Dolina łez zabieg - wypełnienie kwasem hialuronowym

Poprawa wyglądu okolicy oka, skuteczne usuwanie cieni pod oczami!

Zadzwoń: 785 170 871

Na czym polega zabieg dolina łez?

Zabieg wypełniania doliny łez jest bardzo popularny wśród pacjentek. Zanim się na niego zdecydujecie dowiedzcie się dla kogo jest przeznaczony i kiedy się go wykonuje.

Skóra w okolicy oka jest bardzo delikatna, szybko się tez starzeje. Pojawiają się cienie pod oczami, pojawia się też dolina łez, która biegnie od wewnętrznego kącika oka w kierunku policzka. Nadaje to twarzy zmęczony i smutny wygląd.

U niektórych osób dolina łez pojawia się relatywnie wcześnie, jest to wynik genów, kształtu głowy, u innych jest ona wynikiem starzenia się skóry, zaniku tkanki tłuszczowej w okolicy podoczodołowej. Wypełnienie doliny łez jest skutecznym rozwiązaniem na poprawę wyglądu tej okolicy. Unosi on skórę ku górze, wypełnia zapadnięte miejsca.

cienie pod oczami wypełnienie
dolina łez zabieg przed i po
dolina łez wypełnienie przed i po

Dlaczego powstaje dolina łez?

Dolina łez to zagłębienie tkanek pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka, a policzkiem, naturalna droga dla naszych łez. Powstaje ona w wyniku starzenia się tkanek okolicy podoczodołowej, proces ten zaczyna się już po 30 roku życia. W okolicy ten z czasem ubywa tkanki podskórnej, rozluźnia się więzadło podoczodołowe, skóra dolnej powiek starzeje się, ulega uszkodzeniu słonecznemu.

Kiedy nie wolno wypełniać doliny łez?

Istnieje sporo  chorób, które są przeciwskazaniem do wypełnienia doliny łez. Zaliczamy do nich ciążę, karmienie piersią, choroby zakaźne, infekcje skóry, niektóre choroby autoimmunologiczne, choroby nerek.

Ja nie wypełniam doliny łez gdy pacjent ma duże „worki pod oczami”, przepukliny dolnej powieki. Dodanie kwasu hialuronowego spowoduje wtedy jedynie nasilenie obrzęku dolnych powiek.

Warto wstrzymać się z zabiegiem wypełnienia doliny łez w przypadku gdy skóra pod oczami jest sucha i wiotka. Zalecane jest wtedy przeprowadzenie kilku zabiegów mezoterapii igłowej pod oczy, lub podanie osocza pod oczyMa to na celu pogrubienie i uelastycznienie skóry, inaczej kwas będzie prześwitywał przez cienką skórę i efekt estetyczny będzie słaby.

Jak wygląda zabieg wypełniania doliny łez?

Zabieg wypelnienia doliny łez jest zabiegiem wymagającym precyzji i dokładności. Rozpoczynamy go od dobrania odpowiedniego preparatu, który dobrze się ułoży w tej okolicy. Następnie lekarz wykonuje znieczulenie nasiekowe, igła, aby znieczulić miejsce wprowadzenia kaniuli.

W naszym gabinecie estetycznym, w Warszawie zabieg przeprowadzamy za pomoca kaniuli, aby uniknąć sinaków w okolicy podoczodołowej. Lekarz podaje po około 0,5 ml produktu pod każde oko.

Kwas hialuronowy przez kolejne 2 tygodnie układa się i modeluje tą okolicę. Ze względu na liczne naczynia, tętnicę kątową oka, nie wypełnia się doliny łez w 100%, aby nie spowodować ucisku na naczynia w przyśrodkowym kącie oka.

Jak długo utrzymuje się wypełnienie doliny łez?

Wypełnienie doliny łez utrzymuje się okolo roku. Jednak jeżeli Twoje cienie pod oczami są duże, jest duża bruzda to po 6 miesiącach można podać kolejną ampułkę, lub pół ampułki. Trzeba obserwować pacjentkę, nie warto podać za dużo bo efekt będzie nieładny.

Czego nie wolno robić po wypełnianiu doliny łez?

Po wypełnieniu doliny łez proszę jej nie masować, lekarz umieszcza produkt we właściwym miejscu. Po zabiegu przez tydzień proszę nie korzystać z sauny, basenu, nie uprawiać fitnessu, lub sportów wyczynowych. Kwas musi się ułożyć, połączyć z cząsteczkami wody.

Nieudane wypełnianie doliny łez, powikłania po wypełniaczach

U niektórych pacjentek wypełnienie doliny łez jest przeprowadzone nieprawidłowo. Widzimy nadmiar kwasu hialuronowego pod okiem, grudki, wypukłości. Niekiedy kwas prześwituje na niebiesko.

Nieudany zabieg może być wynikiem dobrania niewłaściwego preparatu (nie każdy kwas hialuronowy może być zastosowany w dolinę łez), zła technika podania kwasu hialuronowego (jest on podany za płytko), lub podanie za dużej ilości produktu.

Jedynym rozwiązaniem jest wtedy rozpuszczenie kwasu hialuronowego hialuronidazą, odbudowa skóry za pomocą mezoterapii igłowej lub osocza, i ponowne wypełnienie tej okolicy.

Inne zabiegi które polecamy w naszym Gabinecie

W naszym gabinecie wykonujemy również zabiegi wypełniania i modelowania policzków kwasem hialuronowym. Jest zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu przywrócenie objętości policzków oraz poprawę konturu twarzy. Polecamy również nici liftingujące na opadające policzki. Są to specjalne nici, które, wprowadzone pod skórę, mają za zadanie podnieść i ujędrnić zwiotczałą skórę, przywracając jej młodszy i bardziej wypoczęty wygląd

Zadzwoń : 785 170 871

Cennik

Wypełnienie doliny łez, 1 ml

1200 zł

Wypełnienie cieni pod oczami, 1 ml

1200 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71