Usuwanie pieprzyków Warszawa

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków to bezpieczny i skuteczny zabieg dla pacjenta

Zadzwoń na recepcję: 785 170 871

7 dni w tygodniu: 08:00 – 20:00

Usuwanie pieprzyków - czym jest?

Z wiekiem na naszym ciele pojawi się coraz więcej znamion barwnikowych, część z nich to niegroźne „pieprzyki”, część  z nich wymaga kontroli dermatologa i natychmiastowego usunięcia.

„Pieprzyki” na skórze to zmiany barwnikowe, których nie można usuwać laserem. Należy je wyciąć z marginesem tkanki, wysłać na badanie histopatologiczne. W naszym gabinecie Warszawa, Praga Południe (Warszawa) usuwamy chirurgicznie zmiany barwnikowe, wysyłamy je na badanie histopatologiczne, aby wykluczyć nowotwór złośliwy. 

 

usuwanie pieprzyków Warszawa

Jak rozpoznać czerniaka?

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek wąptiwości co do natury pieprzyka należy skonsultować się lekarzem.

W trakcie wizyty dr Marta Skoczylas obejrzy zmianę dermatoskopem, jeżeli zmiana będzie nietypowa pod względem kształtu, koloru, czy struktury wykonamy biopsję skóry. Badania histopatologiczne, pobranego wycinka powie nam czy mamy do czynienia ze zmianą łagodną, czy z nowotworem skóry.

Jeżeli wynik badania histopatologicznego będzie negatywny zmianę można pozostawić do obserwacji, lub usunąć profilaktycznie. W przypadku rozpoznania nowotworu złośliwego,  pacjent jest odsyłany do onkologa w celu wdrożenia specjalistycznego leczenia.

Jak się przygotować do usunięcia pieprzyka?

Usunięcie pieprzyka nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. W dniu wizyty lekarz ocenia pieprzyk – zmianę dermatoskopem, a następnie znieczula ją nasiękowo strzykawką. Dzięki znieczuleniu pacjent nie odczuwa bólu.

Pieprzyk jest wycinany skalpelem, lub nożem elektrycznym, zakładane są szwy. Szwy są zdejmowane po około 8-10 dniach od zabiegu. Prosze pamiętać, że po wycięciu chirurgicznym zmiany skórnej na skórze pozostaje blizna, blizna z czasem blednie stając się coraz mniej widoczna. 

Wskazania do chirurgicznego wycięcia zmian skórnych

Znamiona skórne, znamiona barwnikowe, pieprzyki kwalifikują się do wycięcia chirurgicznego.

Zmian tych nie usuwamy laserem, ponieważ zabieg laserowy nie pozwala na na przeprowadzenie badania histopatologicznego.

Chirurgiczne wycięcie pieprzyka wykonywane jest, gdy lekarz, po przeprowadzeniu badania dermatoskopem nie ma pewności co do natury zmiany, i nie może wykluczyć nowotworu skóry.  Zabieg chirurgiczny wykonywany jest zawsze w przypadku:

Przeciwwskazania do chirurgicznego usunięcia pieprzyka?

W trakcie konsultacji lekarskiej dr Marta Skoczylas ocenia czy pacjent może poddać się zabiegowi chirurgicznego usuwania pieprzyków.  Do głównych przeciwskazań należą:

  • aktywna choroba nowotworowa, leczenie chemio i radioterapią
  • ciąża i karmienie piersią, o ile wyciecie zmiany wynika jedynie z przyczyn kosmetycznych
  • nie leczone choroby autoimmunologiczne, zaburzenia odporności, immunosupresja
  • aktywne bakteryjne zakażenie skóry, skłonność do powstawania bliznowców

Jak wyglada zabieg chirurgicznego usunięcia pieprzyka?

Chirurgiczne wycinanie pieprzyków w MediWell Beauty w Warszawie jest przeprowadzane w gabinecie zabiegowym.

Okolica poddana zabiegowi jest dezynfekowana i obłożona niebieskimi serwetami. Następnie lekarz znieczula skórę za pomocą zastrzyku.

Po znieczuleniu skóry dr Marta Skoczylas wytnie pieprzyk skalpelem, lub nożem elektrycznym (w zależności od wielkości i umiejscowienia zmiany).  Znamię barwnikowe zostanie  umieszczone w pojemniku do badania histopatologicznego.  Na ranę zostaną założone szwy. Szwy zostaną zdjęte po 7-14 dniach od zabiegu (w zależności od umiejscowienia cięcia). 

W tym czasie pacjent powinien dbać o ranę, dezynfekować ją produktami do dezynfekcji ran, zakładać świeże opatrunki. Po zdjęciu szwów warto zadbać o bliznę, natłuszczać ją aby była jak najbardziej estetyczna. Wynik badania histopatologicznego otrzymujemy zwykle 4 tygodnie od pobrania materialu do badania, jest on przekazywany pacjentowi na wizycie kontrolnej.

Czy po chirurgicznym usunięciu pieprzyka zostają blizny?

Zabieg chirurgiczny oznacza przerwanie ciągłości skóry, po cięciu skalpelem zawsze zostaje blizna, nie da się tego uniknąć.

Gojenie się blizny to proces, blizna najpierw jest czerwona i uniesiona nad powierzchnię skóry, z czasem blednie, staje się mniej widoczna.

Cały proces przebudowy blizny trwa około roku, dlatego też należy wykazać dużą cierpliwość. Przebudowę blizny przyspieszają różnego rodzaju maści na blizny od silikonowych po te, zawierające sole srebra, lub wyciągi z cebuli.

Czy po zabiegu chirurgicznym wycięcia pieprzyka można iść do pracy?

Pacjent po chirurgicznym wycięciu pieprzyka może iść do pracy.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, więc nawet kilka godzin po zabiegu pacjent nie czuje bólu. Po zabiegu zakładany jest opatrunek, więc o ile pacjent nie pracuje ciężko fizycznie, nie ma ryzyka pęknięcia szwów, pacjent może pracować.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Konsultacja do zabiegu chirurgicznego

  200 zł

Wycięcie znamienia barwnikowego

  800 zł

Kontrola lekarska, zdjęcie szwów

gratis

Badanie histopatologiczne

  200 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71