Leczenie powikłań po zabiegach estetycznych

Powikłania po zabiegach medycyny estetycznej  należy leczyć ja najszybciej, aby uniknąć trwałego oszpecenia.

Zadzwoń: 785 170 871

Powikłania po zabiegach medycyny estetycznej

Nienaturalny wygląd

Odmładzanie się na siłę może spowodować zaburzenie proporcji rysów twarzy, czasami mniej znaczy więcej.

Obrzeki pod oczami

Obrzęki pod oczami to częste powikłanie po podaniu wypełniacza. Nieprawidłowo podany wypełniacz może utrzymywać się nawet do 3 lat.

Ropnie i stany zapalne

Wstrzyknięcie złej jakości produktów może powodować ropnie i stany zapalne twarzy. Pozostają po nich szpecące skórę blizny i zaciągnięcia.

Powikłania po zabiegach medycyny estetycznej

Powikłania po botoksie

Powikłania po botoksie są wynikiem podanie zbyt dużej ilości toksyny botulinowej, lub podania jej w niewłaściwe miejsce. Po podaniu toksyny botulinowej często zdarza się opadanie czoła, brwi, opadanie górnej powieki. Podanie toksyny w okolice ust może spowodować asymetryczny uśmiech, nadmierne ślinienie się, zaburzenie połykania.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne pojawiają się po mezoterapii, po wypełniaczach. Może być to wstrząs anafilaktyczny, natychmiastowy obrzęk ust, języka, spuchnięcie twarzy. Niekiedy pojawiają się po kilku tygodniach. Typową reakcja jest puchnięcie oczu rano, ustąpienie obrzęku po południu, lub poranny obrzęk ust. 

Grudki po wypełniaczach

Niewłaściwe podanie wypełniacza,  powoduje powstanie grudek. Grudki te są widoczne i wyczuwalne pod oczami, w czerwieni wargowej. Zbyt płytkie podanie kwasu hialuronowego w skórę szyi, czy dekoltu zostawia tam grudki, które mogą być wyczuwalne przez około 2 lata.

Podskórne nacieki zapalne

Zła kwalifikacja pacjenta do zabiegu może być przyczyną powstania pod skórą, w miejscu podania wypełniacza nacieków zapalnych. Wyczuwalne są one przez pacjenta jako gule, bolące uwypuklenia. Pojawiają się u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, wymagają intensywnego leczenia.

Blizny po zabiegach

Medycyna estetyczna wykorzystuje urządzenia energetyczne, generujące impulsy eklektyczne. Zastosowanie zbyt dużej mocy np. w przypadku radiofrekfencji mikroigłowej pozostawia na skórze pacjenta wypalone kwadraty, blizny na szyi i dekolcie. Wymaga to leczenia osoczem,  laserem frakcyjnym.

Poparzenie po laserze

Lasery do depilacji, lasery do zamykania naczynek, IPL dysponują dużą mocą. Często do gabinetu trafiają pacjentki z oparzeniem II, III stopnia, strupami na nogach, przebarwieniami w miejscu stosowanie lasera. Leczymy takie pacjentki, pomagamy stosując terapie łączone, ostrzykiwanie i lasery.

Powikłania po zabiegach

powiklania po zabiegach estetycznych

Powikłania po wypełnieniu ust

Pacjentka zdecydowała się na powiększanie ust w gabinecie kosmetycznym. Dwa tygodnie po zabiegu usta zaczęły puchnąć, powiększały się, były bardzo bolesne. Obrzęk nasilał się rano, wieczorem nieco malał, jednak objawy nie ustępowały przez 4 tygodnie. Obraz, który Państwo widzicie na zdjęciu to reakcja alergiczna na podany preparat (produkt był złej jakości). Leczenie pacjentki wymagało podania leków przeciwalergicznych, doustnych sterydów, a także leczenia antybiotykiem przez min 10 dni. W kolejnym etapie rozpuszczono kwas hialuronowy hialuronidazą. Po około 8 tygodniach udało się przywrócić pierwotny kształt ust. Szkoda tylko cierpienia i łez pacjentki.

powiklania po zabiegach estetycznych

Powikłania po wypełnieniu brody

Pacjentka zdecydowała się na poprawę kształtu brody kwasem hialuronowym. Produkt podano w gabinecie kosmetycznym. Broda po zabiegu spuchła, po 2 tygodniach pojawiły się ropnie chełboczace brody. Pojawił się ból i temperatura 39 st. C. W trakcie konsultacji lekarskiej stwierdzono obecność dwóch ropni, ropnie otworzono i zdrenowano, założono sączki. Leczenie pacjentki wymagało podania dwóch antybiotyków, kwas hialuronowy rozpuszczaliśmy dwukrotnie hialuronidazą. W sumie leczenie trwało 12 tygodni, pacjentka odbyła 4 wizyty. Jak widzicie po leczeniu na brodzie została niewielka blizna, którą z czasem będzie można wypełnić kwasem hialuronowym. Stres, któremu poddana była pacjentka jest nie do wycenienia. 

botoks powiklanie

Powikłania po botoksie, toksynie botulinowej, uniesienie brwi

Prawidłowe wstrzyknięcie toksyny botulinowej wymaga dobrej znajomości anatomii. Na tym zdjęciu widzicie typowe powikłanie po ostrzykiwaniu czoła, nadmierne uniesienie brwi, objaw Jacka Nicolsona. To powikłanie możemy łatwo skorygować wstrzykując odpowiednią dawkę toksyny botulinowej, jednak niektóre powikłania wymagają czasu. Nadmierna relaksacja mięśni np. czoła powoduje opadanie brwi i powiek, które korygujemy stosując różne techniki łączone.: lasery, nici, leki farmakologiczne. 

botox powiklanie

Powikłanie po botoksie, toksynie botulinowej, opadanie powiek

Toksyna botulinowa podana między brwi, lub w czoło może spowodować opadanie powiek. Na tym zdjęciu widać opadnięcie lewej powieki w wyniku przeniknięcia toksyny botulinowej do mięśnia dźwigacza powieki górnej. Niestety jest to jedno z najdłużej utrzymujących się powikłań po toksynie botulinowej. Mięsień dźwigacza powieki wraca do swojej funkcji po około 6 tygodniach od wstrzyknięcia botoksu. Zwykle stosujemy krople do oczu, które łagodzą porażenie i działanie toksyny botulinowej.

Cennik

Hialuronidaza: pierwszy zabieg

1500 zł

Hialuronidaza: kolejny zabieg

750 zł

Szukasz pomocy po powikłaniu? Zadzwoń!

Umów konsultację
Powikłania po botoksie

Jakie są powikłania po botoksie, medycyna estetyczna, Warszawa

 

Każdy zabieg medycyny estetycznej jest obarczony ryzykiem powikłań. Brak znajomości anatomii, funkcjonowania mięśni twarzy często powoduje powstanie powikłań, które utrzymują się od trzech do czterech miesięcy od podania produktu. Pacjentkom trudno jest pracować z opadniętą powieką, czy oczopląsem, dlatego też  zapraszam do gabinetu MediWell Beauty, Warszawa, Praga Południe, chętnie pomogę.

Opadnięcie powieki po botoksie, leczenie, dr Marta Skoczylas, Warszawa

 

Jednym z najczęstszych powikłań po podaniu toksyny botulinowej jest opadnięcie powieki. Jest to wynik podania zbyt dużej dawki botoksu, w niewłaściwy mięsień na czole pacjentki. Pacjenci nie mogą wtedy unieść powieki, otworzyć oka. Utrudnia to pracę zawodową. Nieco rzadziej zdarza się opadanie brwi (twarz jest wtedy smutna i zmęczona), przy ostrzykiwaniu kurzych łapek często występuje oczopląs, podwójne widzenie  lub nadmierne łzawienie oczu. 

Podanie toksyny botulinowej w okolicę ust, powoduje asymetryczny uśmiech,  ślinotok, trudności w wymowie (usta nie składają się prawidłowo), ostrzykiwanie szyi może spowodować zaburzenia połykania, zaburzenie mowy. Lekarz, który decyduje się na wykonywanie injekcji „off label”, czyli poza wskazaniami medycznymi powinien mieć odpowiednie doświadczenie i wiedzę.

Leczenie pacjenta zależy od objawów,  podajemy krople oczne (które przyspieszają skurcz mięśni i poprawiają widzenie), unosimy brwi za pomocą nici, stosujemy zabiegi laserowe, zabiegi radiofrekfencji igłowej, rodzaj wybranej terapii zależy od stanu pacjenta.

Jak usunąć botoks z twarzy? Leczenie powikłań po botoksie.

 

Botoks jest białkiem, możemy go więc skoagulować, skrócić czas jego działania. Najważniejsze jest ciepło, dlatego też podstawą leczenia jest energia laserowa lub radiofrekfencja mikroigłowa. Ja zwykle zalecam zabiegi radiofrekfencją igłową 1x w tygodniu do czasu ustąpienia objawów.

Jeżeli nie macie dostępu do lekarza, który zajmuje się leczeniem powikłań po zabiegach medycyny estetycznej proszę idźcie do sauny. Wizyta w saunie codziennie, lub co drugi dzień przyspiesza degradację botoksu, przywraca mimikę twarzy.

Ile kosztuje leczenie powikłań po zabiegach medycyny estetyczne? Mediwell Beauty, dr Marta Skoczylas

 

Cena zabiegu podawana jest na wizycie lekarskiej, po zbadaniu i obejrzeniu pacjenta.

Powikłania po wypełniaczach

 Powikłania po wypełniaczach. Warszawa Praga Południe, gabinet medycyny estetycznej.

 Wiele programów telewizyjnych pokazuje podanie kwasu hialuronowego jako zabieg prosty i łatwy. Wstrzykniecie kwasu hialuronowego może się wiązać z wieloma powikłaniami, o których trzeba wiedzieć przed zabiegiem, ponieważ mogą one zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta.

Powikłania po kwasie hialuronowym jak ich unikać? Dr Marta Skoczylas, Warszawa – Anin – Wawer – Saska Kępa

 Kilka słów o powikłaniach po podaniu kwasu hialuronowego: są one albo wynikiem nieprawidłowego podania produktu, albo podania złej jakości produktu, bardzo rzadko zdarza się powikłanie przy prawidłowym podaniu, ale także trzeba się z tym liczyć.

Siniak i krwiak to nie powikłania, to następstwo kłucia igła, znikną po 7 dniach, nie martwimy się nimi zupełnie. Pacjentkom radzę wtedy stosowanie maści z heparyną lub arniką i lampkę wina na uspokojenie. Dużo poważniejszym powikłaniem jest duży krwiak głęboko w tkankach, obrzęk, czy reakcja alergiczna na podany produkt. Reakcja alergiczna może się objawić wstrząsem anafilaktycznym prowadzącym do śmierci pacjenta. Ważne jest aby produkt wstrzykiwał doświadczony lekarz, który ma w gabinecie zestaw do ratowania życia. Jest to bardzo ważne, a niewiele się o tym mówi. Jedna z moich Pań miała alergie na lignokainę, będącą w produkcie, sytuacja była poważna. Proszę nie lekceważcie tego.

Powikłaniem po kwasie hialuronowym może być zakażenie skóry i ropień skóry, wymagający leczenia antybiotykiem. Często to leczenie jest długie, wymaga zastosowanie kilku antybiotyków, leków sterydowych. Po leczeniu ropni mogą zostać na twarzy blizny i zaciągnięcia.

Najpoważniejszym powikłaniem po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego jest martwica skóry, martwica skóry powstaje po podaniu kwasu hialuronowego do naczynia. Jej konsekwencja może być ślepota gdy zatkana zostanie tętnica oczna. Może się to zdarzyć przy podanwaniu kwasu hialuronowego w okolicę oczu, czoła, kurzych łapek. Doświadczony lekarz podaje wtedy hialuronidazę zagałkowo, sytuacja jest niezwylke dramatyczna. 

Mam nadzieję, że te kilka słów uzmysłowią Państwu jak ważne jest podanie kwasu hialuronowego przez doświadczonego lekarza, że nie jest to tylko zabieg kosmetyczny.

Leczenie powikłań medycyny estetycznej, Warszawa, lekarz, Mediwell Beauty, Praga Północ, Anin, Wawer

 

Leczenie powikłań po podaniu kwasu hialuronowego jest trudne, wykorzystujemy do tego wiele leków i produków. W zależnosci od rodzaju powikłania stosuję leczenie sterydami, antybiotykami, drenuję ropnie, zakładam sączki. Często podaję hialuronidazę aby rozpuściła kwas hialuronowy, który spowodował spustoszenie w ciele naszych pacjentek.

Jak rozpuszcza się kwas hialuronowy, co to jest hialuronidaza? Medycyna Estetyczna,  Warszawa – Saska Kępa, Grochów, Anin, Wawer, Gocław

 

Kwas hialuronowy ulega rozpuszczeniu przez enzym hialuronidazę. Enzym ten jest białkiem, więc może powodować powikłania sam w sobie, np. reakcję alergiczną. Zawsze przed wstrzyknięciem hialuronidazy dr Marta Skoczylas przeprowadza test alergiczny, aby upewnić się że pacjent nie jest uczulony na ww. białko.

Po teście alergicznym lekarz wstrzykuje hialuronidazę, tam gdzie jest nadmiar kwasu hialuronowego, lub gdzie zaczyna się martwica tkanek. Ilość podanego produktu zależy od sytuacji klinicznej, stanu pacjenta. Zabieg nie jest bolesny, ale zawsze po nim może się pojawić krwiak, siniak.

Czasami uda się wyleczyć powikłanie w trakcie jednej wizyty, niekiedy pacjent musi przyjść na kilka wizyt. Ja staram się rozpuszczać tylko nadmiar kwasu hialuronowego, ale czasami trzeba rozpuścić cały podany kwas, wtedy w miejscu rozpuszczania pojawia się ubytek, zagłębienie tkanek, trzeba je ponownie wypełnić za jakiś czas. Leczenie powikłań przeprowadzane jest przez doświadczonych lekarzy, dlatego też zapraszam do nas do gabientu, warszawa, Praga Południe, MediWellBeauty.

Ile kosztuje rozpuszczanie kwasu hialuronowego? lekarz, Warszawa, Praga Południe

 

Dokładne ceny znajdziecie Państwo w zakładce cennik. W trakcie konsultacji lekarz potwierdza ostateczną cenę zabiegu rozpuszczania kwasu hialuronowego.

Powikłania po korekcji powiek

Opuchlizna po operacji plastycznej powiek, siniaki po plastyce powiek

Po plastyce powiek obrzęk jest naturalnym następstwem po zabiegu. Spuchnięta jest górna powieka, często dolna powieka. Obrzęk ustępuje powoli, oko może być spuchnięte nawet do dwóch tygodni po zabiegu. Z czasem będzie się on zmniejszał, ale jest nieunikniony. W przypadku obrzęku powiek zalecamy chłodzenie okolicy oka przez kilka dni po zabiegu. Okłady z lodem, chłodne żelpaki znacznie przyspieszają gojenie.

Naturalnym następstwem po blefaroplastyce jest siniak, krwiak w okolicy oka. Zależy od od rodzaju operacji (czy lekarz używa skalpela, czy noża elektrycznego: przy tym drugim krwawień jest dużo mniej). U niektórych pacjentek, palących papierosy naczynia krwionośne są bardziej kruche i siniaki występują częściej. W przypadku siniaków, krwiaków okularowych ich resorbcja trwa od 7-14 dni. Maści z aryniką, heparyną pomagają w ich resorbcji.

 

Blizny po operacji powiek, blizny po korekcji powiek

 

Blizny po blefaroplastyce są zawsze. Każde przecięcie skóry, a następnie gojenie pozostawia po sobie bliznę. PAcjentki martwią się, że jej blizna jest przerośnięta, czerwona, wystaje nad powierzchnię skóry. W przypadku blizn najważniejsza jest cierpliwość. Blizna przebudowuje się około 12 miesięcy, i nawet pierwotnie czerwona i brzydka blizna może zmienić się w jasną i niewidoczną. Pierwsza kontrola tworzącej się blizny odbywa się po 7 dniach, gdy zdejmujemy szwy i spradzamy jak goi się rana.  Kolejna kontrola jest po 3 miesiącach bo tyle czasu potrzeba aby rana prawidłowo się zrosła, i można było ocenić jej wygląd i zaplanować przyszłe leczenie.

3 miesiące to minimalny czas kiedy blizna ulega zagojeniu. W tym czasie należy właściwie dbać o bliznę. Przede wszystkim nawilżąć ją i natłuszczać. Proszę to robić min. 3x dziennie. Warto stosować maści silikonowe, a na noc plastry silikonowe uciskającą blizny i sprzyjającą jej przebudowie. Druga zasada dotycząca blizn to jej delikatny masaż, aby blizna stała się bardziej elastyczna. Delikatny masaż sprawia, że blizna jest miękka i plastyczna. Największym błędem jest pozostawienie blizny bez żadnej pielęgnacji. Przesuszona i zaniedbana blizna goi się dużo wolniej, i dłużej pozostaje brzydka.

Po 3 miesiącach możemy zacząć placować na blizną. Jednym z skutecznych sposobów jest wstrzykiwanie w bliznę osocza bogatopłytkowego lub fibryny bogatopłytkowej. Zabiegi takie wykonujemy 3x co 3 tygodnie. W międzyczasie można wykonać zabieg laserem frakcyjnym, aby przebudować bliznę, spowodować jej spłaszczenie. Proszę jednak pamiętać, że laser frakcyjny sprawia, że blizna jest czerwona, łuszczy się. Więc warto zachować cierpliwość, w oczekiwaniu na ostateczny efekt. Około 6 miesiąca od zabiegu dzięki zaplanowanym zabiegom, blizna staje się nitkowana i cieniutka.

Obniżenie brwi po operacji plastycznej (korekcji) powiek

 

Wiele pacjentek prosi o wykonanie radykalnej plastyki powiek, wycięcie jak największej ilości skóry w celu uzuskania efektu, który będzie trwał jak najdłużej. Często nie jest to właściwe. Zbyt duże wycięcie skóry, lub nawet prawidłowe wycięcie skóry, ale przy małym oku powoduje delikatne obniżenie brwi. Blizna gojąc się obkurcza się ściągając brwi do dołu. Dlatego też wielu lekarzy proponuje pacjentom połączenie blefaroplastyki powiek górnych z liftingiem brwi. Lifting brwi polega na wycięciu niewielkiej ilości skóry na brwiami i uniesienie ich ku kurze. Daje to objawy otwartego oka, ale w zamian pozostawia niewielką bliznę tuż nad brwiami.

Asymetria powiek po operacji, korekcji powiek

 

Po zabiegu może się pojawić asymetria powiek, utrata funkcji powieki, rozejście się rany, utrata czucia, przeczulica. Asymetria lub niewystarczająca korekta nieakceptowana przez pacjenta: wymaga ona przeprowadzenia kolejnego zabiegu w terminie około 6 miesięcy po pierwotnym zabiegu.

Zespół suchego oka, nadmierne łzawienie oczu po operacji plastycznej powiek, korekcji powiek

 

Zespół suchego oka, lub nadmierne łzawienie pojawiają się zwykle po zabiegu wycięcia powiek, przemijają po kilku tygodniach. W bardzo rzadkich przypadkach jest to syndrom, który pozostaje na stałe. Niekiedy pojawia się przejściowa, lub stała utrata rzęs.

Jednym z niewielu, ale ważnych następstw plastyki powiek są zaburzenia psychiczne związane z niespełnieniem oczekiwań pacjenta, niezadowoleniem z nowego wyglądu. Przed zabiegiem , należy założyć, że nigdy nie da się uzyskać symetrii obu oczu, pacjent powinien być tego świadomy przed podpisaniem zgody na zabieg.

Umów wizytę, zadzwoń na recepcję:

                tel. 785 170 871

  Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms, odpowiem jak najszybciej

         dr.martaskoczylas@gmail.com

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71