Nici liftingujące Barb na opadające policzki - Warszawa

Unoszenie opadających tkanek, lifting twarzy bez skalpela!

Zadzwoń: 785 170 871

Nici liftingujące BARB - jak wygląda zabieg?

Nici BARB, nici liftingujące to nici które służą do unoszenia i napinania tkanek.

Nici te zbudowane są z polidioksanonu, lub kwasu polimlekowego   jednak w porównaniu do nici PDO są to nitki grubsze, tzw. haczykowe.

Termin ten może być nieco mylący, ponieważ nici te nie zawierają haczyków, ale nacięcia na nitce, zadziorki, które po założeniu nitek do tkanki zaczepiają się o tkankę. Dzięki nim, lekarz naciągając nici unosi skórę ku górze. Dzięki tym nitkom możemy unosić opadające brwi, opadające policzki, czy chomiki.

Nici te służą do poprawy owalu twarzy, wykorzystujemy je także to unoszenia podbródka. Umożliwiają efektowy, nieoperacyjny lifting twarzy, gdy wiotkość skóry jest już mocno widoczna.

Zabieg z wykorzystaniem tych nici jest małoinwazyjny, efekty widać od razu po zabiegu, utrzymują się około 1,5 roku. Efekty zabiegu są naturalne, nitki te nie ograniczają ruchów mimicznych twarzy. Stosujemy je często u pacjentek, które nie lubią wypełniaczy, nie chcą wypełniać tkanek, a zależy im jedynie na młodszym, naturalnym wyglądzie.

nici liftingujące barb
nici liftingujące barb na chomiki przed i po
nici liftingujące barb na opadające policzki przed i po
nici liftingujące barb efekty przed i po

Nici liftingujące BARB - w jakim wieku?

Nici BARB, haczykowe to nici liftingujące. Mają one na celu uniesienie opadających, ciężkich tkanek, napięcie skóryZwykle nici te stosujemy do unoszenia brwi, gdy zbyt mocno opadają ku dołowi, unosimy nimi policzki, napinamy linię żuchwy. Założenie nici wzdłuż linii żuchwy niweluje „chomiki” , napina opadający podbródek. 

Zakładanie nici liftingujących Barb jest zabiegiem estetycznym, który może być stosowany w różnym wieku, w zależności od indywidualnych potrzeb i celów pacjenta. Generalnie, pacjenci zaczynają rozważać nici liftingujące Barb, gdy zauważają oznaki starzenia, takie jak utrata jędrności skóry, zmarszczki czy opadanie skóry, co najczęściej ma miejsce po 30. roku życia.

Nici liftingujące BARB z haczykami - na czym polega zabieg?

Nici BARB, nici z haczykami są grubszymi nitkami niż zwykłe PDO, jednak ich założenie nie jest bardzo obciążające dla pacjenta.

W MediWell Beauty, Warszawa zawsze stosujemy znieczulenie miejscowe. Najchętniej jest to znieczulenie nasiękowe igłą, aby pacjentka miała pełen komfort zabiegu, aby uniknąć siniaków. Po znieczuleniu skóry nici są wprowadzane na kaniuli (jest to tępo zakończona osłonka nici), jest to niebolesna dla pacjenta. Po założeniu nici są one naciągane i ucinane. Pierwsze zauważalne efekty działania nici będzie widać po 4-6 tygodniach. Tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się 10-14 dni po zabiegu i trwa przez kolejne miesiące.

Nici liftingujące BARB z haczykami - zalecenia po zabiegu

 Nici BARB z haczykami, po zabiegu powodują obrzęk, niekiedy mogą się zdarzyć niewielkie zasinienia skóry. Zalecane jest przykładanie zimnych okładów 24 godziny po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu pacjent może odczuwać ciągnięcie nitek, będzie to ustępowało z biegiem czasu.

Zalecamy utrzymywanie higieny ostrzykiwanego obszaru, przemywanie skóry preparatem SkinSept 3x dziennie, stosowanie kremu pozabiegowego. Ważne jest aby nie korzystać z zabiegów stomatologicznych w ciągu 4 tygodni po zabiegu (szerokie otwieranie ust może przemieścić nici). Proszę również zrezygnować z sauny, basenu, ćwiczeń fizycznych przez 3-4 tygodnie. 

Pierwsze zauważalne efekty działania nici będzie widać po 4-6 tygodniach. Tworzenie nowego kolagenu rozpoczyna się 10-14 dni po zabiegu i trwa przez kolejne miesiące.

Nici liftingujące BARB - efekty zabiegu

Nici BARB unoszą i napinają skórę. Pierwsze efekty zabiegu pacjent widzi już po założeniu nici w gabinecie zabiegowym. Skóra jest napięta i naprężona. Jest to efekt mechanicznego unoszenie i napinania skóry przez grubą nici, przypomina to nieco cerowanie skóry. Z czasem wokół nici pojawia się kolagen. Nitki te poza napinaniem skóry stymulują ja, włókna kolagenowe oplatają nici, wzmacniając skórę w miejscu gdzie są założone. Pacjentki widzą poprawę po około miesiącu od zabiegu. Jest to odpowiedź skóry na założone nici. Nici utrzymują się w skórze około roku, następnie ulegają rozpuszczeniu. W miejscu gdzie były nici pozostaje wytworzony przez skórę kolagen, który nadal pracuje.

Unoszenie czoła za pomocą nici liftingujących BARB

W poprzedniej sekcji pisałam o regeneracji skóry za pomocą nici PDO. Nici liftingujące BARB służą do mechanicznego napinania i unoszenia skóry czoła. Wkładamy je pionowo, nad brwiami, po 2, lub 3 nad każdą brwią. Nici te unoszą brwi ku górze, zapobiegają opadaniu czoła.

Nici liftingujące BARB na chomiki

Nici BARB są najczęściej wykorzystywane do opracowania linii żuchwy, napięcia skóry na linii żuchwy, uniesienia chomików. Technik wkładania nici jest wiele, zależy to od starzenia się skóry, rodzaju opadania tkanek. Często nici wkładane są wzdłuż linii żuchwy, od ucha do brody, aby wyrównać owal twarzy. W celu jego uniesienia nitki sa wkładane często przy skrawku ucha i prowadzone w kierunku  brody, aby naciągnąć tkanki. Jeżeli chomiki odpadają bardzo ku dołowi, najpierw nićmi BARB unosimy policzki, a potem napinamy linię żuchwy, zabieg trzeba przeprowadzać etapami.

Możliwe powikłania po zastosowaniu nici liftingujących, nici BARB

Nici liftingujące BARB, nici haczykowe powinny być zakładane przez lekarza. Jest to zabieg wymagający odpowiedniej wiedzy, precyzji i doświadczenia. Jeżeli korzystacie z gabinetów lekarskich powikłania zdarzają się rzadko, jednak należy mieć świadomość, że każdy zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko. Poniżej omówię kilka powikłań.

Asymetria twarzy, która może występować po zabiegu założenia nici. Wpływa na to  napięcie skóry, nagromadzenie tkanki tłuszczowej, napięcie mięśni czy uwidocznienie pod skórą kości. Najlepiej skorygować ją od razy w trakcie wizyty, lub na wizycie kontrolnej.

Nierówności widoczne na powierzchni skóry, mogą one występować po założeniu nici, są związane z zaciągnięciem tkanek przez nici. Objawy te ustępują samoistnie po 2 tygodniach, jeżeli nie ustępują wymagają interwencji lekarza, przemieszczenia nici, lub jej wyjęcia.

Uwidocznienie nici pod skórę lub jej wysunięcie ze skóry, nici podane pod cienką skórę mogą nieznacznie prześwitywać przez skórę, z czasem, gdy nić ulegnie częściowemu rozpuszczeniu, nitka blednie, staje się niewidoczna.  Koniec nici może się przebić przez skórę, lekarz ucina wtedy wystający koniec lub usuwa całą nitkę nacinając skórę.

Krwiak w miejscu założenia nici, przebarwienie, odbarwienie skóry. Blizny, zgrubienia pod skórą, w miejscu założenia nici.

Zaburzenia czucia na skórze. Pewne zaburzenia czucia skóry są powikłaniami zaraz po zabiegu. Po kilku dniach większość pacjentów odzyskuje prawidłowe czucie. Częściowa lub całkowita utrata czucia na skórze może wystąpić niezmiernie rzadko.

Infekcja, ropień skóry. Jeśli wystąpi infekcja leczenie polega na podawaniu antybiotyków, dlatego tak ważne jest przeprowadzanie zabiegu we właściwych warunkach sanitarnych. Po leczeniu infekcji, ropnia może pozostać zbliznowacenie skóry, tkanki podskórne.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Prostowanie nosa, 2 nici

1000 zł

Podniesienie brwi, 4 nici

2000 zł

Podniesienie brwi, 6 nici

3000 zł

Uniesienie policzków, 6 nici

3000 zł

Napinanie linii żuchwy, 6 nici

3000 zł

Unoszenie podbródka, 4 nici

2000 zł

Lifting twarzy nićmi, 8 nici

4000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71