Laserowe usuwanie kurzajek

Szybkie i skuteczne pozbycie się kurzajek z dłoni i stóp

Zadzwoń : 785 170 871

Laserowe usuwanie kurzajek, Warszawa

Kurzajki, mimo że wydają się niegroźne są bardzo zaraźliwe i trudno je usunąć domowymi sposobami. W MediWell Beauty usuwamy je laserem uzyskując bardzo dobre efekty terapeutyczne.

Laseroterapia daje nam natychmiastowy efekt, w trakcie zabiegu wypalamy całą  zmianę, nie roznosi się ona na inne części ciała, ani na członków rodziny. Laserowe usuwanie kurzajek to sprawdzony sposób, zapraszamy.

Gdzie najczęściej pojawiają się kurzajki?

Kurzajki najczęściej pojawiają sie na dłoniach, są do drobne żółte grudki, które bolą przy ucisku. Najbardziej nieprzyjemne są kurzajki wokół paznokci, lub na czubkach palców.  U młodych ludzi, korzystających z basenów, sauny często znajdują się one na stopach, zarówno między palcami i na palcach,jak i na piętach. Sprzyja im nadmierna potliwość stóp. Niekiedy brodawki wirusowe pojawija się także w okolicach intymnych, je także możemy usuwać laserem frakcyjnym.

Czy usuwanie kurzajek boli?

Zabieg usuwania kurzajek nie jest zabiegiem przyjemnym, dlatego zawsze stosujemy znieczulenie. Jest to znieczulenie kreme EMLA, lub zastrzykiem, tak aby w trakcie zabiegu pacjent nic nie poczuł. Pacjent nie odczuwa bólu, niekiedy może czuć delikatne ciepło, będące efektem pracy lasera.

Na czym polega laserowe usuwanie kurzajek?

Zabieg laserowego usuwania kurzejek trwa  kilkanaście minut. Po znieczuleniu skóry zastrzykiem lekarz odparowuje kurzajkę laserem. Przy znieczuleniu, zabieg jest niebolesny dla pacjenta. Po kurzajce zostaje niewielka rana, która po kilku dniach goi się z wytworzeniem strupa. Przez kilka dni proszę dbać o ranę, zakładać opatrunki, aby nie obetrzeć stopy, nie uszkodzić strupa. 

Czy laserowe usuwanie kurzajek jest skuteczne ?

Wiele osób bezskutecznie leczyło kurzajki w gabientach podologicznych, stoswało maści i przymoczki. Kurzajki mimo regularnego leczenia nawracały. Laseroterapia jest dużo skuteczniejsza niż metody farmakologiczne, ponieważ daje natychmiastowe efekty i pełne wyleczenie. Laser odparowuje zakażone tkanki, eliminuje wirusa. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć efekt terapeutyczny.  Jeżeli zmiany sa na dużej powierzchni np na całej pięcie, dzielimy zabieg na dwa etapy, aby pacjent mógł chodzić.

Jak długo goi się rana po usuwaniu kurzajek?

Stosując laser CO2 zapewniamy pacjentom krótki okres gojenia. Krótki oznacza 7-10 dni. Na 2-3 dzień po zabiegu na ranie powstaje niewielki strupek, pod którym zachodzą procesy regeneracji tkanek. Nie należy go odrywać, nie wolno go namaczać. Strupek po kilkunastu dniach sam odpadnie.

Czy po laserowym usuwaniu kurzajek mogą się pojawić powikłania?

Osobiście nie spotkałam się z powikłaniami po wypalaniu kurzajek. Ból po zabiegu jest normalny, pacjent po zabiegu nie biega, nie uprawia sportu przez 7-10 dni bo boli go noga, jest to również oczywiste. Jedynym powikłaniem, o którym mogę pomyśleć jest infekcja, stan zapalny. Dlatego też bardzo ważne jest aby pacjent prawidłowo dbał o higienę, dezynfekował ranę, miał czyste skarpetki na stopach, nie chodził w butach bez skarpetek (one stanowią dodatkowe zabezpieczenie rany przed zanieczyszczeniem).

Co jest skuteczniejsze wymrażanie kurzajek, czy usuwanie ich laserem?

Ja w swoim gabiencie praktykowałam zarówno usuwanie kurzajek ciekłym azotem (wymrażałam je), jak i wypalałam je laserowo. Z mojego doświadczenia wynika, że dużo lepsze efekty daje laserowe usuwanie kurzajek. Laser usuwa zmianę w całości, pozostawia nam suchą ranę, która goi się z wytworzeniem strupa.

Wymrażanie kurzajek jest trudniejszym zabiegiem, nigdy nie mamy pewności czy azot wymroził całość zmiany, i czy po wygojeniu się zmiana nie pojawi się na nowo. Proces gojenia po krioterapii jest dużo dłuższy i mniej przyjemny dla pacjenta. Azot nie tylko wymraża kurzajkę, ale też uszkadza sąsiednie tkanki, dlatego też gojenie się jest dłuższe i trudniejsze.

Ile kosztuje laserowe usuwanie kurzajek? Medycyna Estetyczna, Warszawa

Aktualna cena zabiegu w naszym gabiencie  jest podana jest tutaj. Zależy ona od ilości kurzajek na dłoniach i stopach. Zapraszamy do MediWell Beauty, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki