Botoks na zmarszczki twarzy

Usuwanie zmarszczek mimicznych twarzy

Botoks - zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa,  w medycynie estetycznej  jest  wykorzystywana do wygładzenia zmarszczek mimicznych twarzy. Podawana przez lekarza jest bezpieczna, efektem jej działania jest wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie twarzy pacjenta.

Botoks stosujemy głównie do usuwania zmarszczki między brwiami, tak zwanej „lwiej bruzdy”, zmarszczek podłużnych czoła, pojawiających się przy patrzeniu do góry, zmarszczek wokół oczu, tak zwanych „kurzych łapek”.

W MediWell Beauty botoks podajemy także w celu usunięcia zmarszczek okolicy nosa: tzw.: „zmarszczek króliczych”, leczenia uśmiechu dziąsłowego, polegającego na nadmiernym odsłanianiu dziąseł przy uśmiechu, poprawy wyglądu brody, leczenia tzw: kamienistej brody. Stosujemy go do poprawy wyglądu szyi, zmniejszania pionowych i poprzecznych bruzd szyi.

Zastosowań toksyny botulinowej jest coraz więcej, stosujemy ja do leczenia, zmiękczania blizn i bliznowców, leczenia zaburzeń somatycznych, leczenia migren, stosowana jest także w ginekologii estetycznej do leczenia zaburzeń czynnościowych.

botox zmarszczki mimiczne
toksyna botulinowa zmarszczki

Miejsca podania botoksu

1. Zmarszczki czoła: pojawiają się  podczas patrzenia w górę

2. Lwia bruzda:  powstaje w wyniku robienia groźnej miny, jest wynikiem działania mięśnia marszczącego brwi, i podłużnego  nosa

3. Kurze łapki: powstają przy uśmiechu, mrużeniu oczu, rozchodzą się promieniście od zewnętrznego kącika oka

4. Zmarszczki królicze:  pojawiają sie przy marszczeniu nosa

5. Uśmiech dziąsłowy: przy uśmiechu nadmienie odsłaniają się dziąsła,  podanie botoksu zmniejsza unoszenie górnej wargi do góry

6. Zmarszczki palacza, kod kreskowy: powstają na górnej wardze

7. Przerost mięśnia żwacza powoduje bruksizm. Podanie toksyny botulinowej   przynosi  ulgę  pacjentowi,  zmniejsza zgrzytanie zębami

8. Opadające kąciki ust:  są wynikiem nadmiernego napięcia mieśnia obniżacza  kąta ust,  jego  rozluźnienie powoduje uniesienie kącików 

9.Kamienista broda: powstaje w wyniku skurczu mięśnia bródki

plastyka powiek

Przed

botoks na kurze łapki

Po

Na zdjęciach poniżej zobaczycie kilka mniej typowych zastosowań toksyny botulinowej. Na zdjęciu widać zmarszczki królika, powstają one przy marszczeniu się nosa. Wiele Pań ich nie akceptuje. Ostrzykujemy je toksyną botulinową, efekty utrzymują sie około 3 miesięcy.

botox na zmarszczki palacza

Przed

botoks

Po

W dolnym piętrze twarzy botoksem często ostrzykujemy zmarszczki palacza. Zmarszczki te powstają zarówn w wyniku palenia papierosów, jak i naturalnego procesu starzenia się. Ostrzykując zmarszczki palacza toksyną botulinową trzeba być niezwykle precyzyjnym, aby nie porazić mięśnia okrężnego ust. Inaczej nasz pacjent będzie się ślinił:)

botox broda

Przed

botox przed i po

Po

Kamienista broda. U niektórych pacjentek występuje bardzo silny mięsień bródkowy, który przy ruchach mimicznych twarzy marszczy się, nie wygląda to zbyt estetycznie. Możemy zablokować skurcz mięśnia bródkowego toksyną botulinową. Efekty, jak po każdym podaniu toksyny botulinowej pojawiają się po około 2 tygodniach od podania, utrzymują się około 4-5 miesięcy. 

Jak wygląda wstrzyknięcie botoksu?

Wstrzyknięcie botoksu  jest zabiegiem bardzo krótkim, wiąże się z niewielkim bólem. Pamiętajcie, że toksyna botulinowa jest lekiem i powinna być wstrzykiwana przez lekarza. Toksyna jest wstrzykiwana za pomocą cieniutkiej igły. Ilość ukłuć, zależy od mimiki pacjenta, pracy jego mięśni.Przez zabiegiem lekarz zaznacza na skórze miejsca wkłucia, następnie podaje toksynę. W miejscu podania toksyny  może wystąpić zaczerwienienie, które ustępuje po około 2 godzinach. Po iniekcji botoksu nie należy dotykać palcami ostrzykiwanej okolicy, nie masować jej. Pierwsze efekty działania botoksu pojawiają się w ciągu 5-7 dni, utrzymują się od 3 do 4 miesięcy.

Czy można zrobić znieczulenie przed botoksem?

Zawsze możemy zrobić znieczulenie kremem znieczulającym. Jednak nie ma to większego sensu. Dyskomfort związany z podaniem toksyny botulinowej wiąże się z wkłuciem igły w mięsień, którego funkcje chcemy zablokować, pacjent czuje rozpieranie w trakcie podawania toksyny to tkanek.  Znieczulenie skóry działa w tym przypadku raczej jako placebo. Jednak ponieważ placebo ma 50% skuteczności, jak trzeba to smarujemy kremem:)

Co to jest baby botoks, czym różni się od mezobotoksu?

Baby botoks to zabieg polegający na wstrzyknięciu mniejszej ilości toksyny botulinowej niż standardowa dawka, podana w charakterystyce produktu leczniczego, podajemy połowę dawki, lub dwie-trzecie. Wiele pacjentek chce zachować minimalną mimikę twarzy, baby botoks ogranicza mimikę twarzy, nie blokując jej zupełnie.

Mezobotoks to zabieg polegający na dodaniu do mezoterapii igłowej określonej ilości toksyny botulinowej. Zabieg ten łączy nawilżające właściwości mezoterapii z niewielką ilościa toksyny botulinowej, która rozprostowuje drobne zmarszczki twarzy.  Nie spodziewajcie się jednak po mezobotoksie zablokowania mimiki twarzy, toksyna botulinowa rozprostowuje drobne zagniecenia skóry, ale nie blokuje mimiki. Jezeli chcecie wygładzić czoło, należy wybrać sama toksyne botulinową, jest ona wtedy podawana w większej dawce.

Zalecenia po wstrzyknięciu botoksu

Zalecenia pozabiegowe po podaniu botoksu nie są teraz tak restrykcyjne jak kiedyś, jednak w nadal prosimy pacjentki o przestrzeganie nastepujących zasad.

Prosimy o zachowanie higieny ostrzykiwanego obszaru, nie należy dotykać go palcami, nie  nakładać makijażu przez 12 godzin po zabiegu (tak aby miejsca wkłucia zamknęły się i wygoiły).

Toksyna botulinowa potrzebuje kilku dni aby zadziałać, dlatego też prosimy o rezygnację ze sportów siłowych, fitnessu przez 7 dni po zabiegu, unikanie w tym czasie sauny, basenu, kąpieli parowych. Przez 7 dni po zabiegu unikajcie słońca, kąpieli słonecznych. 

Unikajcie alkoholu przez kilka dni po zabiegu, działa on rozkurczowo na naczynia krwionośne, sprzyja powstawaniu obrzęków. Po 10 dniach od zabiegu zapraszamy na kontrolę lekarską, wtedy dr Marta Skoczylas oceni, czy efekt estetyczny jest wystarczający, czy potrzeba dostrzyknąć nieco więcej toksyny botulinowej.

Powikłania po podaniu toksyny botulinowej

Powikłania po podaniu toksyny botulinowej opisałam dokładnie w sekcji  „powikłania po zabiegach medycyny estetycznej”. W tym paragrafie wymienię tylko kilka podstawowych.

Naturalnym następstwem pozabiegowym jest guzek i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia toksyny botulinowej, zniknie on po kilku godzinach. Siniaka uważamy za naturalne następstwo pozabiegowe, pojawia się rzadko, jest wynikiem przekłucia skóry i niewielkiego naczynia krwionośnego. Po podaniu toksyny botulinowej może się pojawić napięciowy ból głowy.

Z poważniejszych powkłań trzeba pamiętać o opadaniu powieki, opadaniu brwi, oczopląsie, łzawieniu. Przy ostrzykiwaniu okolic ust może pojawić się asymetryczny uśmiech, opadanie kącika ust. U osób uczulonych na toksynę botulinową, albuminy, białko jaja kurzego może się pojawić reakcja alergiczna, wstrząs anafilaktyczny.

Przeciwwskazania do podania toksyny botulinowej

Toksyny botulinowej nie stosujemy u kobiet ciężarnych, karmiących piersią. U osób z uszkodzeniem siły mieśniowej, słabością mięśni. Infekcje bakteryjne, wirusowe są przeciwskazaniem do podania toksyny botulinowej, nie podajemy jej także w trakcie antybiotykoterapii, radioterapii, chemioterapii. Uważnie należy wybierac toksynę botulinową dla osób uczulonych na białko jaja kurzego, ludzką albuminę gdyż niektóre preparaty mają jego śladowe ilości.

Ile kosztuje botoks?

Aktualne ceny zabiegu w MediWell Beauty podane są tutaj. Cena botoksu zaczyna się od 400 zł, zależy od ostrzykiwanej okolicy, a nie od ilości podanych jednostek.

Nie czekaj i umów konsultację!

Umów konsultację już dziś, razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki