Laserowe odmładzanie twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy, przywracanie ładnego wyglądu

Zadzwoń : 785 170 871

Laserowe odmładzanie twarzy, Warszawa

Laserowe odmładzanie twarzy jest bardzo skuteczną metodą na pozbycie się drobnych zmarszczek, przebarwień skóry, poprawę napięcia skóry. Zabiegi wykonujemy laserem frakcyjnym, lub nieablacyjnym laserem didowym. Dobór lasera jest uzależniony od jakości skóry pacjentki, oczekiwanego efektu.

Laser nieablacyjny, laser diodowy jest laserem delikatniejszym dla pacjentek, nie powoduje on przerwania ciągłości skóry, a jedynie podgrzewa struktury tkankowe leżące głębiej inicjując procesy naprawcze. Laser ten nie wyłącza pacjentek z życia towarzyskiego.

Laser frakcyjny jest dużo mocniejszy, efekt terapeutyczny jest znacznie lepszy. Powoduje przebudowanie skóry na całej grubości, powoduje złuszczenie martwego naskórka, spłyca zmarszczki. Laser frakcyjny niestety wyłącza pacjentki z pracy na około 7 dni, jest to niezbyt lubiane przez nasze pacjentki. 

laser frakcyjny odmładzanie twarzy
laser frakcyjny odmładzanie twarzy
laserowe odmładzanie twarzy
Jak laser frakcyjny działa na naszą skórę?

Skaner lasera po przyłożeniu do skóry powoduje wypalenie w niej licznych mikrootworów:  co 0,5-0,7 mm. Jest to kontolowane uszkodzenia skóry na całej jej grubości. Woda zawarta w tkankach pochłania energię generowaną przez laser,dochodzi do intensywnego podgrzania tkanki. To przegrzanie skóry  inicjuje w niej  procesy naprawcze, które powodują powstanie nowego kolagenu, elastyny. 

Jak wygląda zabieg laserowego odmładzania twarzy?

W trackie wizyty przygotowujemy pacjenta do zabiegu laserem frakcynym. Na skórę nakładana jest maść znieczulająca (krem EMLA), aby zabieg był dla pacjenta bezbolesny. Po ok. 30-45 minutach zmywamy krem płynem micelarnym i dezynfekujemy skórę SkinSeptem. Lekarz ustala parametry zabiegowe odpowiednie do wieku pacjenta i zgłaszanego problemu medycznego. Sam zabieg naświetlania skóry laserem trwa około 30-40 minut. W zależności od rodzaju zabiegu, często po zabiegu na twarz podawane jest osocze bogatopłytkowe (czy to w postaci maski pozabiegowej, czy mikronakłuć igłą). Wykonujemy to w celu przyspieszenia procesu gojenia się skóry. Po zabiegu na twarz nakładana jest maska pozabiegowe, lub krem pozabiegowy dedykowany do zabiegów laserowych.

Dlaczego łączy się laser frakcyjny z osoczem bogatopłytkowym?

Po zabiegu laserem frakcyjnym lekarze bardzo często stosują terapię osoczem bogatopłytkowym, czy w postaci maski, czy w postaci mikronakłuwania skóry. Osocze bogatopłytkowe przyspiesza proces regeneracji i gojenia się skóry, wnika do skóry właściwej przez wypalone mikrootwory,jeszcze bardziej ją stymulując. Po zastosowaniu osocza bogatoplytkowego pacjentki szybciej dochodzą do siebie, skóra wylgąda ładniej.

Czy laser frakcyjny rozjaśnia skórę, usuwa przebarwienia?

Zabieg laserem frakcyjnym powoduje przebudowę skóry, laser działając za skórę uszkadza przebarwienia słoneczne, zarówno te powierzchowne, jak i te zlokalizowane głębiej, do których tradycyjne peelingi nie mają możliwości dotrzeć. Laser uszkadza melanocyty, które w procesie gojenia się skóry są usuwane przez komórki zwane fagocytami. Po około tygodniu od zabiegu pacjentki widzą rozjaśnioną, ładnieszą skórę.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Nasza skóra z wiekiem się starzeje, pojawiają się na niej zmarszczki, czas odciska na niej swoje piętno. Laser frakcyjny CO2 w MediWell beauty jest wykorzystywany do laserowego odmładzania twarzy, szyi i dekoltu, spłycania drobnych zmarszczek twarzy. Laser frakcyjny służy także do usuwanie blizn po trądzkowych, w przypadku cer tłustych, łojotokowych, zmniejsza łojotok, zwęża poszerzone pory skóry. 

Przeciwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny wykonwany jest zawsze na skórze zdrowej , wolnej od zmian ropnych, zapalnych czy chorób dermatologicznych. Zabiegu nie wykonujemy także w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią, w trakcie chorób nowotworowych, chemio i radiotetrapii.

Jeżeli pacjent choruje na choroby autoimmunologiczne, decyzja należy do lekarza po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarskiego. W przypadku nierealistycznych oczekiwań pacjenta, lub braku możliwości przestrzegania zaleceń pozabiegowych rezygnujemy z zabiegu.

Pielęgnacja twarzy po zabiegu laserem frakcyjnym

Zabieg laserem frakcyjnym jest bardzo wymagający, zarówno od pacjenta jak i od lekarza.  Tuż po zabiegu twarz jest czerwona, piekąca, szczypiąca (jakby poparzona). Tego samego dnia może się pojawić gorączka, objawy pseudogrypowe.

Tuż po zabiegu lekarz nakłada na skórę maskę z osoczem bogatopłytkowym lub krem gojący: Cicalfate Post Act, Cicabio, zostawiając na skórze grubą warstwę. Kremu tego nie zmywamy, zostawiamy go na noc. Rano warto krem dosmarować, aby zabezpieczyć skórę przed działaniem środowiska zewnętrznego. Proszę o zmianę pościeli na noc, nie spanie ze zwierzętami w jednym łóżku przez czas gojenia się skóry.

Na drugi dzień skórę można przemyć solą fizjologiczną, lub płynem Borasol, używając płatków kosmetycznych. Płatki przykładamy do skóry, nie należy nimi przeciągać po skórze, aby nie spowodować powstania blizn. Ponownie nakładamy niewielką ilość kremu Cicalfate Post Act/Cicabio.  Po okolo 24 godiznach od zabiegu rumień powinien ustąpić. Po dwóch lub trzech dniach od zabiegu pojawia się delikatne zbrązowienie skóry, niewielkie łuszczenie się skóry. Jest to prawidłowa reakcja skóry po laserze frakcyjnym. Im bardziej łuszczy się skóra tym wiecej kremu potrzebuje. Ważne jest aby skóra była nawilżona, dosmarowujecie Panie/Panowie tyle kremu nawilżającego ile wchłonie skóra.

Skóra złuszczy się i pod spodem pojawi się delikatna i czerwona skóra, która z upływem czasu bedzie przybierała prawidłowy kolor. Na tym etapie bardzo ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych 50 Plus. Skóra jest pozbawiona naturalnej ochrony (martwego naskórka), dlatego też jest bardzo wrażliwa na promieniowanie UVA i UVB. Makijaż można nałożyć dopiero po 7 dniach od zabiegu,  7 dni nie należy ćwiczyć, przez 3 tygodnie po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, basenu. 

Pełen efekt zabiegu zauważycie Panie doiero po 3,4 tygodniach, po zakończeniu procesu gojenia się skóry. Będzie on powoli narastał, bo skóra w odpowiedzi na uszkodzenie laserem bedzie produkowała nowe włókna kolagenowe i elastynę. Pełen cykl regeneracji skóry to 3 miesiące.

Ile kosztuje zabieg laserowego odmładzania twarzy? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena zabiegu w gabiencie medycyny estetycznej znajduje się tutaj. Zapraszamy, Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe

powikłania po kosmetyczkach
Skontaktuj się z nami
Napisz do nas, aby umówić wizytę

Zadzwoń : 785 170 871

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki