Radiofrekfencja mikroigłowa

Metoda poprawiająca napięcie skóry, redukująca rozstępy i blizny

Zadzwoń : 785 170 871

Radiofrekfencja mikroigłowa, Warszawa

Radiofrekfencja mikroigłowa to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg ten działa na skórę poprawiając jej jędrność i napięcie skóry.

Radiofrekfencja mikroigłowa łączy w sobie dwa zabiegi, mikronakłuwanie igłami, oraz fale radiowe, działajace bezpośrednio na skórę. Mikronakłucia pobudzają skórę, fale radiowe powoduja podgrzanie skóry i obkurczenie włókien kolagenowych. Zabieg ten jest zabiegiem, który może być wykonywany cały rok, jest przeznaczony dla osób z wiotką skórą, które nie mogą sobie pozwolić na długą rekonwalescencje po laserze frakcyjnym. 

 

radiofrekfencja mikroigłowa, laser na skórę
Jak działa radiofrekfencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest urzadzeniem wykorzystującym prąd elektryczny do generowania impulsów  o wysokiej częśtotliwości, impulsów które pobudzają i stymulują skórę. Głowica urządzenia zaopatrzona jest w jednorazowe katridże z 25 igłami. Na końcu igieł generowany jest impuls elektryczny, który pobudza skórę. Impuls elektryczny w skórze zamieniany jest w energie cieplną,  dlatego też pacjentki w trakcie zabiegu odczuwają ciepło w obszarze poddawanym terapii. Szok termiczny prowadzi do stymulacji skóry, skóra zmuszona jest to zainicjowania odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. 

Lekarz przed zabiegiem decyduje o parametrach zabiegowych, ile energii ma wygenerować urzadzenie w trakcie zabiegu, jak ma być rozłożona ta energia, aby nie spowodować poparzenia pacjenta.

Jakie są wskazania do zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej?

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej jest polecany pacjentkom w celu spłycenia zmarszczek twarzy, zmarszczek wokół oczu, ust, drobnych zmarszczek policzka, spłycenia zmarszczek dekoltu. Usuwania plas soczewicowatych, przebarwień posłonecznych na twarzy, dekolcie, oraz dłoniach, RF wyrównuje koloryt skóry. Ujędrniamy nią wiotką skórę brzucha, ud, ramion. Radiofrekfencja mikroigłowa zmniejsza nadmierny łojotok skóry , zwęża pory skóry.

Radiofrekfencje mikroiglową stosujemy do leczenia, usuwania rozstępów, zarówno czerwonych jak i białych, przebudowy blizn, zmniejszania blizn pozabiegowych.  Radiofrekfencja mikroigłowa jest zabiegiem stosowanym przez cały rok, może być wykonywany zarówno latem jak i zima.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej?

Zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej nie przeprowadzamy w ciąży, okresie karmienia piersią. W przypadku zaburzeń rytmu serca, obecności rozrusznika serca, w chorobach  nowotworowych. Radiofrekfencja mikroigłowa nie powinna być stosowana w przypadku padaczki, u cukrzyków, gdy jest wszczepiona pompa insulinowa.

Jak wygląda zabieg radiofrekfencji mikroigłowej?

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej wykonujemy po oczyszczeniu skóry z makijażu i zdezynfekowaniu okolicy zabiegowej. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, zabieg jest prawie całkowicie bezbolesny (u wrażliwych pacjentek możemy zastosować krem EMLA).  W trakcie zabiegu końcówka zabiegowa jest przykładana do skóry, a następnie lekarz uwalnia impuls elektryczny z urządzenia. Pojedyńcze przyłożenie, strzał energii trwa około 1 sek, czas zabiegu zależy od wielkości okolicy poddawanej zabiegowi, zwykle nie przekracza 30 min. Głowica jest wyposażona w drobne igiełki, które w trakcie zabiegu wnikają w skóre na około 1 mm. Po zastosowaniu znieczulenia zabieg jest bezbolesny dla pacjenta.

Ilość zabiegów zależy od wieku pacjenta i oczekiwań, a także okolicy poddawanej zabiegowi. W celu ujędnienia skóry twarzy wykonujemy 3 zabiegi co 3 tygodnie, skóra brzucha, ud, czy rozstępy wymagają 4 spotkań co 2-3 tygodnie i mocniejszej stymulacji. Ilosc zabiegów i możliwość uzyskania efektów określa lekarz podczas wizyty konsultacyjnej.

Jak postępować po zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej?

Bezpośrednio po zabiegu radiofrekfencji mikroigłowej skóra pacjenta jest zaczerwieniona, widać niewielkie kwadraciki, miejsca przyłożenia głowicy do skóry. Po zabiegu lekarz nakłada na skórę krem pozabiegowy, który nawilża skórę. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy nałozyć krem pozabiegowy kilka razy dziennie, najlepiej krem apteczny z grupy dermokosmetyków. Przez tydzień po zabiegu proszę o nie korzystanie z gorących kąpieli, sauny, należy unikać ekspozycji na słońce (obowiązkowe jest stosowanie kremów z filtrem SPF 50+, aby unknąć przebarwień pozapalnych.

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej na ujędrnienie skóry

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej jest polecany pacjentkom przede wszystkim w celu ujędrnienia skóry. Stosujemy go po ciąży na brzuch i biodra, po utracie masy ciała. Jest on także bardzo skuteczny na starzejącą się skórę. Radiofrekfencja mikroigłowa powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, a przez to obkurczenie skóry. Spłyca ona bruzdy i poprawia koloryt skóry. Po kilku zabiegach skóra wyglada dużo lepiej.

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej na świeże i stare blizny

Wiele moich pacjentek zadaje to samo pytanie, jak usunąć nowe i stare blizny. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ metod leczenia blizn jest wiele, zależą one od wyglądu blizny, jej wieku, ilości włókien kolagenowych w bliźnie. Jedną z metod radzenia sobie z płaskimi, ale brzydkimi bliznami jest radiofrekfencja mikroigłowa. Zabieg ten powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych, obkurczenie brzegów blizny, zbliżenie ich do siebie. Radiofrekfencja mikroigłowa pomaga także ujednolicić kolor blizny, tak że przypomina ona otaczającą skórę.

Zabieg radiofrekfencji mikroigłowej na świeże i stare rozstępy

Rozstępy pojawiają się u nas w trakcie intensywnego wzrostu, lokalizując się na piersiach u kobiet,  biodrach, udach, pośladkach. Rozstęp to pęknięta skóra, najpierw przybiera on kolor czerwony, nastepnie z czasem blednie. Pacjentki chciałyby aby zmiana się jak najszybciej zgoiła nie pozostawiając śladu, aby to osiągnąć wykorzystujemy radiofrekfencje mikroigłową.

W trakcie zabiegu igły głowicy nakłuwają skórę rozstępy, a energia płynąca przez igły stymuluje skórę i ją ujędrnia. Rozstępy zmniejszają się, stają się mniej widoczne. Lecząc rozstępy radiofrekfencja mikroigłowa dodatkowo ujędrnia skórę obszaru na którym wykonywany jest zabieg. Skóra brzucha ujędrnia się, staje się bardziej napięta i jędrna. Tak samo reaguje skóra bioder, czy pośladków. Zabieg radiofrekfencji na rozstępy wykonujemy w seriach, zwykle jest to 4 zabiegi powtarzane co 3 tygodnie. Ilość zabiegów zależy od problemu pacjenta i reakcji skóry na RF. 

Ile kosztuje zabieg radiofrekfencji mikroigłowej? Warszawa, Praga Południe

Aktualny cennik zabiegów MediWell Beauty, Warszawa znajduje się tutaj.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki