Punkty rubinowe

Z wiekiem na naszym ciele pojawiają się naczyniaki rubinowe, pozbądź się ich, usuń je laserem!

Zadzwoń na recepcję (Warszawa): 785 170 871

Punkty rubinowe, Warszawa

Punkty rubinowe to inaczej naczyniaki.  Powstają one w wyniku nadmiernego rozrostu komórek naczyń krwionośnych. starcze. Powstają one w wyniku starzenia się skóry, są efektem fotouszkodzenia skóry przez promienie słoneczne.

Naczyniaki rubinowe usuwamy głównie ze względów estetycznych, lokalizują się one na skórze klatki piersiowej, na plecach, na ramionach. Nie stanowią one zagrożenia dla pacjenta, nie swędzą, nie bolą, nie wymagają specjalnego leczenia.

punkty rubinowe

Jakie sa przyczyny powstawania punktów rubinowych?

Rubinki na naszej skórze są wynikiem predyspozycji genetycznych, jeżeli pojawiają się u osób młodych. Mogą się pojawiać w ciąży, czy okresie karmienia piersią, wtedy są wynikiem zmia hormonalnych zachodzacych w naszym organiźmie. Po 50 roku życia są objawem starzenia się skóry, wiążą się z upośledzeniem gojenia się skóry, jej podatnoscią na uszkodzenia słoneczne.

Na czym polega leczenie naczyniaków rubinowych?

Naczyniaki rubinowe są łatwe do usunięcia, w naszym gabinecie usuwamy je za pomocą lasera naczyniowego, lub lasera frakcyjnego CO2. Oba lasery powodują natychmiastowe zamknięcie się zmiany. W miejscu działania lasera pojawia się strupek, który opdada po kilku dniach.

Punkt rubinowe usunięte z jednego miejsca nie pojawiają się tam ponownie, jeżeli jednak skóra ma tendencje do pekania, tworzenia naczyniaków istnieje prawdopodobieństwo że punktu rubinowe pojawią się w innym miejscu na skórze.

Jak pielęgnować skórę po laserowym usunięciu punktów rubionowych?

Po zabiegu laserowym skóra może ulec zaczerwienieniu, jednak wystarczy odpowiednia higiena, stosowanie preparatu do dezynfekcji skóry przez około 3 dni, aby ranka sama się wygoiła. W miejscu naczyniaka pojawi sie niewielki strupek, który po 3 dniach odpadnie. Nie ma potrzeby przyklejania plastrów. Można stosować kremy do nawilżania skóry, należy chronić miejsce zabiegowe od słońca, aby nie powstały przebarwienia. 

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania punktów rubinowych?

Przeciwskazaniem do laserowego usuwania punktów rubinowych są choroby ogólnoustrojowe związane z infekcją ogólnoustrojową, lub infekcją skóry, opryszczką skóry, skłonnościa do powstawania blizn przerostowych, odbarwień , czy przebarwień skóry. Zabiegu nie wykonujemy w ciąży, okresie karmienia piersia.

Jak można zapobiec powstawaniu naczyniaków rubinowych?

Naczyniaki rubinowe najczęściej są objawem starzenia się skóry, jeżeli występują u osób młodych są wynikiem predyspozycji genetycznych. Niestety nie ma skutecznej metody zapobiegania naczyniakom rubinowym, wszystkie domowe sposoby są nieskuteczne.

Zadzwoń : 785 170 871

Cena zabiegu:

* punkty rubinowe 1-4

  300 zł

*punkty rubinowe 5-10

  600 zł

*punkty rubinowe, całe ciało

 1200 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71