Usuwanie rozstępów (laserowe) - Warszawa

Laser zmniejsza rozstępy na piersiach, udach, brzuchu.

Zadzwoń: 785 170 871

Jak usunąć rozstępy?

Nasza Klinika pomaga usunąć rozstępy, które są problemem wielu kobiet i mężczyzn.

Pojawiają sie one u nastolatków, podczas intensywnego wzrostu, u osób ćwiczących na siłowni, przy szybkim wzroście mięśni. Rozstępy pojawiają się w ciąży, na brzuchu, udach, na piersiach. Rozróżniamy dwa rodzaje rozstępów: rozstępy świeże, czerwone i rozstępy stare, biało-perłowe.

Rozstępy są przyczyną złego samopoczucia naszych pacjentów, przyczyną ich kompleksów. Dlatego też, w gabinetach medycyny estetycznej rozstępy usuwamy metodami laserowymi, za pomocą mezoterapii igłowej, mikronakłuciami.

usuwanie rozstępów na brzuchu
usuwanie rozstępów po ciąży przed i po
usuwanie rozstępów laserowe przed i po

Czy laser frakcyjny usuwa rozstępy?

Rozstępy sa przekleństwem ciężarnych, każda z nas łudziła się że u niej się nie pojawią, a jednak…

Rozstepy są wynikiem pękniecia skóry. Nasza skóra ma okresloną wytrzymałość na rozciąganie, gdy zostanie rozciągnięta zbyt mocno pęka, a na skórze pojawia się rozstęp. W ciąży sprzyjają temu wahania hormonalne, podbnie dzieje się w okresie wzrastania (gdy młodzież bardzo szybko rośnie, a hormony szaleją). Jedną z najskuteczniejszych terapii usuwania rozstępów jest zastowowanie lasera frakcyjnego w celu przebudowy rozstępu, poprawy krążenia krwi oraz jego ujędrnienia.

Jak usunąć rozstępy z piersi?

Rozstępy na biuście to rozstępy pojawiające się najczęściej w ciąży. W 3-4 miesiącu ciąży biust kobiet powiększa się o nawet o dwa rozmiary. Napięta skóra często pęka pozostawiając na piersiach ślady, które zostają z nami do końca życia. Stosowanie kremów rzadko kiedy jest skuteczne. Usuwanie rozstępów na piersiach możemy rozpocząć po zakończeniu karmienia piersią, jezeli rozpoczniemy je relatywnie wcześnie udaja się je zlikwidować i poprawić wygląd piersi.

Laserowe usuwanie rozstepów na brzuchu

Brzuch to miejsce, gdzie pojawia się najwięcej rozstępów. Są one wynikiem ciąży, zwiększenia masy ciała, nie wyglądają atrakcyjnie. W przypadku rozstępów brzucha zalecamy stosowanie lasera frakcyjnego, ale także radiofrekfencji mikroigłowej. Oba zabiegi powodują przebudowę skóry na zwiększenie napięcia brzucha co usuwa rozstępy. Często łączymy zabiegi laserowe z mezoterapią, czy mikronakłuwaniem. W MediWell Beauty stosujemy serię zabiegów 3-4, możemy łączyć różne techniki zabiegowe, daje to bardzo dobre efekty. 

Laserowe usuwanie rozstepów na pośladkach

Rozstępy na pośladkach to najczęściej rozstepy wzrostowe, pojawiające się u nastolatków, u których następuje szybki wzrost w okresie pokwitania. Rozstępy na pośladkach pojawiają się też u osób, które szybko utyły. Rozstępy te usuwamy za pomocą lasera frakcyjnego lub lasera naczyniowego (jeżeli ich kolor jest różowy, zmiany są świeże).

Jak wygląda zabieg usuwania rozstępów laserem?

Rozstępy usuwamy najczęściej laserem frakacyjnym. Po zdezynfekowaniu skóry lekarz przykłada głowicę lasera do rozstępów, uruchamiając wiązkę laserową. Laser dziurkuje rozstęp, wypalając w nim otwory co 1-2 mm. Otwory te otoczone są zdrową tkanką, która inicjuje, rozpoczyna proces gojenia i przebudowy skóry. Otwory są zabudowywane nowymi włóknami kolagenowymi , przez co rozstęp staje się bardziej elastyczny, zwęża się i staje się mniej widoczny.

Zalecenia lekarskie po laserowym usuwaniu rozstępów

Bezpośrednio po laserowym zabiegu usuwania rozstępów, skóra pacjetki jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez pierwsze dwa dni zalecamy stosowanie maści gojących pozabiegowych, natłuszczających skórę. Pacjent może odczuwać spory dyskomfort. Po 2 dniach skóra ściemnieje, zacznie się łuszczyć. Dolegliwości bólowe ustąpią, na skórze widoczne będą niewielkie kwadraciki, po laserze frakcyjnym, złuszczą się one po kilku dniach. Przebudowa usuniętych rozstępów, po zabiegu laserowym trwa około 30 dni, po około 3 tygodniach możemy zabieg powtórzyć, lub zastosować dodatkowo mezoterapię igłową lub zabieg Dermapenem.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania rozstępów?

Przeciwskazania do usuwania rozstępów laserem są podobne do innych zabiegów z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Zabiegów nie wykonujemy u kobiet w ciąży, ani u karmiących piersią, zapraszamy Panie po zakończonym okresie laktacji. Zabiegów usuwania rozstępów nie stosujemy u osób z aktywnymi chorobami infekcyjnymi i wirusowymi skóry, u osób ze skłonnością do bliznowca, zaburzeniem procesu gojenia się skóry. Zabiegów laserowych nie stosujemy u osób w trakcie chemioterapii, radioterapii, w trakcie nieleczonych i niewrównanych chorób autoimmunologicznych.

Jakie metody są najlepsze do usuwania rozstępów?

W sieci znajdziecie Panie wiele opisów zabiegów na rozstępy, jedne są bardziej skutecznie, inne mniej. Pozwolę sobie wymienić kilka z nich, opisać jak ja je łączę ze sobą w MediWell Beauty. Medycyna Estetyczna preferuje tzw. zabiegi łączone, polegające na stosowaniu różnych terapii. Nadal twierdzę, że laser frakcyjny jest najskuteczniejszą metodą usuwania rozstępów, jednak łączymy go zarówno z mezoterapią igłową oraz  zabiegiem Dermapenem. Niektórzy stosują również peelingi medyczne, jednak ja uważam że w przypadku rozstępów dają za małe efekty w ujędrnianiu skóry.

Czy mezoterapia igłowa zmniejsza rozstępy?

Mezoterapia igłowa, polega na wykonaniu serii nakłuć skóry w celu jej ujędrnienia i stymulacjiMożemy ją stosować na zmianę z laserem frakcyjnym, w celu pobudzenia komórek skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Naszym celem jest aby włókna kolagenowy wrosły w rozstęp i pocerowały go tak, aby nie był widoczny. Chcemy także odzywić skórę i sprawić aby naczynia krwionośne wrastając w rozstęp nadały mu rózowego koloru i sprawiły że bedzie wyglądał i reagował jak skóra wokół niego.

Czy Dermapen usuwa rozstępy?

Dermapen z wibrującymi igłami, ma za zadanie uszkodzić skórę i spowodować jej odnowęW mojej ocenie uszkodzenie skóry powodowowane przez laser frakcyjny jest mocniejsze i daje większe efekty, jednak nie każda pacjentka jest gotowa na zabieg laserem frakcyjnym, dlatego też Dermapen jest zabiegiem z wyboru. Gojenie się skóry po Dermapenie jest szybsze , pacjentka nie ma dyskomfortu związanego ze szczypaniem i delikatnym krwawieniem z rany. Ale w przypadku Dermapena nalezy wykonać więciej zabiegów.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Fale radiowe, 1 okolica

500 zł

Dermapen rozstępy, 1 okolica

500 zł

Laser frakcyjny CO2, 1 okolica

500 zł

Mezoterapia  igłowa, 1 okolica

500 zł

Osocze bogatopłytkowe, 1 okolica

650 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71