Laserowe obkurczanie pochwy

Zabieg, ktory odpowiada na potrzeby intymne współczesnych kobiet

Zadzwoń : 785 170 871

Laserowe obkurczanie pochwy, Warszawa

Zabieg laserowego obkurczania pochwy jest zabiegiem, który wykonujemy u pacjentek z zespołem luźnej pochwy. Wskazaniem do zabiegu jest utrata sprężystości i elastyczności pochwy. Dla wielu kobiet jest to powód do wstydu i dyskomfortu w relacjach męsko-damskich. Do zespołu luźnej pochwy dochodzi po licznych porodach siłami natury, w zaburzeniach hormonalnych, w okresie okołomenopauzalnym. Sprzyja temu także otyłość, intensywny wysiłek fizyczny, częste zaparcia. Tkanki pochwy ulegają wtedy nadmiernemu rozciągnięciu, mięśnie dna miednicy opadają ku dołowi. Często towarzyszy temu wysiłkowe nietrzymanie moczu, brak satysfakcji seksualnej. W leczeniu zespołu lużnej pochwy stosujemy leczenie farmakologiczne, fizjoterapię, zabiegi laserowe oraz radiofrekfencję mikroigłową, czyli stymulację prądem.

zwężanie pochwy, luźna pochwa
Jak wygląda zabieg obkurczania pochwy?

Do zabiegu laserowego obkurczania pochwy nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jest to zabieg do którego wykorzystujemy laser frakcyjny lub radiofrekfencje mikrogiłową (o wyborze techniki zabiegowej decyduje lekarz po zbadaniu pacjentki). Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu lekarz znieczula tkanki sromu kremem znieczulającym, lub sprayem z lignokainą.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy, czy zabieg z wykorzystaniem radiofrekfencji mikroigłowej polega na działaniu wiązki laserowej, lub energii elektrycznej na włókna pochwy. Włókna mięśniowe, włókna tkanki łącznej ulegaja pod wpływem działania energii obkurczeniu, przez co dochodzi do zwężenia pochwy. Zabiegowi poddawana jest ściana przednia, tylna pochwy, obie ściany boczne. Pacjentka w trakcie zabiegu nie odczuwa bólu. W zależności od jakości nabłonka pochwy, w przypadku dużej atrofii, zaniku nabłonka może pojawic się niewielkie krwawienie, ustępuje ono po 1-2 dniach od zabiegu. Pochwa w dniu zabiegu jest nieco obrzeknięta, może pojawić się delikatne szczypanie.

Zalecenia po zabiegu obkurczania pochwy

Po zabiegu obkurczania pochwy pacjentki mogą prowadzić auto, wrócić do codziennych czynności. Prosimy jednak, aby przez 7 dni Panie nie odbywały stosunków seksualnych, nie korzystały z basenu, sauny, unikały wysiłku fizycznego (zrezygnowały z biegania, fitnessu). Jest to okres rekonwalescencji, gojenia się nabłonka, nalezy wtedy unikać kontaku z bakteriami. W zależności od potrzeb pacjenta, objawów typowych dla zespołu luźnej pochwy zalecamy wykonanie 1-2 zabiegów w odstepie 4 tygodni. Zabiegi laserowe są barzo skuteczne, pacjentki chwalą sobie efekty zabiegu. Alternatywą dla leczenie laserowego jest zabieg chirurgiczny tzw: plastyka pochwy. Jest on jednak wykonywany w przypadku dużego rozciągnięcia się pochwy, pacjentka wymaga odpowiedniej kwalifikacji do zabiegu.

Potencjalne korzyści po zabiegu laserowego odmładzania pochwy

Zabieg laserowego odmładzania pochwy ma na celu poprawienie napięcia mięśni pochwy, obkurczenie pochwy. W wyniku działania lasera poprawia się także ukrwienie pochwy, polepsza się jakość nabłonka w pochwie, poprawia się nawilżenie pochwy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że pacjentki mają większą satysfakcję ze stosunków seksualnych. We wczesnym etapie rekonwalescencji po zabiegu obkurczania pochwy laserem zalecamy pacjentkom czopki z kwasem hialuronowym, przyspieszające gojenie sie tkanek. W przypadku pacjentek po okresie menopauzy zalecamy dodatkowo czopki zawierające estrogeny, podawane dopochwowo poprawiaja jakość nabłonka pochwy, przyspieszają gojenie.

Przeciwwskazania do zabiegu obkurczania pochwy

Zabieg obkurczania pochwy nie może być wykonywany u każdej pacjentki. Nie wykonujemy go w ciąży, połogu, w trakcie miesiączki. Laserowego obkurczania pochwy nie wykonujemy przy wypadaniu narządu rodnego, w przypadku chorób nowotworowych dróg rodnych, niezdjagnozowanych krwawień z dróg rodnych. Pacjentki z rozrusznikiem serca, zaburzeniami rytmu serca nie powinny mieć wykonywanych zabiegów laserowych, lub zabiegów z wykorzystaniem prądu. Zabiegu nie wykonujemy w przypadku nieleczonych chorób autoimmunologicznych: toczeń, twardzina, HIV, WZW B,C, przy braku aktualnej cytologii. Wiekszość naszych pacjetek to kobiety zdrowe, które narzekają na luźna pochwę po porodach, lub w okresie menopauzy, dlatego też zabieg wykonywany jest często, jest on bardzo skuteczny i przynosi oczekiwane efekty.

Jak zapobiegać zespołowi luźnej pochwy?

Trudno jest zapobiegać zespołowi luźnej pochwy, w wielu przypadkach pacjentki nie mają wpływu na czynniki go wywołujące. Nie zawsze uda się zaplanować ilość ciąż, wielkość dziecka, nie każdy jest w stanie kontrolować swoją masę ciała.

Dlatego też w sytuacji gdy pojawią się pierwsze objawy zespołu luźnej pochwy warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy, mięśnie Kegla. Ćwiczenia te polegają na świadomym napinaniu mięśni dna miednicy (tak jakby Wam się chciało siku). kilka, lub kilkanaście razy dziennie. Można się udać do fizjoterapeuty zajmującego się uroginekologią, i ćwiczyć pod jego kierunkiem. Na mediach społecznościowych znajdziecie wiele ćwiczeń zalecanych do domu, dostepne sa specjalne kulki do ćwiczenia z dodatkowy obiciążeniem.

Ile kosztuje zabieg obkurczania pochwy? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena zabiegu obkurczania pochwy podania jest w cenniku tutaj. Zapraszamy, Ginekologia estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Obkurczanie pochwy – nowa radość życia

Okres menopauzalny to dla wielu kobiet czas, kiedy stają się na prawdę wolne. Zmniejsza się ilość obowiązków, można powrócić do dawnych zainteresowań i pasji. Jest to czas kiedy chcemy być równie atrakcyjne, jak w czasach naszej młodości.

Do tej pory dostępne były zabiegi poprawiające funkcje seksualne mężczyzn, o zmianach w narządach płciowych kobiet mówiło się niewiele. Dlatego tak ważne jest przedstawianie zabiegów ginekologii estetycznej dla kobiet. My kobiety, także możemy pozbyć się zaburzeń związanych ze starzeniem się narządów rodnych, wyleczyć nietrzymanie moczu, zwęzić pochwę poprawić naszą seksualność. Osocze bogatopłytkowe w naszym przypadku może wywierać podobne działanie jak niebieska tabletka u Panów. Zapraszamy na zabiegi, które poprawią Wasze samopoczucie.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki