Egzosomy - innowacyjna metoda regeneracji skóry

Poprawa jakości skóry, usuwanie objawów starzenia się skóry

Zadzwoń: 785 170 871

Egzosomy w odmładzaniu skóry

Egzosomy są coraz częściej wykorzystywane w medycynie estetycznej do odmładzania i regeneracji skóry. Podawane są do skóry na różne sposoby, jako mezoterapia igłowa, w trakcie terapii Dermapenem, przy mikronakłuwaniu skóry, a także jako terapia wspomagająca przy zabiegach laserem frakcyjnym.

Rola egzosomów polega na stymulacji skóry, pobudzenie jej do produkcji nowych włókien kolagenowych. Egzosomy działają podobnie jak biostymulanty, aktywują naszą skórę do odnowy, sprawiają że produkuje ona więcej kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego.

Zapraszamy do naszego Gabinetu MediWell Beauty w Warszawie.

egzosomy warszawa

Co to są egzosomy?

Egzosomy są malutkimi, okrągłymi pęcherzykami znajdującymi się w każdej naszej komórce. Wydzielane są one przez mitochondria i wędrują do środka na zewnątrz komórek. Wydzielane z komórek oddziaływają na inne sąsiednie komórki przekazując im informacje, stymulując je do określonego działania. W taki sposób komórki komunikują się ze sobą, przekazując w egzosomach różne fragmenty białek, lipidów, kwasów nukleinowych działające na receptory innych komórek. 

Jak działają egzosomy, skąd pochodzą egzosomy?

Egzosomy to informacje, dzięki nim jesteśmy w stanie pobudzać nasze komórki do odnowy i odbudowy, wpływać na zachowanie komórek.

Oczywiście istotne jest jaka informacja jest zawarta w egzosomach, jaki cel chcemy uzyskaćW medycynie estetycznej wykorzystujemy egzosomy mające na celu pobudzenie i odnowę komórek skóry, jej regenerację. Jednak można je wykorzystywać także do innych celów, leczenia niegojących się ran, oparzeń, do przeszczepów skóry. Aktualnie toczą się badania mające na celu opracowanie specyficznych egzosomów , działających w określonych schorzeniach. Bardzo ciekawe jest pochodzenie egzosomów, pierwotnie były one izolowane z krwi pępowinowej, tak jak komórki macierzyste, jednak z czasem, ze względu na ich małą dostępność naukowcy nauczyli się pozyskiwać je z roślin. Egzosomy pochodzenia roślinnego są równie skuteczne jak te z krwi pępowinowej, są też łatwo dostępne (ze względu na możliwość hodowania roślin do tego celu). Cena ma tutaj także duże znaczenie, egzosomy roślinne są znacznie tańsze, niż te pozyskiwane przy porodzie.

W jaki sposób egzosomy są podawane do skóry?

Egzosomy przygotowane w laboratoriach są pakowane i sprzedawane w ampułkach. Możemy je wstrzykiwać do skóry w formie mezoterapii igłowej, możemy także wylewać je na skórę w trakcie mikronakłuwania skóry Dermapenem, czy po zabiegu laserem frakcyjnym.

Zabieg ich podawania nie różni się więc w żaden sposób od podawania innych produktów, techniki są te same. Zabieg wstrzykiwania egzosomów nie jest specjalnie bolesny, podawane są one w górne warstwy skóry, przy zabiegu rzadko występują siniaki, czy obrzęk.

Jakich efektów możemy się spodziewać po podaniu egzosomów?

Egzosomy, w mojej opinii działają podobnie do osocza bogatopłytkowego, mechanizm jest ten sam, stymulacja i odbudowa skóry. Egzosomy są bardzo pomocne w redukcji drobnych zmarszczek, poprawiają napięcie skóry, jej elastyczność, leczą stany zapalne, rozjaśniają i ujędrniają skórę. Dają bardzo dobre efekty przy ostrzykiwaniu skór cienkich i delikatnych, z siecią drobnych zmarszczek, opóźniają proces starzenia się skóry. Zalecane jest wykonanie minimum 3 zabiegów co 3 tygodnie.

Dlaczego zabieg z egzosomami jest taki drogi?

Egzosomy to nowość na naszym rynku, niewiele laboratoriów umie je wytwarzać w większej ilość. Najdroższe są egzosomy pozyskiwane z krwi pępowinowej, ze względu na małą dostępność produktu i konieczność drogiej obróbki te produkty kosztują nawet kilka tysięcy złotych, jest to koszt analogiczny do podawania komórek macierzystych. Laboratoria w USA i Korei, w odpowiedzi na zapotrzebowanie na egzosomy nauczyły się produkować je z roślin, róż (oczywiście genetycznie modyfikowanych). Egzosomy roślinne są dużo bardziej dostępne, dlatego też są tańsze.

Warto także zwrócić uwagę na pochodzenie produktu, czy ma on oznaczenie wymagane dla wyrobów medycznych, czy ma certyfikację na rynku Unii Europejskiej, w tzw obszarze EMEA. Często w hurtowniach dostępne są produkty bez certyfikatów, bez informacji o pochodzeniu, takie środki kosztują niewiele, ale w mojej opinii bardzo ryzykowne jest ich podawanie. Ilość działań niepożądanych jest bardzo duża i należy ostrożnie wybierać zabiegi.

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Egzosomy ASCE: twarz

1200 zł

Egzosomy ASCE: twarz, szyja

1200 zł

Egzosomy ASCE: twarz, szyja, dekolt

1500 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71