Kępki żółte usuwanie Warszawa

Żółtaki powiek, kępki żółte można usuwać zarówno laserowo, jak i chirurgicznie, obie metody są bezpieczne dla pacjenta.

Zadzwoń: 785 170 871

Czym są kępki żółte (żółtaki powiek)?

Jeżeli na Waszych powiekach obecne są kępki żółte zapraszamy do naszego gabinetu medycyny estetycznej na zabieg laserowego usunięcia kępek żółtych.

Kępki żółte to grudki, lub plamy zawierające w sobie złogi cholesterolu.

Złogi te odkładając się w skórze powiek nadają jej żółte zabarwienie. Kępki żółte pojawiają się, gdy poziom cholesterolu jest bardzo wysoki, są one wynikiem nieprawidłowej diety, lub  zaburzeń genetycznych.  Ich pojawienie się na skórze powinno skłonić pacjenta do diagnostyki w kierunku zaburzeń lipidowych, chorób serca, cukrzycy, czy niedoczynności tarczycy.

żółtaki
kepki żółte usuwanie cena
kepki żółte usuwanie cena
kępki żółte usuwanie cena

Jak powstają kępki żółte?

Kępki żółte są dosyć częste w naszej populacji, wielu Polaków cierpi na zaburzenia poziomu lipidów: cholesterolu, trójglicerydówCzęsto wiążą się z występowaniem podwyższonego poziomu glukozy, zespołu metabolicznego, towarzysza niedoczynności tarczycy czy zespołowi nerczycowemu. 

W przypadku występowania kępek żółtych zlecamy najpierw kontakt i diagnostykę u lekarza rodzinnego, a następnie usunięcie kępek żółtych laserowo. Pamiętajcie Państwo, że w MediWell Beauty, Warszawa usuwamy objawy choroby, a leczeniem choroby powinien zająć się lekarz rodzinny lub internista.

Rodzaje kępek żółtych, ich lokalizacja

Kępki żółte to złogi cholesterolu, które lokalizują się głównie pod skórą powiek. Występują one pod postacią pojedynczych grudek, lub też rozlanych zmian. Kępki żółte pojawiają się często symetrycznie na obu oczach, zarówno na powiekach górnych, oraz powiekach dolnych. Początkowo są niewidoczne, jednak gdy złogów cholesterolu przybywa, nie da się ich zakryć makijażem. 

Niekiedy pacjenci zgłaszają obecność żółtaków zlokalizowanych na łokciach i kolanach, czasami występują one w okolicy ścięgien na dłoniach i stopach. Są one twarde, czerwono-żółte. Te guzki wycinane są zwykle chirurgiczne, ze względu na ich duże rozmiary.

Czy kępki żółte mogą same zniknąć?

Kępki żółte same nie znikną, nie pomogą żadne maści i kremy, nie da się wycisnąć kępek żółtych spod skóry

Nie można samodzielnie usunąć kępek żółtych ponieważ są to złogi cholesterolu, które namnażają się przez lata, dlatego też jedyną możliwością ich usunięcia jest ich laserowe usunięcie, lub wycięcie chirurgiczne.

Na czym polega chirurgiczne usuwanie kępek żółtych?

Chirurgiczne wycięcie kępek żółtych jest nieco bardziej skomplikowanym procesem.

Wymaga ono od lekarza wykonania znieczulenia nasiękowego, a następnie wycięcia zmiany skalpelem.

Po wycięciu zmiany, czy to liniowej, czy punktowej na skórę powiek zakładane są szwy chirurgiczne, które lekarz usuwa po około tygodniu od zabiegu.

Po cięciu chirurgicznym na skórze zawsze powstanie blizna, jednak łatwo ją ukryć w załamaniach skóry, blizna na początku jest czerwona, jednak po około 6 miesiącach staje się coraz bledsza i coraz mniej widoczna. 

Stosując skalpel zwykle jest nieco więcej siniaków, większy obrzęk. Wynika to z faktu, ze naczynia krwionośne w trakcie cięcia krwawią, proces rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym zajmuje dłużej niż po laserowym usuwaniu kępek żółtych.

Na czym polega usuwanie kępek żółtych laserem?

W naszym gabinecie MediWell Beauty w Warszawie, zabieg laserowego usuwania kępek żółtych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany zastrzykiem. Po znieczuleniu skóry lekarz, laserem frakcyjnym – warstwa, po warstwie – odparowuje złogi cholesterolu, znajdujące się w kępkach żółtych.

Zabieg nie powoduje powstania blizn. Tuż po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk, lub zasinienia które utrzymują się się około 2-3 dni.

Należy pamiętać, że zabieg usuwa kępki żółte, tzw. żółtaki ale nie usuwa przyczyny zmian. Kępki żółte mogą powstawać od nowa, o ile pacjent nie wyleczy zaburzeń lipidowych lub nie zmieni stylu życia.

Czy powinienem usunąć kępki żółte laserem, czy wyciąć ją chirurgicznie?

Pacjenci często zadają mi to pytanie na wizycie kwalifikacyjnej. Zabieg laserem jest mniej obciążający dla pacjenta, jeżeli pacjent musi na drugi dzień wrócić do pracy polecam laser.

Po zabiegu laserowym wystapi obrzęk powiek, ale utrzyma się nieco krócej, czas gojenia będzie także krótszy. Zabieg laserowy zastosowałabym przy mniejszych zmianach, mniej rozległych.

Cholesterol jest w skórze dosć głęboko, przy zabiegu laserem lekarz może nie usunąć całej płytki cholesterolu, zabieg być może trzeba będzie powtórzyć. Zabieg chirurgiczny polecam pacjentom z dużymi zmianami, z rozlanymi plamami cholesterolu.

Wycina się wtedy dany obszar, zakładając następnie szwy chirurgiczne. Często łączę chirurgiczne wycięcie kępek żółtych z blefaroplastyka powiek górnych, jeżeli jest taka potrzeba. 

Przy zabiegu chirurgicznym szwy zdejmowane są po około 7 dniach, zawsze mogą towarzyszyć temu siniaki. Jednak chirurgicznie jesteśmy w stanie usunąć całego żółtaka, całą płytkę cholesterolową.

Jak zapobiegać powstaniu żółtaków, kępek żółtych?

Kępki żółte tworzą się przy nieprawidłowym poziomie cholesterolu, nawet jeżeli u pacjenta badania lipidów są prawidłowe, są one pierwszym objawem rozpoczynającej się miażdżycy.

Dlatego też bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniej diety o niskiej zawartości tłuszczów. Należy zrezygnować z tłuszczów nasyconych (wieprzowiny), ograniczyć spożywanie masła, ograniczyć spożywanie fast foodów. 

Bardzo ważna jest kontrola poziomu glukozy w organizmie, ograniczenie palenia papierosów. Jedyną metodą na zapobieganie nawrotom kępek żółtych jest zdrowy tryb życia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego?

Zabieg laserem frakcyjnym jest zabiegiem bezpiecznym dla pacjenta, nie wymaga specjalnych przygotowań.

Jednak analogicznie do innych zabiegów np. usuwania pieprzyków nie wykonujemy go w ciąży, okresie karmienia piersią, w trakcie infekcji wirusowych i bakteryjnych na skórze twarzy, w niektórych chorobach autoimmunologicznych typu: łuszczyca, bielactwo, toczeń skórny. 

Uważnie należy kwalifikować pacjentów z tendencja do bliznowacenia skóry, tworzenia przerosłych blizn. Nie kwalifikujemy pacjentów przyjmujących doustne leki sterydowe.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Laserowe usuwanie kepek żółtych: jedno oko

600 zł

Laserowe usuwanie kępek żółtych: dwoje oczu

 1200 zł

Chirurgiczne usunięcie kępek żółtych: jedno oko

1000 – 1500 zł

Chirurgiczne usunięcie kępek żółtych: dwoje oczu

2000 – 3000 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71