Punkty rubinowe, rubinki - usuwanie Warszawa

Z wiekiem na naszym ciele pojawiają się naczyniaki rubinowe, pozbądź się ich, usuń je laserem!

Zadzwoń: 785 170 871

Czym są punkty rubinowe?

Naczyniaki starcze, znane także jako plamy, punkty rubinowe, są niezłośliwymi zmianami skórnymi (naczyniakami). Charakterystyczne są dla nich wypukłe, czerwone lub fioletowe grudki, które są wyraźnie odgraniczone od otaczającego naskórka.

Najczęściej pojawiają się one na tułowiu i ramionach, ale mogą również występować w innych częściach ciała.

Powstają one w wyniku nadmiernego rozrostu komórek naczyń krwionośnych, w trakcie starzenia się skóry, są efektem fotouszkodzenia skóry przez promienie słoneczne.

Naczyniaki rubinowe usuwamy głównie ze względów estetycznych, nie stanowią one zagrożenia dla pacjenta, nie swędzą, nie bolą, nie wymagają specjalnego leczenia.

punkty rubinowe, rubinki

Jakie sa przyczyny powstawania punktów rubinowych, rubinków?

Rubinki na naszej skórze są wynikiem predyspozycji genetycznych, jeżeli pojawiają się u osób młodych. Mogą się pojawiać w ciąży, czy okresie karmienia piersią, wtedy są wynikiem zmia hormonalnych zachodzacych w naszym organiźmie. Po 50 roku życia są objawem starzenia się skóry, wiążą się z upośledzeniem gojenia się skóry, jej podatnością na uszkodzenia słoneczne.

Główne przyczyny powstawania punktów rubinowych:

 • Uwarunkowania genetyczne: Geny mogą odgrywać rolę w pojawianiu się tych zmian skórnych.
 • Zaburzenia funkcjonowania układu krwionośnego: Problemy z krążeniem mogą wpływać na tworzenie się naczyniaków.
 • Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV: Długotrwałe wystawianie skóry na działanie słońca może przyspieszać pojawianie się plam rubinowych.
 • Zmiany hormonalne: Ciąża, karmienie piersią, czy menopauza mogą być czynnikami ryzyka.
 • Dieta: Spożywanie dużej ilości kawy, alkoholu oraz ostrych przypraw może wpływać na stan skóry.
 • Choroby wątroby: Problemy z wątrobą mogą mieć wpływ na kondycję skóry i pojawienie się punktów rubinowych.
 • Przewlekły stres: Stres może wpływać na różne aspekty zdrowia, w tym na stan skóry.

Na czym polega leczenie punktów rubinowych?

Naczyniaki rubinowe są łatwe do usunięcia, w naszym gabinecie usuwamy je za pomocą lasera naczyniowego, lub lasera frakcyjnego CO2Oba lasery powodują natychmiastowe zamknięcie się zmiany. W miejscu działania lasera pojawia się strupek, który opdada po kilku dniach. Punkt rubinowe usunięte z jednego miejsca nie pojawiają się tam ponownie, jeżeli jednak skóra ma tendencje do pekania, tworzenia naczyniaków istnieje prawdopodobieństwo że punktu rubinowe pojawią się w innym miejscu na skórze.

Jak pielęgnować skórę po laserowym usunięciu punktów rubinowych, rubinków?

Po zabiegu laserowym usuwania punktu rubinowego, skóra może ulec zaczerwienieniu, jednak wystarczy odpowiednia higiena, stosowanie preparatu do dezynfekcji skóry przez około 3 dni, aby ranka sama się wygoiłaW miejscu naczyniaka pojawi sie niewielki strupek, który po 3 dniach odpadnie. Nie ma potrzeby przyklejania plastrów. Można stosować kremy do nawilżania skóry, należy chronić miejsce zabiegowe od słońca, aby nie powstały przebarwienia. 

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania punktów rubinowych?

Przeciwskazaniem do laserowego usuwania punktów rubinowych są choroby ogólnoustrojowe związane z infekcją ogólnoustrojową, lub infekcją skóry, opryszczką skóry, skłonnością do powstawania blizn przerostowych, odbarwień , czy przebarwień skóry. Zabiegu nie wykonujemy w ciąży, okresie karmienia piersią.

Jak można zapobiec powstawaniu punktów rubinowych?

Punkty rubinowe najczęściej są objawem starzenia się skóry, jeżeli występują u osób młodych są wynikiem predyspozycji genetycznychNiestety nie ma skutecznej metody zapobiegania naczyniakom rubinowym, wszystkie domowe sposoby są nieskuteczne, ale warto wziąć pod uwagę poniższe zalecenia: 

 • Ochrona przed promieniowaniem UV: Regularne stosowanie kremów z filtrem UV może pomóc w ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które mogą przyczyniać się do powstawania punktów rubinowych.
 • Zdrowa dieta: Dieta bogata w antyoksydanty, witaminy (szczególnie C i E) oraz składniki odżywcze wspierające zdrowie skóry może pomóc w zapobieganiu powstawania punktów rubinowych. Warto ograniczyć spożywanie alkoholu, kawy oraz ostrych przypraw.
 • Zdrowy styl życia: Unikanie nadmiernego stresu, regularne ćwiczenia fizyczne oraz dbanie o odpowiednią ilość snu mogą wspierać ogólny stan zdrowia i kondycję skóry
 • Regularne badania skóry: Regularne wizyty u dermatologa oraz samodzielne kontrolowanie stanu skóry mogą pomóc w wczesnym wykryciu i leczeniu różnych zmian skórnych, w tym punktów rubinowych.
 • Unikanie czynników ryzyka: W przypadku osób ze szczególną predyspozycją genetyczną lub zdiagnozowanymi chorobami, takimi jak problemy z wątrobą czy zaburzenia układu krwionośnego, ważne jest, aby na bieżąco kontrolować te schorzenia i stosować się do zaleceń lekarskich.

Może zainteresuje Cie również leczenie trądziku różowatego lub odmładzanie twarzy. Gabinet MediWell Beauty mieści się w Warszawie – zapraszamy na konsultację.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

* punkty rubinowe 1-4

  300 zł

*punkty rubinowe 5-10

  600 zł

*punkty rubinowe, całe ciało

 1200 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71