prawidłowo, u części Pań jest ona sztywna, ciągnie,  sprawia ból przy stosunku seksualnym.

wypełnianie blizn po nacięciu krocza

Ból blizny po nacięciu krocza po latach

Nacięcie krocza wykonywane jest w celu ułatwienia porodu, zapobiega pęknięciom odbytu. Po porodzie krocze jest zszywane i zaopatrywane chirurgiczne, po około 6 tygodniach od nacięcia krocza rana powinna już być w pełni wygojona. Niestety u wielu kobiet, czy to z powodu głębokiego nacięcia krocza, czy też zaburzonego gojenia się wytwarza się nieprawidłowa, sztywna i ciągnąca blizna. Blizna ta może dawać dolegliwości bólowe w sytuacjach intymnych, przy uprawianiu sportu, czy zbyt długim siedzeniu na krześle.

Do tej pory problem ten nie był właściwie zaopiekowany przez lekarzy. Dzieki rozpowszechnieniu zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, zabiegów z kwasem hialuronowym, czy zabiegów laserowych możemy skutecznie leczyć Panie z takimi dolegliwościami.

Jak zmiękczyć twarda bliznę po nacięciu krocza?

Blizna to włóknista tkanka łaczna, nie zawierająca włókien sprężystych. Palpacyjnie wyczuwamy ją jako jako coś sztywnego i twardego. Wstrzyknięcie w bliznę po nacięciu krocza kwasu hialuronowego powoduje zmianę jej struktury. Kwas hialuronowy zmiękcza bliznę, rozlużnia ją. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego blizna nie jest już wyczuwlana i twarda. Wiele Pań, które przez lata nie mogły np. długo siedzieć na krześle (bo blizna sprawiała im ból), teraz nie odczuwają tych dolegliwości. Możemy połączyć zabieg wypełnienia blizny kwasem hialuronowym z ostrzyknieciej jej osoczem bogatopłytkowym, czy laseroterapią. 

Mobilizacja blizny po nacięciu krocza

Mobilizacja blizny, to wyrażenie które oznacza uruchomienie blizny, zmiękczenie jej. Możemy to wykonać poprzez masaż blizny, i to jest najprostszy sposób. Możemy też zmobilizować bliznę wstrzykując w nią osocze bogatopłytkowe, czy podając mezoterapię igłową.

Sa to zabiegi alternatywne do wypełnienia blizny kwasem hialuronowym. Zarówno osocze bogatopłytkowe, jak i mezoterapia igłowa podawane w bliznę powodują jej przebudowę i uelastycznienie, komórki macierzyste znajdujące się w naszej krwi, pozyskiwane są w trakcie zabiegu osoczem bogatopłytkowym. Odpowiednio przygotowane są one wstrzykiwane przez lekarza w bliznę inicjując jej przebudowę. Osocze działa także na zakończenia nerwowe w okolicy sromu, regenerując je, poprawia krążenie krwi. Dzieki osoczu udaje nam się zmnieć strukturę blizny, a przez to  usunąć ból z nią związany.

Blizna po cięciu cesarskim

Blizna po cieciu cesarskim jest blizną niewidoczną, umiejscowiona w załamaniu skóry szybko się goi, staje się wąska i prawie niewidoczna. U niektórych Pań blizna ta niestety przerasta, wystaje nad powierzchnię skóry, jest czerwona. Niekiedy jej brzegi rozchodzą się, blizna staje się nieestetyczna. Jedną z metod radzenia sobie z blizną jest zastosowanie lasera frakcyjnego na bliznę. Laser ten powoduje przebudowę blizny, inicjuje na nowo proces gojenia się skóry, docelowo zmniejsza widoczność blizny. Laser frakcyjny wykonujemy zwykle 2 razy, w odstępach około 4-6 tygodni. 

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Laser na bliznę po cięciu cesarskim

 400 zł

Osocze na bliznę po cięciu cesarskim

 650 zł

Mezoterapia na bliznę po cięciu cesarskim

 600 zł

Wypełnienie blizny po nacieciu krocza

 900 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

Linki