Wypełnianie policzków, Warszawa

Medycyna estetyczna to doskonałe rozwiązanie dla Twojego pięknego wyglądu.

Zadzwoń : 785 170 871

Wypełnienie policzków, Warszawa

Proces starzenia się skóry polega na zwiotczeniu skóry, utracie jej jędrności. Z wiekiem zanika tkanka podskórna wypełniająca przedziały tłuszczowe w naszej twarzy. Jedną z metod przywrócenia twarzy dawnych krągłości jest wypełnienie jej kwasem hialuronowym.

Wiele Pań obawia się nienaturalnie wielkich policzków, była to moda lat dwutysięcznych, gdy wypełniacze dopiero wchodziły na nasz rynek. Aktualne trendy oznaczają przywracanie naturalnego piekna, bez nadmiernego dodawania objętości, dlatego też teraz podajemy znacznie mniejsze ilości kwasu hialuronowego niż kiedyś, starając się uzupełnić jednynie ubytki objetości pojawiające się z wiekiem. Kwas hialuronowy wykorzystujemy głównie do przywracania utraconej objętości policzków, bruzd nosowo-wargowych, bruzd marionetek. Niewielkie ilości wykorzystywane są do nawilżenia ust, czy wypełnienia bruzd szyi.

wolumetria twarzy
wypełnienie policzków kwasem hialuronowym
wypełnienie policzków kwasem hialuronowym
Dlaczego opadają policzki?

Policzki tracą swoją objętość w trakcie chudnięcia, lub też w wyniku procesu starzenia się organizmu. Pod naszą skórą znajdują się przedziały tłuszczowe, które z wiekiem tracą swoją jędrność, ubywa w nich tkanki tłuszczowej. Policzki stają się mniejsze i opadają ku dołowi. Nasza skóra wiotczeje, twarz wygląda na starszą i bardziej zmęczoną.

Wskazania do wypełnienia policzków kwasem hialuronowym

Aby przywrócić dawną jędrność policzków należy uzupełnić objętość starzejących się przedziałów tłuszczowych w twarzy. Wypełnianie policzków, polega na odtworzeniu pierwotnej objętości policzków, uzupełnieniu przedziałów tłuszczowych kwasem hialuronowym. Wypełnienie kwasem hialuronowym wykonywane jest głównie w celu odmłodzenia wyglądu twarzy, lub u osób młodych po dużym schudnięciu. W chorobach, w których dochodzi to zaniku tkanki tłuszczowej np. AIDS, zapadnięte policzki wypełnia się ze wskazań lekarskich, jest to działanie naprawcze.

Rodzaje kwasu hialuronowego wstrzykiwanego w policzki

Opisując zabieg wypełnienie policzków należy powiedzieć, że na rynku mamy bardzo dużo wypełniaczy które są stosowane do wypełnienia tkanek. Dobre firmy farmaceutyczne mają przygotowane różne linie produktowe, do wypełniania różnych okolic twarzy. Nie możemy podawać tego samego produktu w policzki i usta, nos i brodę. Produktu przeznaczone do policzków powinny być gęste, mocno usieciowane, zwykle stężenie kwasu hialuronowego przekracza wtedy 28mg/ml. Takie produkty gwarantuja pacjentowi odpowiedni efekt estetyczny i długi czas działania. Produkty te są twarde, i nie odkształcają się pod wpływem ucisku, trzymają swój kształt. Zwracajcie Państwo uwagę na rodzaj stosowanego produktu, produkt do ust, nie może być podany w policzki bo z założenia jest on miękki, elastyczny, współpracujący z ruszającymi się ustami. Produkt do ust nigdy nie uniesie ciężkich policzków, ani nie da Wam oczekiwanego  efektu estetycznego.

Wypełnienie policzków: kwas hialuronowy, czy hydroksyapatyt wapnia?

Wypełniając policzki podajemy w nie naczęściej kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy ma dużą siłę unoszenia, wypełnia i uwypukla zapadnięte policzki. Jest on traktowany jako rodzaj czasowego implanta twarzy. Kwas hialuronowy jest przeznaczony dla kobiet, które chcą mieć wypełnione i zaokrąglone policzki.

Hydroksyapatyt wapnia to produkt, który działa nieco inaczej niż kwas hialuronowy. Hydroksyapatyt wapnia to biostymulator i wypełniacz, stymuluje on komórki skóry do odnowy, stymuluje tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastyny, odmładza on twarz. Jego siła unoszenia tkanek nie jest tak duża jak kwasu hialuronowego, dlatego daje naturalne efekty wypełnienia policzków. Często jest stosowany u mężczyzn, u których należy dodać nieco objętości w policzki, ale nie wolno ich zbytnio uwypuklać. Hydroksyapatyt dłużej utrzymuje się w tkankach niż kwas hialuronowy, długofalowo ma nieco lepsze działanie.

Jak wstrzykiwany jest kwas hialuronowy w policzki?

Przed zabiegiem lekarz ocenia potrzeby pacjenta, uzgadnia z pacjentem ilość podanego kwasu hialuronowego, miejsce podania produktu. Po dezynfekcji skóry, kwas hialuronowym jest wstrzykiwany w policzki za pomoca cienkiej igły, lub podawany jest za pomoca kaniuli. Niewielki dyskomfort może spowodować przebicie skóry, jedna sam zabieg nie jest bolesny. Kwas hialuronowy zwykle zawiera lignokainę, znieczulenie które sprawa że zabieg nie boli. Ważne jest umieszczenie kwasu hialuronowego na właściwej głębokości, w odpowiednich przedziałach twarzy, wtedy efekt utrzymuje się długo.  Zapraszamy do MediWell Beauty w Warszawie.

Policzki po wypełnieniu kwasem hialuronowym

Pacjentki bardzo lubią wygląd swoich policzków po wypełnieniu ich kwasem hialuronowym. Tuż po zabiegu wygląd policzków natychmiast się zmienia. Stają się one bardziej pełne, okrągłe, twarz młodnieje w oczach. Pacjentki sa zadowolone z zabiegu. Kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne, dlatego też łączy się z cząsteczkami wody. Dzieki temu policzki po tygodniu stają się jeszcze większe i bardziej krągłe, dlatego właśnie zalecamy picie wody po zabiegu. Kontrola po zabiegu powinna odbyć się po 2 tygodniach, gdy kwas hialuronowy się ułoży, rozpręży i właściwie uwodni.

Zalecenia po wypełnieniu policzków kwasem hialuronowym?

Bezpośrednio po zabiegu na twarzy może sie pojawić delikatny obrzęk, zaczerwienienie. Objawy te ustępują jednak w ciągu kilku godzin po zabiegu.  Po zabiegu wypełnienia policzków prosimy Panie picie minimum 2 litrów wody dziennie, aby nawodnić ciało. Prosimy o nie dotykanie palcami miejsca zabiegowego, ważne jest zachowane odpowiedniej higieny po zabiegu, przemycie policzków 2-3 krotnie w ciągu dnia preparatem dezynfekcyjnym. Nie wolno masować policzków, lekarz umieszcza produkt we właściwym miejscu, nie wolno go przemieszczać za pomocą masażu. Prosimy o powstrzymanie się od makijażu w ciągu 24 godzin po zabiegu, aby nie spowodować infekcji skóry. Przez tydzień prosimy o unikanie sauny, basenu, kriokomory, sportów wyczynowych.

Nieudane wypełnienie policzków, powikłania po wypełniaczach

Kwas hialuronowy podany w okolicę policzków niekiedy migruje, może to być wynikiem podania złej jakości produktu, który nie pozostaje w miejscu podania, niekiedy jest to wynik podania kwasu hialuronowego w niewłaściwe miejsce. Kwas hialuronowy często przemieszcza się w okolice podoczodołową, widoczny jest jako zgrubienie, uwypuklenie skóry. Należy go wtedy rozpuścić enzymem hialuronidazą. Rzadko po podaniu kwasu hialuronowego pojawiają się infekcje bakteryjne, ropnie. Jeżeli pojawi się stan zapalny jest on najczęściej związany z podaniem kwasu hialuronowego nieprawidłowo oczyszczonego, zawierającego w sobie zanieczyszczenia bakteryjne. Bardzo ważna jest odpowiednia jakość wstrzykiwanych produktów, ich rejestracja CE na terenie Unii Europejskiej, nie dzielenie ampułek pomiędzy pacjentów.

Ile kosztuje wypełnienie policzków? Warszawa, Praga Południe

Aktualna cena wypełnienie policzków, w MediWell Beauty  podana jest tutaj. Cena zabiegu uwarunkowana jest rodzajem podawanego kwasu hialuronowego, im lepszy kwas, bardziej oczyszczony tym jest on niestety droższy. Zapraszamy, Dr Marta Skoczylas, Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki