Jak długo wypełniacz utrzymuje się w tkankach?

Na pewno słyszeliście od znajomych, że u jednych osób kwas hialuronowy utrzymuje się 3-4 miesiące, a u innych 1,5 roku. Efekty zabiegu zależą od rodzaju wykorzystanego do zabiegu kwasu hialuronowego. Ważne jest aby kwas hialuronowy miał dobrą jakość, i odpowiednie sieciowanie. Sieciowanie odpowiada za trwałość kwasu hialuronowego, czas utrzymywania się w tkankach. Dobrzy producenci przygotowują kilka rodzajów kwasu hialuronowego, każdy z nich jest przeznaczony do innej okolicy twarzy.

Do wypełnienia policzków powinien być wykorzystany kwas gęsty, o dużej sile unoszenie, raczej sztywny, niż elastyczny. Policzki są ciężkie, aby je unieść potrzebny jest gęsty, sztywny produkt. Jeżeli do wypełnienia policzków zastosujemy rzadki produkt, o niskiej spójności, produkt ten zniknie po 4 miesiącach, lub przemieści się w miejsce gdzie go nie chcemy.

Rzadkie produktu stosujemy np. w usta chcąc uzyskać efekt ich nawilżenia, delikatnego wypełnienia. Produkty do ust powinny mieć dużą lepkość, tzn. utrzymywać się w miejscu podania i nie przemieszczać się. Często widzicie Panie jak kwas hialuronowy wychodzi poza kontur ust, widoczne jest to często na górnej wardze: oznacza to że wybrano zły produkt, o niskiej lepkości, niskiej spójności, kwas się przemieścił.

Podobna sytuacja jest przy wyrównywaniu linii żuchwy kwasem hialuronowym, ja bardzo często wykonuję ten zabieg. Niektóre pacjnetki boją się, ze zabieg ten dociąży i powiększy chomiki, zamiast je zmniejszyć. Tak się może zadziać jak zastosujemy zły rodzaj kwasu hialuronowego.

Niestety cena zabiegu ma znaczenia, producenci tanich kwasów hialuronowych ignorują właściwości fizyczne kwasu hialuronowego, produkuja jeden rodzaj i doradzają stosowanie go do każdej okolicy ciała. Droższe kwasy od markowych producentów są dużo lepsze, ale też dużo droższe w zakupie, dają za to mniej powikłań, mniej zdarzeń niepożadanych. Warto mieć świadomość na temat kwasów hialuronowych podejmując decyzję o wypełnieniu tkanek.