Usuwanie blizn potrądzikowych (laserowe) - Warszawa

Skuteczny sposób na blizny

Zadzwoń: 785 170 871

Laser na blizny potrądzikowe, jakie są efekty?

Blizny potrądzikowe są problemem wielu kobiet, laser frakcyjny jest urządzeniem, które najlepiej radzi sobie z bliznami potrądzikowymi (sprawdź zdjęcia poniżej).

Laser frakcyjny powoduje kontrolowane uszkodzenie skóry, inicjując jej naprawęW wyniku działania lasera frakcyjnego blizny ulegają spłyceniu, skóra jest mniej pozaciągana.

Zabieg laserem frakcyjnym jest bardzo skuteczny, jednak ma swoje ograniczenia,  wyłącza pacjentki z życia zawodowego na około tydzień, wymaga stosowania filtrów przeciwsłonecznych w celu zapobiegania przebarwieniom.

usuwanie blizn potrądzikowych laserem
laser frakcyjny na blizny potrądzikowe
leczenie trądziku laserem
laserowe usuwanie blizn trądzikowych

Jak działa laser frakcyjny na blizny potrądzikowe?

Na rynku istnieje wiele laserów, ale wydaje mi się ze laser frakcyjny ma najwięcej zastosowań. Laser frakcyjny to laser zawierający w sobie tubę z dwutlenkiem węgla, dlatego też nazywany jest laserem CO2. Głowica tego lasera, po przyłożeniu do skóry wypala w niej kolumny:  co 0,5-0,7 mm. Uszkadzając skórę uruchamiamy procesy naprawcze skóry, które powodują powstanie nowego kolagenu, elastyny

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych z twarzy

Blizny potrądzikowe występują u co drugiej osoby, która chorowała na trądzik pospolityIm mocniejszy trądzik, tym więcej blizn pozostawia na naszej twarzy, plecach, ramionach. Trądzik pozostawia na naszej twarzy dwa typy blizn: twarde blizny przerosłe, niekiedy keloidy, spowodowane nadmierną ilością tkanki łącznej, oraz blizny zanikowe, spowodowane zanikiem tkanek.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych przerosłych

Blizny przerosłe to blizny uniesione nad powierzchnię skóry. Keloidy to rodzaj nieprawidłowej blizny, tworzącej się po uszkodzeniu skóry. Oba typy blizn mogą występować po wyleczeniu trądziku pospolitegoNaszym celem jest spłaszczenie tych blizn, zmiękczenie ich, zmianę ich koloru na jak najbardziej przypominający zdrową skórę. Na ramionach i plecach niekiedy występują wyniosłe blizny grudkowe, okołomieszkowe, je także staramy się spłaszczyć. Leczenie blizn tego typu zaczynamy od ostrzykiwania ich lekami sterydowymi, i stosowania terapii uciskowej. Często podajemy w takie blizny hialuronidazę, aby je zmiękczyć i przebudować. Zabiegi te dają bardzo dobre efekty, należy wykonać 2-3 zabiegi co 4 tygodnie. Później możemy już zastosować laser frakcyjny, Dermapen do wyrównania skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych zanikowych

Drugim typem blizn, które powstają w wyniku trądziku to blizny zanikowe, eksperci nadali im specyficzne nazwy, jednak proces leczenia tych blizn jest zawsze taki sam, wykorzystujemy tutaj laser frakcyjny, Dermapen, podcinanie bliznBlizny typy „ice pick„, czyli sople lodu. Mają kształt litery V, zwężają się do dołu, penetrują głęboko do skóry właściwej.

Blizny typu „rolling scar„, powodujące pofałdowanie skóry, przerastają one skórę właściwą, łączą się z tkanką podskórną. Blizny te należy podcinać skalpelem, lub ostrą igłą, jest to jedyna skuteczne metoda na wyrównanie powierzchni skóry. Blizny typu „boxcar„, to szerokie blizny zanikowe, w kształcie litery U, z szeroka podstawą, występują głównie na policzkachLaser frakcyjny jest leczeniem z wyboru w przypadku blizn zanikowych skóry, głowica lasera wypala w skórze setki niewielkich otworów, które rozpoczynają proces przebudowy skóry.

Uszkadzana jest stara blizna, pojawiają się w skórze nowe włókna kolagenowe, wrastają w blizny nowe naczynia krwionośne, które sprawiają że skóra staje się zdrowsza, ma lepszy kolor, jest bardziej napięta.

Jak wygląda twarz po usunięciu blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym?

Po zakończeniu zabiegu twarz jest obrzęknięta i czerwona. Pacjent ma odczucie poparzenia. Po zabiegu lekarz nakłada na twarz maskę pozabiegową, krem gojący i wypuszcza pacjenta do domu. Pierwsza noc po zabiegu jest dla pacjenta trudna, twarz jest obrzęknięta i boląca. U niektórych pacjentów pojawiają się objawy grypopodobne, dreszcze. Ważne jest picie wody, i dosmarowywanie kremu, przynosi to pacjentom ulgę. Nie ma potrzeby mycia twarzy wieczorem, krem jest wystarczający do zabezpieczenia skóry. Pamiętajcie o zmianie poszewki na czystą, wyproszenie zwierząt z łóżka, nie chcemy infekcji bakteryjnych.

Laser frakcyjny: 1-2 dzień po zabiegu

 Pierwszego dnia rano trudno jest otworzyć oczy, są one spuchnięte. Twarz możecie Panie delikatnie przemyć płynem micelarnym i nałożyć kolejne warstwy kremu pozabiegowego, zleconego przez lekarza. Kremu nakładamy sporo, dosmarowujemy krem co 2-3 godziny, aby skóra nie wysychała. Po 24 godzinach samopoczucie pacjentek jest lepsze, obrzęki ustępują.

Laser frakcyjny: 3-4-5 dzień po zabiegu

Po drugiej dobie skóra ciemnieje i powoli zaczyna się łuszczyć. Czas łuszczenia zależy od skóry pacjenta. Skóra zaczyna pękać, dlatego też należy cały czas ją nawilżać, stosując kremy pozabiegowe. Nie wolno przyspieszać łuszczenia skóry, nie stosujcie domowych peelingów, nie odrywajcie łuszczącego się naskórka, inaczej na twarzy powstaną blizny. Po kolejnej dobie proces łuszczenia się kończy, spod złuszczonego naskórka wyłania się delikatna, gładka i różowa skóra.

Nie należy nakładać makijażu na skórę, ponieważ możemy ją uszkodzić, mogą powstać blizny. Czekamy kolejne 2 dni, aż skóra stanie się grubsza i mocniejsza. Po 5 dniu można już myśleć o powrocie do pracy. U wielu pacjentek na skórze twarzy widać małe punkty, miejsca gdzie laser frakcyjny wypalał w skórze mikrootwory. Ta siatka zniknie po 3-4 tygodniach, należy uzbroić się w cierpliwość.

Jeżeli planujecie Panie wyjście na zewnątrz proszę stosować krem z filtrem 50+, aby uniknąć przebarwień skóry. Należy go dosmarowywać co 2-3 godziny. Z gojącego kremu pozabiegowego możecie zrezygnować około 5 dnia, wtedy powoli można wrócić do codziennej pielęgnacji. Jednak przez 4 tygodnie po zabiegu odradzam peelingi domowe, kremy z retinolem.

Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu usuwania blizn potrądzikowych?

Każdy zabieg wiąże się z możliwością powikłań, dlatego też bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja domowa, i dbanie o higienęPo zabiegu usuwania blizn potrądzikowych twarz będzie czerwona, pojawi się obrzęk, należy chłodzić i nawilżać twarz. Tuż po zabiegu na skórze pacjentki może się pojawić opryszczka wargowa, jeżeli pacjentka ma skłonność do opryszczek zlecamy jej przyjmowanie doustne leków przeciwwirusowych. W przypadku niestosowania się do zaleceń lekarskich na twarzy może się pojawić infekcja bakteryjna, wydzielina ropna. Należy wtedy udać się do lekarza po pomoc i ocenę sytuacji.

Po zabiegu laserem frakcyjnym, u niektórych osób na twarzy widoczne są delikatne kwadraciki, odcisk głowicy lasera. Zmiany te ustępują po około 3-4 tygodniach gdy skóra zacznie się regenerować. Ślady te można zakrywać makijażem. U części Pań na twarzy mogą się pojawić przebarwienia, szczególnie gdy zabieg był wykonany zbyt mocno, przebarwieniom zapobiega stosowanie filtrów przeciwsłonecznych od 5 dnia po zabiegu.

Laser frakcyjny, czy Dermapen na usuwanie blizn potrądzikowych?

Osobiście uważam, że w przypadku blizn potrądzikowych pacjentka powinna zacząć leczenie od lasera frakcyjnego.

Laser frakcyjny wypala w skórze niewielkie otwory od których rozpoczyna się proces regeneracji skóryJego działanie jest dużo mocniejsze i skuteczniejsze niż mikronakłuwanie skóry Dermapenem. W przypadku dużych blizn potrądzikowych zalecam wykonanie 3 zabiegów laserem frakcyjnym co 6-8 tygodni. Pacjentki nie lubią lasera frakcyjnego bo wyłącza ich z pracy zawodowej na około tydzień, jest to duże utrudnienie, jednak efekty po laserze frakcyjnym są bardzo dobre. Blizny potrądzikowe ulegają przebudowie, dodatkowo odmładzamy skórę i usuwamy przebarwienia słoneczne.

Pacjentki które nie mogą sobie pozwolić na tydzień nieobecności w pracy powinny wybrać Dermapen, jego działanie jest dużo słabsze, na pewno zabiegu wymaga większej ilości powtórzeń, niż laser frakcyjny, ale pacjentki mogą chodzić do pracy. Po Dermapenie nie ma takiego dyskomfortu, jak po laserze frakcyjnym, Dermapen nie wymaga tak skrupulatnej pielęgnacji skóry, jak laser frakcyjny.

Czym różni się laser ablacyjny od nieablacyjnego, który wybrać do usuwania blizn potrądzikowych?

Warto znaleźć gabinet medycyny estetycznej i lekarza, któremu zaufacie.

Porady internetowe są różne, nie zawsze dany opis będzie odpowiedzią na Wasz problem. Laser ablacyjny to laser frakcyjny, który powoduje uszkodzenie ciągłości skóry. W tym przypadku wypala mikrootwory w porze skóry. Powoduje on uszkodzenie skóry, proces gojenia się i regeneracji skóry trwa od 5 do 7 dni. Laser nieablacyjny, to laser który nie uszkadza naskórka, nie powoduje przerwania ciągłości skóry. Zwykle generuje on energię pochłanianą przez głębsze warstwy skóry i w ten sposób powoduje regenerację skóry.

W przypadku blizn potrądzikowych problem jest na skórze, blizny, zaciągnięcia, zaniki, więc należy wybrać laser który uszkadza i przebudowuje skórę. Lasery nieablacyjne są stosowane do leczenia wiotkości skóry, innych problemów, a nie blizn potrądzikowych.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Laser: czoło

  800 zł

Laser: policzki

  1000 zł

Laser: cała twarz

 1400 zł

Laser: szyja, lub dekolt

 1200 zł

Twarz + szyja, twarz + dekolt

 2200 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71