Usuwanie plam na twarzy, przebarwień Warszawa

Pozbądź się przebarwień i plam barwnikowych, zabiegi laserowe skutecznym leczeniem przebarwień.

Zadzwoń: 785 170 871

Laserowe usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień, plam starczych, objawów starzenia skóry

Laser na plamy na twarzy, przebarwienia

Wiele kobiet skarży się na przebarwienia skóry lub plamy na twarzy, powstające w okresie letnim, czy w wyniku zażywanie leków fotouczulających. Raz powstałe przebarwienia są bardzo trudne do usunięcia.

Laserowe usuwanie przebarwień i plam na twarzy polega na rozbijaniu energią lasera melaniny.

Melanina ulega fragmentacji, rozbiciu na drobne cząstki, które następnie są usuwane przez komórki żerne w naszej skórze. W MediWell Beauty do usuwania przebarwień wykorzystujemy laser diodowy, którego fala jest wychwytywana przez melaninę. Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza.

plamy na twarzy usuwanie
usuwanie przebarwień posłonecznych przed i po
przebarwienia skóry, plamy na twarzy

Laserowe usuwanie przebarwień i plam na twarzy

Przebarwienia, plamy na twarzy są trudne do usunięcia, nawracają przy minimalnej ekspozycji na słońce. Najłatwiej leczą się przebarwienia i plamy naskórkowe, znajdujące się płytko

Są to przebarwienia powstałe w ostatnim czasie. One skutecznie ustępują pod wpływem działania peelingów medycznych, wykonanie serii zabiegów skutecznie je eliminuje.

Przebarwienia znajdujące się głębiej w skórze, tzw. ostuda mieszana, skórno-naskórkowa jest trudniejsza do leczenia. Proponuję tutaj włączyć leczenie laserowe. W zależności od zastosowanego lasera wykonujemy serię zabiegów, 3-4 zabiegi laserem diodowym, lub jeden mocny zabieg laserem frakcyjnym. Laser frakcyjny przebudowuje skórę, znaczna część przebarwień ustępuje.

Jakiego rodzaju plamy na skórze i przebarwienia możemy usuwać laserem?

Do gabinetu MediWell Beauty przychodzą pacjenci usuwać plamy soczewicowate, powstałe przy nadmiernej ekspozycji na słońceUsuwamy także przebarwienia na twarzy (powstałe głównie po opalaniu, lub przy zażywaniu leków fotouczulających). Pacjentki usuwają piegi, starcze plamy twarzy, dekolcie i dłoniach.

Jak wygląda zabieg usuwania plam na twarzy, przebarwień?

Przyjmijmy że pacjentka ma średnie przebarwienia na twarzy, wybieramy laser diodowy, nieablacyjny, czyli nie uszkadzający ciągłości naskórka.

Po zmyciu makijażu, oczyszczeniu skóry rozpoczynamy zabieg. Pacjent ma na oczach okulary ochronne, aby nie widział rozbłysków światła. Lekarz naświetla każde przebarwienie, plamę osobno, deponując określoną ilość energii w plamie. Jeżeli plamy są na całej twarzy, wykorzystujemy skaner i naświetlamy całą twarz pacjenta. Zabieg nie jest miły, ale też nie generuje bólu. Pacjent odczuwa ciepło, ponieważ laser deponuje energię w tkankach, a ta zamienia się w ciepło. Niestety im mocniejszy zabieg, tym lepsze efekty, ale moc dobierana jest zawsze do przebarwień pacjenta.

Jak wygląda skóra po usunięciu plam i przebarwień laserem?

Jeżeli przebarwienia, plamy nie są zbyt duże stosujemy laser naczyniowy, laser diodowy. Jest to laser który działa na melaninę.

W wyniku naświetlenia przebarwień po zabiegu stają się ona ciemniejsze (proszę się nie martwić, że plamy wyglądają gorzej po zabiegu niż przed nim). Naświetlona melanina ulega fragmentacji, kilka dni po zabiegu skóra łuszczy się, a przebarwienia rozjaśniają się.

Przy „starych” plamach trzeba powtórzyć zabieg, „świeże przebarwienia” ustępują bardzo szybko. Jeżeli twarz pacjentki na drobne zmarszczki, objawy fotouszkodzenia skóry, a przy tym dużo plam soczewicowatych i przebarwień należy rozważyć zastosowanie lasera frakcyjnego, ablacyjnego.

Wykonując ten zabieg zarówno usuniemy przebarwienia, jak i odmłodzimy i zregenerujemy skórę.

Ile zabiegów trzeba wykonać aby usunąć przebarwienia, plamy z twarzy?

Ilość zalecanych zabiegów zależy od skóry pacjenta, rozległości przebarwień, tego jak głęboko są one położone. Jeden zabieg może usunąć melasmę powierzchowną, czyli przebarwienie znajdujące się w naskórku.

Jednak jeżeli melasma jest mieszana, cześć plamy jest w naskórku, część w skórze właściwej wykonujemy od 3-5 zabiegów laserem nieablacyjnym, laserem od przebawień , w odstepach 3 tygodniowych. Ewentualnie można wykonać 1 zabieg laserem frakcyjnym.

Czy zabieg IPL na usunięcie plam na twarzy jest równie skuteczny co zabieg laserem?

 Wielu pacjentów myli urządzenie IPL z laserem. IPL nie jest laserem, jest to urządzenie generujące wiązkę światła, o różnych długościach fali.

W urządzeniu tym zastosowane są filtry, które przepuszczają tylko fale o długości od 500-600 nm, ale nie są one w 100% skuteczne. Wiązka światła która dociera do skóry pacjenta nie ma jednej określonej długości, więc nie działa tak precyzyjnie jak laserLaser to urządzenie, które dzięki swojej budowie generuję jedną długość fali świetlnej, zwykle 530 nm, lub 570 nm. Fala świetlna o takiej długości jest pochłaniana przez melanocyty i powoduje ich uszkodzenie. Laser działa więc wybiórczo, tylko na melanocyty nie uszkadzając innych struktur. Pacjentki często mają złe doświadczenia z IPL, polegające na tym, że po zabiegu są bardzo spuchnięte, mają siniaki.

Wynika to z faktu, że osoba wykonująca zabieg, musi wygenerować dużą energię, aby osiągnąć pożądany efekt. Urządzenie ma kilka długości fal świetlnych więc nie działa wybiórczo. Zabiegi IPL często wyłączają pacjentki z życia codziennego.

Laser, ukierunkowany tylko na złogi melaniny nie potrzebuje aż tak dużej energii, struktury sąsiednie nie są uszkadzane, dlatego też po zabiegu laserem pacjentka jest jedynie zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta, objawy te ustępują następnego dnia. 

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania przebarwień, plam na twarzy

Po laserowym usuwaniu przebarwień pacjentka powinna nawilżać skórę delikatnym kremem, przyspieszającym gojenie tkanek.

Nie wolno opalać skóry, bo ją poparzycie, lub powstaną nowe przebarwieniaNa twarz należy nakładać filtr 50+.Przez kilka dni po zabiegu prosimy o unikanie siłowni, wysiłku fizycznego, rezygnację z sauny i basenu, aby dać skórze czas na wygojenie.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania plam i przebarwień z twarzy?

Z założenia pacjent poddający się zabiegom medycyny estetycznej powinien być pacjentem zdrowymZabiegów laserowych nie przeprowadzamy u kobiet w ciąży, karmiących piersią, u osób przyjmujących leki fotouczulające, zioła fotouczulające.

Nie kwalifikujemy pacjentów z chorobą zakaźną skóry, trądzikiem, aktywną opryszczką, padaczką, bo rozbłysk światła może wygenerować napad padaczkowy. Uważnie kwalifikujemy pacjentów z tendencją do nieprawidłowego gojenia się ran, tendencją do bliznowców.

Pacjenci, którzy lubią się opalać, nie stosują filtrów UVA 50+ nie powinni poddawać się zabiegom laserowy, trudno będzie u nich osiągnąć efekt estetyczny. Może zainteresuję Cię również laserowe odmładzanie twarzy, które wykonujemy w naszej klinice MediWell Beauty.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Pojedyncza plama słoneczna

350 zł

Przebarwienia na twarzy

650 zł

Przebarwienia na dekolcie

650 zł

Przebarwienia na dłoniach

650 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

Umów wizytę, zadzwoń na recepcję:

                tel. 785 17 08 71

  Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować napisz maila, lub wyślij sms, odpowiem jak najszybciej

         dr.martaskoczylas@gmail.com

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71