Chirurgiczne usuwanie kaszaków

Profilaktyka  jest bardzo ważna, regularnie badaj swoją skórę!

Usuwanie kaszaków, Warszawa

Zapraszamy Państwa do naszego gabientu w celu chirurgicznego usunięcia kaszaków.

Kaszaki to torbiele zawierające wydzielinę łojową, złuszczone komorki nabłonka. Pojawiają się najczęściej na owłosionej skórze głowy, w postaci zgrubień, bolesnych guzów. Zawarta w kaszaku wydzielina łojowa, rozdyma tkanki, powoduje ból, niekiedy dodatkowo pojawia się infekcja bakteryjna.

Kaszak może pęknąć sam, jednak nie zalecamy usuwania go w warunkach domowych. Grozi to zakażeniem skóry, sepsą. Jeżeli kaszak nie zostanie w sposób chirurgiczny, usunięty z torebką łącznotkankową odrośnie i ponownie spowoduje dolegliwości bólowe.

wycinanie kaszakow
Dlaczego na skórze pojawiają się kaszaki?

Kaszaki pojawiaja się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jak pisałam we wstepnie, powstają gdy zaczopuje się ujście gruczołów łojowych i mieszka włosowego, wokół nich gromadzą się wtedy substancje łojowe, fragmenty naskórka. Powstawaniu kaszaków sprzyjają zaburzenia wydzielania łoju, brak odpowiedniej higieny osobistej, wahania hormonalne (ostatnio usuwałam sporo kaszaków u kulturystów przyjmujących hormony do przyspieszenia wzrostu mięśni). Kaszaki powstają często u kobiet stosujących kosmetyki na bazie olejów, powodują one zaczopowanie gruczołów łojowych.

Gdzie najczęściej lokalizują się kaszaki?

Kaszaki powstają w wyniku zaczopowania gruczołów łojowych, najczęściej występują tam gdzie tych gruczołów łojowych jest najwięciej. Spotykamy je na twary, głowie, karku, u mężczyzn często lokalizują się na plecach, mosznie. S a to guzki koloru cielistego, miękkie lub nieco twardsze, można je przesuwać pod skórą,  nie sprawiają pacjentom bólu.

Na czym polega zabieg usunięcia kaszaka?

Zabieg chirurgicznego wycięcia kaszaka polega na wyłuskaniu go z tkanki podskórnej, wraz z otaczająca go torebką łącznotkankową. Wycięcie kaszaka, w MediWell Beauty przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, wymaga założenia szwów na około 10 dni. Prawidłowo usunięty kaszak nie odrasta po usunięciu.  Osoba , u której występują kaszaki ma je przez całe życie, jedne są usuwane, inne się tworzą. Jeżeli macie ten problem zapraszamy do nas do gabinetu medycyny estetycznej w Warszawie, Praga Południe.

Czy każdy kaszak powinien być usunięty chirurgicznie?

Kaszaki rozpoznajemy głównie u osób dorosłych,  po konsultacji lekarskiej powinien być on usunięty. Preferowane jest usunięcie chirurgiczne, ponieważ techniki laserowe, wymrażanie nie dają pewności że zmiana zostanie usuniętq w całości. Samo nacięcie zmiany, czy laserowe otworzenie kaszaka nie pozwala na jednoczasowe usunięcie torebki łącznotkankowej zbudowanej wokół zmiany, jej usunięcie gwarantuje że zmiana nie odbuduje się po kilku miesiącach.

Chirurgicznie nie usuwamy kaszków, wokół których występuje stan zapalny. Często manualne próby wyciśnięcia kaszaka powoduja nadkażenie bakteryjne, wtedy najpierw należy wyleczyć stan zapalny, dopiero po jego wyleczeniu można planować chirurgiczne usunięcie kaszaka.

Przeciwwskazania do wycięcia kaszaka

Przeciwwskazaniem do wycięcia kaszaka jest stan zapalny, należy go najpierw wyleczyć, dopiero potem można wykonać zabieg chirurgiczny. Nie wycinamy kaszaka w stanie zapalnym , odraczamy zabieg u pacjentów z infekcja skóry, tkanki podskórnej. Nie wycinamy zmiany u pacjentów z zaburzeniami odporności (nie będą sie prawidłowo goić), u pacjentów z tendencją do bliznowacenia. Uważnie kwalifikujemy pacjentów z cukrzycą, cukrzyca musi być pod kontrolą przed wykonaniem zabiegu chirurgicznego. Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą mieć wykonany zabieg jak urodzą, lub skończą karmić.

Zalecenia lekarskie po usunięciu kaszaka

Pacjent opuszcza gabient po założeniu szwów i opatrunku na ranę. W domu należy ranę dezynfekować 3x dziennie preparatem antyseptycznym. Jeżeli jest taka potrzeba głowę można umyć 3-4 dni po zabiegu, omijając miejsce szycia. Jeżeli rana jest na głowie prosze unikać słońca do czasu zdjęcia szwów (nosić nakrycie głowy). Do czasu zdjęcia szwów nie używajcie prosze pianek, lakierów do włosów, aby nie zakazić rany.

Możliwe powikłania po wycięciu kaszaka

Powikłania po zabiegu chirurgicznym zdarzają się bardzo rzadko. Jeżeli pacjent nie dba o ranę, nie dezynfekuje jej może się pojawić nadkażenie bakteryjne, na ranie pojawi się wydzielina ropna. Wtedy należy kilka razy dziennie stosować preparaty dezynfekujące, lub udać się do swojego lekarza, jeżeli objaw nie ustępują. Przy nadkażeniu bakteryjnym może się pojawić obrzęk i ból, jeżeli rana jest czysta, objawy nie występują.

Ile kosztuje chirurgiczne usuwanie kaszaka? Warszawa, Praga Południe

Cena wycięcia kaszaka różni się między gabientami, zależy od wielkości zmiany. W naszym gabinecie MediWell Beauty, Warszawa, Praga Południe cena jest sumą konsultacji lekarskiej oraz kwoty podanej w cenniku. Aktualny cennik zabiegów znajduje się tutaj. 

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki