Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Wielkość i kształt ust to jeden z największych kompleksów kobiet. Panie, które mają niewielkie usta marzą o tym by je powiększyć, sprawić aby były bardziej ponętne.

Do powiększania ust wykorzystujemy kwas hialuronowy, z mojego doświadczenia rodzaj kwasu hialuronowego ma fundamentalne znaczenie w osiągnięciu pożądanego efektu estetycznego.

Kwas hialuronowy to struktura trójwymiarowa, długołańcuchowa, dynamicznie układająca się w tkankach. Jeżeli do wypełnienia ust użyjecie sztywnego kwasu o krótkich łańcuchach,

Wasze usta będą sztywne, wyczujecie w nich grudki, nie będą się naturalnie układać w trakcie mimiki, robienia dziubków. Aby jeszcze bardziej sytuację zagmatwać należy powiedzieć, że dobre firmy farmaceutyczne mają kilka rodzajów kwasów dedykowanych do ust. Na rynku są kwasy hialuronowe do stworzenie dużych, ponętnych, czerwonych ust, inne produktu służą tylko do zarysowania konturu ust, jeszcze inne do delikatnego nawilżenia ust, dodania im tylko trochę objętości.

Powiększanie ust u młodych kobiet

Posłużmy się uproszczeniami, załóżmy że większość młodych kobiet oczekuje dużych, ponętnych ust,nawilżonych, z mocną czerwienią wargową. Do tego służą kwasy wolumentryczne, które mocno chłoną wodę. One pęczniejąc w naszej tkance dają objętość i mocne nawilżenie. Zwykle młode kobiety mają ładny kontur ust, zależy nam na wyeksponowaniu czerwieni wargowej.

Zabieg możemy wykonać zarówno igłą, jak i kaniulą, ja osobiście wolę igłę, bo precyzja podania jest większa.U młodych kobiet dodatkowo uwypuklamy za pomocą kwasu hialuronowego rynienkę nosową, zaznaczamy serduszko górnej wargi. Jeżeli pacjentka o to prosi zaznaczmy uwypuklenia dolnej wargi, absolutnie nie podając produktu na całej długości wargi (bo nie chcemy „kiełbaski”). Młode usta wypełniamy zwykle co roku, 2-3 razy. Potem moje pacjentki rodzą dzieci i nieco zmieniają priorytety, co jest naturalnym procesem.

Powiększanie ust u dojrzałych Pań

Piękne pełne usta koło 40 roku życia zaczynają się zmniejszać, tak aby w okresie menopazy zwinąc się do środka, nie pozostawiając wiele czerwieni wargowej do pomalowania pomadką. Zaciera się także kontur ust, staje się mniej wyraźny, poprzerywany pionowymi znarszczkami. W zależności na jakim etapie życia trafią do mnie moje pacjentki tak modelujemy usta.

Zwykle 1 zabieg to narysowanie, wypełnienie konturu ust. Aby stworzyć kontur ust, wypełnić drobne zmarszczki przecinające wargi należy podać w niego kwas hialuronowy. Jest to zupełnie inny kwas, niż ten podawany młodym kobietom. Kwas do konturu musi być nieco sztywniejszy, bardziej zbity, taki który nie migruje poza kontur ust.

Będzie on stanowił granicę i wyznaczał nowy kształt ust. Wykonując ten zabieg odsyłamy pacjentki do domu, zapraszamy na kolejny zabieg za min. 4 tygodnie. Gdy nasz kontur się już ułozy możemy delikatnie wypełnić czerwień wargową. Większość dojrzałych pacjentek nie chce dużych, miesistych ust. Oczekują ust subtelnych, kształtnych, delikatnych. Do tego wykorzystujemy produkty miekkie, dynamiczne, które bardziej nawilżają usta , niż dodają objętości. Produkty te dobrze się komponują z narysowanym wczesniej konturem, dają nam usta naturalne, których na pewno nie zauważycie na ulicy i nie bedziecie uważali ich za „zrobione”. Na tym polega sztuka modelowania ust, każda osoba powinna dostać to o co prosi, usta muszą być dobrane do urody pacjentki i jej wieku.