Blizny po nacięciu krocza, cięciu cesarskim

Zabiegi, które odpowiadają na potrzeby intymne współczesnych kobiet

Blizny po nacięciu krocza

Nacięcie krocza wykonywane jest w trakcie porodu naturalnego, po to aby ułatwić dziecku przejście przez kanał rodny, aby chronić kobietę przed niekontrolowanym pęknięciem krocza w kierunku odbytu.

Niestety nacięcie krocza, tak jak cięcie cesarskie zostawia bliznę. Blizna jest głęboka, ponieważ cięcie jest przeprowadzane przez skórę i tkanki leżące poniżej. U większości kobiet blizna goi się prawidłowo, u części Pań jest ona sztywna, ciągnie,  sprawia ból przy stosunku seksualnym.

wypełnianie blizn po nacięciu krocza
Pielęgnacja blizny po nacięciu krocza

Nacięcie krocza wykonywane jest w celu ułatwienia porodu, zapobiega to pęknięciom odbytu. Po porodzie krocze jest zszywane i zaopatrywane chirurgiczne, po około 6 tygodniach od nacięcia krocza rana powinna już być w pełni wygojona. Pielęgnacja krocza polega na zachowaniu odpowiedniej higieny, podmywaniu krocza po każdej wizycie w toalecie, stosowanie płynów do higieny intymnej do dbania o srom.  Należy unikać gabek, myjek bo mogą przenosić bakterie na ranę.

Mobilizacja blizny po nacięciu krocza

Blizna po nacięciu krocza pojawia się po około 6, 8 tygodniach pod porodu. Dlatego też po 2 miesiącach można zacząć fizjoterapię na bliznę. Pacjentka może sama mobilizować bliznę, polega ona na jej delikatnym uciskaniu i rozciąganiu we wszystkie strony. Masowanie blizny powinno się robić 2-3 razy dziennie. Dzieki temu blizna stanie się bardziej elastyczna i płaska. 

Laser frakcyjny na bliznę po nacięciu krocza, cięciu cesarskim

Laser frakcyjny wykorzystywany jest do przebudowy blizny po nacięciu krocza, po cięciu cesarskim. Jego działanie polega na wypaleniu w tkance bliznowatej niewielkich otworów, które pobudzają regeneracje tkanek. Skóra, tkanki położone poniżej rozpoczynając proces regeneracji wytwarzają nowe włókna kolagenowe, elastynę, które przerastają bliznę i sprawiają że jest ona bardziej elastyczna i miękka. Często łączymy zabieg laserem frakcyjnym z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym.

Zalecam wykonanie 2-3 zabiegów w odstępie 4 tygodni aby uzyskać poprawę stanu pacjentki, zlikwidować dolegliwości związane z blizną.

Osocze bogatopłytkowe na bliznę po nacięciu krocza, cięciu cesarskim

W powyższym akapicie znajdziecie Panie informację, że w terapii blizn warto łączyć laser frakcyjny z osoczem bogatopłytkowym. Jeżeli macie obawy przed zabiegiem laserem frakcyjnym, możemy wykonać zabieg samym osoczem bogatpłytkowym. Zabieg ten polega na pobraniu od pacjenta krwi, uzyskanie osocza bogatopłytkowego i wstrzyknięcie go w bliznę po nacięciu krocza, po cięciu cesarskim. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym więc nie należy się bać bólu, jest on dla pacjentki komfortowy. Wstrzykniecie osocza bogatopłytkowego łączymy często z delikatnym podcinaniem blizny krocza. Jej uszkodzenie, podcięcie inicjuje przebudowę i regenerację, a osocze przyspiesza ten proces. Zabiegi te dają bardzo dobre efekty. W zależności od nasilenia problemu pacjentki wykonujemy 1-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Kwas hialuronowy na blizny po nacięciu krocza, cięciu cesarskim

O wypełnieniu blizn krocza kwasem hialuronowym pisałam kilkakrotnie. Ważne jest abyście Panie pamiętały, że jest to jedna z metod służąca do zmiękczenia blizny, jej przebudowy. Bardzo często zgłaszają się do MediWell Beauty panie ze starymi bliznami, które latami dają im dolegliwości. Jedną z metod radzenia sobie z nimi jest wstrzyknięcie w nie wypełniacza, usieciowanego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy nawilża bliznę, zmiękcza ją, przywracając komfort pacjentce. Ja zalecam najpierw podcięcie takiej blizny, lub laser frakcyjny na bliznę, a dopiero później wypełnienie jej kwasem hialuronowym.

Ile kosztuje zabieg na bliznę po nacięciu krocza? Warszawa, Praga Południe

Cena zabiegu zależy od wybranej metody terapeutycznej. aktualny cennik znajdziecie Panie w zakładce cennik, tutaj. Zapraszamy. Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki