Laserowe usuwanie rozstępów

Laser zmniejsza rozstępy na piersiach, udach, brzuchu.

Zadzwoń : 785 170 871

Laserowe usuwanie rozstępów, Warszawa

Rozstępy na skórze są problemem kobiet i mężczyzn. Pojawiają sie one u nastolatków, podczas intensywnego wzrostu, u osób ćwiczących na siłowni, przy szybkim wzroście mięśni. Rozstępy pojawiają się w ciąży, na brzuchu, udach, na piersiach. Rozróżniamy dwa rodzaje rozstępów: rozstępy świeże, czerwone i rozstępy stare, biało-perłowe.

Rozstępy są przyczyną złego samopoczucia naszych pacjentów, przyczyną ich kompleksów. Dlatego też, w gabinetach medycyny estetycznej leczymy je metodami laserowymi, za pomocą mezoterapii igłowej, mikronakłuciami.

Usuwanie rozstępów.
laserowe usuwanie rozstępów
laserowe usuwanie rozstępów
Laser frakcyjny na rozstępy

Rozstępy sa przekleństwem ciężarnych, każda z nas łudziła się że u niej się nie pojawią, a jednak….. Rozstepy są wynikiem pękniecia skóry. Nasza skóra ma okresloną wytrzymałość na rozciąganie, gdy zostanie rozciągnięta zbyt mocno pęka, a na skórze pojawia się rozstęp. W ciąży sprzyjają temu wahania hormonalne, podbnie dzieje się w okresie wzrastania (gdy młodzież bardzo szybko rośnie, a hormony szaleją). Jedną z najskuteczniejszych terapii na rozstępy jest zastowowanie lasera frakcyjnego w celu przebudowy rozstępu, poprawy krążenia krwi oraz jego ujędrnienia.

Laserowe usuwanie rozstępów z piersi

Rozstępy na biuście to rozstępy pojawiające się najczęściej w ciąży. W 3-4 miesiącu ciąży biust kobiet powiększa się o nawet o dwa rozmiary. Napięta skóra często pęka pozostawiając na piersiach ślady, które zostają z nami do końca życia. Stosowanie kremów rzadko kiedy jest skuteczne.  Leczenie rozstępów na piersiach możemy rozpocząć po zakończeniu karmienia piersią, jezeli rozpoczniemy je relatywnie wcześnie udaja się je zlikwidować i poprawić wygląd piersi.

Laserowe usuwanie rozstępów z brzucha

Brzuch to miejsce, gdzie pojawia się najwięcej rozstępów. Są one wynikiem ciąży, zwiększenia masy ciała, nie wyglądają atrakcyjnie. W przypadku rozstępów brzucha zalecamy stosowanie lasera frakcyjnego, ale także radiofrekfencji mikroigłowej. Oba zabiegi powodują przebudowę skóry na zwiększenie napięcia brzucha. Często łączymy zabiegi laserowe z mezoterapią, czy mikronakłuwaniem. W MediWell Beauty stosujemy serię zabiegów 3-4, możemy łączyć różne techniki zabiegowe, daje to bardzo dobre efekty. 

Laserowe usuwanie rozstępów z pośladków

Rozstępy na pośladkach to najczęściej rozstepy wzrostowe, pojawiające się u nastolatków, u których następuje szybki wzrost w okresie pokwitania. Rozstępy na pośladkach pojawiają się też u osób, które szybko utyły. Rozstępy te usuwamy za pomocą lasera frakcyjnego lub lasera naczyniowego (jeżeli ich kolor jest różowy, zmiany są świeże).

Jak wygląda zabieg laserowego usuwanie rozstępów?

Rozstępy usuwamy najczęściej laserem frakacyjnym. Po zdezynfekowaniu skóry lekarz przykłada głowicę lasera do rozstępów, uruchamiając wiązkę laserową. Laser dziurkuje rozstęp, wypalając w nim otwory co 1-2 mm. Otwory te otoczone są zdrową tkanką, która inicjuje, rozpoczyna proces gojenia i przebudowy skóry. Otwory są zabudowywane nowymi włóknami kolagenowymi , przez co rozstęp staje się bardziej elastyczny, zwęża się i staje się mniej widoczny.

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania rozstępów

Bezpośrednio po zabiegu laserowym, skóra pacjetki jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez pierwsze dwa dni zalecamy stosowanie maści gojących pozabiegowych, natłuszczających skórę. Pacjent może odczuwać spory dyskomfort. Po 2 dniach skóra ściemnieje, zacznie się łuszczyć. Dolegliwości bólowe ustąpią, na skórze widoczne będą niewielkie kwadraciki, po laserze frakcyjnym, złuszczą się one po kilku dniach. Przebudowa rozstępów, po zabiegu laserowym trwa około 30 dni, po około 3 tygodniach możemy zabieg powtórzyć, lub zastosować dodatkowo mezoterapię igłową lub zabieg Dermapenem.

Przeciwskazania do laserowego usuwania rozstępów

Przeciwskazania do usuwania rozstępów laserem są podobne do innych zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Zabiegów nie wykonujemy u kobiet w ciąży, ani u karmiących piersią, zapraszamy Panie po zakończonym okresie laktacji. Zabiegów nie stosujemy u osób z aktywnymi chorobami infekcyjnymi i wirusowymi skóry, u osób ze skłonnością do bliznowca, zaburzeniem procesu gojenia się skóry. Zabiegów laserowych nie stosujemy u osób w trakcie chemioterapii, radioterapii, w trakcie nieleczonych i niewrównanych chorób autoimmunologicznych.

Metody łączone: leczenie rozstępów

W sieci znajdziecie Panie wiele opisów zabiegów na rozstępy, jedne są bardziej skutecznie, inne mniej. Pozwolę sobie wymienić kilka z nich, opisać jak ja je łączę ze sobą w MediWell Beauty. Medycyna Estetyczna preferuje tzw. zabiegi łączone, polegające na stosowaniu różnych terapii. Nadal twierdzę, że laser frakcyjny jest najskuteczniejszą metodą leczenia rozstępów, jednak łączymy go zarówno z mezoterapią igłową oraz  zabiegiem Dermapenem. Niektórzy stosują również peelingi medyczne, jednak ja uważam że w przypadku rozstępów dają za małe efekty w ujędrnianiu skóry.

Mezoterapia igłowa na rozstępy

Mezoterapia igłowa, polega na wykonaniu serii nakłuć skóry w celu jej ujędrnienia i stymulacji. Możemy ją stosować na zmianę z laserem frakcyjnym, w celu pobudzenia komórek skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Naszym celem jest aby te włókna kolagenowy wrosły w rozstęp i pocerowały go tak, aby nie był widoczny. Chcemy także odzywić skórę i sprawić aby naczynia krwionośne wrastając w rozstęp nadały mu rózowego koloru i sprawily że bedzie wyglądał i reagował jak skóra wokół niego.

Dermapen na rozstępy

Dermapen z wibrującymi igłami, ma również uszkodzić skóry i spowodować jej odnowę. W moje ocenie uszkodzenie skóry powodowowane przez laser frakcyjny jest mocniejsze i daje większe efekty, jednak nie każda pacjentka jest gotowa na zabieg laserem frakcyjnym, dlatego też Dermapen jest zabiegiem z wyboru. Gojenie się skóry po Dermapenie jest szybsze , pacjentka nie ma dyskomfortu związanego ze szczypaniem i delikatnym krwawieniem z rany. Ale w przypadku Dermapena nalezy wykonać więciej zabiegów.

Ile kosztuje laserowe usuwanie rozstępów? Warszawa, Praga Południe

Cena laserowego usuwania rozstępów, w MediWell Beauty znajdziecie Państwo w zakładce cennik. Ponieważ niekiedy trudno jest wybrać właściwą metodę, warto umówić się na konsultację lekarską, w trakcie której lekarz obejrzy rozstępy i potwierdzi cenę zabiegu, zasugeruje najlepszą metodę terapeutyczną. Zapraszamy do gabientu, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki