Botoks na czoło, szyję, przerost mięśni żwaczy - Warszawa

Wygładzanie zmarszczek, leczenie bruksizmu i  nadpotliwości.

Zadzwoń: 785 170 871

Właściwości botoksu

Botoks blokuje przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, powodując ich rozluźnienie, relaksacje np. zmarszczek.

Hamuje wydzielanie potu przez gruczoły potowe, stosowana jest w leczeniu nadpotliwości.

Rysunek cięcia

Botoks stosowany jest do leczenia bólu, leczy bóle głowy, nerwobóle, bóle pleców, leczy migreny.

Znieczulenie

Wykorzystanie botoksu w neurologii do leczenia spastyczności mięśni, przykurczy, tików nerwowych.

Botoks jest również stosowany w okulistyce do leczenia zeza, oczopląsu, zaburzeń ruchomości gałek ocznych, leczeniu podwinięcia powiek.

Może być stosowany do leczenia  zaburzeń przewodu pokarmowego, skurczy dolnej części przełyku.

Botoks na czoło przed

botoks czoło

Botoks na czoło po

botox czoło

Zdjęcia te pokazują typowe zastosowanie botoksu do wygładzenia zmarszczek czoła. Jest to zabieg, który odmładza kobiety, oraz istotnie poprawia ich samopoczucie.  

W okolicę zmarszczek czoła podajemy od 10-20 jednostek botoksu (w zależności od wysokości czoła, ilości zmarszczek). Efekty zabiegu widoczne są po około 10 dniach od podania. Podając botoks w okolicę czoła trzeba być bardzo uważnym i znać anatomię. Zbyt niskie podanie toksyny może spowodować opadnięcie czoła, czego żadna z nas nie chce.

Botoks na przerost mięśni żwaczy przed

botoks

Botoks na przerost mięśni żwaczy po

botox, botoks

Jednym z objawów zwiększonego napięcia jest przerost mięśni żwaczy. Nasi pacjenci, w stresie bardzo mocno zaciskają szczęki, prowadzi do do przerostu mięśni żwaczy, twarz robi się kwadratowa. Na zdjęciu jest to bardzo dobrze uchwycone. Tak duże żwacze powodują nacisk na zęby równy kilkuset kg, szkliwo zębów często pęka, zęby ulegają starciu. Jedną z metod radzenia sobie w takiej sytuacji jest podanie botoksu w żwacze. Zabieg powoduje zmniejszenie siły działania mięśnia, a każdy mięsień który nie jest ćwiczony z czasem zanika. 

Botoks na szyję przed

plastyka powiek

Botoks na szyję po

plastyka powiek

Pacjentka lat 50, była niezadowolona z wyglądu swojej szyi. Przeszkadzały jej widoczne pasma mięśnia szyi, widoczne w trakcie mówienia. Pacjentce podano 20 jednostek botoksu , po 10 jednostek na każde pasmo. Efekt był widoczny po około 10 dniach.

Wygładzenie szyi utrzyma się około 4 miesięcy, następnie trzeba będzie powtórzyć zabieg. Zwykle pacjentki wykonują 2-3 zabiegi w tracie roku. 

Na czym polega zabieg wstrzykiwania botoksu?

Botoks wstrzykujemy w skórę za pomocą cieniutkiej igły, najczęściej wybieramy igły tzw. insulinówki, ponieważ maja najkrótsze i najcieńsze igły. Wkłucie igły w skórę pacjenta nie jest bolesne, niektóre pacjentki odczuwają niewielki dyskomfort z podawaniem botoksu do tkanek, określając to jako rozpieranie, delikatne szczypanie. W miejscu podania toksyny botulinowej może być widoczne niewielkie zaczerwienienie skóry, wybrzuszenie. Objawy te znikają po 30 minutach od podania toksyny botulinowej.

Jakie są wskazania dla botoksu na czoło?

Pytanie o wskazania do podania botoksu jest często zadawane przez nasze pacjentki. Botoks najczęściej podajemy między brwi, w czoło. Jeżeli widzisz patrząc w lustro zmarszczki miedzy brwiami, lub podłużne zmarszczki na czole jesteś kandydatką do podania toksyny botulinowej. Dobrymi kandydatami do podania toksyny botulinowej są osoby z mocną mimiką, te które, często nieświadomie  robią groźne miny, nie mając złych intencji. Botoks w czoło podajemy zarówno ze względów estetycznych, podajemy go osobom występującym publicznie, wygłaszającym wykłady (ponieważ słuchacze oceniają nie tylko treść wykładu, ale także wygląd i mimikę wykładowcy). Botoks na czoło wstrzykiwany jest także ze względów medycznych, w celu leczenia migren, napięciowych bóli głowy, w celu leczenia nadmiernej potliwości. Paradoksalnie właśnie w trakcie wystąpień publicznych ludzie pocą się najmocniej, i często dotyczy to głowy, czoła, twarzy, wargi górnej.

Jak botoks wpływa na skórę, czy jak przestanę go stosować będę wglądać gorzej?

Pacjentki martwią się, że jeżeli przestaną regularnie stosować botoks będą wyglądały gorzej, skóra będzie mocniej się marszczyć. Jest to błędne założeniePo wstrzyknięciu botoksu nasza skóra nie marszczy się, odpoczywa, ruchy mimiczne nie powodują zaginania skóry, więc pozostaje ona gładka i zrelaksowana. Gdy działanie botoksu ustępuje zaczynamy się powoli marszczyć. Jednak wypoczęta i zrelaksowana skóra nie poddaje się tak szybka, nadal wygląda lepiej niż przed pierwszym wstrzyknięciem botoksu. My przyzwyczajamy się do gładkiej skóry i już pierwsze zmarszczki nas denerwują i irytują, ale jest to głównie w naszej głowie, nadal nie wyglądamy źle, ale chcemy wglądać lepiej. Stąd to przekonanie że botoks uzależnia, albo wymaga ciągłego stosowania. W najgorszym przypadku wrócimy do naszej pierwotnej mimiki twarzy.

Ile czasu minie kiedy zobaczę efekty botoksu?

Pytanie o pierwsze efekty zabiegu z użyciem toksyny botulinowej jest bardzo dobre. Jako jeden z niewielu produktów wymaga cierpliwości. Pierwsze efekty działania toksyny botulinowej zobaczycie po 10-14 dniach. Wynika to z faktu, że toksyna botulinowa musi dostać się do tkanek, i zablokować przekaźnictwo impulsów nerwowych w synapsach. Proces ten trwa kilka dni. Pacjentki mówią, że z dnia na dzień widzą coraz słabsze ruchy mimiczne czoła, i jest to dowód na to że toksyna zaczyna działać. Ja zwykle zapraszam Panie na kontrolę po 2 tygodniach od podania toksyny botulinowej, aby ocenić efekt, jak trzeba dostrzykuję toksynę botulinową.

Jak długo utrzymują się efekty botoksu?

Zgodnie z ulotką producenta toksyna botulinowa utrzymuje się w tkankach od 3, do 6 miesięcy. Jej czas działania zależy od mimiki pacjenta, im bardziej nasilona, tym szybciej wypłucze się toksyna botulinowa, ekspozycji pacjenta na czynniki zewnętrzne, słońce, promieniowanie UV.

Dowiedziono, że u sportsmenek toksyna botulinowa utrzymuje się około 4,5 miesiąca. Wynika to z faktu, że ćwicząc fizycznie podkręcają swoja przemianę materii, toksyna botulinowa szybciej wtedy ulega wypłukaniu i degradacji. Najdłużej toksyna botulinowa utrzymuje się u nas „pracoholiczek”, z niską ekspozycja na słońce, umiarkowaną aktywnością fizyczną. Panie przychodzą wtedy na toksynę botulinową dwa razy do roku, co 6 miesięcy.

Jakie są zabiegi z wykorzystaniem botoksu?

Lekarze nauczyli się wykorzystywać botoks to różnych celów. Jest to bardzo popularny lek, o dużym profilu bezpieczeństwa. Znamy jego farmakokinetykę, wiemy jak działa na tkanki, jakie ilości są dobrze tolerowane przez nasz organizm. Toksyna botulinowa stosowana jest powszechnie w okulistyce, przy leczeniu zeza, stosujemy ją w neurologii do leczenia przykurczów mięśniowych, do leczenia migren, stosują ją także specjalności, np. dentystów. W medycynie estetycznej używamy jej do usuwania zmarszczek, leczenie asymetrii twarzy (asymetria wynika bardzo często z przykurczu mięśni, np. po procesach zapalnych). Botoks służy nam do leczenia bruksizmu, zgrzytania zębami, leczenia nadmiernej potliwości, leczenia niektórych schorzeń ginekologicznych, wynikających z nadmiernego skurczu mięśni.

Zadzwoń : 785 170 871

Nasze usługi

Opinie z Google

Bardzo profesjonalna obsługa i przyjemny, nowoczesny gabinet. Zabieg trochę bolał, ale do przeżycia i efekt utrzymuje się długo 😉

Skorzystałam z zabiegu powiększania ust jestem bardzo zadowolona 🙂 Polecam pełen profesjonalizm, a sama Pani bardzo uprzejma 🙂

Bardzo profesjonalna opieka, super doradztwo i efekty po zabiegu.
Polecam !!!

Nie czekaj i umów konsultację!

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71