Laserowe zamykanie naczynek na twarzy Warszawa

Lasery skutecznie zamykają popękane naczynka na twarzy, szyi i dekolcie.

Zadzwoń: 785 170 871

Dlaczego zamykać popękane naczynka na twarzy?

Kobiety decydują się na zamykanie popękanych naczynek na twarzy z kilku powodów: estetyka, zdrowie skóry, komfort i prewencja (zamknięcie naczynek zapobiega ich dalszemu rozwojowi). Naczynka na skórze pękają pod wpływem zimna, mrozu, wiatru, a także sprzyja temu palenia tytoniu.

U mężczyzn, oprócz pękniętych naczynek na twarzy często widoczny jest nos guzowaty, będący nasileniem trądziku różowatego.

Ukrycie popękanych naczynek na twarzy za pomocą makijażu może być niezwykle trudne. Dlatego serdecznie zapraszamy Panie do skorzystania z naszych zabiegów laserowych.

Laser powoduje koagulację naczynia, jego sklejenie. Skóra po zabiegu staje się jaśniejsza i bledsza.  Coraz częściej łączymy zabiegi laserowe z leczeniem farmakologicznym, daje to bardzo dobre rezultaty.

 

zamykanie naczynek na twarzy
zamykanie popękanych naczynek przed i po efekty
efekty zamknięcia naczynek na twarzy

Zamykanie naczynek na twarzy laserem naczyniowym

Laser naczyniowy wykorzystuje zasadę selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że emituje światło o określonej długości fali, które jest selektywnie pochłaniane przez specyficzny chromofor w skórze, w tym przypadku hemoglobinę w krwi.

Zamykanie naczynek laserem naczyniowym powoduje zapadanie się naczynka i jego blednięcie. W trakcie zabiegu poszerzone naczynie znika, przestaje być widoczne. Dodatkowo laser  działa przeciwzapalnie na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Usuwa wolne rodniki, zmniejsza stan zapalny, poprawia ogólną kondycję skóry.

Zabiegi tego typu laserem są wykonywane u Pań, które chcą mieć ładną i napiętą skórę na twarzy i szyi. Rumień, który jest wynikiem działania ciepła na skórę, znika po około 2-3 godzinach od zabiegu.  Wiele Pań martwi się, czy po zabiegu nie wystąpią na skórze zasinienia i obrzęk (takie efekty występują po leczeniu rumienia urządzeniem IPL). Laser naczyniowy jest bezpieczny i na pewno nie pojawią się zasinienia i obrzęk, tak jak po IPL.

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy, trądzik różowaty

W naszym gabinecie wykorzystujemy laser dedykowany do zamykania naczynek krwionośnych, tzw. laser zielonyEnergia emitowana przez laser jest pochłaniana przez hemoglobinę i melaninę, dlatego też laser ten wykorzystywany jest do zamykania naczynek, jak i usuwania przebarwień na twarzy.

Energia lasera pochłaniana jest przez hemoglobinę, zamienia się w ciepło i koaguluje naczynie krwionośne. Naczynie krwionośne zapada się i znika w trakcie zabiegu, efekty są widoczne od razu.

Czy laserowe zamykanie naczynek na twarzy jest bolesne?

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest zabiegiem niebolesnym. U wrażliwych pacjentek mogą się pojawić odczucia niewielkiego komfortu w trakcie zabiegu.

Ból w trakcie zabiegu jest wynikiem zmian zapalnych (im bardziej zaczerwieniona skóra tym zabieg bardziej nieprzyjemny) i ilości energii zastosowanej przez lekarza. To wiedza lekarza pozwala na właściwe ustawienie lasera, w zależności od objawów chorobowych pacjenta.

W trakcie tego zabiegu nie stosujemy znieczulenia z dwóch powodów, lignokaina która działa znieczulająco zwęża naczynia krwionośne i powoduje ich zblednięcie, a laser reaguje na hemoglobinę i kolor czerwony, dlatego im więcej rumienia tym skuteczniejszy jest zabieg. Zabieg trwa max 15 -20 min wykonując go na twarz, szyje i dekolt.

Jakie są zalecenia po laserowym zamykaniu naczynek na twarzy?

Po zabiegu laserem lekarz nakłada na skórę twarzy, szyi, dekoltu krem nawilżający, jest to specjalny krem stosowany po zabiegach laserowych.

Warto także nałożyć na twarz filtr 50 Plus. Filtr słoneczny zalecany jest codziennie, przez 30 dni po zabiegu, chroni on delikatną skórę naczyniową od promieniowania UVA i UVB. Nie zalecamy sauny, ani solarium, skóra naczynowa nie powinna być poddawana działaniu wysokich temperatur. Nie zalecamy gorących kąpieli, ani gorących pryszniców min. 7 dni po zabiegu. Ja dodatkowo , do codziennej pielęgnacji zlecam maści z antybotykiem, jezeli nasilenie objawów trądziku różowatego jest duże. Pacjenci ze skórą naczyniową powinni dbać o codzienną pielęgnację tej skóry odpowiednim dermokosmetykami.

Przeciwskazania do laserowego zamykania naczynek na twarzy

Standardowym przeciwskazaniem jest ciążą i karmienie piersiąZabiegów laserowych nie stosujemy w trakcie leczenia chorób nowotworowych: chemio i radioterapii.

Skóra atopowa ze względu na swoją delikatność i reaktywność jest również względnym przeciwwskazaniem do zabiegu. Opalanie: zabiegów laserowych nie stosujemy na skórę mocno opaloną, jednak nie ma przeciwskazań do wykonywania zabiegów laserowych latem. Oczywiście ważne jest aby nie opalać się, nie eksponować twarzy na słońce, ale wiele z nas latem pracuje o 10 godzin dziennie i czas ekspozycji na słońce jest minimalny. Stosowanie retinoidów jest jedynie względnym przeciwskazaniem, zawsze należy zapytać pacjentkę w jakiej dawce, jak często i z jakiego powodu te retinoidy przyjmuje, zanim wykluczymy zabiegi laserowe.

Ile zabiegów laserem trzeba wykonać aby zamknąć naczynka na twarzy?

Ilość zabiegów zależy od problemu, z którym boryka się pacjent. W przypadku teleangiektazji, pękniętych naczynek są one zamykane natychmiast, w trakcie jednego zabiegu. Jeżeli pacjentka zrezygnuje z palenia tytoniu naczynia zamkną się w częściowo same, skóra rozjaśni się.

Należy jednak pamiętać, naczynka w skórze naczynkowej pękają chętnie i wystarczy niewielki uraz, zimno, czy wiatr aby spowodować ich uszkodzenie, dlatego też problem może się powtarzać. W przypadku rumienia, trądziku różowatego laser zmniejsza objawy choroby, zmniejsza rumień i poprawia kondycję skóry na jakiś czas, jednak nie usuwa przyczyny choroby, dlatego też w okresie jesienno-zimowym objawy mogą nawracać.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

Pojedyncze naczynko

 200 zł

Naczynka na nosie

  350 zł

Naczyniak gwiaździsty

  350 zł

Naczynka na brodzie

  350 zł

Naczynka na policzkach

  500 zł

Naczynka: cała twarz

  600 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71