Usuwanie kaszaków Warszawa

Profilaktyka  jest bardzo ważna, regularnie badaj swoją skórę!

Zadzwoń: 785 170 871

Czym są kaszaki i dlaczego warto je usuwać?

Zapraszamy Państwa do naszego gabinetu w Warszawie w celu chirurgicznego usunięcia kaszaków. Kaszaki to torbiele zawierające wydzielinę łojową, złuszczone komórki nabłonka. Pojawiają się najczęściej na owłosionej skórze głowy, w postaci zgrubień, bolesnych guzów. Zawarta w kaszaku wydzielina łojowa, rozdyma tkanki, powoduje ból, niekiedy dodatkowo pojawia się infekcja bakteryjna.

Kaszak może pęknąć sam, jednak nie zalecamy usuwania go w warunkach domowych. Grozi to zakażeniem skóry, sepsą. Jeżeli kaszak nie zostanie w sposób chirurgiczny, usunięty z torebką łącznotkankową odrośnie i ponownie spowoduje dolegliwości bólowe.

usuwanie kaszaków

Dlaczego na skórze pojawiają się kaszaki?

Kaszaki pojawiają się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jak pisałam we wstępie, powstają gdy zaczopuje się ujście gruczołów łojowych i mieszka włosowego, wokół nich gromadzą się wtedy substancje łojowe, fragmenty naskórka.

Powstawaniu kaszaków sprzyjają zaburzenia wydzielania łoju, brak odpowiedniej higieny osobistej, wahania hormonalne (ostatnio usuwałam sporo kaszaków u kulturystów przyjmujących hormony do przyspieszenia wzrostu mięśni). Kaszaki powstają często u kobiet stosujących kosmetyki na bazie olejów, powodują one zaczopowanie gruczołów łojowych.

Gdzie najczęściej lokalizują się kaszaki?

Kaszaki powstają w wyniku zaczopowania gruczołów łojowych, najczęściej występują tam gdzie tych gruczołów łojowych jest najwięcej. Spotykamy je na twarzy, głowie, karku, u mężczyzn często lokalizują się na plecach, mosznie. Są to guzki koloru cielistego, miękkie lub nieco twardsze, można je przesuwać pod skórą,  nie sprawiają pacjentom bólu.

Na czym polega zabieg usunięcia kaszaka?

Zabieg chirurgicznego usunięcia kaszaka polega na wyłuskaniu go z tkanki podskórnej, wraz z otaczająca go torebką łącznotkankową. 

Wycięcie kaszaka, w MediWell Beauty przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, wymaga założenia szwów na około 10 dni. 

Prawidłowo usunięty kaszak nie odrasta po usunięciu.  Osoba, u której występują kaszaki, ma je przez całe życie, jedne są usuwane, inne się tworzą. Jeżeli macie ten problem zapraszamy do nas do gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie, Praga Południe.

Czy każdy kaszak powinien być usunięty chirurgicznie?

Kaszaki rozpoznajemy głównie u osób dorosłych,  po konsultacji lekarskiej powinien być on usunięty.

Preferowane jest usunięcie chirurgiczne kaszaka, ponieważ techniki laserowe, wymrażanie nie dają pewności że zmiana zostanie usuniętą w całościSamo nacięcie zmiany, czy laserowe otworzenie kaszaka nie pozwala na jednoczasowe usunięcie torebki łącznotkankowej zbudowanej wokół zmiany, jej usunięcie gwarantuje że zmiana nie odbuduje się po kilku miesiącach.

Chirurgicznie nie usuwamy kaszaków, wokół których występuje stan zapalny. Często manualne próby wyciśnięcia kaszaka powodują nadkażenie bakteryjne, wtedy najpierw należy wyleczyć stan zapalny, dopiero po jego wyleczeniu można planować chirurgiczne usunięcie kaszaka.

Zalecenia lekarskie po usunięciu kaszaka

Pacjent opuszcza gabinet po założeniu szwów i opatrunku na ranę. W domu należy ranę dezynfekować 3x dziennie preparatem antyseptycznym. Jeżeli jest taka potrzeba głowę można umyć 3-4 dni po zabiegu, omijając miejsce szycia.

Jeżeli rana jest na głowie, proszę unikać słońca do czasu zdjęcia szwów (nosić nakrycie głowy). Do czasu zdjęcia szwów nie używajcie proszę pianek, lakierów do włosów, aby nie zakazić rany.

Przeciwwskazania do usunięcia kaszaka

Przeciwwskazaniem do usunięcia kaszaka jest stan zapalny, należy go najpierw wyleczyć, dopiero potem można wykonać zabieg chirurgiczny. 

Nie usuwamy kaszaka w stanie zapalnym, odraczamy zabieg u pacjentów z infekcja skóry, tkanki podskórnej. Nie usuwamy zmiany u pacjentów z zaburzeniami odporności (nie będą się prawidłowo goić), u pacjentów z tendencją do bliznowacenia.

Uważnie kwalifikujemy pacjentów z cukrzycą, cukrzyca musi być pod kontrolą przed wykonaniem zabiegu chirurgicznego. Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą mieć wykonany zabieg jak urodzą, lub skończą karmić.

Możliwe powikłania po usunięciu kaszaka

Powikłania po zabiegu usunięcia kaszaka zdarzają się bardzo rzadko. 

Jeżeli pacjent nie dba o ranę, nie dezynfekuje jej może się pojawić nadkażenie bakteryjne, na ranie pojawi się wydzielina ropna. Wtedy należy kilka razy dziennie stosować preparaty dezynfekujące, lub udać się do swojego lekarza, jeżeli objaw nie ustępują.

Przy nadkażeniu bakteryjnym może się pojawić obrzęk i ból, jeżeli rana jest czysta, objawy nie występują. Jeżeli masz niechciane pieprzyki lub zmiany skórne, proponujemy również usuwanie pieprzyków w naszym gabinecie MediWell Beauty w Warszawie.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Chirurgiczne wycięcie kaszaka

800 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71