Mikronakłuwanie twarzy

Jest to procedura, która polega na delikatnym nakłuwaniu skóry urządzeniem wyposażonym w mikroigły.

Mikronakłuwanie twarzy

Mikronakłuwanie skóry twarzy jest zabiegiem polegającym na nakłuciu skóry twarzy penem (przypominającym długopis), zakończonym końcówką 12 małymi igiełkami. Igły puslacyjne nakłuwają skórę, aby wystystymulować naturalny proces gojenia się skóry. Dodatkowo , w trakcie zabiegu na skórę można zastosować preparaty do mezoterapii igłowej, które w trakcie mikrouszkodzenia skóry dostają się do jej głębszych warst, i ją odżywiają. W MediWell Beauty, w naszym gabiencie w Warszawie stosujemy mikronakłuwanie do poprawiy napięcia skóry, spłycania blizn potrądzikowych, zwężenia porów skóry. Jednocześnie wzmaga produkcję własnego kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej elastyczna. 

Wskazania do zabiegu mikronakłuwania skóry?

Zabieg mikronakłuwania skóry jest bardzo popularny wśród naszych pacjentek. Stosujemy go do spłycania zmarszczek skóry, usuwania objawów fotostarzenia sie skóry. Mikronakłuwanie ujędrnia naszą skórę, pomaga pozbyć się przebarwień naskórkowych, ujednolica kolor skóry. Spłyca blizny potrądzikowe, blizny po oparzeniach. Mikronakłuwanie sprawdza się także przy cerze tłustej, do zmniejszenia łojotoku skóry, oraz do zwężenia poszerzonych porów skóry. Mikronakłuwanie możemy stosować na twarz, szyję, dekolt. Ujędrnia ono dłonie, pomaga pozbyć się przebarwień dłoni.

Na czym polega zabieg mikronakłuwania skóry?

Przez zabiegiem skóra jest oczyszczana za pomoca płynu micelarnego, a następnie stosujemy krem znieczulający, aby zmniejszyć odczuwanie bólu w trakcie zabiegu. Po zniecuzleniu skóry i jej zdezynfekowaniu rozpoczyna się zabieg mikronakłuwania skóry. Parametry urządzenia są dobierane do problemu pacjenta, wibracje, głębokość nakłuć (maxymalna głębokość nakłuć wynosi 2,5 mm). Skóra jest nakłuwana za pomoca pena, jednoczesnie na skórę nakładany jest preparat do mezoterapii igłowej, który dodatkowo symuluje i odmładza skórę.

W trakcie zabiegu pacjent może odczwać niewielkie pieczenie, szczypanie skóry. Po zakończonym zabiegu lekarz nadklada krem regenerujący skórę, lub maskę pozabiegowa. Możemy go także łączyć z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg powtarzamy 3x co 3 tygodnie. zabieg nie wyłącza pacjentki z życia zawodowego, na drugi dzień może iść do pracy.

Jak dbać o skórę po zabiegu mikronakłuwania?

Zabieg mikronakłuwania nie wymaga specjalnej rekonwalescencji ze strony pacjenta, pacjent może na drugi dzień iść do pracy. Należy jednak zachować odpowiednią higienę po zabiegu. Wieczorem, po zabiegu należy umyć skórę płynem micelarnym, a następnie nałożyć krem pozabiegowy, lub krem nawilżający tzw. dermokosmetyk. Rano, przed wyjściem do pracy należy pamiętać o kremie nawilżającym oraz kremie z filtrem UVA, UVB 50+ , w taki sposób zapobiegniecie Panie powstaniu przebarwień.

Ile kosztuje?

Aktualna cena zabiegu podana jest tutaj

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

U

Przydatne linki