Leczenie bliznowca

Bliznowiec, keloid, przerośnięte, zgrubiałe, uniesione blizny.

Leczenie bliznowca, Warszawa

Bliznowiec, keliod jest rodzajem nieprawidłowej blizny, przerośniętej, uniesionej nad powierzchnię skóry, o nieregularnym kształcie, o czerwonym lub fioletowym kolorze. Bliznowiec pojawia się po około 12 miesiącach od urazu, w miejscu formującej się blizny. Wygląda jak gruba, guzowata zmiana, często bolesna. Występuje w górnej części tułowia: na uszach, szyi, karku, plecach, klatce piersiowej. Dosyć często występuje w naszej populacji. Bliznowce tworzą się w miejscach urazu skóry, na oparzeniach skóry, czasami na tatuażu. Kobiety często mają bliznowce w miejscu blizny po cięciu cesarskim.

Bliznowiec nie tylko wygląda nieestetyczne, ale także sprawia ból pacjentowi. Bliznowiec powoduje swędzenie, pieczenie w miejscu gdzie jest zlokalizowany, ból, który może promieniować dalej, zwiekszoną wrażliwość na różne czynniki drażniące.

Na czym polega leczenie bliznowca? Medycyna Estetyczna, Warszawa

Leczenie bliznowców jest problematyczne i trudne, zmiany te po usunięciu lubią odrastać, istnieje duże ryzyko pojawienia się nowych zmian. Istnieje kilka metod leczenia bliznowca, my w MediWell Beauty, Warszawa preferujemy leczenie farmakologiczne. Leczenie bliznowca polega na ostrzykiwaniu go sterydami, zalecamy 3-4 zabiegi, co 3 tygodnie. Ilość zabiegów zależy od lokalizacji i wielkości bliznowca.

Po leczeniu sterydami, gdy bliznowiec zmniejszy się i zapadnie, stosujemy leczenie laserem frakcyjnym, lub laserem naczyniowym, aby poprawić jakość skóry. Laser naczyniowy jest zalecany, gdy nadal widoczne są liczne naczynia krwionośne, telenagiektazje na skórze. Leczenie chirurgiczne często daje wznowę zmiany, bliznowce odrastają, dlatego my tej metody nie stosujemy.

Jak zapobiegać powstawaniu bliznowców? Warszawa, Praga Południe

Leczenie bliznowców jest trudne, zmiany te często nawracają i odrastają. Dlatego też ważne jest właściwe pielęgnowanie ran, aby uchronić się przed keloidem.

Bliznowce powstają najczęściej na uszach, dlatego też po przebiciu uszu należy zwracać uwagę na gojenie się rany. Niekiedy nawet 12 miesięcy po urazie, na płatku ucha pojawi się nieestetyczne, czerwone zgrubienie, które swędzi i boli. Należy wtedy zdjąć kolczyk, udać się do lekarza i zastosować zalecone leczenie uciskowe, lub ostrzykiwanie sterydami.

Ostatnio zauważyłam u moich pacjetów, którzy zgłaszają się do MediWell Beauty coraz więcej bliznowców pojawiających się na kolorowych tatuażach. Tatuaż, tusz może rozpocząć nieprawidłową reakcję skóry, blizna pojawia się miejscowo, lub wzdłuż wytatuaowanego wzoru. Leczenie to leczenie uciskowe lub ostrzykiwanie zmiany, w celu zatrzymania wzrosu bliznowca.

Często bliznowce pojawiają się w miejscu cięcia chirurgicznego, głównie na klatce piersiowej, po operacji serca, stentów, czy u Pań w miejscu cięcia cesarskiego. Rany należy więc obserwować i badać, aby nie dopuścić do rozrostu blizny, w sposób niekontrolowany.

Ile kosztuje ostrzykiwanie bliznowca? Warszawa

Bliznowce leczone są często w gabientach medycyny estetycznej, aktualna cena zabiegu w MediWell Beauty podana jest tutaj. Leczymy go iniekcjami sterydowymi lub laseroterapią. MediWell Beauty, Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,  03-812 Warszawa

U

Przydatne linki