Bruzdy nosowo wargowe Warszawa

Medycyna estetyczna to doskonałe rozwiązanie dla Twojego pięknego wyglądu

Zadzwoń : 785 170 871

Bruzdy nosowo wargowe - co to jest?

Bruzdy nosowo-wargowe to zmarszczki ciągnące się od nosa do ust. Zmarszczki te są wynikiem ruchów mimicznych twarzy, mówienia, śmiania się. Z biegiem czasu, zmarszczki te pogłębiają się, tworząc bruzdy, przyczynę kompleksów wielu kobiet.

Bruzdy nosowo-wargowe powstają w wyniku utraty nawilżenia tkanek, wiotczenia skóry, zaniku tkanki podskórnej. Szybka utrata masy ciała sprzyja ich powstawaniu. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy odwrócić proces starzenia się tej części twarzy, przywrócić mlodzieńczy wygląd.

Jak usunąć bruzdy nosowo wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe nie są akceptowane przez nasze pacjentki. Istnieje kilka metod pozwalających nam na ich wygładzenie. Podstawowym, najczęściej wykonywanym zabiegiem jest podanie kwasu hialuronowego w bruzdy nosowo-wargowe. Kwas ten wypycha bruzdy, dając efekt estetyczny na 12-15 miesięcy.

Inna metodą jest włożenie w bruzdy nosowo-wargowe nici wypełniających PDO. Nitki te są nitkami mocno skręconymi, założone do tkanek rozprostowują się, wypychając bruzdy ku górze. Efekt wypełnienia jest bardzo naturalny w przypadku nitek, dodatkowo nici stymulują skórę po tworzenia nowych włókien kolagenowych.

Jaki wypełniacze stosowane sa do wypełnienia bruzd nosowo wargowych?

Na rynku mamy wiele produktów do wypełnienia bruzd, doświadczony lekarz powinien dobrać produkt w oparciu o jakość skóry pacjenta, głębokość bruzdy, mimikę pacjenta. Jeżeli skóra pacjenta jest cienka i delikatna produkt także powinien być delikatny, ale przy tym elastyczny, współpracujący z ruchami mimicznymi twarzy. Na rynku mamy już produkty dające naturalny efekt, nie uposledzające mimiki twarzy.

Przy grubej skórze i głębszych bruzdach powinniśmy wybrać produkt bardziej twardy, o wiekszej sile unoszenia, da on pacjentowi lepszy efekt estetyczny.

U wielu moich pacjentek, zamiast kwasu hialuronowego podaję hydroksyapatyt wapnia. Jest to prdukt to wypełnienia tkanek, ale i do biostymulacji skóry. On nie tylko wypchnie nam bruzdy, ale spowoduje powstanie własnego kolagenu i odbuduje bruzdę, bez dodania objętości, bez sztucznego wyglądu i objawów maski na twarzy.

Jak wygląda zabieg wypełnienia bruzd nosowo wargowych?

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Jeżeli pacjent jest wrażliwy na ból można zastosować znieczulenie kremem, lub wybrać preparat kwasu hialuronowego zawierający w sobie znieczulenie. Kwas hialuronowy, w bruzd nosowo-wargowe możemy podawać igłą, lub za pomoca elastycznej kaniuli. Zwykle wystarczy podanie po 0,5 ml preparatu pod każdą bruzdę nosowo-wargową, aby uzyskać efekt wypełnienia. Pacjent widzi efekt zabiegu od razu po zakończeniu iniekcji. Kwas hialuronowy musi się ułożyć w tkankach, rozprężyć, uwodnić, dlatego ostateczny efekt zabiegu widoczny jest dwa tygodnie po podaniu.

Jak długo utrzymuje się wypełnienie bruzd nosowo wargowych?

Efekt zabiegu zależy od wykorzystanego do zabiegu produktu, jeżeli jest to kwas dobrej jakości o dobrym sieciowaniu efekty utrzymują się nawet 1,5 roku. Pacjentki nie mają potrzeby dostrzykiwać kwasu hialuronowego, są zadowolone z efektów. Jeżeli Wasz kwas hialuronowy utrzymuje się krócej warto zmienić produkt.

Jakich efektów możemy się spodziewać po wypełnieniu bruzd nosowych?

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabientach medyyny estetycznej. 1 ampułka kwasu hialuronowego sprawia że wyglądamy dużo młodziej, bruzdy nosowo-wargowe są istotnie spłycone, twarz wygląda na bardziej wypoczętą. Najważniejszą korzyścią naszych pacjentek jest ich dobre samopoczucie i wysoka samoocena, przekłada się to na ich życie codzienne.

Przeciwwskazania do wypełnienia bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym

Zabiegów z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego nie wykonujemy w przypadku alergii i uczulenia na jakikolwiek składnik produktu. Nie wykonujemy zabiegu ciężarnym, ani kobietom karmiącym piersią. Nie kwalifikujemy do zabiegu pacjentów w trakcie infekcji, chorób infekcyjnych skóry, z niewyrównaną cukrzycą, poważnymi, nieleczonymi chorobami autoimmunologicznymi. Pacjenci w trakcie chemio i radioterapii nie powinni być kwalifikowani do zabiegu.

Jakie powikłania występują po wypełnieniu bruzd nosowo wargowych?

Każdy zabieg medyczny jest obarczony ryzykiem, dlatego też powinien być wykonywany przez lekarza. Podanie złej jakości kwasu hialuronowego może spowodować reakcję alergiczną na wstrzyknięty produkt, lub też może się pojawić infekcja, lub ropień skóry. Infekcje bakteryjne są częste przy używaniu kwasu hialuronowego nie zarejestrowanego na terenie Unii Europejskiej.

Najgorszym powikłaniem, po podaniu kwasu hialuronowego jest zamknięcie naczynia przez kwas hialuronowy, i martwica skóry. Jest to stan który wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Ile kosztuje wypełnienie bruzd nosowych kwasem hialuronowym? Warszawa, MediWell Beauty

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym podane jest w naszym cenniku tutaj. Zależy ona on rodzaju kwasu hialuronowego, wykorzystanego do zabiegu. Dr Marta Skoczylas, Medycyna Estetyczna, ul. Kamionkowska 41/3, Warszawa, Praga Południe.

Powikłania po wypełnieniu bruzd nosowo wargowych

Poniżej chciałam Wam pokazać kilka zdjęć prawdziwych powikłań  po wypełnieniu bruzd nosowo-wargowych. Na zdjęciach poniżej widzicie zbliznowacenie po podaniu wypełniacza w bruzdy nosowo-wargowe, ropnie i infekcje. Należy sprawdzać i weryfikować wstrzykiwane Wam produkty, korzystać z gabientów lekarskich, w których przestrzegane są wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Nie zawsze cena jest najlepszym kryterium wyboru.

plastyka powiek
plastyka powiek
plastyka powiek

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.
Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71

U

Przydatne linki