Odmładzanie twarzy (laserowe) - Warszawa

Laserowe odmładzanie twarzy, przywracanie ładnego wyglądu

Zadzwoń: 785 170 871

Laserowe odmładzanie skóry twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy jest bardzo skuteczną metodą na pozbycie się drobnych zmarszczek, przebarwień skóry, poprawę napięcia skóry. 

Zabiegi wykonujemy laserem frakcyjnym, lub nieablacyjnym laserem diodowym. Dobór lasera jest uzależniony od jakości skóry pacjentki, oczekiwanego efektu.

Laser nieablacyjny, laser diodowy jest laserem delikatniejszym dla pacjentek, nie powoduje on przerwania ciągłości skóry, a jedynie podgrzewa struktury tkankowe leżące głębiej inicjując procesy naprawcze. Laser ten nie wyłącza pacjentek z życia towarzyskiego.

Laser frakcyjny jest dużo mocniejszy, efekt terapeutyczny jest znacznie lepszy. Powoduje przebudowanie skóry na całej grubości, powoduje złuszczenie martwego naskórka, spłyca zmarszczki. Laser frakcyjny niestety wyłącza pacjentki z pracy na około 7 dni, ponieważ skóra na twarzy musi się zregenerować. 

laser frakcyjny odmładzanie twarzy
odmładzanie twarzy laser frakcyjny
laserowe odmładzanie twarzy
laserowe odmładzanie skóry twarzy
laserowe odmładzanie zdjęcie po

Jak laser frakcyjny odmładza naszą skórę?

 Skaner lasera po przyłożeniu do skóry powoduje wypalenie w niej licznych mikrootworów:  co 0,5-0,7 mm. Jest to kontrolowane uszkodzenia skóry na całej jej grubości. Woda zawarta w tkankach pochłania energię generowaną przez laser, dochodzi do intensywnego podgrzania tkanki. To przegrzanie skóry  inicjuje w niej  procesy naprawcze, które powodują powstanie nowego kolagenu, elastyny

Jak wygląda zabieg laserowego odmładzania twarzy?

 W trackie wizyty przygotowujemy pacjenta do zabiegu odmładzania twarzy laserem frakcyjnym. Na skórę nakładana jest maść znieczulająca (krem EMLA), aby zabieg był dla pacjenta bezbolesnyPo ok. 30-45 minutach zmywamy krem płynem micelarnym i dezynfekujemy skórę SkinSeptem. Lekarz ustala parametry zabiegowe odpowiednie do wieku pacjenta i zgłaszanego problemu medycznego.

Sam zabieg naświetlania skóry laserem trwa około 30-40 minut. W zależności od rodzaju zabiegu, często po zabiegu na twarz podawane jest osocze bogatopłytkowe (czy to w postaci maski pozabiegowej, czy mikronakłuć igłą). Wykonujemy to w celu przyspieszenia procesu gojenia się skóry. Po zabiegu na twarz nakładana jest maska pozabiegowe, lub krem pozabiegowy dedykowany do zabiegów laserowych.

Dlaczego odmładzając twarz łączymy się laser frakcyjny z osoczem bogatopłytkowym?

Po zabiegu laserem frakcyjnym lekarze bardzo często stosują terapię osoczem bogatopłytkowym, czy w postaci maski, czy w postaci mikronakłuwania skóry. Osocze bogatopłytkowe przyspiesza proces regeneracji i gojenia się skóry, wnika do skóry właściwej przez wypalone mikrootwory, jeszcze bardziej ją stymulując. Po zastosowaniu osocza bogatoplytkowego pacjentki szybciej dochodzą do siebie, skóra wylgąda ładniej.

Czy odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym rozjaśnia skórę, usuwa przebarwienia?

Zabieg laserem frakcyjnym powoduje przebudowę skóry, laser działając na skórę, uszkadza przebarwienia słoneczne, zarówno te powierzchowne, jak i te zlokalizowane głębiej, do których tradycyjne peelingi nie mają możliwości dotrzećLaser uszkadza melanocyty, które w procesie gojenia się skóry są usuwane przez komórki zwane fagocytami. Po około tygodniu od zabiegu pacjentki widzą rozjaśnioną, ładniejszą skórę.

Wskazania do zabiegu odmładzania twarzy laserem frakcyjnym

Nasza skóra z wiekiem się starzeje, pojawiają się na niej zmarszczki, czas odciska na niej swoje piętno. Laser frakcyjny CO2 w MediWell Beauty jest wykorzystywany do laserowego odmładzania twarzy, szyi i dekoltu, spłycania drobnych zmarszczek twarzy.

Laser frakcyjny służy także do usuwania blizn potrądzkowych, w przypadku cer tłustych, łojotokowych, zmniejsza łojotok, zwęża poszerzone pory skóry. 

Przeciwskazania do zabiegu odmładzania twarzy laserem frakcyjnym

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym wykonywane jest zawsze na skórze zdrowej, wolnej od zmian ropnych, zapalnych czy chorób dermatologicznych. Zabiegu nie wykonujemy także w trakcie ciąży i w okresie karmienia piersią, w trakcie chorób nowotworowych, chemio i radioterapii.

Jeżeli pacjent choruje na choroby autoimmunologiczne, decyzja należy do lekarza po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarskiego. W przypadku nierealistycznych oczekiwań pacjenta, lub braku możliwości przestrzegania zaleceń pozabiegowych rezygnujemy z zabiegu.

Pielęgnacja twarzy po zabiegu odmładzania laserem frakcyjnym

Zabieg odmładzania laserem frakcyjnym jest bardzo wymagający, zarówno od pacjenta jak i od lekarzaTuż po zabiegu twarz jest czerwona, piekąca, szczypiąca (jakby poparzona). Tego samego dnia może się pojawić gorączka, objawy pseudogrypowe. Tuż po zabiegu lekarz nakłada na skórę maskę z osoczem bogatopłytkowym lub krem gojący: Cicalfate Post Act, Cicabio, zostawiając na skórze grubą warstwę kremu. Kremu tego nie zmywamy, zostawiamy go na noc. Rano warto krem dosmarować, aby zabezpieczyć skórę przed działaniem środowiska zewnętrznego. Proszę o zmianę pościeli na noc, nie spanie ze zwierzętami w jednym łóżku przez czas gojenia się skóry. Na drugi dzień skórę można przemyć solą fizjologiczną, lub płynem Borasol, używając płatków kosmetycznych. Płatki przykładamy do skóry, nie należy nimi przeciągać po skórze, aby nie spowodować powstania blizn. Ponownie nakładamy niewielką ilość kremu Cicalfate Post Act/Cicabio. 

Po około 24 godzinach od zabiegu rumień powinien ustąpić. Po dwóch lub trzech dniach od zabiegu pojawia się delikatne zbrązowienie skóry, niewielkie łuszczenie się skóry. Jest to prawidłowa reakcja skóry po laserze frakcyjnym. Im bardziej łuszczy się skóra tym więcej kremu potrzebuje. Ważne jest aby skóra była nawilżona, dosmarowujecie Panie/Panowie tyle kremu nawilżającego ile wchłonie skóra. Skóra złuszczy się i pod spodem pojawi się delikatna i czerwona skóra, która z upływem czasu będzie przybierała prawidłowy kolor.

Na tym etapie bardzo ważne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych 50 Plus. Skóra jest pozbawiona naturalnej ochrony (martwego naskórka), dlatego też jest bardzo wrażliwa na promieniowanie UVA i UVB. Makijaż można nałożyć dopiero po 7 dniach od zabiegu,  7 dni nie należy ćwiczyć, przez 3 tygodnie po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, basenu. Pełen efekt zabiegu odmładzania twarzy zauważycie Panie dopiero po 3, 4 tygodniach, po zakończeniu procesu gojenia się skóry. Będzie on powoli narastał, bo skóra w odpowiedzi na uszkodzenie laserem będzie produkowała nowe włókna kolagenowe i elastynę. Pełen cykl regeneracji skóry to 3 miesiące.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Laser: czoło

  800 zł

Laser: policzki

   1000 zł

Laser: twarz

  1400 zł

Laser:  szyja, lub dekolt

  1200 zł

Laser: twarz + szyja, szyja + dekolt

  2200 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71