Bruzdy nosowo wargowe wypełnienie kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna to doskonałe rozwiązanie dla Twojego pięknego wyglądu

Zadzwoń: 785 170 871

Bruzdy nosowo wargowe - co to jest?

Bruzdy nosowo-wargowe to zmarszczki ciągnące się od nosa do ust. Zmarszczki te są wynikiem ruchów mimicznych twarzy, mówienia, śmiania się. Z biegiem czasu, zmarszczki te pogłębiają się, tworząc bruzdy, przyczynę kompleksów wielu kobiet.

Bruzdy nosowo-wargowe powstają w wyniku utraty nawilżenia tkanek, wiotczenia skóry, zaniku tkanki podskórnej. Szybka utrata masy ciała sprzyja ich powstawaniu. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy odwrócić proces starzenia się tej części twarzy, przywrócić mlodzieńczy wygląd.

bruzdy nosowo wargowe
bruzdy nosowo wargowe przed i po
bruzdy nosowo wargowe wypełnienie przez i po zabiegu

Jak wygładzić bruzdy nosowo wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe postarzają nas, dlatego często wypełniamy je kwasem hialuronowym. Na rynku mamy wiele produktów do wypełnienia bruzd, doświadczony lekarz powinien dobrać produkt w oparciu o jakość skóry pacjenta, głębokość bruzdy, mimikę pacjenta.

Jeżeli skóra pacjenta jest cienka i delikatna produkt także powinien być delikatny, ale przy tym elastyczny, współpracujący z ruchami mimicznymi twarzy. Przy grubej skórze i głębszych bruzdach powinniśmy wybrać produkt bardziej twardy, o wiekszej sile unoszenia, da on pacjentowi lepszy efekt estetyczny.

Jak wygląda zabieg wypełnienia bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym?

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Jeżeli pacjent jest wrażliwy na ból można zastosować znieczulenie kremem, lub wybrać preparat kwasu hialuronowego zawierający lignokainę.

Kwas hialuronowy, w bruzdy nosowo-wargowe wstrzykujemy igłą, lub kaniulą, zależy to od preferencji lekarza. Zwykle wystarczy podanie po 0,5 ml preparatu pod każdą bruzdę nosowo-wargową, aby uzyskać efekt wypełnienia. Pacjent widzi efekt zabiegu od razu po zakończeniu iniekcji, bruzdy są spłycone, twarz wygląda na młodszą i wypoczętą. Kwas hialuronowy musi się ułożyć w tkankach, rozprężyć, uwodnić, dlatego ostateczny efekt zabiegu widoczny jest dwa tygodnie po podaniu, efekt utrzymuje się nawet do 1,5 roku.

Zapraszamy również na odmłodzenie oczu, czyli zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry z górnych okolic oczu – jest to plastyka powiek, która pomaga nie tylko w lepszym wyglądzie, ale również poprawia widzenie.

Przeciwwskazania do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Zabiegów z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego nie wykonujemy w przypadku alergii i uczulenia na jakikolwiek składnik produktuNie wykonujemy zabiegu ciężarnym, ani kobietom karmiącym piersią. Nie kwalifikujemy do zabiegu pacjentów w trakcie infekcji, chorób infekcyjnych skóry, z niewyrównaną cukrzycą, poważnymi, nieleczonymi chorobami autoimmunologicznymi. Pacjenci w trakcie chemio i radioterapii nie powinni być kwalifikowani do zabiegu.

Jakich powikłań możemy się spodziewać po zabiegu wypełniania bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym?

Każdy zabieg medyczny jest obarczony ryzykiem, dlatego też powinien być wykonywany przez lekarza. Podanie złej jakości kwasu hialuronowego może spowodować reakcję alergiczną na wstrzyknięty produkt, lub też może się pojawić infekcja, lub ropień skóry.

Infekcje bakteryjne są częste przy używaniu kwasu hialuronowego nie zarejestrowanego na terenie Unii Europejskiej. Najgorszym powikłaniem, po podaniu kwasu hialuronowego jest zamknięcie naczynia przez kwas hialuronowy, i martwica skóry. Jest to stan który wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Zadzwoń : 785 170 871

Powikłania po wypełnianiu bruzd nosowo wargowych

Poniżej chciałam Wam pokazać kilka zdjęć prawdziwych powikłań  po wypełnieniu bruzd nosowo-wargowych. Na zdjęciach poniżej widzicie zbliznowacenie po podaniu wypełniacza w bruzdy nosowo-wargowe, ropnie i infekcje. Należy sprawdzać i weryfikować wstrzykiwane Wam produkty, korzystać z gabinetów lekarskich, w których przestrzegane są wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Nie zawsze cena jest najlepszym kryterium wyboru.

bruzdy nosowo wargowe - powikłania
bruzdy nosowo wargowe powikłania pacjent
powikłania bruzdy nosowo wargowe

Cennik

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, 1 ml

1200 zł

Wypełnienie bruzd marionetek, 1 ml

1200 zł

Nie czekaj i umów konsultację!

Przeprowadzę Cię przez cały proces i w pełni przygotuję do zabiegu. Umów konsultację już dziś i razem opracujmy Twój plan leczenia.

Umów konsultację

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3
03-812 Warszawa, Praga Południe

Rejestracja

+48 785 17 08 71
recepcja@mediwell-beauty.pl

Godziny pracy

pon. – piąt. 10:00 – 19:00
sob. 10:00 – 13:00

MediWell Beauty

ul. Kamionkowska 41/3,            03-812 Warszawa

Kontakt 785 17 08 71