Osocze bogatopłytkowe pod oczy

„Wampirzy lifting”, naturalny zabieg odmładzający, opóźniający proces starzenia skóry

Zadzwoń: 785 170 871

Osocze bogatopłytkowe pod oczy, Warszawa

Osocze bogatopłytkowe jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu pod oczy osocza, uzyskanego z własnej krwi.

Osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest pod oczy w celu wygładzenia zmarszczek, zmniejszenia cieni pod oczami, uleastycznienia skóry powiek dolnych. Osocze uruchamia naturalne metody regeneracji skóry, w wyniku wstrzyknięcia osocza krwi pacjent zyskuje młodszą, bardziej jędrną skórę, poprawia się jego samopoczucie. 

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym w okolicy oczu polecany jest pacjentom, którzy preferują naturalne metody odmładzania skóry, lub są uczuleni na kwas hialuronowy, czy inne produkty wykorzystywane do bioregeneracji skóry.

osocze bogatopłytkowe pod oczy
osocze bogatopłytkowe pod oczy przed i po
osocze bogatopłytkowe pod oczy przed i po zabiegu

Jak przygotować się do zabiegu osoczem bogatopłytkowym pod oczy?

Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest z krwi pacjenta, dlatego też warto zadbać, aby produkt z którym przyjdziecie do gabinetu był jak najlepszej jakości. Najlepsze osocze jest rano – 12 godzinny post nocny gwarantuje, że krew nie jest zanieczyszczona składnikami pochodzącymi z kawy,  napojów typu soda, alkoholem, niezbyt zdrowym jedzeniem. Osocze pobrane rano będzie najbardziej wartościowe dla Twojej skóry

Warto przed przyjściem na pobranie krwi wypić dużo wody, po pierwsze oczyszczamy w ten sposób krew, po drugie woda wypełni nam żyły, ułatwi pobranie krwi. Idziesz na zabieg z osoczem bogatopłytkowym, wyśpij się. Stres, brak snu wpływa na poziom naszych hormonów, np. kortyzolu, prolaktyny, testosteronu. Wypocznij przez zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Na czym polega zabieg osoczem bogatopłytkowym pod oczy?

Pacjentki korzystające z zabiegów medycyny estetycznej bardzo dobrze znają zabieg osoczem bogatopłytkowym.

Technika wykonania zabiegu na okolice oczu jest analogiczna do zabiegu na twarz. Lekarz pobiera od pacjenta ampułkę krwi, a następnie wiruje ją w celu oddzielenia erytrocytów od osocza krwi. Uzyskane osocze krwi poddawane jest aktywacji, a następnie wstrzykiwanie w skórę okolicy podoczodołowej.

Lekarz przez zabiegiem znieczula skórę pacjenta kremem znieczulającym, zabieg nie jest bolesny dla pacjenta. Wrażliwi pacjenci mogą odczuwać delikatne rozpieranie w trakcie podawania osocza, nie jest to jednak związane z bólem.

Ostrzykiwanie okolicy oczu osoczem bogatopłytkowym

Skóra okolicy podoczodołowej jest bardzo delikatna i cienka. Na dolnej powiece powstają delikatne zmarszczki, które są przyczyną niezadowolenia pacjentek. Skóra okolicy podoczodołowej z wiekiem staje się coraz cieńsza, przez skórę przebijają naczynia żylne, które powodują powstanie cieni  na  dolnej powiece. Osocze bogatpłytkowe jest naturalnym stymulantem, który indukuje proces odbudowy i rewitalizacji skóry.

Fibroblasty rozpoczynają proces produkcji nowych włókien kolagenowych, które zagęszczają i pogrubiają skórę okolicy oka. Zwykle wykonujemy 4 zabiegi co 2 tygodnie, niekiedy mieszamy osocze bogatopłytkowe z preparatem do mezoterapii igłowej, aby zwiększyć efekt zabiegu, przyspieszyć odnowę skóry. Często na zmianę z osoczem bogatopłytkowym podawana jest autologiczna fibryna, aby nieco unieść skórę dolnej powieki, zagęścić skórę.

W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie,  często wykonujemy zabieg osoczem pod oczy, daje on bardzo dobre efekty, wygładza zmarszczki wokół oka.

Jakich efektów możemy się spodziewać po ostrzykiwaniu okolic oczu osoczem?

Osocze bogatopłytkowe uważane jest za naturalny biostymulant, ma ono rozpocząć naturalne procesy regeneracji naszych tkanek.

Podanie osocza w okolicę podoczodołową powoduje pogrubienie skóry, poprzez zwiększenie podziałów komórek skóry warstwy podstawnej, powstanie nowych włókien kolagenowych i elastyny. W wyniku podania osocza bogatopłytkowego w okolice oczu, poprawia się ukrwienie tej okolicy, nawodnienie skóry, jej odżywienie. 

Pogrubienie skóry przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie cieni pod oczami, wygładzenie drobnych zmarszczek okolic oczu, zmniejszenie kurzych łapek. Osocze bogatopłytkowe działa również bardzo skutecznie na przebarwienia skóry.

Należy pamiętać, że efekty działania osocza nie pojawią się od razu, stymulacja skóry wymaga czasu, pierwsze efekty pojawią się po około 2-3 tygodniach od zabiegu. Wykonywanie kolejnych zabiegów zwiększy regenerację tkanek, poprawi wygląd pacjenta.

Jak długo utrzymują się efekty ostrzykiwania oczu osoczem?

Pacjentki decydują się na ostrzykiwanie okolic oczu osoczem bogatopłytkowym, gdy zauważają pierwsze objawy starzenia się skóry, pierwsze zmarszczki. Aby odbudować skórę, pozbyć się objawów starzenia się skóry zalecamy wykonanie 4 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Po serii zabiegów, w zależności od wieku pacjentki, efekty utrzymują się od 6 miesięcy do roku. U dojrzałych pacjentek zalecamy powtórzenie serii zabiegów po 8 miesiącach. Aby efekt utrzymywał się długo ważne jest  zmywanie makijażu na noc, nawilżanie skóry kremami dedykowanymi do tej okolicy, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych codziennie pod makijaż.

Przeciwwskazania do ostrzykiwania okolic oczu osoczem

Istnieje wiele przeciwwskazań do podania osocza bogatopłytkowego, dlatego też przez zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarska. Oczywiście nie wykonujemy zabiegu o osób z aktywną infekcja ogólnoustrojową, lub chorobami skóry, nie wykonujemy zabiegu w przypadku chorób zapalnych oczu. 

Nie należy wykonywać zabiegów z osoczem bogatopłytkowym u chorych z chorobami autoimmunologicznymi, w ich ciele znajdują się przeciwciała przeciwko własnemu organizmowi, nie wiemy jak zareaguje na nie skóra. Nie kwalifikujemy pacjentów z chorobami nowotworowymi, zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Możliwe powikłania po wstrzyknięciu osocza w okolicę oczu

Powikłania po zabiegu osoczem bogatopłytkowym zdarzają się bardzo rzadko.

Osocze jest preparatem naturalnym, który nie uczula, nie daje powikłań. Pacjentki często mówią o powikłaniach mając na myśli siniaki, i obrzęk. Siniaki, obrzęk to naturalne następstwa pozabiegowe, będące wynikiem urazu skóry, ukłucia igłą, nie da się ich wyeliminować, na szczęście znikają one po kilku dniach.

U niektórych pacjentek obrzęk może się utrzymywać do tygodnia czasu, wynika to z faktu, że osocze jest roztworem wysokobiałkowym, białko powoduje ściągnięcie wody do tkanek. Nie jest to nic poważnego, zimne okłady są wystarczające do pozbycia się obrzęku.

.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Osocze bogatopłytkowe, okolica oczu

650 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71