Botoks: toksyna botulinowa

Zabieg stosowany w celu wygładzenia zmarszczek, leczenia bruksizmu lub leczenia nadpotliwości.

Obszary podawania botoksu

    
  1. Zmarszczki czoła
  2. Lwia bruzda
  3. Kurze łapki
  4. Zmarszczki królicze
  5. Uśmiech dziąsłowy
  6. Zmarszczki palacza
  7. Żwacze: bruksizm
  8. Unoszenie kącików ust
  9. Kamienista broda
10. Zmarszczki dolnej wargi

Nasze usługi

Botoks

wygładzanie zmarszczek

Botoks

Leczenie bruksizmu

Botoks

Leczenie nadpotliwości

Botoks

leczenie migreny

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

Właściwości toksyny botulinowej

Właściwość

Tekst w przygotowaniu

Właściwość

Tekst w przygotowaniu

Właściwość

Tekst w przygotowaniu

Właściwość

Tekst w przygotowaniu

Opinie z Google

Bardzo profesjonalna obsługa i przyjemny, nowoczesny gabinet. Zabieg trochę bolał, ale do przeżycia i efekt utrzymuje się długo 😉

Skorzystałam z zabiegu powiększania ust jestem bardzo zadowolona 🙂 Polecam pełen profesjonalizm, a sama Pani bardzo uprzejma 🙂

Bardzo profesjonalna opieka, super doradztwo i efekty po zabiegu.
Polecam !!!

Botoks - wygładzenie zmarszczek

Toksyna botulinowa,  w medycynie estetycznej  jest  wykorzystywana do wygładzenia zmarszczek mimicznych twarzy. Podawana przez lekarza jest bezpieczna, efektem jej działania jest wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie twarzy pacjenta. Botoks stosujemy głównie do usuwania zmarszczki między brwiami, tak zwanej „lwiej bruzdy”, zmarszczek podłużnych czoła, pojawiających się przy patrzeniu do góry, zmarszczek wokół oczu, tak zwanych „kurzych łapek”.

W MediWell Beauty botoks podajemy także w celu usunięcia zmarszczek okolicy nosa: tzw.: „zmarszczek króliczych”, leczenia uśmiechu dziąsłowego, polegającego na nadmiernym odsłanianiu dziąseł przy uśmiechu, poprawy wyglądu brody, leczenia tzw: kamienistej brody. Stosujemy go do poprawy wyglądu szyi, zmniejszania pionowych i poprzecznych bruzd szyi.

plastyka powiek

Przed

plastyka powiek

Po

Pacjentka lat 50, ze smutnymi oczami. Zdjęcie po, które widzicie jest zdjęciem 2 tygodnie po zabiegu, dlatego utrzymuje się jeszcze niewielki obrzęk. Blizna pozabiegowa jest prawie niewidoczna,  z czasem będzie blaknąć i obkurczać się. Obkurczanie się blizny sprawi, że powieka górna będzie wyglądała jeszcze ładniej. Zdjęcie nieco rozmyte, ale pracujemy nad techniką:)

Jak wygląda wstrzyknięcie botoksu? Medycyna estetyczna, Warszawa

Wstrzyknięcie botoksu  jest zabiegiem bardzo krótkim, wiąże się z niewielkim bólem. Pamiętajcie, że toksyna botulinowa jest lekiem i powinna być wstrzykiwana przez lekarza. Toksyna jest wstrzykiwana za pomocą cieniutkiej igły. Ilość ukłuć, zależy od mimiki pacjenta, pracy jego mięśni.Przez zabiegiem lekarz zaznacza na skórze miejsca wkłucia, następnie podaje toksynę. W miejscu podania toksyny  może wystąpić zaczerwienienie, które ustępuje po około 2 godzinach. Po iniekcji botoksu nie należy dotykać palcami ostrzykiwanej okolicy, nie masować jej. Pierwsze efekty działania botoksu pojawiają się w ciągu 5-7 dni, utrzymują się od 3 do 4 miesięcy.

Zalecenia pozabiegowe po podaniu botoksu. Warszawa, Praga Południe

Zalecenia pozabiegowe po podaniu botoksu nie są teraz tak restrykcyjne jak kiedyś, jednak w naszym gabiencie medycyny estetycznej, MediWell Beauty prosimy pacjentki o przestrzeganie nastepujących zasad.

Prosimy jednak o zachowanie higieny ostrzykiwanego obszaru, nie należy dotykać go palcami, nie należy nakładać makijażu przez 48 godzin (tak aby miejsca wkłucia zamknęły się  wygoiły).

Toksyna botulinowa potrzebuje kilku dni aby zadziałać, dlatego też prosimy o rezygnację ze sportów siłowych, fitnessu przez 7 dni po zabiegu, unikanie w tym czasie sauny, basenu, kąpieli parowych. Przez 7 dni po zabiegu unikajcie słońca, kąpieli słonecznych. 

Unikajcie alkoholu przez kilka dni po zabiegu, działa on rozkurczowo na naczynia krwionośne, sprzyja powstawaniu obrzęków. Po 10 dniach od zabiegu zapraszamy na kontrolę lekarską, wtedy dr Marta Skoczylas oceni, czy efekt estetyczny jest wystarczający, czy potrzeba dostrzyknąć nieco więcej toksyny botulinowej.

Ile kosztuje botoks, Warszawa, MediWell Beauty?

Jeżeli planujesz wstrzyknięcie botoksu, aktualne ceny zabiegu w MediWell Beauty podane są tutaj. Cena botoksu zaczyna się od 400 zł, cena zależy od ostrzykiwanej okolicy, a nie od ilości podanych jednostek.

Botoks -leczenie bruksizmu

Bruksizm to schorzenie polegające na  tarciu zębami żuchwy o zęby szczęki. Najczęstszym i najbardziej charakterystycznym objawem bruksizmu jest zgrzytanie zębami w nocy. W wyniku stresu ludzie samoistnie zaciskają zęby, przesuwająć szczękę względem żuchwy. Nadmierny nacisk powoduje pękanie szkliwa, ścieranie koron zębów, choroby przyzębia, krwawienia dziąseł, nadmierną ruchliwość zębów. Przyczyną bruksizmu jest nadmierny przerost mięśni żwaczy, żwacze są tak silne, że w wyniku ich skurczu u pacjentów pojawiają się napięciowe bóle głowy, czasami bóle ucha, czy zaburzenia słuchu. Objawem estetycznym jest kwadratowy owal twarzy. 

botoks na brukzism
plastyka powiek

Przed

plastyka powiek

Po

Pacjentka lat 50, ze smutnymi oczami. Zdjęcie po, które widzicie jest zdjęciem 2 tygodnie po zabiegu, dlatego utrzymuje się jeszcze niewielki obrzęk. Blizna pozabiegowa jest prawie niewidoczna,  z czasem będzie blaknąć i obkurczać się. Obkurczanie się blizny sprawi, że powieka górna będzie wyglądała jeszcze ładniej. Zdjęcie nieco rozmyte, ale pracujemy nad techniką:)

Jak leczyć bruksizm? Medycyna Estetyczna, Warszawa

sIstnieje kilka metod leczenia bruksizmu, zgrzytania zębami. Jedną z popularnych metod, stosowanych w gabinetach stomatologicznych jest stosowanie szyny relaksacyjnej na noc (chroniącej zęby pacjenta przez uszkodzeniem mechanicznym). Szyna relaksacyjna nie leczy bruksizmu, nie usuwa przyczyny choroby, jednynie chroni zęby przed pękaniem i kruszeniem.

Drugą metodą, która stosujemy w MediWell Beauty, w Warszawie jest wstrzyknięcie botoksu  w mięśnie żwacze. Osłabiamy w ten sposób siłę działania mięśni, dzięki działaniu botoksu, mięsień  żwacz zmniejsza swoją masę, a przez to siłę nacisku szczęki na żuchwę. Dodatkowym efektem wizualnym jest wysmuklenie twarzy, zmiana „kwadratowego owalu twarzy” na podłużny. Stomatolodzy uważają, że idealne leczenie to połączenie szyny relaksacyjnej z toksyną botulinową. Botoks powinien być podawany regularnie co 3 miesiące przez rok. potem przerwy między wstrzyknięciami można wydłużyć do 6 miesięcy.

Na czym polega zabieg leczenie bruksizmu? Warszawa, lekarz

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej jest bezpieczny, nie wymaga rekonwalescencji. Najważniejszą częścią zabiegu jest dokładna ocena mięśni żwaczy. Dr Marta Skoczylas zaczyna zabieg od narysowania 3-5 punktów wkłucia, miejsca podania botoksu. Wkłucia wykonywane są przez skórę, sam zabieg jest niebolesny dla pacjenta. Po około 3-5 dniach toksyna botulinowa blokuje nadmierny skurcz mięśni żwacza, pacjent przestaje zgrztać zębami, ustepuje ból szczęki.

Schemat leczenia polega na podaniu toksyny botulinwej minimum 2 krotnie, w odstepie 3 miesięcy. Po tym czasie omawiamy efekty terapii i wydłużamy czas pomiędzy podawaniem toksyny botulinowej.

Ile kosztuje leczenie bruksizmu, Warszawa?

Cena leczenia bruksizmu, w Warszawie  różni się w zależności od gabientu medycyny estetycznej. Aktualna cena zabiegu w MediWell Beauty znajduje się tutaj. Jeżeli istnieje potrzeba podania większej ilości toksyny botulinowej, ze względu na duży przerost żwaczy lekarz informuje o cenie na wizycie konsultacyjnej.

Botoks - leczenie nadpotliwości

W naszym gabiencie, MediWell Beauty Warszawa, dosyć często wykonujemy zabiegi leczenia nadmiernego pocenia się. Nadpotliwość głowy, pach, dłoni, czy stóp często jest genetyczna, występuje ona u osób nadmiernie podatnych na stress, źle znoszących wystąpienia publiczne, osobom bardzo emocjonalnym. Nadmierne pocenie głowy, pach, czy dłoni jest dużym problem dla pacjentów. Przy nadmiernym poceniu się głowy , skóra głowy i włosy są mokre już kilka godzin po ich umyciu i ułożeniu, nadpotliwość pach wymaga zmiany koszuli kilka radzy dziennie, a mokre i zimne ręce nie mogą podawane w trakcie spotkań businesowych.

botox nadmierne pocenie
Na czym polega leczenie nadpotliwości botoksem?

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej w skórę głowy, pach, dłoni , stóp jest zabiegiem wymagającym wiedzy medycznej, zawsze powinien być wykonywany przez lekarza.

W naszym gabiencie medycyny estetycznej, lekarz przed zabiegiem lekarz stosuje znieczulenie za pomocą kremu lub zastrzyku podając miejscowo 2% roztwór lignokainy. Po znieczuleniu tkanek Botox jest podawany a pomocą cienkiej igły. Lekarz wykonuje dużo ukłuć w skórę głowy, pach, czy dłoni, każde z ukłuć blokuje część gruczołów potowych ostrzykiwanej okolicy.  Pierwszy efekt zabiegu pacjenci widzą już po 5 dniach od podania toksyny, zmniejszenie nadmiernej potliwości utrzymuje się około 8 miesięcy.

Zalecenia pozabiegowe po podaniu botoksu. Warszawa, Medycyna Estetyczna

Po zabiegu nie wolno prowadzić auta, ze względu na znieczulenie dłoni, lub stóp. Objawy zdrętwienia dłoni, stóp mijają po około godzinie. Toksyna botulinowa może częściowo porazić drobne mięśnie dłoni, stóp upośledzając przez pewien czas wykonywanie precyzyjnych czynności lub utrudniając chodzenie. Objawy te są przejściowe. Obowiązkowa kontrola lekarska odbywa się 2 tygodnie od zabiegu.

Uzyskany efekt, zmniejszenia potliwości utrzymuje się około 6 miesięcy, w tym czasie działanie toksyny botulinowej w czasie stopniowo zmniejsza się. Proszę pamiętać, że po podaniu toksyny w okolicę pach, stóp i dłoni nie zawsze dochodzi do całkowitego zablokowania pocenia się. Zmniejsza się ilość wytwarzanego potu, niemniej jednak pacjent nadal może się pocić.

Ile kosztuje leczenie pocenia się botoksem? Warszawa, Praga Południe

Cena zabiegu, leczenie nadmiernego pocenia botoksem jest różna w róznych gabientach. Aktualny cennik zabiegów w MediWell Beauty znajduje się tutaj. Standardowo podawane jest 100 jednostek toksyny botulinowej. W przypadku konieczności podania większej ilości toksyny cena uzgadniana jest z pacjentem przed zabiegiem.

Botoks - leczenie migreny

Przewlekła migrena stanowi poważny problem zdrowotny, u kobiet występuję 3x częściej niż u mężczyzn. Migrena objawa się napadowym bólem, który nasila sie w ciągu 1-2 godzin. Ból migrenowy jest jednostronny, często poprzedzają go zaburzenia widzenia, światłowstręt, drżenie, czy drętwienie kończyn.

Migrenę przewlekłą rozpoznajemy gdy ból głowy wystepuje przez 15 dni w miesiącu, lub gdy pacjent ma migrenę minimum 8 dni w miesiącu. Ból trwa od 4-6 godzin. Wielu pacjentów nie jest w stanie czytać, pracować przed komputerem, ani wykonywać codziennych czynności. Standardowym leczeniem migreny jest przyjomowanie leków przeciwbólowych, lub leków przeciwmigrenowych. Jest to leczenie objawowe, nie zapobiega napadom migreny. W MediWell Beauty w Warszawie, proponujemy naszym pacjentom leczenie migreny za pomocą toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa, relaksując mięśnie głowy, zmniejsza częstość napadów migrenowych, ich nasilenie. Jest to jedna z alternatywnych metod radzenia sobie z bólem migrenowym.

botoks migrena
Przeciwskazania do leczenia migreny botoksem, Warszawa, Praga Południe

Lekarz, w trakcie wizyty konsultacyjnej oceni czy  można bezpiecznie wstrzyknąć toksynę botulinową. Zdecydowanie nie podajemy botoksu kobietom w ciąży, kobietom karmiącym piersią. Botoksu nie podajemy osobom mającym problemu z mięśniami, chorującym na słabość mięśniową, nie podajemy go w trakcie kuracji antybiotykami. Chemioterapia i radioterapia są także przeciwwskazaniem do wstrzykiwania botoksu. Toksyna botulinowa jest lekiem, powinna być wstrzykiwana przez lekarza, po to aby zweryfikować wszystkie przeciwskazania do podania i nie zaszkodzić pacjentowi.

Na czym polega zabieg leczenia migreny botoksem? Medycyna Estetyczna

Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej wymaga przeprowadzenia dokładnego wywiadu z pacjentem, zlokalizowania miejsca występowania bólu. Tam należy zawsze podać odpowiednią ilość toksyny botulinowej. Lekarz, w naszym gabiencie dr Marta Skoczylas wyznacza punkty podania  botoksu: na skroniach, karku, tyle głowy, aby rozluźnić określone mięsnie, złagodzić ból.

Zabieg przeprowadzany jest za pomoca cienkiej igły, jest minimalnie bolesny.  Schemat leczenia polega na wykonaniu 2 zabiegów co 3 miesiące, później odstępy między zabiegami można wydłużać, w oparciu o dolegliwości pacjenta.

Ile kosztuje leczenie migreny botoksem w Warszawie?

Cena za zabieg leczenia migreny botoksem podana jest tutaj.  W naszym gabiencie medycyny estetycznej podajemy  standardowo 100 jednostek toksyny botulinowej, jeżeli istnieje konieczność podania większej dawki, cena zabiegu jest uzgadniana z pacjentem w trakcie konsultacji lekarskiej. Zapraszamy do Gabientu Medycyny Estetycznej, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71