Mezobotoks pod oczy, na zmarszczki mimiczne

Usuwanie zmarszczek mimicznych twarzy, nawilżanie skóry

Mezobotoks - usunięcie zmarszczek mimicznych

Mezobotoks to zabieg, który jest połączeniem dwóch skutecznych zabiegów odmładzających: wstrzyknięcia toksyny botulinowej, oraz zabiegu mezoterapii igłowej.

Zabieg ten pozwala na jednoczasowe zmniejszenie zmarszczek mimicznych twarzy i wygładzenie skóry.

Siła działania toksyny botulinowej jest jednak niewielka, ma ona zmniejszyć zmarszczki, ale nie zablokować mimiki pacjenta, dlatego też zabieg ten jest przeznaczony dla osób ceniących sobie naturalny wygląd.

Preparat do mezoterapii igłowej zawiera witaminy i mikroelementy, które mają odżywić i ujędrnić skórę, poprawić jej jakość. Kwas hialuronowy w nim zawarty odbudowuje skórę, poprawia jej strukturę. Mezoterapia wykorzystywana w zabiegu mezobotoks jest mezoterapią rzadka, która pozwala na dokładne wymieszanie danego produktu z toksyną botulinową.

Mezobotks stosowany jest tam, gdzie nie możemy zastosować toksyny botulinowej w pełnej dawce, gdyż spowodowałaby nadmierne zwiotczenie tkanek. Wykorzystujemy go do rewitalizacji skóry dolnej powieki, skóry policzków, a także szyi i dekoltu.

full face botox

Na czym polega zabieg mezobotoksu pod oczy?

Mezobotoks jest wykonywany analogicznie do zabiegu mezoterapii igłowej. W obu zabiegach lekarz nakłuwa skórę cieniutka igła, pozostawiając w skórze niewielkie depozyty produktuZabieg nie jest bolesny, jednak jak każde nakłuwanie twarzy wiąże się z niewielkim dyskomfortem. Trwa około 30 minut. Po zabiegu na twarzy widoczne są grudki podanego preparatu, wchłaniają sie one dosyć szybko, w ciągu 3-4 godzin. Nie ma siniaków, pacjentki na drugi dzień mogą udać się do pracy, wykonać delikatny makijaż.

Do jakich okolic stosujemy mezotoboks?

Mezobotoks stosujemy wszedzie tam, gdzie istnieje ryzyko porażenia mięśni mimicznych przez duże dawki toksyny botulinowej.

Bardzo częstym wskazaniem do mezobotoksu jest ostrzykiwanie nim dolnej powieki. Jeżeli podalibyśmy toksynę botulinową na dolną powiekę, moglibyśmy spowodować jej wywinięcie, powstanie groźnych powikłań. Dlatego też stosujemy tam mikrodawki toksyny botulinowej w formie mezobotoksu. Pozwala on nam na rozprostowanie zmarszczek dolnej powieki i jednocześnie nawilżenie skóry.

U niektórych pacjentek dominuje typ starzenia drobnozmarszczkowy. Polega on na nadmiernym marszczeniu i wysychaniu skóry policzków. Mezobotoks pozwala nam na bezpieczne rozporstowanie drobnych zmarszczek z jednoczasowym nawilżeniem skóry. Efekt który uzyskujemy jest delikatny i naturalny, pacjentki nadal wyglądają na swój wiek, ale sa postrzegane jako osoby zadbane i ładnie się starzejące.

Bardzo dobrze sprawdza sie mezobotoks na szyję. W procesie starzenia nasza szyja marszczy się, staje sie wiotka i delikatna. Podanie dużej ilości toksyny botulinowej na szyję mogłoby spowodować zaburzenia połykania, mezobotox rozprostuje delikatne zmarszczki i jednocześnie nawilży pomarszczoną skórę. Jest to dobre rozwiązanie dla dojrzałych pacjentek.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty mezobotoksu?

Pierwsze efekty mezobotoksu pojawiaja się na drugi dzień po zabiegu. Skóra, dzięki mezoterapii igłowej jest nawilżona i odświeżona. Kwas hialuronowy ściąga do tkanek wodę, która poprawia jakość skóry. Podane witaminy i mikroelementy wzbogacają skórę, sa wbudowywane w nowe włókna kolagenowe, ale na ten efekt należy poczekać 2-3 tygodnie. 

Rozprostowanie drobnych zmarszczek następuje po około 2 tygodniach od zabiegu, toksyna botulinowa blokuje część przwodnictwa w drobnych mięśniach skóry, nie wyłącza jednak mimiki twarzy.

Zalecamy wykonanie serii 3 zabiegów, aby odbudować skórę. Pierwszy zabieg to mezobotoks, po 2-3 tygodniach warto wykonać kolejny zabieg mezoterapii igłowej w celu ponownego nawilżenia skóry. Wybór preparatu jest wtedy dowolny, uzależniny jest potrzebami pacjentki. W serii wykonujemy jeden mezobotoks i 2 mezoterapie igłowe skóry.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Mezobotoks: oczy

650 zł

Mezobotoks: czoło

650 zł

Mezobotoks: twarz

1000 zł

Mezobotoks: szyja

1000 zł

Mezobotoks: dekolt

1000 zł

Mezobotoks: twarz, szyja

1200 zł

Mezobotoks: twarz, szyja, dekolt

1500 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Umów konsultację już dziś, razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71