Zmarszczki palacza zabiegi kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna to doskonałe rozwiązanie dla Twojego pięknego wyglądu

Zadzwoń: 785 170 871

Jak najlepiej zlikwidować zmarszczki palacza?

Z wiekiem nasza twarz się starzeje, skóra staje się coraz cieńsza, zmniejsz się ilość tkanki tłuszczowej podskórnej. Wokół ust, na górnej i dolnej wardze pojawiają się pionowe zmarszczki zwane często „zmarszczkami palacza” lub kodem kreskowym. Bruzdy te tworzą się wcześniej u palaczy, jednak z czasem pojawiają się także u osób niepalących.

Istnieje wiele metod radzenia sobie z tym problemem, przy drobnych zmarszczkach możemy stosować zabiegi mezoterapii igłowej, wypełniać je kwasem hialuronowym, stosować botoks, lub nici PDO, które mają na celu rozprostowanie zmarszczek palacza. Wybór metody to wspólna decyzja pacjentki i lekarza.

usuwanie zmarszczek palacza

Zmarszczki palacza przed i po

zmarszczki palacza przed zabiegiem
zmarszczki palacza po zabiegu kwasem hialuronowym
zmarszczki palacza u pacjenta przez zabiegiem
zmarszczki palacza u pacjentki po zabiegu
zmarszczki palacza młoda pacjentka
zmarszczki palacza po - usta
zmarszczki palacza dobrze widoczne
kwas hialuronowy na zmarszczki palacza

Jak się pozbyć zmarszczek palacza?

Istnieje wiele zabiegów, które możemy zastosować do zlikwidowania zmarszczek palacza. Metoda powinna być dobrana do pacjenta, w oparciu o jego historię choroby, zawód, przyzwyczajenia. Najczęściej stosowaną metodą na  wypełnienie zmarszczek palacza i najczęściej wybieraną przez pacjentów  jest kwas hialuronowy.

Inna metoda polega za zablokowaniu ruchów mimicznych mięśnia okrężnego ust botoksem. Jej działanie delikatnie blokuje mimikę pacjenta, ale dzięki temu zmarszczki palacza są mniej widoczne. W celu regeneracji skóry wargi górnej możemy stosować ostrzykiwanie jej biostymulantami, czy mezoterapię igłową. Jest to także bardzo skuteczny zabieg, jednak należy go powtórzyć minimum 3 krotnie, aby wystymulować powstanie nowych włókien kolagenowych, elastyny.

Moje pacjentki często wybierają nici PDO, do rozprostowania zmarszczek palacza. Nici PDO, wkładane są wzdłuż wargi górnej i rozciągają zmarszczki palacza. Zwykle stosujemy 3 nitki na stronę prawą i lewą wargi górnej. Nitki rozciągają zmarszczki, działają mechanicznie, ale także długofalowo stymulują produkcję kolagenu i elastyny, dając oczekiwane przez pacjentki efekty estetyczne.

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek palacza?

Zabieg wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Po konsultacji lekarskiej i sprawdzeniu przeciwskazań do zabiegu lekarz rozpoczyna zabieg. Najpierw górna warga pacjenta jest znieczulana kremem, u wrażliwych pacjentów możemy zastosować znieczulenie dentystyczne. 

Po znieczuleniu kwas hialuronowy jest wstrzykiwany cieniutką igłą w zmarszczki, pod każdą zmarszczką lekarz zostawia niewielką ilość kwasu hialuronowego, aby ją nawilżyć i wypchnąć ku górze.

Często, wypełniając zmarszczki, palacza lekarz poprawia także kontur ust, aby go wyrównać i poprawić. 

Jakie są wskazania do wypełnienia zmarszczek palacza?

 Zabieg wypełnienia zmarszczek palacza, tzw. kodu kreskowego przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Jak widzicie na zdjęciach powyżej zmarszczki te występują zarówno młodych, jak i u dojrzałych pacjentek. Podstawowym wskazaniem jest utrata jędrności skóry wokół ust, pionowe zmarszczki biegnące od konturu ust ku górze.

Zabieg z kwasem hialuronowym przeprowadzamy, gdy chcemy wygładzić skórę, zmniejszyć wiotkość skóry wokół ust, nawilżyć skórę.

Jak długo utrzymują się efekty wypełnianie zmarszczek palacza?

Efekt zależy od jakości wykorzystanego preparatu do zabiegu. Zwykle wypełnienie zmarszczek palacza utrzymuje się około roku czasu, po tym czasie zabieg warto powtórzyć.

Jeżeli pacjentka stosuje inne zabiegi medycyny estetycznej, osocze bogatopłytkowe, mezoterapię okolicy ust, efekty zabiegu utrzymują się dłużej, bo skóra jest regularnie nawilżana i rewitalizowana

Zalecenia po zabiegu wypełniania zmarszczek palacza

W dniu zabiegu proszę o nie malowanie ust, nie całowanie się:)

Należy uważać pijąc gorące napoje, ze względu na zastosowane znieczulenie pacjent może poparzyć usta.

Przez tydzień proszę nie korzystać z basenu, solarium, nie opalać się w pełnym słońcu. Usta przez kilka dni należy natłuszczać, stosować kremy pozabiegowe.

Przeciwwskazania do wypełniania zmarszczek palacza

Zmarszczek palacza nie wypełniamy w przypadku gdy pacjentka jest w ciąży, lub karmi piersią, gdy na twarzy jest aktywna opryszczka wargowa, lub pacjentka ma inne zakażenie infekcyjne na twarzy.

Zabiegu nie wykonujemy w trakcie radio i chemioterapii.

Nieudane wypełnianie zmarszczek palacza, powikłania po wypełniaczach

Rzadko zdarza się nieudane wypełnienie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym.

Jeżeli do takiej sytuacji dojdzie widoczne są grudki kwasu hialuronowego na górnej wardze, które widać. Grudki te są łatwo wyczuwalne i niestetyczne. Niekiedy cała górna warga jest nieestetycznie pogrubiona.

Grudki powstają głównie wtedy, gdy podany zostanie zbyt gęsty kwas, nieodpowiedniej jakości, osoba podająca poda go za dużo na jeden punkt, lub zastosuje niewłaściwą technikę ostrzykiwania.

Istnieją dwie metody radzenia sobie z tymi grudkami, można je podgrzewać radiofrekfencją, ale zwykle daje to słabe rezultaty. Grudki trochę się zmniejszają, ale nadal sa widoczne i wyczuwalne. Innym bardziej skutecznym sposobem jest ich rozpuszczenie hialuronidazą. Jeżeli borykacie się z tym problemem zapraszamy na konsultację. 

Zapraszamy również na konsultację w sprawie plastyki powiek, zabiegu, który pozwili Ci odmłodzić Twoje spojrzenie.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Zmarszczki palacza 1 amp (0,5 ml)

700 zł

Zmarszczki palacza 1 amp (0,75 ml)

850 zł

Zmarszczki palacza 1 amp ( 1,0 ml)

900 zł – 1000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71