Usuwanie tłuszczaków Warszawa

Zabieg chirurgiczny to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie tłuszczaka

Zadzwoń: 785 170 871

Czym jest tłuszczak i dlaczego warto go usunąć?

Tłuszczak to łagodny nowotwór tkanki łącznej,  występuje pojedynczo, lub w większych skupiskach

Rośnie powoli,  powodując ucisk na sąsiednie tkanki. Przyczyna jego powstania jest nieznana, częściej występuje u osób między 40, a 60 rokiem życia, u osób z nadwagą, sprzyjają im stany zapalne w organizmie. Tłuszczaki występują najczęściej na tułowiu, na plecach, w obrębie głowy, szyi, karku. Często pojawiają się na ramionach, przedramionach. W MediWell Beauty, Warszawa usuwamy tłuszczaki chirurgicznie, jest to bezpieczny i niebolesny sposób na pozbycie się tego rodzaju zmian.

usuwanie tłuszczaków

Dlaczego powstają tłuszczaki?

Tłuszczak to nagromadzenie tkanki tłuszczowej, jest to łagodny guz nowotworowyZmiany te powstają u osób mających predyspozycje genetyczne do ich powstawania, mutację genową odziedziczoną po naszych przodkachOglądając swoje ciało warto sprawdzić czy nie mamy tego typu zmiany pod owłosioną skórą głowy. Tłuszczaki lokalizują się często na przedramionach, ramionach, niekiedy na plecach. Tłuszczaki początkowo nie zwracają naszej uwagi,  rosnąc powodują nadmierny ucisk tkanek, rozciąganie skóry, pojawia się ból.

Kiedy należy usunąć tłuszczaka?

Usunięcie tłuszczaka to zabieg podyktowany głównie względami estetycznymi. Niekiedy tłuszczaki mogą ograniczać ruchy pacjenta (gdy lokalizują się pod kolanem, w dole łokciowym), wtedy także zmiany usuwamy chirurgicznie. Tłuszczak, który intensywnie rośnie może powodować ból. Wtedy, także zalecamy wycięcie zmiany. Wczesne usunięcie guza, zanim osiągnie duże rozmiary jest dużo bardziej komfortowe, zarówno dla lekarza, jak i pacjenta.

Na czym polega zabieg usunięcia tłuszczaka?

W dniu zabiegu lekarz bada pacjenta, ocenia rodzaj i wielkość zmiany. Następnie dr Marta Skoczylas wykonuje znieczulenie miejscowe a następnie wycina tłuszczaka. Lekarz musi wyłuszczyć tłuszczaka z tkanek, upewnić się, że zmiana została usunięta w całości.

Szwy zakładane są na około 8-10 dni. Często wysyłamy usuniętą zmianę na badanie histopatologiczne, aby potwierdzić rozpoznanie, wykluczyć tłuszczakomięsaka (złośliwy nowotwór tkanek miękkich). Wykluczenie zmiany złośliwej bardzo uspokaja pacjentów, nie ma wtedy potrzeby dalszych kontroli lekarskich.

Zalecenia po zabiegu chirurgicznego usunięcia tłuszczaka

W dniu zabiegu lekarz zakłada pacjentowi sterylny opatrunek i wypuszcza do domu. Pacjent, raz dziennie (najlepiej po prysznicu) powinien zmienić opatrunek. Ranę po zdjęciu opatrunku należy zdezynfekować, a następnie przykleić sterylny opatrunek.  Pacjent powinien zrezygnować z wysiłku fizycznego, fitnessu, biegania, nie możemy dopuścić do rozejścia się rany. Zalecamy bawełnianą bieliznę, unikanie uciskania rany przez paski, gumki, czy elementy garderoby. Jeżeli na ranie pojawi się jakaś wydzielina, zaczerwienienie, ból należy jak najszybciej udać się do lekarza na kontrolę.

Jak długo goi się rana po usunięciu tłuszczaka?

Wycięcie tłuszczaka to zabieg chirurgiczny, wymagający założenia szwów. Rana goi się od 7-10 dni, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Po 7-10 dniach lekarz zdejmuje szwy, rana jest zamknięta. Przez kolejne 3-6 miesięcy będzie się wytwarzała blizna. Pamiętajcie, że po każdym zabiegu chirurgicznym pozostaje blizna, najpierw jest czerwona i obrzęknięta, z czasem spłaszcza się, jej kolor staje się podobny do koloru otaczającej skóry.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu usunięcia tłuszczaka?

Zabiegi chirurgiczne dają natychmiastowe efekty, po zabiegu zmiana jest wycięta, nie wybrzusza i nie deformuje tkanek. Efekt estetyczny zostaje osiągnięty. Pełne uspokojenie pacjenta pojawia się jednak po otrzymaniu negatywnego wyniku badania histopatologicznego, stwierdzającego, że zmiana była łagodna. 

Przeciwwskazania do chirurgicznego usuwania tłuszczaka

Zabiegów chirurgicznych nie wykonujemy u pacjentów ze złym stanem zdrowia, z infekcją uogólniona organizmu, lub infekcją skóry w okolicy zmiany. Zabiegu nie wykonujemy u pacjentów z zaburzeniami odporności (nie będą się oni prawidłowo goić po zabiegu), lub w przypadku niewyrównanej cukrzycy, lub chorób autoimmunologicznych. Najpierw należy ustabilizować stan pacjenta. W MediWell Beauty prowadzimy również zabiegi usuwania kaszaków. Jeżeli jest to również Twój problem, umów się na wizytę kontrolną w naszym gabinecie w Warszawie, na Pradze Południe.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Usunięcie tłuszczaka

800 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71