Usuwanie blizn (laserowe) - Warszawa

Usuwamy wszystkie blizny, bez względu na ich lokalizację!

Zadzwoń: 785 170 871

Jaki zabieg jest najlepszy na blizny?

Pacjenci szukają różnych metod na pozbycie się blizn. Zwykle zaczynają od kremów i maści, gdy te nie pomogą szukają pomocy specjalisty.

W naszym gabinecie usuwamy różnego rodzaju blizny, leczymy bliznowce, blizny przerosłe, blizny zanikowe. Bardzo często pacjenci proszą o poprawe wyglądu blizn pooperacyjnych, powypadkowych, lub blizn potrądzikowych

Do usuwania blizn używamy lasera frakcyjnego i jest to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się, lub zmniejszenie widoczności blizny. Blizna powstaje w wyniku urazu, przecięcia skóry. Jej wygląd zależy rodzaju rany, jej głębokości, szybkości gojenia, jednak uszkodzenie skóry zawsze pozostawia bliznę.

usuwanie blizn
usuwanie blizn na twarzy
usuwanie blizny po cesarskim cięciu
usuwanie blizn potrądzikowych

Jak powstaje blizna?

Blizna powstaje w miejscu przerwania ciągłości skóryMoże być ona wynikiem urazu, zabiegu chirurgicznego, samookaleczenia, trądziku lub oparzenia. Na naszej twarzy, plecach, ramionach często widnieją blizny potrądzikowe.

Tworzenie się blizny składa się z kilku etapów.

Najpierw w miejscu urazu tworzy się skrzep krwi, któremu towarzyszy stan zapalny. Faza ta trwa kilka dni i kończy się oczyszczeniem rany. Na tym etapie rana jest nadal czerwona, skóra obrzęknięta. W zależności od tego, czy rana została zszyta, czy też nie proces gojenia przebiega poprzez rychłozrost (przy ranie zszytej, gdzie stykające się brzegi formuja linijną bliznę), lub też rana goi się przez wytworzenie ziarniny. Ziarnina pojawia się na dnie rany i powoli rozrasta się zarastając ranę, i wypełniając ją nową tkanką. Ten etap trwa około 10 dni, na powierzchni rany nadal utrzymuje się strup, chroniący ranę przed wysychaniem.Po około miesiącu od urazu, rozpoczyna się tworzenie ostatecznej blizny, jej formowanie trwa do roku czasu. Blizna jest najpierw czerwona i rozpulchniona, a nastepnie po około 6 miesiącach zaczyna blednąć , tkanki obkurczają się. Proces przebudowy blizny trwa do roku, dopiero wtedy blizna staje się ostatecznie uformowana.

Kiedy tworzy się bliznowiec?

Bliznowiec powstaje, gdy komórki tworzące bliznę namnażają się w sposób niekontrolowanyBliznowiec charakteryzuje się dużą objętością (niekiedy przypomina bliznę przerosłą), jest twardy w dotyku, często czerwony. Jego brzegi znacznie wystają poza powierzchnię rany. Ze względu na swoje mocne unaczynienie bliznowce ciągle rosną, zwiekszają swoją objętość. Towarzyszy temu świąd, podrażnienie okolicy rany.

Bliznowce nigdy same nie znikną , zawsze wymagają interwencji lekarskiej. W naszej populacji bliznowce występują dosyć często, pojawiają się na klatce piersiowej, ramionach, plecach. Usuwanie bliznowców opisaliśmy w nieco innej zakładce, leczenie ich polega na podawaniu leków sterydowych, leków hamujących ich rozrost, wstrzykiwaniu toksyny botulinowej, oraz laseroterapii.

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym

 Do usuwanie blizn wykorzystujemy zazwyczaj laser frakcyjny. Powoduje on kontrolowane uszkodzenie blizny, pobudza komórki skóry do regeneracjiW wyniku działania lasera frakcyjnego w bliznę wrastają nowe naczynia krwionośne, które odżywiają ją, czynią ją bardziej elastyczną. Laser frakcyjny uszkadza cześć sztywnych i nieelastycznych włókien bliznowatych, znajdujących się w bliźnie, pojawiają się w niej nowe włókna o bardziej elastycznej strukturze. Tuż po zabiegu laserem frakcyjnym blizna jest mocno zaczerwieniona i podrażniona, nie należy się tym martwić, jest to wstępny etap do uzyskania poprawy jej wyglądu. Po kilku dniach od zabiegu zaczerwienienie ustępuję, rozpoczyna się przebudowa skóry. W jej wyniku blizna spłyca się, jej kolor upodabnia się do koloru nieuszkodzonych tkanek w danej okolicy. Należy pamiętać, że przebudowa blizn wymaga zwykle 3-4 zabiegów. Jest to proces uszkadzania blizny, wygajania jej, i ponownego uszkadzania. Zabiegi najczęściej planujemy co 4-6 tygodni.

Jakie są inne metody usuwania blizn?

Laser jest metodą najbardziej powszechną, ale blizny możemy leczyć także na inne sposobyBardzo popularne, w przypadku blizn potrądzikowych jest podcinanie ich ostrą igłą, lub kaniula w celu uwolnienia skóry, i wygładzenia jej. Jest to metoda bardzo skuteczna, łączymy ją z laserem frakcyjnym. Często także wypełniamy głębokie blizny potrądzikowe, czy blizny po ospie wietrznej. Wykorzystujemy do tego elastyczny kwas hialuronowy o małej masie, który współpracuje z mimiką naszej twarzy  i daje ładne efekty estetyczne. Opis usuwania blizn potrądzikowych znajdziesz tutaj. Dopełnieniem wyżej wymienionych metod jest terapia osoczem bogatopłytkowym, dzięki komórkom macierzystym zawartym w osoczu blizna ulega przebudowie i regeneracji, przywracany jest naturalny kolor skóry nad blizną, przestaje być ona widoczna i odcinać się od zdrowej skóry.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe powstają w wyniku dużego stanu zapalnego w trakcie aktywnego trądziku pospolitego. Ropne krosty goją się pozostawiając po sobie wgłębienia w skórze, zaciągnięcia, ubytki w skórze właściwej i tkance podskórnej. Poczatkowo blizny te są uniesione, ich wały obrzęknięte, z czasem ulegają pewnemu spłyceniu, jednak  nadal szpecą i przeszkadzają naszym pacjentom. Ich leczenie polega na naprzemiennym wykorzystywaniu zabiegów laserem frakcyjnym, oraz podcinaniu blizn, czy to ostrą igła, czy kaniulą, podając niewielkie ilosci kwasu hialuronowego pod każdą z blizn. Takie działanie od góry i u podstawy blizn pozwala na ich uwolnienie, pozybycie się zaciągnięć skóry, wygładzenie policzków czy brody pacjentki.

Laserowe usuwanie blizn po ospie wietrznej

Aktualnie większość dzieci jest szczepiona na ospę wietrzną, jest to szczepionka dodatkowa, jednak często wykupywana przez rodziców. Gdy moje dzieci były małe ta szczepionka jeszcze nie była w powszechnym uzyciu, stąd moja córka ma centralnie na środku czoła bliznę po ospie wietrznej. Ospa wietrzna powoduje powstanie na naszej skórze swędzących krostek, pecherzyków, które przez dzieci są bardzo często rozdrapywane. Uszkodzenie skóry powoduje często powstanie głębokich, okrągłych blizn na czole, nosie, czy policzkach. Do ich usuwania wykorzystujemy laser frakcyjny, wystarczą 2-3 zabiegi aby się ich skutecznie pozbyć. Oczywiście skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, ale po 5 dniach goi się i przebudowuje, blizny stają się praktycznie niewidoczne

Laserowe usuwanie blizn po cięciu cesarskim

Blizna po cięciu cesarskim budzi wiele kontrowersji, czasami trudno rozróżnić bliznę przerostową, od keloiduWiele Pań w pierwszym okresie po operacji jest zadowolonych z wyglądu swojej blizny, jest ona ładna, nie za długa, cieniutka. Niestety , jezeli los obdarzył nas niewłaściwymi genami po około 6 miesiącach taka blizna zaczyna przerastać i przekształcać się w keloid. Jeżeli Twoja blizna po cesarskim cięciu nie wygląda ładnie, zapraszamy na konsultację do naszego gabientu medycyny estetycznej, ocenimy rodzaj blizny i przedstawimy metody jej leczenia

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Laser na bliznę (do 5 cm)

    350 zł

Laser na bliznę po cięciu cesarskim

   400 zł

Laser na rozstępy brzucha

  1000 zł

Laser na rozstępy pośladków

  1000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71