Laserowe usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień, plam starczych, objawów starzenia skóry

Zadzwoń : 785 170 871

Laserowe usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień, plam starczych, objawów starzenia skóry

Laserowe usuwanie przebarwień, Warszawa

Wiele kobiet skarży się na przebarwienia skóry, powstające w okresie letnim, czy w wyniku zażywanie leków fotouczulających. Raz powstałe przebarwienia są bardzo trudne do usunięcia.

Laserowe usuwanie przebarwień polega na rozbijaniu energia lasera melaniny. Melanina ulega fragmentacji, rozbiciu na drobne czastki, które następnie są usuwane przez komórki żerne w naszej skórze. W MediWell Beauty do usuwania przebarwień wykorzystujemy laser diodowy, którego fala jest wychwytywana przez melaninę. Zabieg jest przeprowadzany przez lekarza.

plamy na twarzy
plamy na twarzy
plamy na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia są trudne do usunięcia, nawracają przy minimalnej ekspozycji na słońce. Najłatwiej leczą się przebarwienia naskórkowe, znajdujące się płytko. Sa to przebarwienia powstałe w ostatnim czasie. One skutecznie ustępują pod wpływem działania pilingów medycznych, wykonanie serii zabiegów skutecznie je eliminuje. Przebarwienia znajdujące się głębiej w skórze, tzw. ostuda mieszana, skórno-naskórkowa jest trudniejsza do leczenia. Proponuję tutaj włączyć leczenie laserowe. 

W zależności od zastosowanego lasera wykonujemy serię zabiegów, 3-4 zabiegi laserem diodowym, lub jeden mocny zabieg laserem frakcyjnym. Laser frakcyjny przebudowuje skórę, znaczna część przebarwień ustępuje.

Jakie przebarwienia skóry możemy usuwać laserem?

Do gabientu MediWell Beauty przychodzą pacjenci usuwać plamy soczewicowate, powstałe przy nadmiernej ekspozycji na słońce. Usuwamy także przebarwienia na twarzy (powstałe głównie po opalaniu, lub przy zażywaniu leków fotouczulających). Pacjentki usuwają piegi, starcze plamy twarzy, dekolcie i dłoniach.

Jak wygląda zabieg na przebarwienia?

Przyjmijmy że pacjentka ma średnie przebarwienia na twarzy, wybieramy laser diodowy, nieablacyjny, czyli nie uszkadzający ciągłości naskórka. Po zmyciu makijażu, oczyszczeniu skóry rozpoczynamy zabieg. Pacjent ma na oczach okulary ochronne, aby nie widział rozbłysków światła. Lekarz naświetla każde przebarwienie osobno, deponując okresloną ilość energii w plamie. Jeżeli przebarwienia są na całej twarzy wykorzystujemy skaner i naświetlamy całą twarz pacjenta. Zabieg nie jest miły, ale też nie generuje bólu. Pacjent odczuwa ciepło, ponieważ laser deponuje energię w tkankach, a ta zamienia się w ciepło. Niestety im mocniejszy zabieg, tym lepsze efekty, ale moc dobierana jest zawsze do przebarwień pacjenta.

Jak wygląda skóra po zabiegu laserem?

Jeżeli przebarwienia nie są zbyt duże stosujemy laser naczyniowy, laser diodowy. Jest to laser który działa na melaninę. W wyniku naświetlenia przebarwień po zabiegu stają się ona ciemniejsze (proszę się nie martwić, że plamy wyglądają gorzej po zabiegu niż przed nim). Naświetlona melanina ulega fragmentacji, kilka dni po zabiegu skóra łuszczy się, a przebarwienia rozjaśniają się. Przy „starych” plamach trzeba powtórzyć zabieg, „świeże przebarwienia” ustępują bardzo szybko. 

Jeżeli twarz pacjentki na drobne zmarszczki, objawy fotouszkodzenia skóry, a przy tym dużo plam soczewicowatych i przebarwień należy rozważyć zastosowanie lasera frakcyjnego, ablacyjnego. Wykonując ten zabieg zarówno usuniemy przebarwienia, jak i odmłodzimy i zregenerujemy skórę.

Ile zabiegów trzeba wykonac aby usunąć przebarwienia twarzy?

Ilość zalecanych zabiegów zależy od skóry pacjenta, rozległości przebarwień, tego jak głęboko są one położone. Jeden zabieg może usunąć melasmę powierzchowną, czyli przebarwienie znajdujące się w naskórku. Jednak jeżeli melasma jest mieszana, cześć plamy jest w naskórku, część w skórze właściwej wykonujemy od 3-5 zabiegów laserem nieablacyjnym, laserem od przebawień , w odstepach 3 tygodniowych. Ewentualnie można wykonać 1 zabieg laserem frakcyjnym.

Czy zabieg IPL jest równie skuteczny co zabieg laserem?

Wielu pacjentów myli urządzenie IPL z laserem. IPL nie jest laserem, jest to urządzenie generujące wiązkę światła, o różnych długościach fali. W urzadzeniu tym zastosowane są filtry, które przepuszczają tylko fale o długości od 500-600 nm, ale nie są one w 100% skuteczne. Wiązka światła która dociera do skóry pacjenta nie ma jednej określonej długości, więc nie działa tak prezycyjnie jak laser.

Laser to urządzenie, które dzięki swojej budowie generuję jedną długość fali świetlnej, zwykle 530 nm, lub 570 nm. Fala świetlna o takiej długości jest pochłaniana przez melanocyty i powoduje ich uszkodzenie. Laser działa więc wybiórczo, tylko na melanocyty nie uszkadzając innych struktur.

Pacjentki często mają złe doświadczenia z IPL, polegające na tym, że po zabiegu są bardzo spuchnięte, mają siniaki. Wynika to z faktu, że osoba wykonująca zabieg, musi wygenerować dużą energię, aby osiągnąć pożądany efekt. Urządzenie ma kilka długości fal świetlnych więc nie dziala wybiórczo. Zabiegi IPL często wyłączają pacjentki z życia codziennego.

Laser, ukierunkowany tylko na złogi melaniny nie potrzebuje aż tak dużej energii, struktury sąsiednie nie są uszkadzane, dlatego też po zabiegu laserem pacjentka jest jedynie zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta, objawy te ustępuja następnego dnia. 

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Po laserowym usuwaniu przebarwień pacjentka powinna nawilżać skórę delikatnym kremem, przyspieszającym gojenie tkanek. Nie wolno opalać skóry, bo ją poparzycie, lub powstaną nowe przebarwienia. Na twarz należy nakładać filtr 50+.Przez kilka dni po zabiegu prosimy o unikanie siłowni, wysiłku fizycznego, rezygnację z sauny i basenu, aby dać skórze czas na wygojenie.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego?

Z założenia pacjent poddający się zabiegom medycyny estetycznej powinien być pacjentem zdrowym. Zabiegów laserowych nie przeprowadzamy u kobiet w ciąży, karmiących piersią, u osób przyjmujących leki fotouczulające, zioła fotouczulające.

Nie kwalifikujemy pacjentów z chorobą zakaźną skóry, trądzikiem, aktywną opryszczką, padaczką, bo rozbłysk światła może wygenerować napad padaczkowy.

Uważnie kwalifikujemy pacjentów z tendencją do nieprawidłowego gojenia się ran, tendencją do bliznowców. Pacjenci, którzy lubią się opalać, nie stosują filtrów UVA 50+ nie powinni poddawać się zabiegom laserowy, trudno bedzie u nich osiągnąć efekt estetyczny.

Ile kosztuje laserowe usuwanie przebarwień? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena zabiegu podana jest tutaj. Cena jest uzależniona od obszaru zabiegowego, czy usuwamy jednynie plamę barwnikową, czy działamy laserem na całą twarz. Zapraszamy do konsultacji. Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, 03-812 Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki