Usuwanie cellulitu Warszawa

Nadaj piękno swoje sylwetce, pozbądź się niechcianego cellulitu!

Zadzwoń: 785 170 871

Co to jest cellulit i jak go usunąć?

80% kobiet ma cellulit, jest on widoczny na udach, pośladkach kobiet. Jego objawem są guzki i nierówności widoczne na skórze ud, pośladków, brzucha i przedramion. Cellulit nie znika mimo ćwiczeń fizycznych i stosowania różnego rodzaju kremów. W naszym gabinecie do usuwania cellulitu stosujemy metody mezoterapii igłowej, lipolizy iniekcyjnej, wstrzykujemy w tkankę tłuszczową substancje uszkadzające komórki tłuszczowe.

Cellulit jest spowodowany rozrostem tkanki tłuszczowej, która uciska na naczynia krwionośne upośledza krążenie krwi, sprzyja obrzękom. Tłuszcz zbija się w grudki, które widoczne są jako pofałdowanie skóry, zagłębienia w skórze.

Cellulit może mieć różne nasilenie i zaawansowanie, od niewielkich zmian widocznych jedynie przy naciśnięciu skóry, poprzez widoczną skórkę pomarańczy, obecną zarówno podczas stania i leżenia.

usuwanie cellulitu

Jakie są objawy cellulitu?

Cellulit może mieć różne nasilenie i stadium zaawansowania.

Stadium 1: na udach, na pośladkach widoczny jest jedynie niewielki obrzęk, po mocnym ściśnięciu skóry, do leczenia tego stadium mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna.

Stadium 2: cellulit jest widoczny w pozycji stojącej, w pozycji leżącej skóra pozostaje gładka, także w tym stadium mezoterapia igłowa z substancji rozpuszczających tkankę tłuszczową, i poprawiających krążenie krwi  daje bardzo dobre efekty.

Stadium 3: cellulit jest widoczny przy leżeniu i staniu, widoczna jest „skórka pomarańczy”, w tym przypadku skuteczna jest lipoliza iniekcyjna, połączona z endermologią, czy zabiegami laserowymi.

Stadium 4 -to cellulit nieodwracalny, widoczny przy staniu, leżeniu, leczenie zmniejsza jego nasilenie, towarzyszącą mu bolesność. W typ przypadku głównym naszym celem jest poprawa jakości życia naszych pacjentek, łączymy tutaj lipolizę iniekcyjną, zabiegi laserowego rozbijania tłuszczu, z endermologią.

Usuwanie cellulitu za pomocą mezoterapii i lipolizy iniekcyjnej

Na rynku mamy dużo dostępnych produktów do ostrzykiwania cellulitu, wybór właściwego jest decyzja lekarza, po ocenie stadium zaawansowanie cellulitu.

Wstrzykiwanie produktów rozpuszczających tłuszcz odbywa się metodą mezoterapii igłowej, w znieczuleniu miejscowym. W okolicę ud, pośladków podajemy mikrodepozyty produktu, który ma na celu uszkodzić ściany komórek tłuszczowych, przez to zmniejszyć ilość podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zwykle wykonujemy około 3-4 zabiegów. Warto je połączyć z dietą, ewentualnie masażami lub zabiegami endermologii.  Masaże skóry, endermologia poprawiają krążenie w skórze, dlatego też bardzo dobre dla pacjentek, które poddały się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej, pomagają one usunąć kwasy tłuszczowe z organizmu.

Zalecenia po zabiegu usuwania cellulitu

Po zabiegu ostrzykiwania cellulitu prosimy pacjentki o picie min. 2 litrów wody, nawodnienie organizmu jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego.

Po tygodniu od zabiegu pacjentka może rozpocząć masaże, może być to zarówno endermologia, jak i masaż bańką chińską, czy masaż limfatyczny. Wszystkie te działania zwiększają ukrwienie krwi w tkance podskórnej, zmniejszają cellulit.

Jakie mogą być powikłania po zabiegu usuwania cellulitu?

Tuż po zabiegu, pacjent czuje ciepło, rozpieranie, czasami swędzenie utrzymujące się kilka dni.

Dolegliwości bólowe ustępują zwykle po tygodniu. U niektórych pacjentek po zabiegu mogą się pojawić siniaki, wybroczyny, utrzymujące się nawet kilka tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu usuwania cellulitu?

Ostrzykiwania cellulitu nie wykonujemy u kobiet w ciąży, karmiących piersią. U osób z infekcja bakteryjną, wirusową, chorujących na wątrobę, WZW B, C, HIV.

W przypadku chorób nerek, niektórych chorób autoimmunologicznych, przed zabiegiem lipolizy konieczna jest konsultacja lekarska i dokładna kwalifikacja pacjenta. Zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Warszawa, Praga Południe.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Aqualyx, 1 ampułka

500 zł

Aqualyx, powyżej 3 ampułek

450 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71