Plazma na powieki Warszawa

Bezoperacyjny lifting powiek, napinanie skóry, odmładzanie oczu!

Zadzwoń: 785 170 871

Czym jest plazma na powieki?

Skóra powiek z wiekiem ulega zwiotczeniu i rozciągnięciu. Widać to szczególnie na powiekach górnych, które z czasem robią się coraz cięższe. Jedną z metod radzenia sobie z upływającym czasem jest zastosowanie urządzenia będącego generatorem plazmy, (nazywanym przez nas: Plasma) , które powoduje obkurczenie skóry, w miejscu działania. Plasma powoduje skrócenie włókien kolagenowych, napięcie górnej, dolnej powieki, spłycenie kurzych łapek.

Jest to zabieg przeznaczony dla Pań, które jeszcze nie kwalifikują się do zabiegu plastyki powiek, lub które nie zdecydowały się na chirurgiczną plastykę powiek, a są niezadowolone z wyglądu okolicy oka.

Plazma na powieki przed i po

Do czego wykorzystywana jest plazma na powieki?

Plasma to urządzenie generujące wiązkę plazmy, dzieki niemu możemy napinać skórę powiek górnych, powiek dolnych, okolicy kurzych łapek. Plasma pomaga nam zmniejszyć zmarszczki palacza na górnej wardze, dzięki niej możemy także napiąć szyję, zmniejszyć wiotkość szyi, poprawić jej napięcie.

Plasma sprawdza się także bardzo dobrze w usuwaniu małych włókniaków, brodawek łojotokowych, kępek żółtych, czy zamykaniu naczyniaków rubinowych na ciele.

Przeciwwskazania do zabiegu plazmą na powieki

Zabiegu Plasma nie można wykonywać u kobiet w ciąży, czy karmiących piersią. Nie wykonujemy go u pacjentów z chorobami nowotworowymi, pacjentów z chorobami serca, zaburzeniami rytmu serca, rozrusznikiem serca. Nie kwalifikujemy pacjentków z chorobami układu nerwowego, czy pacjentów z łuszczyca, lub bielactwem.

Jak wykonywany jest zabieg plazmą na oczy?

Zabieg obkurczania skóry powiek wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przez abiegiem lekarz smaruje powieki kremem znieczulającym na około 30 minut.. Następnie po oczyszczeniu i zdezynfekowaniu skóry lekarz dotyka punktowo Plasmą skóry powieki, w celu obkurczenia włókien kolagenowych. Plasma powoduje odparowanie powierzchownych warstw naskórka, bez uszkodzenia skóry właściwej. Na skórze pacjenta, po zabiegu widać ciemne punkty, uszkodzonego naskórka, pomiędzy nimi zostawiona jest zdrowa tkanka. 

Tuż po zabiegu powieki zaczynają puchnąć (jest to prawidłowa reakcja na przeprowadzony zabieg). Obrzęk utrzymuje się około 48 godzin. Na skórze widoczne są strupki, które odpadają po 2-3 dniach, skóra goi się samoistnie. Niewielkie zaczerwienienie, odbarwienei skóry ustępuje po około 2 tygodniach.

Jakie są zalecenia po zabiegu plazmą na powieki?

Należy być świadomym, że po zabiegu może wystąpić obrzęk powiek, utrzymuje się od od 24-48 godzin. W pierwszej i drugiej dobie należy nakładać krem gojący, pozabiegowy, aby złagodzić stan zapalny. Następnie warto go zamienić na krem mocno nawilżający powieki. Od 2 doby należy stosować filtr UV50+, aby nie powstały przebarwienia skóry, może być to podkład z filtrem chroniący skórę i maskujący gojące się strupki po zabiegu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu plazmą na powieki?

Tuż po zabiegu skóra poddana terapii puchnie, a więc pacjentki będą miały obrzęknięte powieki. Obrzęk utrzyma się 2-3 dni (zależy to od pacjentki). Warto w tym czasie stosować chłodne okłady. Na skórze po zabiegu widoczne będą ciemne punkty, miejsca spalonej skóry. W tym miejscu na skórze po 2-3 dniach pojawią się maleńkie strupki, które po 24 godzinach odpadną. Warto często nawilżać tą okolicę, aby przyspieszyć proces gojenia. Po 3 dniach pacjentki na powieki mogą nałożyć podkład, czy wykonać make up. Jeżeli zabieg jest wykonany w piątek, pacjentki w poniedziałek mogą wrócić do pracy.  Jednak przez 3 tygodnie po zabiegu na powieki, czy inną okolicę zabiegową należy nakładać krem z filtrem, aby zapobiegać powstaniu przebarwień, czy odbarwień skóry.

Kiedy widoczne są efekty liftingu powiek plazmą?

Efekty zabiegu Plasmą, tzw. bezinwazyjnego liftingu powiek widoczne są w pierszym tygodniu po zabiegu. Po wygojeniu się skóry widoczne jest obkurczenie skóry powiek, spłycenie kurzych łapek. W wyniku zabiegu powieki ulegają przebudowie, włókna kolagenowe skracają się.

W przypadki dużej obwisłości powiek zabieg warto powtórzyć np. za 3 miesiące, a następnie wykonywać go raz na rok. Wiele pacjentek potrzebuje czasu, aby dojrzeć do zabiegu chirurgicznej plastyki powiek, Plasma to dobry zabieg na okres przejściowy, gdy jeszcze nie jesteście Panie pewne jakie postępowanie wybrać.

Czy plazma na powieki daje identyczne efekty jak chirurgiczna plastyka powiek?

Zabieg Plasmą nazywany jest często bezoperacyjnym liftingiem powiek. Poprawia on wygląd powiek, napina skórę, jednak efekty tego zabiegu nie są tak spektakularne jak blefaroplasyki powiek górnych. Plasma obkurcza włókna kolagenowe, ale nie zmienia ilości skóry na górnej i dolnej powiece. Zabieg chirurgiczny to wycięcie nadmiaru skóry, efekty są więc dużo bardziej spektakularne.

Z mojego doświadczenia Plasma jest przeznaczona dla Pań, którym nie podoba się wygląd ich powiek, ale które jeszcze się w pełni nie kwalifikuja do zabiegu chirurgicznego. Plasma pozwoli im poprawić wygląd powiek, poprawi ich samopoczucie.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Plasma: jedna powieka górna

500 zł

Plasma: obie powieki górne

1000 zł

Plasma: obie powieki dolne

600 zł

Plasma: kurze łapki (obie strony)

600 zł

Plasma: powieki górne + kurze łapki

1200 zł

Plasma: powieki dolne + kurze łapki

1200 zł

Plasma: powieki górne, dolne, kurze łapki

1600 zł

Plasma: okolica szyi

1000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

Linki