Usuwanie kurzajek laserem - Warszawa

Zabiegi laserem gwarantują szybkie i skuteczne pozbycie się kurzajek z dłoni i stóp!

Zadzwoń: 785 170 871

Dlaczego usuwać kurzajki laserem?

Kurzajki, mimo że wydają się niegroźne są bardzo zaraźliwe i trudno je usunąć domowymi sposobamiW MediWell Beauty usuwamy je laserem uzyskując bardzo dobre efekty terapeutyczne.

Laseroterapia daje nam natychmiastowy efekt, w trakcie zabiegu wypalamy całą  zmianę, nie roznosi się ona na inne części ciała, ani na członków rodziny. Laserowe usuwanie kurzajek to sprawdzony sposób na pozbycie się problemu, zapraszamy.

usuwanie kurzajek, laser

Gdzie najczęściej pojawiają się kurzajki?

Kurzajki najczęściej pojawiają się na dłoniach, są do drobne żółte grudki, które bolą przy ucisku. Najbardziej nieprzyjemne są kurzajki wokół paznokci, lub na czubkach palców. U młodych ludzi, korzystających z basenów czy sauny, kurzajki często znajdują się na stopach, zarówno między palcami i na palcach, jak i na piętach. Sprzyja im nadmierna potliwość stóp. Niekiedy brodawki wirusowe pojawiają się także w okolicach intymnych, je także możemy usuwać laserem frakcyjnym.

Jak się usunąć / pozbyć się kurzajek?

Zabieg laserowego usuwania kurzajek trwa  kilkanaście minutPo znieczuleniu skóry zastrzykiem, lekarz odparowuje kurzajkę laserem. Przy znieczuleniu, zabieg jest niebolesny dla pacjentaPo kurzajce zostaje niewielka rana, która po kilku dniach goi się z wytworzeniem strupa. Przez kilka dni proszę dbać o ranę, zakładać opatrunki, aby nie obetrzeć stopy, nie uszkodzić strupa. 

Czy usuwanie kurzajek laserem jest skuteczne ?

Wiele osób bezskutecznie leczyło kurzajki w gabinetach podologicznych, stosowało maści i przymoczki. Kurzajki mimo regularnego leczenia nawracały. Laseroterapia jest dużo skuteczniejsza niż metody farmakologiczne, ponieważ daje natychmiastowe efekty i pełne wyleczenie. Laser odparowuje z kurzajki zakażone tkanki, eliminuje wirusa. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć efekt terapeutyczny.  Jeżeli zmiany sa na dużej powierzchni np. na całej pięcie, dzielimy zabieg na dwa etapy, aby pacjent mógł bez problemu chodzić.

Czy usuwanie kurzajek laserem boli?

Zabieg usuwania kurzajek nie jest zabiegiem przyjemnym, dlatego zawsze stosujemy znieczulenie. Jest to znieczulenie kremem EMLA, lub zastrzykiem, tak aby w trakcie zabiegu pacjent nic nie poczuł. Pacjent nie odczuwa bólu, niekiedy może czuć delikatne ciepło w trakcie usuwania kurzajek, będące efektem pracy lasera.

Co jest skuteczniejsze wymrażanie kurzajek, czy usuwanie laserem?

Skuteczność leczenia kurzajek poprzez wymrażanie (krioterapia) w porównaniu z usuwaniem laserem zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju i położenia kurzajki, a także indywidualnych reakcji pacjenta na leczenie.

  • Wymrażanie kurzajek (krioterapia): Metoda ta polega na zastosowaniu bardzo niskiej temperatury (najczęściej ciekłego azotu) w celu zniszczenia tkanki kurzajki. Jest to powszechnie stosowana metoda, często efektywna już po kilku zabiegach. Może być jednak bolesna i czasami prowadzi do powstawania pęcherzy lub blizn.
  • Usuwanie kurzajek laserem: Laserowe usuwanie kurzajek jest mniej bolesną metodą i często wybieraną w przypadku opornych na leczenie kurzajek. Laser pozwala na precyzyjne usunięcie kurzajki z minimalnym uszkodzeniem otaczającej tkanki

Wybór metody zależy od wielu czynników, w tym od wielkości, rodzaju oraz lokalizacji kurzajki, a także od preferencji i historii medycznej pacjenta. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o metodzie leczenia skonsultować się z lekarzem, który oceni indywidualny przypadek i doradzi najskuteczniejszą metodę.

Jak długo goi się rana po usuwaniu kurzajek laserem?

Stosując laser CO2 zapewniamy pacjentom krótki okres gojenia. Krótki oznacza 7-10 dni. Na 2-3 dzień po zabiegu na ranie po kurzajce powstaje niewielki strupek, pod którym zachodzą procesy regeneracji tkanek. Nie należy go odrywać, nie wolno go namaczać. Strupek po kilkunastu dniach sam odpadnie.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Usuwanie kurzajki na dłoni

 350 zł

Usuwanie kurzajki na stopie

 350 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71