Peeling enzymatyczny Warszawa

Kobiety kochają peelingi skóry, odmładzają i rozświetlają twarz!

Zadzwoń: 785 170 871

Czym jest peeling enzymatyczny?

Peelingi skóry to jeden z najstarszych sposobów pielęgnowania skóry. Ich celem jest poprawa wyglądu naszej skóry poprzez usuwanie martwego naskórka, oczyszczanie skóry, usuwanie objawów fotouszkodzenia słonecznego.

Peelingi spłycają drobne zmarszczki twarzy, rozjaśniają przebarwienia. Są one bardzo skuteczne w leczeniu różnych problemów skórnych, stosowane są w leczeniu trądziku pospolitego, zmniejszają wydzielanie sebum, zwężają pory, działają antyseptycznie, usuwają bakterie ze skóry.

Peelingi medyczne stosowane są także do skóry wiotkiej, starzejącej się. Poprawiają one napięcie skóry, zwiększają jedrność. Peelinig możemy także stosować do poprawy wyglądu blizn, zarówno na twarzy, jak i na ciele, stosujemy je do leczenia rozstępów.

peeling enzymatyczny w gabinecie

Peelingi są doskonałym rozwiązaniem na wiele problemów skóry

Trądzik pospolity

Peelingi działają przeciwbakteryjnie, antyseptycznie. Otwierają zaczopowane gruczoły łojowe, zmniejszają łojotok,  ściągają pory.

Skóra sucha i poszarzała

Peelingi usuwają martwe komórki naskórka, wygładzając skórę, poprawiają krążenie krwi przywracając skórze zdrowy kolor.

Przebarwienia skóry

Peelingi usuwają  przebarwienia skóry, plamy soczewicowate. Rozjaśniają skórę, przywracają jej równomierny koloryt.

Drobne zmarszczki i linie

Peelingi to skuteczne rozwiązanie na drobne zmarszczki. Usuwają martwy naskórek, napinają skórę.

peeling enzymatyczny na blizny
peeling enzymatyczny w gabinecie medycznym
peeling enzymatyczny na blizny potrądzikowe

Przygotowanie pacjenta do peelingu enzymatycznego

Jeżeli planujecie wykonać serię peelingów medycznych, prosimy pacjentów o unikanie silnie działających preparatów złuszczających skórę, kwasu glikolowego, retinolu. Proszę również unikać depilacji twarzy woskiem, ponieważ pozostawia on podrażnienie skóry. Warto także porozmawiać z lekarzem o przyjmowanych lekach i odstawić leki fotouczulające, zioła. Po peelingu enzymatycznym skóra jest pozbawiona warstwy rogowej, nie jest chroniona przed promieniowaniem słonecznym i łatwo mogą na niej powstać przebarwienia

Czy stosując w domu retinol lub retinoidy w kremie mogę się poddać peelingowi enzymatycznemu?

Jeżeli stosujecie w domu retinol, lub retinoidy złuszczające skórę zalecamy zaprzestanie terapii na tydzień przez zaplanowanym peelingiem enzymatycznym w gabinecie estetycznym. Jeżeli nie odstawicie retinolu, skóra w trakcie zabiegu będzie zbyt reaktywna i istnieje ryzyko poparzenia skóry.

Czy w lecie można wykonywać peelingi enzymatyczne (medyczne)?

W naszym społeczeństwie utarło się przekonanie, że enzymatyczne peelingi medyczne można wykonywać jedynie jesienią i zimą. Firmy farmaceutyczne przygotowały nam produkty także na sezon letni. Te peelingi są delikatniejsze. Możemy je wykonywać w lecie do pielęgnowania i dbania o skórę. Oczywiście w okresie letnim należy obowiązkowo stosować filtry przeciwsłoneczne 50+.

Przeciwwskazania do peelingu enzymatycznego

Przeciwwskazaniem do peelingu medycznego jest ciąża, okres karmienia piersiąNie kwalifikujemy pacjentów z otwartymi ranami, silnymi alergiami skórnymi, świeżymi bliznami po zabiegach operacyjnych (do 2 miesięcy od zabiegu). Uważnie kwalifikujemy pacjentów ze  skłonnością do powstawania bliznowców. Przeciwwskazaniem są  aktywne zakażenia skóry, aktywna opryszczka, zakażenie HIV, AIDS, WZW A, B, C. Choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce, przyjmowanie leków immunosupresyjnych). Wykluczeniem są również choroby nowotworowe, napromieniowanie głowy i szyi, chemioterapia w ciągu 6 miesięcy, liczne znamiona melanocytowe, stan po krioterapii (do 6 miesięcy od zabiegu), doustna terapia pochodnymi witaminy A (np.: Rooacutane) – przerwa powinna wynosić 6 miesięcy.

Na czym polega nałożenie peelingu enzymatycznego w gabinecie medycyny estetycznej?

W gabinetach medycyny estetycznej posiadamy nieco mocniejsze peelingi niż kosmetyczki, w swoich gabinetach. Technika wykonanie peelingu zależy od problemu pacjenta, oraz od rodzaju zastosowanego peelingu enzymatycznego. Zabieg zawsze zaczynamy od oczyszczenia skóry twarzy, oraz nałożenia preparatu pre-peel, który wstępnie usuwa zanieczyszczenia z twarzy rozpuszcza martwy naskórek. Po odpowiednim przygotowaniu skóry na skórę pacjenta nakładany jest właściwy peeling enzymatyczny. W zależności od rodzaju peelingu enzymatycznego, nakładane jest od 1-4 warstw peelingu. Po upływie odpowiedniego czasu peeling jest neutralizowany odpowiednim płynem, a następnie zmywany z twarzy. Po zabiegu na skórę nakładana jest maska odżywcza i filtr przeciwsłoneczny.

Ja w swoim gabinecie peelingi dzielę na peelingi tradycyjne, które zmywam po zakończeniu zabiegu, i peelingi samoneutralizujące się, z którymi pacjent wychodzi do domu. Peelingi te działają przez kilka godzin gwarantując nam odpowiedni efekt estetyczny, po kilku godzinach neutralizują się. Pacjent dostaje zalecenie, aby po 4 godzinach umył twarz płynem micelarnym i nałożył krem nawilżający.

Pielęgnacja skóry po mocnym peelingu enzymatycznym

Po mocnym peelingu enzymatycznym skóra w ciągu pierwszych 10 dniach po zabiegu może być bardzo zaczerwieniona, może wystąpić, łuszczenie skóry, obrzęk twarzyPacjent może odczuwać wzmożone napięcie skóry, skłonność do pęknięć, swędzenie skóry. U niektórych pacjentów może się pojawić infekcja opryszczką, lub zaburzenia pigmentacyjne. Okres rekonwalescencji jest różny u różnych pacjentów, zależy od zastosowanego peelingu medycznego. Nigdy nie wolno odrywać łuszczącego się naskórka, nie wolno na skórę stosować peelingów domowych (może to spowodować zbliznowacenie skóry).

Po wykonaniu peelingów średniogłębokich lub głębokich, tuż po zabiegu widać będzie efekt zamrożenia (zbielenia) skóry. Ustępuje on 1-2 godziny po zabiegu, następnie pojawia się rumień. W pierwszych dniach pojawia się zaczerwienienie i obrzęk a następnie intensywne łuszczenie się skóry. Po każdym peelingu na twarz należy nakładać gojące kremy pozabiegowe zlecone przez lekarza. Absolutnie nie wolno korzystać z sauny, kąpieli parowych, basenu w ciągu 2 tygodni od zabiegu. Bez względu na porę roku, tuż po zakończeniu procesu łuszczenia się skóry (około 3-5 dnia), należy codziennie, co 2-3 godziny stosować filtry przeciwsłoneczne, 30-50 SPF UVA, UVB, aby zminimalizować ryzyko powstawiania przebarwień.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik peelingów (bez względu na rodzaj)

Peeling: twarz

350 zł

Peeling: twarz, szyja

450 zł

Peeling twarz, szyja, dekolt

500 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71